Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

lodgermaniacka
30. zář 2010

@zajo79 aj moja srdcovka, preto som kupila aj cosmo, ale cosmo je velmi dobry kočík, okrem tej blbej budy, teda sietky v nej je super, ale spirit bol uplne otras, ten nikdy viac, preto sa teším na novinku 🙂

zajo79
1. říj 2010

@lodgermaniacka tak be you by mohol mat lepsiu budu 😉
zas ked kupim hlboky, po sportaku pokukovat budem. 😵

luciferova
1. říj 2010

Kocky ja som vcera teutonku stiahla z koze a dala oprat a zistila som, ze tie pasy sa DAJU vyskuvo nastavit! Pasy som vybrala z tej "diery" a vsimla som si, ze nad nimi su este 2 take diery a pod nimi jedna. ALE - Velka skoda, ze potah nema viac dier, lebo nech si to date akokolvek vysoko, diera na potahu je len v jednej vyske ☹ tu zas soudruzi z ndr udelali chybu ☹

lodgermaniacka
1. říj 2010

@zajo79 ved ja by som už kupila najprv len hlboky, aj inglesina magnum? tušim je super, a potom kupovala šporťaky, ved vieš že asi nebudeš jazdiť 3 roky s jednou trojkombinaciou 😀
@luciferova 😀 to len predpripravili na facelift 2011

luciferova
1. říj 2010

Ja mam 2009 🙂

helik81
1. říj 2010

Ahojky, mám dotázek, máte někdo zkušenosti s autosedačkou Tario vs Maxi cosi Pebble? Rozhoduji se, do čeho jít....
Zkoušela jsem se dívat, zda lze zakoupit i zvlášť sportovní sedačku, když budu mít podvozek. Nevíte někdo?
Děkuji moc.

imzadi
1. říj 2010

@lodgermaniacka ahoj, chtela bych se Te zeptat na ten spirit...pises, ze otres...v cem byl otresny? dik moc 😉

zajo79
1. říj 2010

@lodgermaniacka presne tak by som to chcela.... najskor hlboky a potom sportak. a dovtedy ich este budeee co mi padnu do oka. 😉

mirka285
1. říj 2010

@luciferova neviem sa ne to pozriet lebo mam sportovu cast u nasich nech mi nezabera miesto v byte ale nedaju sa spravit teda dalsie diery do potahu tak ako potrebujem?

lodgermaniacka
1. říj 2010

@imzadi už som to tu pisala, bol nestabilny, skoro sme prevratili maleho, a nie sme jediní komu sa to stalo, ked prečítaš viac stran dozadu, tak sa dozvieš viac 😉 aj ked vždy sa najdu maminy, ktore budu tvrdiť že to nie je pravda 😀 a to teda maličkosť ani prkotina nie je ako to tu niekto pisal, možno pokrčena sietka v streche ano, ale stabilita nie

brusnica1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
imzadi
1. říj 2010

holky, diky moc🙂 asi do ni pujdeme, asi uz teda do kolekce 2011, snad nam to stihnou dodat 😀

pett7
1. říj 2010

já kočár málem vyvrátila jen 2x a to jsem vždy najela blbě na obrubník a ještě předním kolem... už se mi to stalo i s 4kolkou s předníma otočnými koly prostě to chce dávat bacha.proti směru jízdy je největší stabilita asi v lehu, ale je to dost i o zvyku když jsem přecházela z korby na sporťák tak to bylo něco..stejně tak mi dělá problém směr i protisměr je to nezvyk a kočár se chová jinak, ale neměnila bych spíš bych chtěla rozšířit vozový park 🙂

zorroz
1. říj 2010

no mě docela překvapuje, že Vám holky přišel Sprit nestabilní. Jak už jsem psala, měla jsem nejdřív Sprit a pak Cosmo. Je fakt, že jsem se ujistila v tom, že prostě s tříkolkou jsem na tom s ovladatelností trošku hůře, a raději koupila Cosmo. Tam vše naproso o.k. a nemusela jsem si dávat pozor vždycky při přejezdu na patníky apod... Jinak jsem se stabilitou vůbec problém neměla - myslím v protisměru ve spoťáku, ani když jsem tam měla autosedačku - Maxi Cosi cabriofix. To opravdu ne. Jen se mi prostě blbě najíždělo na ty chodníky a nejenom mě. Takže výměna za Cosmo byla opravdu vysvobozením 😀

akcull
1. říj 2010

já si myslím, že u toho spiritu není problém s tím, že by byl nestabilní, ale s tím, že je to prostě trojkolka. Sama jsem přešla od čtyřkolky, člověk je na něco zvyklý (na způsob jízdy) a najednou je to úplně jiné, musí se to naučit a trochu to třeba i trvá. Teď mi to ale už vůbec nepřijde. Na nerovném terénu kočár vedu samo vždycky dvouma rukama, to se tím tak dorovnává, je to u všech trojkolek... Bylo by asi lepší si to přední kolo vždycky zaaretovat, ale na to já jsem líná...🙂) Jezdily jsme jak proti směru jízdy, tak po směru, moc velký rozdíl v jízdních vlastnostech v tom nevidím...

pett7
1. říj 2010

S trojkolkou se určitě jezdí jinak, já měla třeba problém při přechodu na golfáč na nerovnostech jedno kolo ve vzduchu 🙂 Když jedu po cestě tak rozdíl po a proti není jen v terénu pole tráva občas zaryju předním kolem nebo do něčeho narazím teď nejčastěji předním kolem do jablka na zahradě 🙂 , ale to se taky časem zlepší. to rozložení kočáru je prostě jinak.. Dokud jsem střídala korbu, autosedačku sporťák tak rozdíly byly znatelné, ale to u cosma asi taky ani ne stabilita jak jízdní vlastnosti a váha miminka dělá taky své..

babush
1. říj 2010

ahojte..mam rychlu otazocku: aka je zarucna doba na kocarky kupovavne v CR? Je to klasika 2 roky?
Vdaka 🙂

pett7
1. říj 2010

@babush myslím že 3, ale přes internet jen 2 aspoň loni to tak bylo

sisa12
1. říj 2010

ahojte, rada by som pridala aj ja svoj nazor na teutoniu. vlastnim spirit 2009, mame ju uz takmer rok a pol a veru vyuzivam ju naplno (prejdem s nou aj 5 km denne, v zime, v lete, v meste, v terene) takze mozem tvrdit, ze ju mam otestovanu. zo zaciatku som z nej bola nadsena, ale v poslednom case uz menej. na budu aj sietku som si zvykla, aj na to, ze polohovanie sedacky tiez nefunguje uplne hladko. co mi ale najviac vadi, je predne koliesko, ktore sa casom akoby povolilo z toho capu, pride mi, ze sa niekedy uplne ohyna hlavne ked zchadzam z chodniku a mam obavy, aby sa mi neulomilo. aretacia tiez funguje ako kedy. kociar pravidelne cistim a raz za cas aj premazem, co je potreba, ale momentalne mi strasne vrzga, mam pocit, ze zrovna v tej casti konstrukcie, ktora sa pri skladani "lame". skusala som uz kadeco, ale nemozem sa toho hrozneho zvuku zbavit, vrzga ako haraburda z polska. takisto mam pocit, ze kociarik mi taha do jednej strany, akoby tam bola porusena geometria, hoci som s nim nikde nikdy neburala. takze uz to nie je take pohodlne ovladatelne, ako na zaciatku. je to citit hlavne teraz, ked ma maly uz okolo 12 kg - kociarik je viac zatazeny. myslela som, ze mi vydrzi aj pre druhe dieta, ale zrejme budeme kupovat novy. pristup do nakupneho kosa (kolekcia 2009) je tiez priserny, kolkokrat je to fakt o drzku, ked mi maly place v obchode v kociari a ja musim cely nakup poukladat pomaly po jednej polozke do kosika, lebo sa mi tam proste ani mensia taska cela nevojde. dizajnove zalezitosti (vzadu plandajuca latka budy u sportaku trend, nalepka teutonia na rucke sa zosuchala, pena na rucke sa velmi rychlo poskodi, hlavne pokial nakladate a vykladate kociar do auta, igelitova plastenka vyzera na kociari otrasne a lacno) uz neriesim. nemala som moznost porovnat tento kociar s ostatnymi, ale investicia do neho bola dost vysoka na to, aby som ani nie po dvoch rokoch uvazovala o kupi noveho (pripadne o reklamacii)..

akcull
1. říj 2010

sisa12, jestli máš problém s předním kolečkem a kočár táhne do jedné strany, tak máš nejspíš problém ve zničené hlavici a je to na výměnu. Já už mám novou...

pett7
2. říj 2010

@sisa12 ta nálepka se dá taky přelepit a dá se sehnat zadarmo. to madlo mě štve tak jsem koupila návlek při skládání do auta se to tomu člověk nevyhne..škoda, že nedávají rovnou kožený a to kolo bych určitě zkusila vyměnit

brusnica1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciferova
2. říj 2010

@mirka285 podla mna sikovna krajcirka spravi vsetko, otazka je, ci ti ten centimetrik riesi situaciu, si myslim, ze ani ne...

luciferova
2. říj 2010

@pett7 kde sa da nalepka zohnat zadara? Nieco od teutonie zadarmo? Som v soku 😕

Ja mam madlo v 100% stave, ale zas doskriabanu konstrukciu...

pett7
2. říj 2010

@luciferova ptala jsem se na to Michala, prý jich pár mají 🙂 já ji nakonec sehnala tam kde jsem kupovala kočár, ale chvíli to trvalo 🙂 do Prahy to mám daleko.

pett7
2. říj 2010

@luciferova já měla zadara tašku

luciferova
2. říj 2010

@pett7 a ta taska sa ti ako podarila?

Vedia tie nalepky poslat aj postou?

pett7
2. říj 2010

@luciferova loni byla nějaká akce taška ke kočárku zdarma.

gabrielkap
3. říj 2010

ja pouzivam kocik 4 mesiace, ale mam dost poskriabanu konstrukciu, co ma prekvcapilo, lebo si nie som vedoma zeby som ho niekde osuchala... kolieska teraz vrzgaju, ale dufam, ze to staci namazat..
a nalepka sa mi tiez zacala suchat.. inak som velmi spokojna

marrakech
3. říj 2010

Ahoj, rada bych poridila zimni fusak. Jaky mate? Poridili jste "teutonacky" nebo jiny? Je ten od Teutonie kvalitni? Uvazuji o Aesthetic...