Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
7. lis 2011

@micicka : když odjistíte pojistky na aretacích, abyste mohli vidlici předního kola sejmout a vidlici i s kolem stáhnete z podvozku, tak na té ploše u čepu vidlice na čelní straně uvidíte oválný otvor, do kterého se zasunuje čep aretace. Na protější straně jakoby zezadu by měl být otvor stejný, jako vpředu. Pokud tam není a ten oválek je jakoby ucpaný, pak chlapci v Něměcku při kompletaci kočárku zapomněli z otvoru vytáhnout zaslepovací vložku. Vidlice pro BeYou je totiž úplně stejná, jako pro Cosmo, ale aby u Cosma nešlo kolo zaaretovat vytočené ven z podvozku, protože nemá přehazovatelnou rukojeť, má vidlice pro Cosmo ten zadní otvor pro aretační čep uzavřený plastovou vložkou. Když vezmete malý ostrý nožík, tak při troše šikovnosti tu vložku celkem snadno vytáhnete ven, není tvrdá, je celkem pružná.

jmisa
7. lis 2011

@skippy7 já jsem měla Eisbärchen a byl super

micicka
7. lis 2011

@babyrenka fu aká odborná odpoveď 😉 ďakujem veľmi pekne, pozrieme to, a možno aj vytiahneme. poprípade to zanesiem do predajne, aby nevznikol nejaký problém, že sme zasahovali do konštrukcie. nejako nás chytá smola od začiatku pri tomto kočíku, len dúfam, že to nepôjde takto ďalej 😅
PS: neverím, že by v Nemecku na niečo zabudli 😀

veve39
7. lis 2011

ja som kaiser mala a este nepouzity som ho predala a kupila som lodger...zapinanie ma na suche zipsy a je pravda ze vacsie dieta nema problem si ho rozopnut - avsak paci sa mi materialovo, aj tym aky je poddajny viac ako tie klasicke fusaky - v pohode s nim skladam kocik do auta, myslela som pri kupe uz aj na cas golfiek..
a pre mna je velkou vyhodou jeho vyuzitie aj na jar-jesen bez vnutornej vlozky, ked sa este klasicke fusaky nenosia...my sme ho od zaciatku jesene max.vyuzili
moja mala sa tiez obcas snazila o rozopnutie, ale veru ked je zima, je v nom zakuklena a ani ju nenapadne sa rozopinat... 🙂

babyrenka
7. lis 2011

@micicka : PS : doby, kdy jsem tomu také nevěřil, jsou bohužel nenávratně pryč ...

lucy222
8. lis 2011

@veve39 toto se dobre cte. Ja Lodger dostala vcera 😵 mame zatim original T fusak a tento bude na stridacku s nim,tak uvidime jaka bude spokojenost 😵

pett7
8. lis 2011

Taky máme druhým rokem lodger, někdy si ho rozepínal ale jen co začala zima tam je zakuklený až po hlavu 🙂 v jiném fusaku bych ho do kočáru už stejně asi nenarvala ani loni a to měl tehdy rok..

veve39
8. lis 2011

@lucy222 a aku mas farbu ? ja som sa k nemu dlho odhodlavala, ci to nie je len modna vychytavka...avsak musim povedat, ze je pre mna perfektny...my mame ruzovy folklor

lucy222
8. lis 2011

@veve39 my máme fialový s růžovým vnitřkem - také s těmi výšivkami 😵 Ještě včera jsem měla předsevzetí, že jej vytáhnu až v zimě (má super to stahování kolem hlavy), že jej vezmeme na sáňky apod...ale teď chodím koukat k oknu na teploměr a přemýšlím jesti 10 stupňů je už dostatečná zima 😅 Zatím jsem spokojená i s tím original fusakem, ale moc se těším až vyzkouším Bunker- je fakt nádherný 😵
@pett7 No, malá také není ráda přikrytá apod., tak čekám, že se zkusí rozepnout - ale přesně jak píšeš- jen do té doby co bude pořádná zima 😅 😉

veve39
8. lis 2011

@lucy222 aj ten je krasny, rozhodovala som sa medzi nim a tym co mam 🙂 ...oni su ale vsetky krasne.... treba ho vyuzivat uz teraz, bez boostra je nan prave idealny cas 😉

lucy222
8. lis 2011

@veve39 tak uvidíme - až se mi malá vzbudí, tak jej zkusím připevnit 😅 😉 Jj, já se zase rozhodovala mezi růžovým a fialovým, ale tento jsem dostala od muže a vybral fialový 😵 On se nám i víc hodí do kočárku 🙂

lucy222
8. lis 2011

@veve39 jinak myslíš, že mám dát ten fusak opravdu bez té vložky? 😕

veve39
8. lis 2011

no ja neviem ako je u vas, tu kde som ja je teraz teplo - nad 10st. a chodime bez vlozky...ale aj ked bolo chladnejsie. 7-8st.chodili sme stale bez vlozky a mala bola teplucka, ja dam vlozku az pri nizsich teplotach....
bez vlozky je to ako v takej tepluckej deke, ktora ti nesklzuje, kedze je pripevnena...

pett7
8. lis 2011

Já už jsem dala i vložku,ale malý není moc oblečený... jinak nám teda fusak strašně klouzal tak jsem přes ty otvory na horní pásy i v kočárku přetáhla černou gumu,přivázala ho a máme klid 🙂

tiburcia
8. lis 2011

Holky mám dotazy

1. jak je to s pláštěnkou? někde píšou že je u kočárku někde jsem našla že se kupuje zvlášť a to jedna na fashion korbu a jedna na sporťák.

2. jak je to s moskitiérou? jde koupit ale všude je na obrázku sporťák, pasuje i na fashion korbu? nebo se kupuje ještě jiná?

děkuju...

babyrenka
8. lis 2011

@tiburcia : pláštěnka je vždy ve výbavě sportovního kočárku. Tedy ta standardní, igelitová. Fashion korba má ve své výbavě také vlastní pláštěnku, na obalu pláštěnky je označená jako Kleine a Small. Je to proto, protože Fashion korba je kratší a nižší než sportovní sedačka nastavená do lehu a tak by na Fashion korbě univerzální pláštěnka tak dobře neseděla.
Moskytiéra se normálně kupuje jako doplněk ke kočárku, standardně je pouze ve výbavě kočárku Teutonia Elegance. Moskytiéra je v podstatě dvojdílná, horní a spodní část jsou spojeny zipem. Pro upnutí na Fashion korbu stačí používat pouze horní díl moskytiéry, pro použití na sportovní sedačce nebo na korbu Alvi set se oba díly spojí a používají společně. Ten zip pak slouží jako praktický vstup do prostoru pod moskytiérou, není ji třeba při obsluhování přepravovaného miminka z kočárku snímat, stačí právě rozepnout jen ten zip. Fotografie používání moskytiéry i dalších doplňků jsou na našich stránkách, Teutonia jako firma je nemá.

kuna
10. lis 2011

Ahojte, chtěla bych se zeptat, jak se připíná nánožník na sporťák? Jediné, co jsem našla, čím by se to dalo přidělat, jsou dvě olivy na gumičkách, které se provlíknou poutkama na boudě. Připadá mi ale, že se to musí brzo utrhnout, ty gumky jsou celkem napnuté.

lucy222
10. lis 2011

@kuna já jej připevňovala také tak 😅 😉
@veve39
@pett7 tak už jsem zkoušela ten nový fusak. No, přidělat jej = malá maturita 😅 Je znát, že není přímo na Teutonku - ten originál fusak sedí ve sporťáku krásně a nehne se ani o píď.
Chvilku mi to trvalo než jsem vše provlékla kudy se mělo a fusak srovnala, ale ve výsledku dobrý. Malá mi dnes v kočárku usnula, tak jsem jí do něj krásně zachumlala 😵 a je opravdu krásný 🙂

akcull
10. lis 2011

@kuna Našla jsi to dobře a neboj neutrhne se to, používali jsme nánožník hodně a stále to drželo...

alicka7
10. lis 2011

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci sa da skejtik pre starsieho surodenca upevnit aj na kocik BeYou. Ake mate skusenosti s tymto modelom? Dakujem.

mooncaa
10. lis 2011

@kuna Mě teda nánožník taky nesedí, je nějaký kratší než by asi měl, já totiž ještě používám prodlužovací nástavec a ta délka je o kousek kratší. Navíc jak ta bouda začíná blbě vzadu, tak je moc příplácnutý na dítě. No nepoužívám ho, jen když mrholí a nenavlíkám pláštěnku, tak ho použiji.

pett7
10. lis 2011

@kuna
@mooncaa taky mi nesedí a jsou dost vytahané 😒 a z te boční krátké časti nanožníku tam zase fouká

ja.na81
10. lis 2011

@kuna nanoznik pripinam presne jako ty 🙂 ale teda nemam pocit, ze by to bylo nejak napnute... hm, treba uz mam ty gumky trochu vytahane 😉 ale zas tak dlouho ho jeste nepouzivam... a drzi mi to krasne i s prodluzovacim nastavcem na kocarku a maly je tak fakt krasne v teploucku...
tak me napada @mooncaa budes mit na zimu do kocarku jeste fusak? Ja prave premyslim, jestli nebude stacit jen ten nanoznik plus deka plus ten prodluzovaci nastavec ten kocarek prece jen hezky uzavre, plus mam teda v kocarku takovou tu beranci kuzi...

kuna
10. lis 2011

dik za rady, jeste to budu muset zkusit znovu a poradne...mela jsem z toho ale pocit, ze je to takove navolno, jak pise @ja.na81. Ja jsem zvykla z inglesiny, co mam na chalupe, ze to drzi napevno napnute a tohle na me moc dojem neudelalo 😒

pett7
10. lis 2011

ono dost záleží i na fusaku to pak skoro zapnout nejde vůbec,nebo i tlustá zimní bunda..občas mám pocit že to vystřelí...

mooncaa
10. lis 2011

@ja.na81 Fusak používat budu, já jsem byla zvyklá i z korbičky, že jsem nánožník moc nepoužívala. Mám šedý kočárek a dekou a fusakem ho oživuji. Takže nánožník vytahuji jen když mrholí, nebo sněží v zimě, pláštěnku vytahuji, když prší už hodně.

tiburcia
11. lis 2011

@babyrenka děkuju moc, jdu se podívat 🙂 🙂

ja.na81
11. lis 2011

@kuna jeee ale ja myslela jako ze ty gumicky nejsou nijak napnute, ze jako na rozdil od tebe nemam strach, ze se utrhnou 😉 Ja jsem s nanoznikem moc spokojena. Teda zatim, protoze pouzivam ke kocarku i prodluzovaci nastavec a na tom prave ten nanoznik hezky drzi a na maleho vubec nefouka... ale dnes jsem prave na chvilku zkusila ten prodluzovaci dil sundat a to uz tak pekne neni...

kuna
11. lis 2011

@ja.na81 jo aha, ja jsem to chapala, ze nanoznik neni moc napnuty 😀 . Tak to jo. Ja prave ten nastavec nemam, loni jsem mela dite v hluboke korbe a v obchode me presvedcili, ze na sportak staci fusak. No v nejhorsim ho dokoupim, mam hnedy kocar, tak by barva nemela byt problem.

ja.na81
11. lis 2011

@kuna ja mela prcka loni v te mekke vlozne tasce a do ni jeste maly fusak. Ted zatim jezdim se sportakem s nastavcem, na nohach ma prcek deku a pres to nanoznik. Ja zas premyslim, jestli mam koupit fusak nebo jestli zimu prezijem takhle... zacina prave chodit, tak si rikam, ze treba uz v kocarku moc chtit byt nebude a na kratsi popojizdeni, treba na nakup a tak, bychom se mozna bez fusaku obesli... ale porad nevim.. Jinak mame taky hnedy kocar 🙂