Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

marta.k
21. srp 2009

sebastiana: uz to tady nekdo psal s tema ksirama,ze diteti nesedi. ja jsem teda na to taky zvedava. zatim mam malyho v hluboky korbe,ale vidim to tak, ze jeste maximalne mesic a pul a pujdem taky do sportaku. A jestli jsi ty ksiry nejak vyresila,tak sem hod info 😉

editas
21. srp 2009

Milé maminky a všechny příznivkyně kočárků Teutonia! Nedalo mi to a musím Vám napsat, že i já mám svůj nádherný kočárek doma. Objednávala jsem přes net ho ve Špuntíku.
Hodně jsem se bála té šílené dodací lhůty, abychom to vůbec stihli a měli v čem prcka vozit. Kočárek Spirit + korbička jsem si objednala 6.7 a dnes , tj. po 15 dnech už mi dorazil domů. Nejdřív jsem se trochu polekala, aby to nebyl nějaký vystavený "ježděný" kousek, ale byl zabalený, neporušený a v perfektním stavu. Prý si vždycky objednávají nějaké kočárky na prodejnu a zrovna jim dorazila várka, kde byl i ten typ, který jsem si objednala. Tak tomu snad může věřit... Kočárek je nádherný, vybrali jsme si čevenou barvičku. Tak holky, nebojte se dlouhých lhůt na dodání a jděte do toho. EditaS

mmacko
21. srp 2009

ahojte,
ja mam sice iny kocik, ale moj vysneny je teutonia. Len sa neviem nejak rozhybat ho vymenit. Lebo aj ked ten moj nie je odpruzeny, je predsa len lahsi a ma mensi podvozok ked je zlozeny. Dam ho do auta nadlzku a polka kufra je este volna. Toho sa obavam, keby som si objednala teutonku, ze ju tam na dlzku nedam a ked na sirku, tak tym zaberiem cely kufor. Mala som jeden den Gesslein future a ked sme ten dali do kufra, tak skoro ziadne miesto neostalo na batozinu.
Ako je to s vami a kociarikom v kufri auta. Mame kombicko, ale aj tak. Casto chodime prec a nech tam vpracem ku kociku aj nejaky ten kufor...
Rozmyslam, ci vymenit kocik za Teutonku, alebo PP Pliko - to je super skladne, ale teutonka je srdcovka a je krasne odpruzena...

akcull
21. srp 2009

Ahojky,
já jsem malou dávala do sporťáku taky brzo, u Teutonek je bohužel nevýhodou, že ty kšíry nejdou výškově nastavit. Takže jsme měli ten samej problém, takhle malému dítěti neseděly, tak jsem používala jen ty dole kolem boků. Ty horní jdou prostě odháčit a vytáhnout do stran aby tam nevadily. A bylo to v pohodě.🙂 My tak jezdíme do teď a to je malé rok.

sebastianna
21. srp 2009

ahoj holky,

díky za rady, tak to potěš koště, že jsem objevila celkem zásadní nedostatek našeho bezchybnýho kočárku 😀 no, co se dá dělat, tak to nějak budeme muset vydržet ještě chvilku v korbě a pak jezdit bez horních pásů ☹

danadr
22. srp 2009

Tak a ja som sa rozhodla tolko ospevovaneho tatosa zbavit. Malej je mala korba a sportak ani nekomentujem. Uz teraz v 4 mesiacoch sa mi tam zdala napratana. Kupila som si Chico skoro o polovicu lacnejsi a som s nim neskutocne spokojna.Jazdi sam a je lahucky. Kosik je skvely a konecne nemusim sustat s taskami a vyberat nakup. Poskladam ho jedna radost a je totalne skladny. Zatial ziaden problem a zacinam nechapat preco je ta Teutonia fakt tak ospevovana a hlavne draha. Jazdi sice skvele ale ked to teraz porovnam tak zas aj ine jazdia fajn a dokonca mam pocit ze tento novy je ovela stabilnejsi. Neraz som skoro malu len tak tak zachytila a nevykotila. Takze asi tolko ..... opustam forum co by Teutonacka. A s radostou. Ale zas to je moj subjektivny nazor ktory som chcela vyjadrit nakolko na to to forum asi aj je.

tono_babymarket
22. srp 2009

Pre danadr
Ak tvrdíš, že Chicco je lepšie a vanička väčšia ako u Tetonky, tak si podľa mňa Teutonku ani len zdiaľky nevidela 😉 . Toť môj skromný názor... 😝

danadr
22. srp 2009

HOVORIM O SPORTAKU A MALA SOM JU 4 MESIACE.

lul
22. srp 2009

danar pises, ze sportak ani nekomentujes 😕

danadr
22. srp 2009

Ale zas nechcem byt uplne kriticka. A ako som uz viackrat spomenula mam velke babatko preto mam s tou velkostou problem a potrebovala som nieco vacsie - len sa mi nepaci ako sa obhajuje ten kosik a velkost vanicky a sportaka. Ze nakupovat autom a ze kocik je pre dieta atd. Proste su to chybicky krasy ktore Teutonia ma. Ine kociky maju zas ine chyby ale forum je predsa na to aby sa popisali aj negativa. A ja chapem ludi z babymarketu ze ju obhajuju a vyvracaju moje tvrdenia ale ja som 24 hod na materskej a 6 hod denne kocikujem tak si myslim ze viem lepsie popisat to ako sa mi s tym kocikom funguje. Po technickej stranke je jasne ze do toho vidim menej ale po praktickej opakujem ze ked sustim s taskou a rvem veci do kosika , dieta sa mi s revom zobudi a vtedy by som celu Teutoniu niekam poslala. To ze jej skoro trcia nohy z kocika je tiez fakt. Moja mala je velka ale.....no fakt ze ti Poliaci aspon tie kociky urobia naporiadok dlhe 🙂 🙂 🙂 . Ale to je moj individualny pripad. Len pri tej cene som mala potrebu sa s tymto postrehom podelit pretoze ma to stve ze som ho musela vymenit. Nechcem sa uz opakovat. KOcik pekny, ma polohovanie noziciek a kopec fajn veci ale kosik a hlavne ta velkost mi zasadne vadili. Kazdopadne pre standardnu velkost dietata a mamicky ktore nemusia nakupovat je ideal. Takze nechcem zas aby toto vyznievalo az prilis odstrasujuco. Bola som s nim velmi spokojna a velmi nerada sa ho zbavujem. Keby novy model urobili trosku dlhsi a s inym kosikom tak ho opat kupujem. Alebo keby som zacala robit velke vikendove nakupy 😉

tono_babymarket
22. srp 2009

Pre danadar
prepáč, ale moje stanovisko je maximálne objektívne.
Ak by som chcel preferovať niečo, na čom je väčší zisk, bolo by to možno práve CHICCO 😝.
Problém objektivity diskusných fór je ten, že väčšina je tu v anonymite, čiže 60% percent príspevkoch je o predajcoch mamičkách/oteckoch...Ja som od prvého dňa vyjadril kam patrím, som tu preto, aby som poradil a dal na pravú mieru zavádzajúce informácie....
Dúfam, že to admini nezmažú 😅....

Donútil/la si ma vziať meter:

CHICCO vanička je jedna z najužších - iba 32 cm....teutonka má šírku 36....dĺžku majú porovnateľnú....
Takže ak sa ti dieťa zmestí do CHICCO vaničky a do Teutonky nie, tak klobúk dolu 😉

Šporťák u CHICCA má dĺžku 90 cm a Teutonka 92....okrem toho sklon u CHICCA nie je OK pre 4 mesačné dieťa a hlavne ťa nevidí, nedá sa otočiť tvárou k sebe....a to už nehovorím o tom, že pod zadočkom je len látková časť bez dostatočného vystuženie....
A taktiež nákupný košík v prípade použitia športového nadstavby u Teutonky má uľahčený prístup zo zadnej časti a je aj priestrannejší, tak prepáč, ale nepresvedčil/la si ma 😝 ...

Ešte jeden detail - CHICCO značka je perfektná v "dudlíkovinách", hračkách, lehátkach...ale do kočíkov sa púšťať nemali 😝

danadr
22. srp 2009

To co ste napisali je z casti pravda. Teutonia je jedna z mala ktore sa daju otacat aj sportovou castou. Je to fajn ale zas nemam pocit ze malej by to nejak vadilo ze ma nevidi.Ma polohovatelne nozicky co je tiez super. S ortopedickou mam prekonzultovane to lezanie.Videla ako tam lezi a vraj je to OK a dieta nemusi uz lezat uplne v tomto veku. Samozrejme pokial to nie je prilis dlho. To ze uz lezat nechce je tiez pravda takze mozno aj tak by som ju uz nedavala do vanicky. Ale z principu mi vadi ze sa tam uz skoro nezmesti. A ja teda tiez zvazujem zobrat ten meter ale fakt asi zajtra odfotim malu v chiccu a v Teutonke. Asi ide skor o sirku sportaku. Ale mam oci a vidim ze je jej ten sportak uzky. Ale opat opakujem keby nebola tlstucka co je tak ziaden problem. Keby nemala v 4 mesiacoch skoro 8 kg tak asi ani s vanickou by nebol. Jasne ze chicco je dost plastak (ale stojim si za tym ze sa s nim super ide) a Teutonia asi lepsie prepracovana len pre boha preco tie kociky robia take male a uzke. Ale to je fakt problem vsetkych. Mala som turu tento tyzden po obchodakoch a zhanala co by bolo naj a skutocne naj aj co sa kosikov tyka su tie otrasne polske. Obrovska lod kde ma dieta dostatok priestoru aj na hracky aj na deku aj na fusak a kosik kde clovek da aj mesacny nakup. To s kosikom ste mali tiez pravdu.Aj v Concorde aj v skoro vsetkych je obrovsky kosik do ktoreho sa neda dostat. Takze fakt mi vyslo ze ta Teutonia je este naj. A ja ju zas nechcem ohovarat posluzila mi dobre len sme z nej proste vyrastli. Chcela som aj GT3 ale tu zas nenapcham do auta lebo je to riadny obor.No proste clovek nezozenie kocik co sa pokraja. A zas nie som az taka narocna. Len potrebujem vopchat moje velke dieta do niecoho v com by sa netlacilo a nakupit bez toho aby som neniesla tasku v ruke.A nechcem sa hadat ale verte ze do toho plastikoveho chicca tu tasku napcham skor aj ked je kosik mensi. Takze asi napisem vyrobcom Teutonie nech ju rozsiria a len trosku trosicku posunu otvor na kosik ako je to napr. u GT3 a mame tu dokonaly kocik roku 2010 😉

tono_babymarket
22. srp 2009

Pre danadr
tvoje "slová" ..... opustam forum co by Teutonacka....Máš teda potrebu v niekom vyvolať neistotu?
Myslím, že si docielil/la iba to, že sa každý pôjde presvedčiť na vlastné oči a možno aj s metrom v ruke, čo je fajn 😉
Teutonka SPIRTI je momentálne to najlepšie na trhu a ani tvoje nezmyselné príspevky to nezmenia 😉

jamajkaaa
22. srp 2009

ja som tu prvy krat, pocula som o tejto stranke o kamosky.vy riesite velkost vanicky, ja by som riesila skor vec tu, ze pred par mesiacmi som si kupila kocik teutonia, trojkombinaciu, moj maly z vanicky uz vyrastol, teraz je v sportovej sedacke, zda sa mi ze je mu tesna, a navyse sa na podvozku roztlacaju kolieska(vsimol si to aj moj manzel) , ma pritomlen osem kil a to tam sedi dva mesiace, cim to je,nestalo sa to niektorj z vas?prosim poradte mi, mam to dat reklamovat?vyreklamuju mi to?totizto ja som ho tam kupila.myslim ze ten kocik nieje az taky dobry ako mi ho ty predajcovia vychvalovali, chyby kocika sa zacinaju prejavovat a to sa on dokladne staram 😖

tono_babymarket
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jamajkaaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
danadr
22. srp 2009

Ja nemam 15 rokov a fakt sa nemusim skryvat ani za prezyvku
Volam sa Dana. Jamajkaa je niekto iny kto ma mozno este negativnejsiu skusenost.Tak pardon
Nechcela som dat hned foto mojej malej ale tymto ste ma vazne vyprovokovali. Prepacte ale nemyslim si ani ze moje prispevky su nezmyselne. Aj ine panie reagovali na velkost Teutonie a kosika u Spirita. Je normalne ze ma aj negativa a neviem preco by sa nemali spomenut. Niekomu mozno neprekazaju iny si na zaklade nasich postrehov moze vybrat nieco ine. Mozno aj z rady Teutonia. Takze davam fotku mojej malej ktora ma 4 mesiace.Je sice velka ale myslim ze vyrobcovia "momentalne naj kocika na trhu" by mohli pocitat aj s vacsimi detmi ako je standard. Mrzi ma vasa reakcia a najma ze si myslite ze som tak stupidna ze by som pod inou prezyvkou pisala podobny problem. Kupila som si produkt s ktorym som spokojna az na dve veci ktore som tu spomenula. Pre mna dost zasadne ale zase ju neodsudzujem nakolko mam dcerku ktora je vacsia ako standardne deti v jej veku. Myslim ze som celkom korektne popisala aj plusy , ktore Spirit bez pochyby ma.

http://picasaweb.google.sk/danadr69/Teutonia#53...

aby som zas uplne neklamala tak vzadu este trosku miesta ma a nozicky sa jej zmestia tak naknap do kocika ale fakt ze s fusakom si to neviem predstavit a sportak je nieco podobne. Je nam proste uzky.

tono_babymarket
23. srp 2009

Pre jamajkaa
Ak máš naozaj problém, treba ho dať riešiť...

Pre danadr
Sorry, bohužiaľ to tak vyznelo...

Presne ako píšeš, máš väčšie dieťatko, ktoré by už tetoreticky malo/mohlo byť v šporťáku...Výrobca však domyslel tento prípad tým, že športová sedačka sa dá dať do úplného ľahu, dá sa otočiť tvvárou k mamke,čiže očný kontakt zostáva a je možnosť uzavrieť ho predlžovacím dielom, čiže získaš "vaničku" o dĺžke skoro 92 cm,šírku si už bohužiaľ nepamätám, ale rozdiel medzi Chiccom a Tetutonkou je cca 2 cm. Akurát Chicco je o niečo hlbší.
Mne osobne na Chiccu vadí aj polohovanie chrbtovej opierky 😝 a chýba mi aj výstuha pod zadočkom - je tam len látka a tak ako si písla, plastový 😝 ...Ber to ako môj subjektívny názor 😉

ditina
23. srp 2009

Tohle téma určitě není óda na Teutonie a negativní hodnocení alespoň já vítám. Ovšem stále se tu opakují jen dvě negativa - velikost korby a přístup do košíku.
Korba by mohla být větší, to jo, to také řeším jako mínus, ale to je problém většiny kočárků, jak už to tak zkoumám (vč. těch polských) a řekla bych že Teutonie ještě patří k těm větším.
A košík. Ten mě osobně vůbec nevadí...a ani se nedivím...vyrábí se v Německu a tam to prostě s nákupy tak chodí, že si každá maminka na nákup jede autem, ať už je nákup malý nebo velký. Rozhodně jsem tam nikdy neviděla maminku bloudit v krámu s kočárkem, max. s autosedačkou. Já osobně ho ale taky na nákupy používat budu, ale jen na drobnosti, co v týdnu dojdou, takže mě osobně tohle netrápí.

ywina
23. srp 2009

Já nevím,proč tady řešíte velikost korbičky.....mě nikdo nenutil,koupit si Teutonku,chtěla jsem ji právě pro to,že je malá a skladná...kdybych chtěla velký kočár,kde budu mít mimi dlouho,tak koupim větší typ,ty co byli když jsem byla malá já..,myslím,že na trhu je jich plno....a mají velké košíky na nákupy...já jezdím na nákup autem,ale nakupuji i pod košík....a když jedu autem,tak se mi vleze do auta i kočár i nákup....
Každý rodič by přece nejdív měl zvážit,na co ten kočárek bude ještě sloužit,mimo ježdění s miminkem.....a podle toho koupit typ....
Já jsem moc spokojená!!!!!!!
A Jamajka-ukážeš nám fotky??? 😉

gabous
23. srp 2009

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli někdo z vás nemáte tušení kolik by stála výměna vidlice předního kola u Teutonie Spirit S3? Mám už starší model, není v záruce a zatím jsem nedostala odpověď z Babyrenky.
Jsem nervozní jakou částku na mě vybafnou, už jsem si pro jistotu vyhlídla jiný kočárek, kdyby se to nevyplatilo opravovat.
Díky moc za odpověď.

germik
23. srp 2009

ahojky,nedá mi neprispieť do tejto diskusie... Ja mám teutonku, som s nou skutočne spokojná,krásne odpružená, nádherne sa s nou manipuluje..Vybrala som si ju asi po dvojmesačnom hladaní medzi kočiarikmi,takže myslím,že som si fakt dala záležat 😉 Nikdy by ma nenapadlo chodit s kočíkom na velky nakup, nakupujeme cez víkend a ked niečo dochádza,kupujem cez týžden /ditina: to máš pravdu,že v Nemecku mamičky fakt nechodia s kočíkom na nákup,žila som tam 3 roky takže viem o čom píšeš/ A i ked sa mi raz za uhorský rok podarí urobit trošku vačší nákup, osobne s tým problém nemám - ale tam je zase rozdiel v tom,že ja mám Teutonku Mistral S s HB a tam je myslím košík nižšie položený ako u Spiritu.. A jedna jeeediná vec, ktorá mi na Teutonke vadí je velkost korbičky /s tým s Danadr súhlasím/, pretože je robená pre "velkostne normálne detičky" ,no keďže moja malá má v 5-tich mesiacoch 8,7 kg, je to pre ňu trošku tesné 😝 Ale to som nemohla tušit,že malá bude taký papkáč,ked som vyberala kočík 😀
Takže mamičky,ktoré sa rozhodujete či Teutonku alebo nie - rozhodne odporúčam /sa tu napríklad spomínal Chicco - do toho by som napríklad ja nikdy nešla,nikdy mi ich kočíky neimponovali - ale to je zase moj vlastný názor/

mooncaa
23. srp 2009

Nemám s teutonkou zatím zkušenost, jen předběžně vybírám, ale ta velikost vaničky mě docela děsí.
Moje 1. dítě mělo na 1/2 roce přes 10 kg (v délce ne v šířce) a nevešlo se už do hlubokého polského kočárku a ten byl o cca 10 cm delší než jaká je vanička teutonky (83 cm). Prostě, když se protáhl a našponoval nožky, tak se vlastně odkopl od jedné strany a bouchnul do hlavy na straně druhé, ještě, že to byla jen látka.

To, že existuje na Teutonce prodlužovací nástavec vítám, ale nešlo by (myslím Tona a Michala) naznačit výrobci, že by přeci jen mohla být vanička delší.

Netýká se to jen Teutonky, ale poslední dobou jen slyším nářky maminek, že ty korbičky kočárků jsou pořád menší a menší.

Neměla by se Teutonia chytit za hlavu a jako jedna z mála firem začít vyrábět větší korbičky?
Pořád všichni čekáme, jakou novinu pro nás Teutonia vymyslí, jako průkopník, nemohl by jí někdo pošeptat tento návrh?

Ještě mám dotaz, kdy bude nová kolekce? A budou v ní nějaké novinky (vychytávky)?

lucrezinca
23. srp 2009

ahoj holky, objednali jsme teutonku Mistral S HB, ale misto hluboke korbicky jsme se rozhodli pro mekkou vloznou tasku. Mate nektera zkusenost? Ty rozmery by se oproti pevne korbicce mely lisit minimalne, tak doufam, ze to tak je... Kazdopadne si myslim, ze nemecka preciznost a kvalita urcite nezklame. Presto, ze nemam jeste zkusenost, tak verim, ze budeme s kocarekme spokojeni 😉

simounah
23. srp 2009

Tak jsem opět pofotila toho našeho prcka v korbě - tentokrát s fusekem. Má půl roku a docela se tam jakž takž dal - ale je fakt, že byl oblečený jen v tirku a tepláky a neměl zimní oblečení, které přidají na objemu.
http://picasaweb.google.cz/Simonafotoalba/Tadik...
http://picasaweb.google.cz/Simonafotoalba/Tadik...

Myslela jsem, že to bude horší. Korbičky jsou malé na všech kočárcích dneska. Mě velikost nevadila, spíš mi vadilo, že korba neměla síťku v boudě na větrání a polohování zad (jako mají všechny korby kolem - i ty levnější). Vím že malé mimčo by mělo jen ležet, ale když je třeba blinkavé mimčo a chcete ho trochu vyvýšit - polohování korby bych uvítala.
Myslím, že korba Fashion je docela prostorná - oproti vložným taškám např. Když si představím, že do sporťáku, který je docela úzký dám ještě vložnou tašku, která má taky nějaké boky - takže to ubere další místo, tak ta vložná taška musí být úplně uzoulinká.

Loni byla nová kolekce k objednání od listopadu co vím. Nejdříve byla vidět na německých stránkách Teutonie hned v tom listopadu 2008....na českých byla snad až v únoru 2009. Ale už jsem taky zvědavá jaká bude letos - barvy atd... loni se mi zdáli všechny hodně tmavé, šedé, hnědé - nic barevného

jamajkaaa
23. srp 2009

ywina vies ja nemusim ukazovat fotky, sama vidim ako sa mi tie kolieska rozchadzaju a nevidela som to len na mojom kociku ale teutonii sa tu pohybuje vela, tak zatial mam oci, a aj moja kamoska skusala dat do sportaku svoje dieta , co ma jeden a pol roka-..........je to proste uzke a plytke

sebastianna
23. srp 2009

ahoj holky,

koukam, že tady vznikla pomalu bitva 😀

každopádně já se přidávam spíš k těm, co si kočárek nemůžou vynachválit. vybírala jsem fakt dlouho, ale teď mě trochu rozhodil ten sporťák, protože jsem chtěla kočárek, kterej půjde do lehu, kdyby byla malá moc velká 😀 , ale nevim, jak bych jí teď do toho sporťáku dala, no uvidíme. do korby se fakt už nevejde, no a to má v 5ti měsících cca 65cm a 6,5-7kg, ale je hrozně akční, takže se pořád mlátí do rukou a nohou, jak sebou mele 😀

ad košík - leze se k němu špatně, to je fakt, ale připadá mi jako jeden z největších, já tam vždycky narvu věcí. no a popravdě by mě asi nenapadlo dělat nějakej velkej nákup do kočárku 😲

akcull
23. srp 2009

Ahojky,
no nedá mi to abych k tomu taky něco nenapsala🙂.
Já jsem měla první kočárek poláka X-landera XA, tam je korbička ještě menší, v pěti měsících už to fakt nešlo a museli jsme do sporťáku. Ten je ale u tohohle kočárku strašnej, všechno takové nepevné, malé, nejde dát do úplně do lehu a hlavně nedá se otočit proti směru jízdy. Takže jsem dlouho vybírala sporťák do kterého bych chtěla dát své dítko, i když ještě neumí sedět, a našla jsem právě Teutonii. Tady považuji za jednu z největších výhod to, že sportoní sedačka je pevná, krásně polstrovaná, jde až do lehu, jde otočit po i proti směru jízdy a mohu si pomocí nástavce na sportovní sedačku vytvořit 90 cm dlouhou korbičku. Ze začátku jsem ty pásy nepoužívala vůbec, až když malá začala sedět a stoupat si, tak jsem začala používat ty spodní na fixaci boků, protože ty horní neseděly.
Myslím že se tady Teutonia jen nevychvaluje, mluvilo se tady i o nedostatcích (ideál prostě neexistuje), ale pořád to pozitivní pro mě o hodně převyšuje to negativní. Horší přístup do košíku sice je, ale zase je fakt dost prostornej a já toho tam vždycky narvu strašně moc, ale na nákup jezdím autem. Když se stane, že musím pěšo, tak chodím s baťohem a po pravdě by mě ani nenapadlo to rvát pod kočárek....🙂 Kočárek hodnotím celkově velmi kladně a všem "hledajícím" přeji, aby si našli ten svůj nej- kočárek a aby doře sloužil, ať už je značky jakékoli......

krpcek
23. srp 2009

neverim. tu ked niekto nepise negativum, tak ho tu idu pomaly ukamenovat.

ja som tiez dost dlho vyberala kocik a vybrala som prave teutonku, o ktorej nebolo moc info v case ked som ju ja kupovala, lebo na slovensku sa predavala len velmi kratko . . . takze vtedy som sa docitala o jedinom negative a to bolo, ze sa nevmestil kocik nejakym autam do kufra - co teda mna moc nezaujimalo, kedze mam pomerne velke auto. . . . a az pouzivanim som prisla aj na dalsie negativa a tak som ich napisala, aby to inym mamickam pomohlo pri ich vybere.

a nechapem tono, ktory kocik nepouziva denno denne ako nas uzivatelky moze presviedcat o nejakych dlzkach a pod. moja mala ma 4,5 mesiaca a tiez je v korbe na knap.

bj.babe
23. srp 2009

mám dotaz na Michala.Věřím,že ty budeš znát odpověd,pač se kočárkům věnuješ dlouho.Chci si koupit kočárek teutonii,ale bohužel z druhý ruky.Je z roku 2007,ale potřebuji k tomu korbičku,kterou k tomu nenabízejí.Dá se na tento typ dát novější korbička,nebo má uchycení úplně jiné?Budu ti vděčná za odpověd,nevím na koho jiného se obrátit.