Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

katherine27
4. pro 2009

ja tiež pozerám, kde by ich ešte mohli mať, my sme zo ZA
Kici a konkrétne cez akú stránku si objednávala?

kici96
4. pro 2009

Ja sim ich pozerala na internete a objednavala v Babymarkete na Vajnorskej v BA.

krpcek
4. pro 2009

ahojte, predavam autosedacku Romer vhodnu ku kociku teutonia.

ak by bol zaujem info do IP.
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

susik77
5. pro 2009

Ahojte, chcela by som sa spytat tych, co uz mate teutoniu spirit, ci je nutne prikupovat tu rucnu brzdu alebo je dostacujuca ta obycajna.diky 😉

erinbrock
5. pro 2009

susik
ta rucni brzda je na pribrzdeni kocarku kdyz jedes z kopce aby se ti moc nerozjizdel - nozni je klasika - zacvaknes a kocarek stoji - tou rucni si jen pribrzdujes...takze tu rucni pokud zijes na rovince vubec nepotrebujes, ja ji mam, protoze jsme v kopcovitem terenu a pouzivam ji casto... 😉

kici96
5. pro 2009

Susik
Ahoj...Ja som si kocik objednala bez bo sa mi tam nepacila, ale suhlasim s Erinbrock ak zijes v kopcovitom prostredi moze byt dost prakticka...ja byvam na rovine takze ju potrebovat nebudem....

susik77
5. pro 2009

diky za info 🙂

macet
6. pro 2009

Ahoj 🙂

Omlouvám se, možná že jste to už tady řešili, ale nestíham procházet celou dizkusi 😉
Chtěla jsem se zeptat....Máme doma autosedačku Teutonia Tario. Malému jsou teď 4 měsíce a měří 65cm. Když dám do autosedačky mininest tak jsou pásy tak krátké, že mám pocit, že Lukáškovi rozmáčknu žebra ☹ Pásy mam povolené uplně nejvíce jak jdou. Takže fusak nemůžu používat. Tedy vlastně žádný, protože v tu chvíli pásy nezapnu ☹ Nemáte s autosedačkou někdo zkušenosti a neporadil mi? Nevím jestli něco nedělám špatně, nebo zda se nedají přikoupit nějaké delší pásy? Dost mě to mrzí, protože takto nejsem se sedačkou spokojená ☹ A to si nedovedu představit až Lukášek bude starší. Jinak kočárek je fakt super. 🙂 Předem díky moc za rady. 🙂

michal_spuntik
6. pro 2009

Ahoj Macet,
protože jsi z Prahy, bude nejjednodušší, kdyš se za mnou zastavíš.
Předělám ti to - je to na cca 3-5 minut maximálně, ale musíš vědět jak. Sedačce nic není, máš prostě nastavené pásy na léto.
Kontakt v IP.
Michal

macet
6. pro 2009

Ahoj Michale,
strašně moc ti děkuji 🙂 Teď jsme se s manželem vrhli na autosedačku a podle tvého návodu se nám to podařilo. Vůbec jsem netušila, že něco takového tam je. Tak se mi fakt ulevilo, že nebudeme muset kupovat jinou 😵 Takže kočár super a autosedačka taky 🙂 Ještě jednou moc moc díky. Markéta

lul
7. pro 2009

ahojte, s teutonkou sme max spokojni. Autosedacku mame romer a chcem sa spytat dve veci:

1.daju sa nastavit pasy? Hlavne ten medzi nozickami sa nam zda kratky, ked je drobec naobliekany ledva to zapneme,

2.predava niekto bazu na romer(nie isofix) do auta? Mam zaujem, kedze babymarket ich stale nema.

Dik

jasminet
7. pro 2009

inak, mne sa tie pasy v autosedacke romer tiez zdaju kratke. ked tam mame fusak jj cole a mala je este v overale, tak tiez to ledva zapneme aj ked su povolene na maximum resp. viac ich povolit nevieme... 😅 ale mozno je chyba v nas 😀

kici96
7. pro 2009

Lul a nepytala si sa kedy ich maju dostat??? Bo mne vraveli ze niekedy teraz...Aj ja na to čakam...

lul
7. pro 2009

kici malo to dojst spolu s teutonkou a tu uz mame doma asi 5-6 tyzdnov. Chyba je vraj na strane dodavatela, nie babymarketu, odtial mi slusne 2x volali, snazili sa vyjst v ustrety tym, ze nam za cenu bazy chceli dat isofix, ale my nemame auto s isofixom, takze pre nas bezpredmetne. Patrala som aj inde (ine predajne) ale tam je situacia podobna... Ustavicna montaz po tme v zime do auta ma vsak uz dost nebavi ☹

lul
7. pro 2009

prave mi volali z predajne Pre deti, baza nas tam caka 😉 takze kto zohana, skuste tento zdroj 😉

kici96
7. pro 2009

Dik ;)

marta.k
7. pro 2009

ahojte baby, kto este stale riesite zimny fusak na spirita, tak perfektne pasuje aj termofusak z Tchiba. Som z neho nadsena, a dufam ze funkcne ( co sa udrzania tepla tyka) bude tak dobry ako je vzhladovo. zatial som nadsena a verim, ze nadsena zostanem aj ked prituhne 😀

tono_babymarket
8. pro 2009

Maminky a budúce mamiky....

Konečne Nemci posielajú bázy na Romer-ky, v piatok budú na Slovensku... 😉

lul
8. pro 2009

tono prosim ta vies mi poradit s tymi pasmi? Dik

jafulka
8. pro 2009

Dobrý večer. Přemýšlím, že bych si na začátku léta koupila Teutonia Spirit S3. Mohla bych poprosit o Vaše zkušenosti, klady a zápory tohoto kočárku? Brala bych ho jako sporťák. Díky Jana

safira1
9. pro 2009

Nepredavate niektora fusak teutonia? umely baran

lul
9. pro 2009

poradi mi niekto s tymi pasmi?

erinbrock
9. pro 2009

lul
mam bohuzel Tario - tam se ten mezi nozickami nastavit neda - a ty vrchni se nastavuji vzadu - nemas navod??? zkus kdyz tak primo kontaktovat meilem treba ten babymarket nebo Michala do Spuntiku www.spuntik.cz 🙂

erinbrock
9. pro 2009

http://www.autosedacky-romer.cz/page_2.html - tady jsou manualy - hned ten prvni by mohl pomoct

tynushqa
9. pro 2009

Baby,
ponukam na predaj sportovy kocik Teutonia Spirit hnedy s kvetmi, pouzivany pol roka kupovany v BM. V dobrom stave, len konstrukcia ma nejaky ten skrabancek, lebo sme casto chodili autom. Cena LEN 380 eur.
Ak by ste mali niektora zaujem IP 😉

tono_babymarket
10. pro 2009

Pre lul ale aj ost.

Skúsim tak všeobecne k autosedačkám...

Platí jedna zásada: Dieťa by malo mať pás čo najbližšie k telu, t.z., čo najmenej vrstiev oblečenia, je to z dôvodu správneho upnutia pásom.
Pás medzi nôžkami, kde je "zámok" sa nedá nadstavovať, priznám sa, že nepoznám ani jednu, kde by to bolo možné...

Keďže autosedačka, konkrétne teraz vajíčko...by mala slúžiť ne prevoz autom a nie na bežné kočíkovanie je vhodné zvoliť fusak do autosedačky, ktorý vlastne nahrádza našu vrchnú vrstvu oblečenia, alebo zvoliť overal, ktorý je šitý tak, že medzi nôžkami má otvor, a tak je prispôsobený na použitie do autosedačiek.

lul
10. pro 2009

dakujem tono, aj za ostatne.

Mas pravdu, len... Je dost neprakticke prehadzovat niekde na parkovisko dieta do bundy, ci hrubsieho zimneho fusaku ked chcem ist kocikovat ci nakupovat. Chcela som u vas kupit ten fusak do sedacky, ale kolega uviedol take padne argumenty, ze sme sa zhodli na tom, ze je to zbytocnost. Hlavne, ked sa v aute zacne kurit, tebou odporucany overal do autosedacky zacneme hned vyzliekat... Takto krpcovi len rozopnem overal a mam to to iste. V rovnakom overale ho potom prelizim zo sedacky do kocika a vybavena vec😉 v autosedacke samozrejme nekocikujeme, maximalne riesime rychle nakupy😉

erinbrock
10. pro 2009

tono
v zime je holt tech vrstev obleceni vic - takova bundicka a zateplene kalhoty k tomu patri - s tim pani vyrobci z hlediska bezpecnosti pocitat museji, nekdo da vrstvu navic, nekdo pouzije fusak, ja treba pouzivam latkove pleny a ten objem v kalhotkach se take zvetsi...
takze na zimu jsme pasy povolily, no on nam prcek trochu i pribyl na vaze 🙂 - vyhoda na Tariu je, ze nez se zapnou, muzu je trosku povolit a po zapnuti je dotahnu - snad to maji i jine sedacky, nevim, neznam 🙂 ale po zapnuti vzdy dotahnu tak, at je malemu dobre, ale at je v bezpeci... 😉

akorat ze lul chtela poradit s povolenim pasu ve sve autosedacce 😀

jasminet
10. pro 2009

lul, my sme si kupili ten fusak do sedacky a plne ho vyuzivame. napr. ked ideme k lekarke, dam malej len body + pancuchy + tensi overal a supnem do sedacky v ktorej mame fusak. v aute ho len rozopnem, overal nechavam, nekurime naplno (ved aj my sme v bundach). u doktroky nemusim malu vyzliekat zo 5 vrstiev ako vidim niektore mamicky. a ten fusak mi pride praktickejsi ako prikryvat malu v sedacke napr. 3 dekami ked sa potrebujem dostat z auta na parkovisku do nemocnice pri -10stupnoch.
teraz je to len tak tak, ale o mesiac, dva, ked dam hrubsi overal a mala bude este vacsia tak neviem neviem.

lul
10. pro 2009

jas- ja maleho tiez tak lahsie obleciem a dam mu ten overal, kt. je hrubsi - este hrubsi kupovat nebudem, tento je uz dost. K lekarke zatial casto nechodime, este je malicky. Co sa cesty autom tyka, mame to cca 15 minut a pokial zacne auto kurit, uz sme pomaly aj na mieste. Takze ja som zase spokojna takto, len sa hold blbo ta autosedacka zapina...