Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

kici96
13. únor 2010

My sme mali plastenku tuším tiež v cene, nie som si na 100% ista ale tak sa mi zda...

Sarii dakujem za navod vyskusam ;)

Juliankaaa my mame seperB a konstrukcia spititu vliezla v pri prevoze domov uplne v pohode a kedze sportova cast sa da pekne vystriet tak nebude tiez problem, ak v kufri ovsem nebude mat muzicek pracovny bordelicek 🙂)

editah222
13. únor 2010

Pláštěnka je v ceně, dokonce 2 pláštěnky 🙂 Jedna na korbu a jedna na sporťák. Já jsem si dokoupila tu textilní a jsem s ni maximálně spokojená, je teda větší (asi je původně určená na ty velké Teutoňácké kočáry), ale to mi nevadí.

My máme Octavii combi a vejde se nám tam konstrukce kočáru a vedle korba + něco málo.

pampuch333
13. únor 2010

Ahojte, podarilo sa mi oškrieť konštrukciu na kočíku. Existuje na to nejaký sprej aby to bolo menej vidieť ? Pomôžte prosím.

jmisa
13. únor 2010

Já mám teda Fun, ale do kufru Fabie se vešel i s korbou. Spirit je širší, sice o kousek, ale je, a protože sedačky jsou trochu šikmo, ta by se muselo sundavat jedno kolečko. Měřila jsem to před koupí. Se sportovní nástavbou mi to přijde nižší, skládám to bez její sundání.

lodgermaniacka
14. únor 2010

Ahojte maminy, majitelky teutonie 🙂 tak nakoniec som presvedčila môjho draheho, že sa nam trojkolesovy kočík zíde, ked pôjdeme na chalupu, alebo do menšieho terenu, a kedže je to druhy kočík, prvy mame komplet so všetkym, tento-Spirit sme kupili len s prenosnou taškou, nebudeme ho využívať denne, ale tužila som po nom 😀
chcem sa Vás spýtať, vraj sa da z tej prenosnej tašky spraviť fusak-bol by na buducu zimu, mate s tým niektora skusenosť? či nam teda bude stačiť len ten fusak, alebo mam dokupiť nanožník...ani neviem či sa k nemu da kupiť
a môže ísť vôbec babo do 6 mes.do tejto prenosnej tašky? naozaj len priležitostne, vopred dakujem 😉

akcull
14. únor 2010

Dnes jsem v reálu viděla ty barvičky 2010, jsou nádherné🙂, obě ty fialové, zelená, modrá, oranžová.......taky jsem si prohlédla ten novej fusak. Vypadá taky dobře, nemít už jeden fusak doma, tak jdu do něho. Potěšilo mě, že jde dole odepnout, takže super i pro větší děti s botičkama.

lul
14. únor 2010

maniacka mame prenosnu tasku a vyuzivame ju denne, je super, dovolim si povedat, ze (pre nas) lepsia ako korba. I ked som pred porodom zvazovala korbu, zbytocne by mi zavadzala kym pride druhe babo 😅 da sa prerobit na fusak a tak dlhsie pouzivat, ale urcite len na take prechodne obdobia. Nanoznik sme mali v cene.

Tono, michal - prosim o radu. Brzdi mi rucnou len jedno koleso, druhe az ked dlhsie brzdim. Ako to vyladit? Dik

lodgermaniacka
14. únor 2010

lul dakujem 🙂 mala som pocit že každy ma len korbičku 😀 no uvidím, či si vystačíme s nejakym hrubším fusakom, alebo poriešime nanožnik..

kacapa
15. únor 2010

Lod: ja mam malou ve Spiritu ve vlozne tasce denne od narozeni a nevidim rozdil ke korbe .. teda mnohem lepe se sklada do auta 😀 A hlavne, kdyz jsme u nasich, vytahnu tasku a mala v ni spi v noci vdle me a ja na ni vidim. Fusak mam extra, takze nevim s premenou, ale pisi ze to jde.

lodgermaniacka
15. únor 2010

kacapa-super, to si ma potešila 🙂 len rozmýšlam, či bude malemu stačiť v 6mes. ten fusak z teutonie a do neho by som ešte poprípade mohla dať lodger, alebo ísť ešte kúpiť Kaiser, nemate s ním skusenosť? či je dostatočne teply, či stačí už len kombineza, alebo treba aj nanožník?

gabrielkap
15. únor 2010

to by aj mna zaujimalo..
som rozhodnuta pre Spirit, ale tiez este uvazujem nad vloznou taskou.. povodne som chcela fashion korbu,
ale termin mam zaciatkom juna a zda sa mi pre mna praktickejsie pouzivanie vloznej tasky aj na prenasanie, aj kvoli strieske na sportaku ktora mi pride taka vzdusna na leto na rozdiel od korby..
a zaroven uvazujem nad pouzivanim tasky ked sa prerobi na fusak..
kto mate vloznu tasku, mozete napisat ako ste spokojne? a aky je ten fusak?
kacapa, ty mas makku ci pevnu vloznu tasku?

kacapa
15. únor 2010

tak to poradim, ja mam cerveny Kaiser a je fakt bozi 😀 krasne teploucky a mala jeste nikdy nebyla zpocena. Mam ten s tim fleesem uvnitr. Karca ma 6 mesicu, tasku pouzivam vylozene jen jako tasku/korbu, ten horni dil na zip mam strceny do spod ( lezi na nem) a je ve fusaku, ale urco by to slo pouzit i jako fusak a mimi dat do toho v kombineze. Ja mam vloznou tasku modrou a kocarek cerveny, proto pouzivam Kaiser 😀 Aby to ladilo 😀 A malou oblikam celkem malo, a staci to .. jen kdyz byly mega zimy (-10C) tak mela i kombinezu. A KAiser je v podstate i nanoznik, pac kdyz oddelas spodni dil na boticky, mas ho i do sportaku.

lodgermaniacka
15. únor 2010

kacapa velmi pekne dakujem za rady, idem ho dnes kupiť 😉
len ja som kupila pre chlapca červeny kočík, tak mu kupim do neho čierny Kaiser, čierno červena sa mi páči, tak dufam že nam ten nanožník chybať nebude.
gabrielkap, tiež som chcela pôvodne teutoniu s fashion korbou, ale ked už ine maminy píšu že im stačila prenosna taška tak by to tak mohlo byť, ved prinajhoršom sa vždy da dokupiť aj korba 🙂

gabrielkap
15. únor 2010

to ano, ale v kosiciach sa teutonia neda kupit, ved to je pre mna najvacsi problem, ze som ho nevidela, tak sa mi aj tazsie rozhoduje.. a pri tych lehotach by som chcela vsetko naraz objednat..
myslim, ze taska by mi na leto aj vyhovovala, ale uz by som ju chcela vyuzit aj ako fusak, kedze v zime bude mat babo pol roka, tak neviem ci by to stacilo so zimnym overalom a nanoznikom, ci to nie je tenky ten fusak..

kacapa
15. únor 2010

Gabrielkap: mekkou a jsem spokojena .. je to skladne a da se prenaset a mala v tom je od srpna do ted a jeste ma porad cca 20 cm prostor ( ted ma 7,5 kg a 68 cm) takze v pohode jeste cca 2 mesice vydrzi a pak bude na jaro ve sportaku.

lodgermaniacka
15. únor 2010

gabrielkap, podla mna ked budeš mať na tom fusaku ešte aj nanožnik, tak to musí stačiť, ja praveže nanožnik nemam, preto ta dilema 😒

martuli
15. únor 2010

maniacka - mame ve vlozne tasce fusak Kaiser a je to bohate dostacujici, prcek zatim ani jednou nemel teplou kombinezu a vzdy mel v kocarku teplo

lodgermaniacka
15. únor 2010

martuli, do vložnej tašky vliezol kaiser? super 😀

martuli
15. únor 2010

Ano my ho tam mame, prcek ma skoro 9 mesicu, asi 74 cm a vejde se tam

martuli
15. únor 2010

My mame fusak ve vlozne tasce a normalne tu tasku pres fusak zavreme a v kocarku je teplo jak ov pokojicku.
Bertik se narodil v kvetnu, na leto jsme meli korbu a ta byla vyborna, protoze byla vzdusna, neumim si dost dobre prestavit, tak by byl v te vlozne tasce v lete, prijde mi, ze by v ni bylo vedro

gabrielkap
15. únor 2010

ale ved ta taska ma v lete tu vrchnu cast odopnutu, ci nie? preco je v nej teplo?

kacapa
15. únor 2010

Martul: vedro neni, pac tasku zapinat nemusis 🙂 ja mela v tasce letni fusak a mala v tom byla i tech 30C horkach na konci srpna 🙂

martuli
15. únor 2010

Nevim, mne to prijde, ze v ni bude teplo, nemam zkusenost

gabrielkap
15. únor 2010

kacapa a ten vrch sa da aj odopnut?

kacapa
15. únor 2010

odepnout ne, ale dat dolu pod mimi.

lodgermaniacka
15. únor 2010

martuli, takže ty si mala aj korbu aj vložnu tašku pokial som dobre pochopila, ten fusak v taške sa mi páči, nebudem už lutovať že nemam nanožník 😉
podla mna ked je vložna taška rozopnuta, kludne môže byť na leto dobra, ved strieška sa da odzipsovať na sieťku a bude luftovacia, toto našťastie neriešim, kedže mam ešte další kočík s normalnou vaničkou, ktory budeme v lete používať, len som nevedela či mi bude teutonka na zimu dobra bez nanožniku, ale ano bude, idem kupiť kaiser 🙂

martuli
15. únor 2010

Myslim si, ze jde odepnout, kdyz se zipy posunou na jeden konec, ale to asi vice poradi Michal ze Spuntika nebo babyrenka

lodgermaniacka
15. únor 2010

baby ide to uplne odopnuť, mam kočík v albume aj s taškou a skušala som to, na 100% ide 😉

lodgermaniacka
15. únor 2010

ked kupim kaiser spravím foto aj s odzipsovanym vrchom 🙂