Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

erinbrock
16. lis 2009

nandavani 😀 nebo davani 🙂 do auta

jara76
16. lis 2009

Nuz predajca veru nie som. 😎 😒
Mala ma vyse roka a pouzivala som dlho aj sportak. Ale zamenila som ho nedavno za spominane Pegperego. A teda tam problem fakt nevidim. Kosik paradny a miesta pre dieta tiez habadej. Ked uz sa teda bavime o znackach. Jedine farebne som bola spokojnejsia s Teutoniou. A tu brokolicu som tam fakt nestrcila 😀 Mozno kupujem velke brokolice 😲 A ani dieta som tam skoro nestrcila.A musim povedat ze dlhi ani siroki s muzom nie sme. Tak neviem teda po kom to dieta asi mame. 😉

jara76
16. lis 2009

Ale zas nechcem aby to vyznelo ze nadavam na kocik ktory som dlho vyberala. Proste tu ked da niekto nejake negativum tak ho idu fandovia zozrat. Ja som ten kocik pouzivala vyse roka a len popisujem svoju skusenost. Tot vsjo. Nebol najhorsi ale aj negativa si myslim ze treba vo fore spomenut aj ked subjektivne. Mne tieto veci vadili .
A inak neviem co by som ako mala predavat?Vacsie kociky?Ci mensie brokolice? 😲 😀 😀 😀

erinbrock
16. lis 2009

asi ty mensi brokolice 😀 😝 - vzdycky se najde neco co clovek koupi a pak zjisti ze se netrefil
neboj az najdu neco co mne vadi tak to tem soudruhum v nemecku taky dam sezrat 😉 😝 my ho narozdil od tebe pouzivame teprve 4 mesice 😀

ywina
16. lis 2009

My jezdíme s Cosmem už skoro půl roku...malý je pořád v korbičce a má tam ještě místo...v 5.měsících měl 68cm...fusak máme Emitex 3v 1,na podzim jsme jezdili jen s tou fleesovou vložkou...a líbí se mi,že když jedeme do obchodu,tak ten vrchní díl odepnu a malý leží jen na spodním díle a není horko....
Jinak jsem moc spokojená,jezdí se s ním super.....a rychle ho složím do auta a je lehký....
Nechápu proč tady někdo Teutonie kritizuje???Každý má jiné požadavky na kočárek...někdo chce velký,někdo skladný.....A podle toho se vybírá....A když někdo koupí kočárek,že mu to poradí známá,co ho má taky,a pak zjistí,že mu vlastně nevyhovuje,tak je hned problém.....a kritika je na světě.... ale to spíš upozornuje na fakt,že neumí správně zvolit.....

leontinecka
16. lis 2009

Ahojte. Myslím, že diskuse je od toho, aby se v ní diskutovalo a každý snad může napsat svůj názor. Já nejezdím s Teutonií 5 měsíců, ale 2 roky!!! Tak snad už vím, o čem píšu. A nemám jedno dítě a není to můj první kočár.Nemám Cosmo, ale Spirita. Bohužel ideální kočár neexistuje. Musela bych poskládat víc kočárků a pak by vznikl ten "můj" ideální a byla bych spokojená. Ano, Spirit je moje srdeční záležitost, ale aspolň PRO MĚ má určité negativa. Mám auto, ale proč bych jezdila na MD nakupovat autem, když můžu chodit pěšky, že. Takže v obchodě šupky dupky nákup dávám do košíku pod kočárem po jednom kusu. Doma opět nákup po jednom kusu z košíku vyndávám.Když koupím balík plínek, tak mi stojí za to (než se s ním vláčet 2 km pěšky v ruce) sundat sedačku, dát plíny do košíku a sedačku tam zase nandat. Pravda, dítě nesmí spát. Na hřiště jezdím, na kočárku mám pověšenou tašku a v ní kyblíky, hraběčky, autíčka, lopatičky. Na druhé straně řídítek mám zavěšené provázkem Enduro (takové to odrážedlo).A jak si od nás na písku všichni rádi půjčují!!! Pravda, jsme ověšení, ale chci, aby si malý na hřišti vyhrál. Při každé koupi kočárku jsem pročítala všechny diskuse a hrozně mi pomohlo, když právě holky psaly, co je na kočárku dobré a s čím naopak nejsou spokojené. Podle toho jsem pak zvažovala, jak moc mi ty negativa vadí a případně jsem s nimi mohla počítat a nebýt pak dodatečně zklamaná. Navíc na spoustu věcí, které už psaly uživatelky kočárků, bych sama pohledem v obchodě při koupi nepřišla. Takže ať žijí diskuse, vždyť přece ideálního nic neexistuje, ani kočár, ani manžel, ani já ani svět kolem nás... Tak buďme tolerantní i k příspěvkům, které nachválí náš vysněný kočárek do nebe.

tono_babymarket
17. lis 2009

Pre leontinecka

Súhlasím s tebou, že určite aj o negatívne skúsenosti sa máme podeliť, ale nech ich uvádzajú tí, čo kočík vlastnia....
Skúsme sa zamyslieť:
jara76 vraj používa kočík viac ako rok, kočík objednávala v 6 mesiaci tehotenstva, no v čase, keď bola v 6 mesiaci bola dodacia doba 4 týždne a nie 12 týždňov....takže čo vám z toho vyplýva???

Ideálny kočík neexistuje, bohužiaľ technicky sa nedá vymyslieť kočík so všetkými požiadavkami bez jedinej chybičky...a ak má Teutonka jedinú chybičku nákupný košík, do ktorého sa nezmestí veľký nákup, tak to je Teutonka fakt ideálna...možno by bolo dobré zvážiť raz za týždeň veľký nákup s manželom 😉

lulii
17. lis 2009

Tono, podle mě z toho nevyplývá vůbec nic, prostě jara76 napsala něco, co se jí moc nelíbí a vy z toho vyvozujete takovýhle závěry a děláte z ní bůhvíco. Tak to tak berte. Při výběru si neuvědomíte, na co všechno byste měli pomyslet,tzn. až po vyzkoušení zjistíte případné nedostatky. Pro mě teutonka vyhrává, a jsem moooooooooc ráda, že právě ty "negativní" zkušenosti se tu napíšou, protože já ty pozitivní samozřejmě vím, a přesně jak píše leontinecka, pak jsem se mohla rozhodnout, jak moc mi ty negativa vadí, pokud mi vůbec vadí.

Takže holky, prosím, vůbec se nebojte sem napsat nějaká negativa, my, které nejsme rozhodnutý na 100%, nám to moc pomůže v rozhodování. 😉

krpcek
17. lis 2009

ahojte.
kedze so sportakom jazdim uz viac ako dva mesiace mozem s kludnym svedomim napisat, ze sportak je uzky. malej dam overal, fusak a uz je tam chuda ako sardinka. a to nie je ziadne velke babo - ma 7 mesiacov, 8 kg a 70cm.

u kamosky som ju skusala dat do PP GT3 a ten je ovela vacsi.

danadr
17. lis 2009

jara76 vraj používa kočík viac ako rok, kočík objednávala v 6 mesiaci tehotenstva, no v čase, keď bola v 6 mesiaci bola dodacia doba 4 týždne a nie 12 týždňov....takže čo vám z toho vyplýva???

pre boha to co ako pocitate? Vy sa asi vazne nudite. Ja neviem aka bola dodacia doba vtedy. Nepamatam si to uz a vazne sa ospravedlnujem ak mi prisiel vtedy za mesiac a nie za tri.Narazala som na to ze clovek neviek ake bude mat dieta velke ci dlhe ked ho este nema. Ja som Teutoniu pouzivala. Neviem preco by som si to mala vymyslat. Prepacte ale trosku mi vadi ako ma Tono osocujete. Neviem ci ste vy dennodenne s nou kocikovali a riesili urevane dieta ktore ste zobudili ked ste do kosika vsuvali nakup. A to ako mam chodit nakupovat je myslim moja vec. Ak nemam auto a muza mam ako co robit?To ze je na Spirite zly pristup do kosike je fakt a bodka. Jasne ze ma vela pozitiv ale co su to tu za argumenty ze chodit na velke nakupy s muzom. Ok a ten kyblik a lopta ako co?Ten mi ma muz doviezt na ihrisko? Teutonia je fajn kocik. Velmi pekny a dobre sa s nim vcelku aj jazdilo. Presne ako ste povedlai , takmer idealny. Ale ma aj chybicky krasy ktore neviem preco by sa mali nespomenut.

lulii
17. lis 2009

danadr, souhlasim s tebou 😉 Právě o ty chybičky jde. Pozitiva vidíme vždy na každým kočárku, ale nějaký věci (negativa) jsou dost dobře schovaný a člověk na ně přijde, až po dlouhodobějším ježdění. Takže pište, pište, pište. Samozřejmě když jich bude co nejmíň, tím líp 😀 😀 😀

tono_babymarket
17. lis 2009

Ak som sa niekoho dotkol, síce netuším čím, tak sa ospravedlňujem, len teraz neviem, či sa danadr zle prihlásila pr 😕 , reagoval som na jara76...

Tak schválne zajtra tú brokolicu a iné donesiem a odfotím, porovnám Vám nákupné košíky u Teutonie, Mutsy, Jané...foto dám do albumu...

Každé diskusné fórum treba brať s rezervou a vždy sa presvedčiť na vlastné oči....

janica...
17. lis 2009

Chcela by som sa Tona opytat ci je vazne u noveho Spirita ten kosik polozeny inak. A zas ja chapem aj tie negativa. Mam zatial hlboku vanicku a Teutonia je paradny kocik. Je super ze aj ludia ako Tono pomahaju mamickam s technickymi vecami a odpovedaju profesionalne ale je fakt ze prakticky to mamicky vedia posudit asi lepsie. I ked.....kolko ludi tolko chuti. Niekto vazne ten kosik nepotrebuje lebo jazdi na nakupy, niekomu nepride vanicka ani sportak maly ale zas niekomu to pomoze ak caka velke babatko tak by sa mal poobzerat po kociku ako GT3 kde aj ten nakup zmesti ale zas ten kocik niekedy nezmesti do auta. Takze vsetko je strasne individualne. Teutonia je podla mna super ale zas je super ze niekto tu spomenie aj veci ktore ma a ktore si potom moze premysliet ci potrebuje. A ta brokolica sa tam fakt zmesi len tazko. Je jedno ci to Tono odfotis alebo nie. Mala som GT3 a je to vazne neporovnatelne ale zas........poskladat dokonaly kocik. Taky zatial neexistuje. Teutonia je krasna , funkcna a faktom je ze keby ten kosik polozili nizsie tak asi aj dokonala. A nepaci sa mi ako sa tu vazne navaza do ludi ktori napisu aj nieco ine ako chcema pocut my faninky Teutonacky. Tono a ako to vyzrea teraz s doplnkami?Mate na skade nejake fusaky?

tono_babymarket
17. lis 2009

Pre janica...
Nemyslím si, že sa tu niekto do niekoho naváža, každý vyjadrí len svoj názor...

Ak naozaj chceš niekomu poradiť... ak väčšiu vaničku, potom nech siahne po klasickom hlbokom kočíku a neskôr rieši šporťáčik, pri Peg Péregu je tá vanička ešte menšia, takže žiadna výhra...

kleopatris
17. lis 2009

ahoj tono, neviem teda ci smerujem spravne moju otazku 🙂 ale vcera som sa vela odpovedi nedockala a ty mas mozno viac skusenosti....aky je kocik Teutonia Elegance? nehrdzavie casto konstrukcia? lebo u podobnych typov kocikov je to casty problem...diky moc za odpoved a ak som mimo tak sorry 😅

janica...
17. lis 2009

no pockat tak tomu zas neverim ja. Susedka ma GT3 a fakt nemam pocit ze nie je vacsi. A ja som mala sportak takze viem zas o com teraz hovorim. Sportak je zarucene vacsi ako u Teutonie. Zas aby bolo jasno. Ale OK s tou vanickou sa nechcem hadat lebo ako sa tu spominalo 3krat vidiet.......
lenze je pravda ze je nespratnejsi.
chcem si ale kupit teraz ten fusak. Neviete mi poradit.Chcela by som Teutonku. Neviete ci ju niekde nemaju. Nechce sa mi cakat.Chvalili tu aj Keiser.Ako ste s nim spokojne?

tono_babymarket
17. lis 2009

Pre kleopatris
Tak tu ti neporadím, ten kočík som ešte na vlastné oči nevidel ☹ , ale skúsim zistiť a dám vedieť....

gabous
17. lis 2009

Já mám spirit a používám ho 11 měsíců a teď mě zarazila jedna "nedokonalost". Je to sice maličkost, kterou jsem si vyřešila, ale u daleko levnějších kočárků mají toto vyřešeno - a to úplně obyčejné odrazky nebo reflexní látka 🙂 . Nějak jsem si to uvědomila až když se změnil zimní čas a už je brzo tma. Dneska večer jsem si vyhrála s klasickou cyklistickou blikačkou a konečně mi bude dobře držet na boudičce. Vím, že je to prkotina, ale já bych tedy na procházkách po přírodě, kde sem tam jezdí auta, uvítala i nějaký reflex pásek i ze předu kočárku nejenom z boku .

A ještě k tomu nákupnímu košíku u Spiiritu malá rada - stačí otočit kočárek po směru jízdy a do košíku je o moc lepší přístup. Já používám košík z boku a vejde se mi tam dost věcí, prostě takový klasický větší nákup na pár dní.

labutka
18. lis 2009

ja mam cosmo a teraz sme uz v sportaku a tiez mam nedokonalost. ked mam sportak otoceny v smere jazdy a nastaveny na sedenie, taska mi krasne visi na riaditkach. ale ked krpec zaspi a dam ho do lahu, taska zavadzia. ked je kocik otoceny proti smeru jazdy, taska mi zavadzia stale. fakt neviem kam ju mam zavesit, aby som ju stale nemusela prekladat.
inak stale nemam fusak, uz je to vyse 14 tyzdnov, nastastie ma zachranila kamoska, ktora ma tiez teutoniu, ale kocik (a tym padom aj fusak) uz nepotrebuju. som jej za to hrozne vdacna.

europa8
18. lis 2009

janica-fusak Kaiser je fakt dobry,ale zavisi aj od toho,ci ho budes pouzivat aj vo vanicke alebo len v sportaku.On je totiz dost velky a do vanicky ho narves len velmi tazko a ak mas este k tomu velke babo,tak urcite nie...No do sportaku je suprovy...Ja som sa nakoniec rozhodla pre Angel Exclusive,ten sa da skratit-predlzit,zuzit-rozsirit.Zatial sme vo vanicke,maly je dost velky a zmesti sa tam uplne v pohode.

erinbrock
18. lis 2009

diskuse k fusakum
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

taky vybiram a nevim nevim
jinak s blikackou na kolo naprosto souhlasim, taky to tak resime....jistota je jistota 🙂

zuzkaprofant
19. lis 2009

http://www.abc-kinderzubehoer.com/index.html?P_...
mi mame tento fusak a pekne sa vojde do sportovej casti a hlavne je teply maly ma len hruby svetrik kedze vresti ked ho obliekam do vetrofky tak som spokojna

erinbrock
19. lis 2009

zuzkaprofant - mas ip ode me mrkni diky

marta.k
20. lis 2009

ahojte,na spirite mi zacala strasne skripat-vrzgat chrbtova opierka ked ju polohujem a aj citim pod rukou,ze to tam akoby drhne. nemal ste niekto to iste? staci to premazat? napr.WD40?

mima300
20. lis 2009

Ahojte, ako dlho ste čakali na kočík z babymarketu ? Ja už čakám deviaty týždeň a počula som že nemci meškajú s tovarom ☹

bibi78
20. lis 2009

ahojte, zaujimalo by ma, ci je potrebne kupovat predlzovaci diel na sportak. ja som s tym nepocitala a kupili sme iba sportak bez dalsich doplnkov. lenze maly este nema ani 3 mesiace a uz meria 63 cm a vazi vyse 6 kg. mame spirita a neviem, ci takemu malemu babatku na zimu (predpokladam, ze od noveho roka uz bude v sportaku) bude stacit iba fusak alebo treba aj ten predlzovak.
vdaka za odpovede.

erinbrock
20. lis 2009

ja uz prodluzovaci nastavec kupovat nebudu - mam v planu poridit kvalitni fusak...ale jsme o necele dva mesice starsi...ted jsem zkousela sportovni cast narovnat a neni tam zase takova dira...a pokud bude velka zima tak ven chodit nebudeme...prijde mi to zbytecne za nej ted uz utracet a kdo vi jaka by byla cekaci doba 🙂 ...ale da se poridit levneji na nejakem bazaru... 😉

lucrezinca
20. lis 2009

bibi, my jsme na tom podobne, ten nas otesanek nam nejak moooc rychle roste, ma necele tri mesice a hadam ze taky nekdy v lednu bude muset do sportaku. Nastavec nekupuju, mame dobry teutonacky fusak s umelym berankem plus pres to pretahnu nanoznik na kocarek, takze ten to jisti... no spis mam strach, abych ho v tom neupekla... 😀

kolca
20. lis 2009

náš Jája šel do sporťáku v říjnu v 6tém měsíci a prodlužovací díl jsme měli. Přišlo mi to dobré, že nepadala deka a pak fusak, že nesjížděl nikam.

jasminet
20. lis 2009

my sme si ho objednali rovno s kocikom, teraz uz by som sa ho asi nedockala. ci je to potrebne, neviem zatial posudit, stale sme vo vanicke a este do januara urcite budeme. my mame alvi a mala tam mam fusak, v nom overal a uplne v pohode ma ruky vedla hlavy a aj na dlzku sa tam zmesti. fusak mame kaiser a tiez sme ho bezproblemov do vane strcili, nikde nic netrci...