Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

sussanah
13. čer 2011

@lucy222 plastenka byla primo s kocarkem, ale pouzivala jsem ji minimalne. On ten potah kocarku je fakt kvalitni, takze bezny destik je bez problemu, stejne jako snezeni. Pouzivala jsem fakt jen pri lijaku. Dokupovala jsem sitku proti komarum (ale skoro jsme nepouzili), ktera je jen zezadu u kocarku, ale zepredu musela byt plinka. Jeste jsme kupovali slunecni clonu http://www.rajmiminek.cz/eshop-slunecni-striska..., lepsi jak slunecnik 😉

mdvori
13. čer 2011

Mám Spirit HB asi dva měsíce s nafukovacími zadními koly.Malý začal ve sporťáku jezdit od šesti měsíců.Síťku na kočárek jsem kupovala Emitex,super na něj jde a je přes celý kočárek-černou.Ale mám trošku problém,když ho chci vézt po spátku,tak se točí tak blbě,že mám pocit,že bych malýho vyklopila,to asi budu muset přední kolečko zaaretovat,co myslíte?

babyrenka
13. čer 2011

@sussanah : předpokládám, že máte na kočárku plastová komorová kola. Je pravda, že se tato kola po krátkém používání otlačí, získají takovou patinu, že brzy vypadají jako ojetá. Je to dáno tím, že plášť kola musí být pružný a zároveň také tichý a musí účinně odfiltrovat veškeré vibrace, způsobené nerovnostmi povrchu cest. Na druhou stranu ale další ojíždění plášťů pak nepokračuje, plášť kola se již prakticky nemění a dál již sjíždí celkem nepatrně. Počítejte s tím, že pod vzorkem pláště je dalších sedm milimetrů pláště.

babyrenka
13. čer 2011

@mdvori : kolečko při jízdě pozpátku aretovat nemusíte, klidně ho nechte plně otočné. Důležité je, aby drobek v kočárku byl správně upoutaný pětibodovými pásy, ty zajišťují jeho umístění v těžišti kočárku a pak žádná nestabilita kočárku nehrozí. Pokud by uvázaný nebyl a obzvlášť když je opěrka zad v ležící poloze, mohl by se dostat celým tělem do prostoru zádové opěrky a pak ho přirozeně nemá v těžišti kočárku co vyvažovat. V takovém případě by dokázal kočárek převrhnout a to i v případě, že by bylo přední kolo zaaretované. Přední kolo je zavěšené mimo osu otáčení a pokud se při tažení kočárku zpátky otočí směrem dozadu, potáhne se Vám kočárek lépe. V zaaretovaném stavu by se kolo, díky provozním vůlím v uložení, mělo snahu klouzat mimo osu svého otáčení a tím i odskakovat.

sussanah
13. čer 2011

@babyrenka jj poctive jsem to sledovala a dospela ke stejnemu zjisteni, ze zhruba po mesici vypadaly jako ojete, ale od te doby vypadaji stale stejne 🙂 Takze je to spis asi tak nejak pocitove, ja jsem s tim zadny realny problem nezaznamenala, ani v zime, ze by nejak podkluzoval nebo neco. Jenom je to proste sjete, nic vic.

lucy222
13. čer 2011

@babyrenka chtela bych se zeptat - uvazujeme o te Teutonce Spirit a jedinym 'problemem' je ted fakt,ze je to trikolka (nemame zkusenost) - jak se s ni prosim jezdi v zime? V terenu tedy take O.K.?
A jak s kolecky - lepsi nafukovaci ci ta z mekkeho plastu? Dekuji 🙂
@sussanah dekuji za rady. Jak se Ti prosim ten kocik sklada? Bohuzel nebudu mit moznost si to pred koupi vyzkouset. Diky.

sussanah
13. čer 2011

@lucy222 nevim uplne presne, na co se ptas 😀 No sklada se jednoduse, i ted v tehu si ho v pohode nahodim do kufru sama bez problemu 😉 Nejprve se oddela sedacka, potom se posklada podvozek. Skladnost je podle me docela dobra, kdyz tak jdou oddelat kolecka (velmi jednoduse). Ale ja mam pomerne velke auto, takze jsem nidky skladnost moc neresila.

lucy222
13. čer 2011

@sussanah jj,o to mi slo-jestli se Ti to zda jednoduche..jak jsem psala-bohuzel pred koupi nebudu mit moznost si kocik vyzkouset,tak se ptam i na takoveto blbinky 😉

sussanah
14. čer 2011

@lucy222 jakoze videla jsem uz i skladnejsi kocarky (napr chicco), ale je to proste dano i tou konstrukci, ze ma treba pevna zada a jdou az do lehu a ze vlastne sedacka jde oddelat a pridelat na obe strany. Ale celkove se mi porad do kufru auta vejde bezne kufr pro me a maleho + kocarek, kdyz jedeme treba za babickou. Celkove vazi kocarek kolem 15kg, takze kdyz se to rozhodi na ty 2 casti, tak to fakt v pohode slozis do auta sama.

mdvori
15. čer 2011

já mám Golf III,spirit nerozkládám na dvě části a pak se mi tedy vejde do kufru jen ten kočárek a jedna kabela a za mě tedy můžu říct,je to těžší kočárek,má mohutnější konstrukci,takže ho zvednout není až tak jednoduché nebo do schodů,když ho mám celého nést,je to tíha-opravdu okolo 14kg.

lucy222
15. čer 2011

Stale se rozmyslime nad tou Teutonkou - krome podvozku Spirit by nam mel vyhovovat i ten Be You. Mate nekdo? (asi ne kdyz je to novinka 😒 ) mel by byt 2x odpruzeny - myslite,ze je vhodny do terenu?

babyrenka
16. čer 2011

@lucy222 : BeYou je oproti Spiritu S3 čtyřkolka, vepředu má dvě menší, plně otočná kola. Má přehazovatelnou rukojeť, což mu umožňuje kromě rychlé změny výhledu dítěte z kočárku i možnost jízdy v lehčím terénu. Tam se rukojeť přehodí na druhou stranu a kočárek jede většími koly napřed, takže ta menší kolečka se nezarážejí o případné větší nerovnosti. Oproti Spiritu jde složit do ještě kompaktnějšího a menšího tvaru, ale zase je trochu těžší.
Ono dvojnásobné odpružení se vztahuje právě k těm předním kolům, je zvlášť odpružená hlava pro uchycení předního kola a také ještě samostatně odpružená osa kola. Určité nepřesnosti v popisech vznikly tak, že bývalá ředitelka marketingu, rodilá Maďarka, si nechala popisy a texty stránek přeložit jakousi agenturou, která pochopitelně nikdy neviděla dětský kočárek, nám pak přišly ke korekturám, my jsme je poslali opravené zpátky, následně přišly opět, tentokrát místo námi opraveného textu tam byly varianty polské a maďarské, při dalším pokusu se vrátily varianty původní a poté jsem to už raději vzdal a nechal to tak, jak to bylo původně, protože hrozilo, že se české stránky a katalogy dočkají výroby až někdy v době, kdy letošní kolekce skončí.

lucy222
16. čer 2011

@babyrenka vím, že to je 4-kolka...abych pravdu řekla, tak s 3-kolkou nemám žádné zkušenosti, tak proto mne zaujal podvozek Be you... jaký z modelů je tedy "nej" i do toho terénu? Nechodíme tu po horách, ale občas nějaká ta polní cesta apod. proběhne...Děkuji.

babyrenka
16. čer 2011

@lucy222 : máme, stejně jako řada našich zákazníků, vyzkoušený Spirit S3 ve všech možných podmínkách, nikdy nezklamal. Je díky tomu, že má největší a také pouze tři kola, při jízdě nejlehčí, jízdu zvládá bez problémů. Co se stability týká, jediný z momentů, kdy potřebujete kčárek poctivě podržet oběma rukama, je okamžik, když najíždíte na obrubník chodníku a potřebujete na moment postavit kočárek pouze na jeho přední kolo. To však není nic, co byste se nemohla naučit, stačí tam normálně přední kolo nasadit, položit na chodník, dojet tam až zadními koly a pak na chodník nasadit i zadní kola. Takže mimo obvyklou stabilitu bude třicet centimetrů jízdy. Stačí na to pouze vždy pamatovat, pak to není problém. Spirit Vám bude připadat i nejměkčí co do odpružení. Jízda s BeYou už bude troch těžší, stejně, jako s Mistralem S. Jinak polní cesty, pokud vyloženě neprší, jsou celkem pevné a jízda po nich obvykle nedělá žádný problém.

lucy222
16. čer 2011

@babyrenka děkuji moc. Mrkneme tedy na živo na toho Spirita 😵

imzadi
17. čer 2011

ahoj, museli jsme prejit uz ted z korby do sportaku, pac se malej nevejde, ale mam dotaz, nevite, zda ta bouda u sportaku se da cela slozit az uplne dolu jako je tomu u korby? nejak jsem neprisla na to, jak to udelat a docela mi to chybi...dekuju

mooncaa
17. čer 2011

@imzadi Dá se složit, taky jsem na to nadávala, ale je potřeba zabrat. Jen teda ty obruče nejsou tak velké a tudíž to ubere prostoru za hlavou.

princeznal
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mooncaa
17. čer 2011

@imzadi Ještě, mohu se zeptat, jak velký je tvoje mimčo, že se nevejde. My opouštěli korbičku před měsícem (v 7 měsících) a to měla malá 76 cm a téměř 10 kg. Jsem si myslela, že větší mimčo nikdo nemá. 😀

imzadi
17. čer 2011

@mooncaa tak to zkusim, dekuju...no my mame 9 kilo v necelych 5ti mesicich a teda jen 69 cm, ale porad vystrkuje nohy ven z korby, takze mi prijde uplne zbytecne v ni dal jezdit..dekuju za tip, zkusim zabrat 🙂

cabalkova
17. čer 2011

@mikeskab Tak koukam, ze budeme jezdit s kocarkem od stejne znacky, my budeme mit SPirita v barve 4170. 🙂

mooncaa
17. čer 2011

@imzadi Tak to jste taky pěkní otesánci jako my. Nohy mi vystrkuje pořád, mám prodlužovací nástavec a nohy má hozené přes boky a přes ty tyče, co vedou k rukojeti kočárku. Jo a to řešení síťkou má výhodu, mám teď sundaný zadek kočárku (boudy) a je tam jen ta síť a malá kouká za jizdy ven do stran a je náramně spokojena.

tonko_babymarket
17. čer 2011

Potešujúca správa...limitovaná edícia Cosmo Noir s krásnym čiernym podvozom už aj na Slovensku a v Čechách...

lucy222
17. čer 2011

@mooncaa z tohoto duvodu premyslime,ze malou dame uz brzy do sportaku - je stejne stara jako mimco od @imzadi...vozili bychom ji samo v uplnem lehu... Ted jeste ne-tak za mesic-dva...tzn.v 6-7 mesicich...

maggiore
17. čer 2011

@tonko_babymarket jééééééj, chcéééééééééééém ...... cosmo je moj sen 😀 .... a táto verzia je úžasná, myslíte, že budú i v kolekcii 2012?

tonko_babymarket
17. čer 2011

@maggiore
ak budú mať úspech, tak určite aj v 2012

cabalkova
17. čer 2011

@mikeskab A jeste jsem ti vypatrala, ze Teutonka dela original skate ke svym kocarkum, tu je obrazek... nasla jsem u nemeckeho prodejce Teutonek, ale verim, ze i nasi ho dokazou objednat...

lucy222
17. čer 2011

@tonko_babymarket tak ten je krasny 😵

babyrenka
17. čer 2011

@cabalkova : na vaší fotografii je Teutonia PickUp, který je v nabídce i na českém trhu minimálně 6 let. Problémem pro použití tohoto skejtíku je to, že se nechá používat ze současně nabízených podvozků pouze na Mistral P, Mistral S bez ruční brzdy a Eleganci. Původně byl také použitelný na Pixxel Sport, Lambdu bez ruční brzdy, Mistral a Spirit bez ruční brzdy, ale tyto podvozky se již nedají objednat. Pro současné podvozky Spirit S3 HB, Cosmo s ruční brzdou i bez ní, Fun System i Team Cosmo je PickUp bohužel nepoužitelný.

ja.na81
17. čer 2011

@babyrenka kdyz uz tak hezky rozebirate ty skejtiky 🙂 Zeptam se - mame kocarek Fun system, existuje tedy nejaky skejtik, ktery se da pouzit k tomuto kocarku?