Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

lucillienka
3. čer 2009

vie mi niekto v skratke vysveltliť aký problém tu riešite ?? ja čítam čítam a nechápem vocogo....

michal_spuntik
3. čer 2009

Tono, poslal jsem Ti IP, tohle do veřejné diskuze nepatří.
Myslím, že jsi po vystřídání Denisky nezačal svou účast zde zrovna šťastně... ale každá z holek si na to udělá názor sama.
Věřím, že BM je super, to by tu neměl tolik spokojených sympatizantek, tak se držte a kašlete na závistivce!
Michal

rybkaz
3. čer 2009

Já za sebe jsem teda ráda, že sem chodí i odborníci, protože fakt poradí... Tahle diskuze mi pomohla se definitivně rozhodnout pro Teutonku, o které toho na netu zatím není tolik jako třeba o Jané (hledala jsem hlavně zkušenosti maminek). Nicméně některé příspěvky by tu fakt být nemusely a jsou spíš na IP...

Pro Zuzana581: Moc jsi mě potěšila, taky máme výtah v mezipatře a já se trochu bála toho, jak kočárek s děckem k výtahu vynesu. S prázdným nebyl problém, ale jsem ráda, že se to dá i s "náplní" 🙂 Navíc mi z toho vyplývá, že nebude problém se samostatně dostat do tramvaje nebo autobusu (mým kamarádkám už se několikrát stalo, že jim někdo odmítl pomoc nastoupit, a některým ještě vynadal, že když si to dítě samy pořídily, tak ať si s ním taky samy nastoupí, a to bych teda nechtěla zažít).

tono_babymarket
3. čer 2009

Pre zeleny_cajik Pokusim sa renomé tu na diskusii vylepsit...

lucillienka
3. čer 2009

rybkaz, zuzka....ja tiež mám výťah na medziposchodí...to znamená asi 8 schodov k výťahu 😠 ....a zistila som, že treba mať lehátko- bábo otočené smerom od seba a vtedy to ide ako po masle po tých zadných dvoch kolieskách....keď je otočené smerom ku mne ide to - ale o trošku horšie, keďže váha je na prednom kolese...takže toľko moja skúsenosť.

zuzana581
3. čer 2009

RYBKAZ, tak ja som si pri malej odnosila poctivo kočík do autobusov a to aj preto, že kolkokrát na zástavke nikto nebol. Teraz to budem mať o to horšie, že mám aj malú, tak dúfam mi nezostane niekde na zástavke, alebo v autobuse 😅 . Ale nie, bez srandy. Trošku sa toho desím, ale dnes ideme na tanečnú, tak si našu teutonku otestujeme aj v autobuse prípadne v električke, ale tam taký strach nemám, lebo v eline sa nastupuje pri vodičovi, tak nás určite uvidí. Potom dám vedieť ako sme dopadli.

rybkaz
3. čer 2009

lucillienka: Copak dolů, to se nějak zdrncá 😀 Víc jsem se bála toho nahoru 😉 Akorát teda zezačátku, když bude miminko úplně malé, bych na něj radši viděla, takže budu zdrncávat tím horším způsobem... Nepomůže, když si mimino posunu blíž k sobě?

given
3. čer 2009

Kezde tuto diskusiu pravidelne citam, neda mi nezapojit sa. Bola som v BM v Bratislave aj v Kosiciach (opakovane), na oboch miestach som sa stratla s ukazkovym pristupom. To co kazi ich dobre meno a vytvara nepriaznivy obraz u ludi, ktori obchod osobne nenavstivili je tato diskusia, lepsie povedane prispevky zastupcov BM resp. ich rodinnych prislusnikov alebo kto su ti ludia. Bohuzial, je to tak, a tak si myslim, ze je v zaujme BM sa viac do tychto diskusii nezapajat.
Naopak, Michal si svojim pristupom ci uz ako predajca Teutonie alebo ako majitel a uzivatel kocika vacsinu ludi ziskal a jeho rady su podla mna velmi cenne. Dakujem.

rybkaz
3. čer 2009

Zuzka: Tak to vám budu držet palce 🙂 Kamarádka jednou vyšoupla synka z autobusu a nestihla vystoupit s kočárkem, protože bezohlední lidi jí prostě zastoupili dveře... Naštěstí jak začal řidič zavírat, vyděsilo ji to tak, že spustila hroznej řev, že ještě nevystoupila a venku má dítě, že řidič dveře radši otevřel a lidi uhnuli 😀 Teď se tomu směje, ale nebylo jí tehdy dobře. Cestování je holt dobrodružství 😉

lucillienka
3. čer 2009

rybka....ja chodím po schodom len dole....lebo máme ešte -1 poschodie, takže keď idem hore do bytu, idem dole schodmi k výťahu na -1.....hore som to teda ešte neskúšala 🙂

ja si neviem ani len predstaviť ako by som chodila s kočíkom MHD...to musí byť iné dobrodružstvo, asi by mi praskli nervy 😖

zeleny_cajik
3. čer 2009

baby, ake teutonky mate? zda sa, ze prevazuje vyrazne spirit, ja som sa nakoniec rozhodla pre stvorkolku, ale neviem, ci to nebudem lutovat. spirit sa mi paci, len sa bojim tych obrubnikov - najma, ked dam kocikovat babkam 😕

jasminet
3. čer 2009

zeleny cajik - my sme objednali cosmo - ja som nikdy nechcela trojkolku a mam na ne vyslovene averziu 😀

lucillienka
3. čer 2009

ja mam spiritku...a je to super, obrubníky žiaden problém, absolutne

bibi78
3. čer 2009

chcem sa uistit: rucka na kociku sa da preklapat, takze dieta moze byt otocene k mamine alebo sa pozerat na svet mamine chrbatikom? vdaka!

michal_spuntik
3. čer 2009

pro Zeleny_cajik:
určitě u čtyřkolky litovat nebudeš. Spirit je jen více sportovně laděný, Cosmo více do města. Nicméně zvládne i terén. Stabilní jsou oba - tedy i Spirit (plní stejné normy jako čtyřkolky, jinak by se nesměl prodávat) a po troše tréninku s ním není problém najíždět na obrubník ani s odemčeným kolečkem, když máš jednu ruku na rukojeti a ve druhé držíš třeba zmrzlinu.
Babičky samozřejmě ocení, pokud zvolíš čtyřkolový 🙂
Michal

eniuch
3. čer 2009

Tono,
ked vam tie clony pridu, hodis info aj sem? 🙂 dik

Lucillienka:
my sme si tiez vybrali kocik ktory mali aktualne na sklade 🙂 potom sme cakali este na doplnky.

Zuzana581:
ake mate auto? lebo my tiez riesime problem s kufrom, zistili sme ze auto co mame teraz je male, ako pribudlo babo, treba aj viac miesta a chceme si kupit nejake kombi...

Michal:
aky je rozdiel v kociku Teut Spirit HB v kolekcii 2008 a 2009?

Bubadlo27:
co konkretne ta zaujima? mam Teut Spirit (a som s nou velmi velmi spokojna), pytaj sa...alebo si tiez myslim ze vela veci najdes na strankach spatne 🙂 urcite ti niekto odpovieme. Michal asi najprofesionalnejsie, z toho co tu bolo doteraz. Skoda ze je az v Prahe ☹ 🙂

a to ze je Michal kultivovany (a nad vecou; na rozdiel od zastupcu ineho predajcu ktory tu v minulosti prispieval) niet pochyb...ma tu svoje miesto.

Bambini:
velmi sa v kocikoch nevyznam, tebe to ide urcite lepsie, ale zas Slovaci si porovnavaju aj ceny a potom neviem ako dopadne boj Teutonia/Gesslein...

Zeleny-cajik:
uplne s tebou suhlasim, som na tom nazorovo rovnako. tiez chlapik ktory nam kocik predvadzal, bol super, takto nejako ma vyzerat predajca. po odchode z predajne sme si povedali: to sme uz davno nezazili... 🙂 trocha nam sice skomolil cenovu ponuku, nakoniec to bolo inak ale neva...odpustame.

michal_spuntik
3. čer 2009

Pro Bibi:
záleží na typu podvozku.
Na všech lze otáčet sezení po i proti směru jízdy. U Mistralu S a Mistralu P je k tomu navíc i přehazovací rukojeť.
U všech tedy může dítě jezdit po i proti směru jízdy.
Michal

michal_spuntik
3. čer 2009

Pro Einuch:
Spirit 2008 x 2009 = plná zaměnitelnost všeho - vše na sebe pasuje. Rozdíl je jen ve tvaru naběhových hran upínacího mechanizmu. 2009 je má do oblouku 2008 zalomené ... asi to líp nepopíšu. Na 2009 se vše zamkne skoro samo na 2008 musíš trošku zatlačit. No a potom je rozdíl v našití boudy u Fashion designů: jsou více "prosklené" = okénko je přes celou šířku a po strnách po překlopení toho horního laclu zůstane okénko (takže jen malý rozdíl) kdo neví která je 2008 a která 2009 nenajde rozdíl.
Jo a adaptéry u Fashion koreb a MC Cabriofixu jsou kvůli dalšímu zvýšení stability v kolekci 2009 asi o 2 cm nižší...
Michal

janocka
3. čer 2009

tono_babymarket, denisab32, bambini - drzte sa, prosim, pravidiel fora: https://www.modrykonik.cz/forum/rules.php?vRedi...

6. U každého příspěvku zvaž, jestli je adresovaný širšímu publiku, nebo je to něco určené jedné konkrétní osobě. Podle toho se rozhodni, jestli napíšeš příspěvek do diskuze, anebo pošleš danému člověku interní poštu. Typickým příkladem jsou příspěvky typu "Bobe, pošli mi to mailem ..." apod. Takovéto příspěvky ostatní doopravdy nezajímají a zbytečne plní diskuzi, patří do interní pošty.

10. Jestliže jsi firma (nebo reprezentuješ firmu, případně jsi z firmy a tváříš se, že nejsi ) nepiš do fóra o své firmě. T.j. žádné příspěvky, které by nějak hovořily o Tvé firmě (nebo živnosti), resp. Tvé činnosti nebo jakékoliv komunikaci se zákazníky.

martuli
3. čer 2009

Prave nam dorazila autosedacka, ma mradost jako mala holka, je nadherna, manzel sel hned do auta namontoval bazi

lucillienka
3. čer 2009

TONO...to by som aj ja ocenila, keď prídu tie clony , aby si to sem prosím napísal 🙂)

erinbrock
3. čer 2009

zeleny cajik: ja jsem se take rozhodla pro ctyrkolku - mam objednany Cosmo a cim vic ctu tuto diskuzi, vim, ze jsem udelala dobre, myslim ve volbe Teutonie - ctyrkolka nebo trikolka uz je opravdu veci nazoru... bydlim v mestecku a do prirody budeme urcite chodit na vychazky - spis ale zpevnene, lesni cesty, na koleckovych bruslich ani behat se s kocarkem nechystam 🙂 (protoze to neumim 🙂)))) 😉

katwind
3. čer 2009

Ahoj lidičky,
odpovídám na dotaz z pléna - já vybrala Spirit, myslím, že tady fakt převažuje. Ale moje cesta k němu nebyla přímá - po pročtení nejen této diskuze, ale i přečtení německých diskuzí jsme dospěla k tomu, že chci teutonku. Pak jsem postupně zkoumala pro a proti u všech typů a dobrala se k tomu, že chci Fun system nebo Cosmo. Tady jsem se rozhodla, že kočárek chci koupit u Michala. Vyrazila jsem a světe div se, Michal mě nezklamal ani o trošku, je to seriózní prodejce, který s emi nesnažil nic vnutit, ani mu nešlo o to, abych kočárek hned objednala (to jsem taky neudělala, musela jsem to všechno v hlavě sešrotovat, protože se mi věnoval fakt hodně dlouho). No, ale změna je v tom, že po zkoušce jízdy po prodejně, přes papírové kartony např🙂 a po několika odpovědích na mé otázky, jsem se rozhodla pro Spirit.
A jen dodám, že jsem za tohle fórum ráda, já se tu fakt dozvěděla hodně věcí. A děkuji i michalovi, který mi ať už tady nebo přes IP nebo osobně hodně pomohl. Takže Michale, zůstaň, ono se to tady zase srovná 😵

tilly
3. čer 2009

fíha, ako sa tu táto debata zvrhla 😲

pre mňa sú dve najlepšie značky na trhu Hartan a Teutonia, tentokrát sme sa rozhodli pre hartan, boli sme si ochytkať teutonie aj hartany a keď sme si dali podobné modely vedľa seba, sme usúdili, že hartany sú síce ťažšie, ale širšie a celkové spracovanie a technická stránka je lepšia... škoda, že ich na slovensku nepredávajú (teda okrem kiky, kde sú strašne zhumplované)...

ku gessleinom, neviem, ale mne neprídu moc kvalitné, hlavne porovnanie cena/kvalita... kvalitou mi prídu na úroveň haucku, ktorý je cenovo inde...

nepoznám kvalitu, jazdné vlastnosti, kvalitu švédskych brio alebo emajlunga...

baby, ak sa vám nepáčia obchodníci, choďte si kočík kúpiť inam, napr. do viedne, ak už meriate cestu do BA, tak tých 60 km navyše vás nezabije, prípadné reklamácie vám vybavia tiež pružne, náhradný kočík je samozrejmosťou a servis, obchodníci a pod. sú super, ochotní... a jednať o zľavách sa dá v pohode
😉

ale myslím, že tu bolo skôr viac pozitívnych ohlasov na bm, len v poslednej dobe sa to tu nejako zvrháva 🙄

zajo79
3. čer 2009

pre kazdeho je ten jeho kocik ten naj...takze ostatne su len subjektivne nazory. Co clovek, to ine naroky.

a z nazorom ze gesslein nieje kvalitny...tak nato radsej ani nereagujem.

Ja lutujem ze som nekupila hned teutoniu cosmo, neviem ci som mala tehotensku slepotu, alebo co...chcela som nejake info na solano, moc som toho nedostala, ale nasla som bee, takze uz viem co chcem 😀

bibi78
3. čer 2009

Vdaka, Michal za odpoved. Mala som na mysli Spirit. Takze na nom sa da prehodit vanicka v oboch smeroch jazdy, ak som to spravne pochopila.
Mam jednu otazku, mozno prave na Michala alebo na maminy, ktore uz maju nejaku skusenost s kocikmi. Rozhodujeme sa medzi viacerymi, ale zatial bol favoritom Jane Slalom Pro, u ktoreho mi vsak nevyhovuje, ze sportova cast je pevne zasadena v smere jazdy a otocit sa neda. To mi pride trosku nevyhoda pri 6 mesacnom babe, ktore uz moze byt v sportaku a ked by som ho chcela mat na ociach a komunikovat s nim.... Prave preto som zacala zvazoval Teutoniu. Co na to odbornici-cky? 😉 Je to znacna vyhoda-nevyhoda, alebo sa to len moze teraz zdat neskusenej buducej mamicke a takato poziadavka je popri ostatnym zanedbatelna?

kejla
3. čer 2009

Bibi,aj ja presne zvazujem tri kociky-Teutonia (Spirit,alebo Cosmo),Jane Slalom Pro a Bugaboo Cameleon...

Teutonia je kvalitou na podla mna najlepsia,ale nepaci sa mi ta plantajuca strieska na sporovej casti ☹Velmi visi a mne to nejako vadi...Plus je tazsia a ja musim zdolat schody k vytahu 😉Ale vychytavky ake ma,tak na to sa nechyta ziaden iny kocik...

Na Slalome ma odradza jedine to,ze sa neda nasadit sportova cast proti smeru jazdy..Ale vidno do nej cez "okienko na strieske".A este ma napadla nevyhoda-malicka autosedacka...Vyhodu vidim vo vahe...
Bugaboo ma vyhodu vo velkej vanicke,v tom,ze je lahucky, da sa otoit aj rucka,aj sportova cast..Nevyhodou je,ze sa sportova cast neda dat do lahu...

Uz som zufala, naozaj sa neviem rozhodnut,poradte prosim 😉 Naozaj budem nesmierne vdacna za akekolvek nazory 😵

bibi78
3. čer 2009

Kejla, ani nevies, aka som rada, ze nie som v tom jedina. Vidim, ze mame rovnaky termin, sice tu ho mam na 11. 9., ale podla dr. je to 7. 9.
Mame este nejaky cas na zvazenie, ale zatial boli v hre Slalom a Emmaljunga - je rozhodne najvacsi a par dni uz aj Teutonia. (Co sa tyka autosedacky k Slalomu, tak sedia nan aj Concordy, ktore su trochu vacsie a tiez rada 2009 je vacsia ako Strata 2008.)
Jediny osobny
Jediny "osobny" problem, ktory s Teutoniou mam je dizajn, ale to je otazka vkusu, s kvalitou a funkcnostou to nema nic spolocne. Ale je pravda, ze na Teutonie si takmer nikto nestazuje a su velmi oblubene...
Pripadam si ako rozmaznane decko, co si v cukrarni nevie vybrat a pritom vsetky zakusky su rovnako dobre, len kazdy ma inu prichut... 🙄

zeleny_cajik
3. čer 2009

ja som nakoniec objednala mistral S, oproti cosmo sa mi viac pacili kolieska - vraj su viac do terenu (ked sa otoci tak, ze su tie velke vpredu) a prehadzovatelna rucka - ta ma nakoniec presvedcila. Je trochu tazsi, ale nechodim MHD, tak to snad nejako zvladnem. ale po spirite budem pokukovat stale 🙂 trochu ma znervoznuje, ze mistralov sa predava tak malo 😕 aspon podla tohto fora. celkom by ma otesilom keby sa ozval niekto, kto ma mistral s a napisal by nieco pozitivne 😅

lynn77
3. čer 2009

ahoj, ja taky objednala mistral S HB, ale jelikoz to bylo tento tyden, tak zatim nemam zadne zkusenosti. Pro nas bylo hlavnim kroteriem ze to musi byt Teutonka a ze se musi prehazovat rukojet, nejak jsem si neumela redstavit prehazovat tu sedacku.... Takze jsme se rozhodovali mezi mistralem S a P, P jeasi vicdo terenu, tak jsem vybrali S, ktery mi prijde takovy "obojetny" prave kdyz jsou ta velka kola vepredu.

zeleny cajik: jaka sis vybrala kolecka? my mame ty paprskove, u tech kol jsem se rozhodovala fakt podle toho ktere se mi vic libily nap pohled 😉