Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

tynushqa
9. led 2010

hm no necham to asi aj ja na muzika...

erinbrock
10. led 2010

holky, michale, tono
na potahu sportovni casti - zadova operka u te packy co dava operku do sedu/lehu - visi z kazde strany na boku mala karabinka - na co to je? spekuluju a spekuluju a nevim a nevim, v manualu jsem nic nenasla...diky 🙂

erinbrock
10. led 2010

mam Cosmo 2009 - na doplneni 😉

michal_spuntik
10. led 2010

Ahoj, to jsou prezky na pripnuti originalniho fusaku. Na nem jsou take a kdyz to pripnes, tak je fusak ve spravne polze a nesjizdi dolu ani kdyz das maleho do polohy sed a mele se v tom.
Michal

erinbrock
10. led 2010

diky, diky...ti soudruzi v NDR to maji fakt vymakane...😀

cherryblossomgirl
10. led 2010

Ahojte,

prave vcera som sa rozhodla pre Teutoniu Lambda - chcela by som sa spytat, ci je tu niekto, kto ma tento kocik a ake s nim mate skusenosti (lebo vacsinou som postrehla, ze dievcata maju ostatne druhy teutoniek).. vybrali sme si ju okrem ineho kvoli tomu, ze sme s priatelom obidvaja vysoki a tento kocik je nam padol "tak akurat" do ruky

Dievcata, ktore ste si objednavali kocik z Babymarketu v BA, neviete mi povedat, ako je to s platobnymi podmienkami pri objednavani kocika? je potrebne vyplatit celu sumu pri objednavke alebo iba zalohu? Nejako som sa na to zabudla v predajni spytat 😅

My mame trochu problem s tym, ze nase babatko sa ma narodit uz koncom marca a kocik stale nie je objednany (kvoli tomu, ze som vobec nemala cas venovat sa tomu a ked aj bol cas, strasne som vymyslala a nevedela sa rozhodnut), a nakoniec som sa rozhodla pre Teutoniu, ale tam je zase problem s dodanim, takze budem musiet vymysliet sposob, ako sa mozem ku kociku dostat co najskor.

Michal, sledujem toto forum uz dlhsie a musim povedat, ze tvoj pristup je fakt neuveritelny, keby vsetci predajcovia cohokolvek boli taki, ako ty, hned by sa zilo lahsie.. len tak dalej!

kici96
10. led 2010

cherryblossomgirl: My sme pri objednavke davali iba zalohu tusim 20%, zbytok sa doplaco pri dodani kociku. 😉

michal_spuntik
11. led 2010

JAK VYPRAT BOUDU kteréhokoli aktuálního modeluTeutonie:

Ahoj,
sestavil jsem pro všechny, kteří se bojí vyprat boudu Teutonie, a přitom už by to vyprat chtěly, jednoduchý obrázkový návod, jak na to... (záměrně píšu tvrdé Y, protože chlapi to asi moc neřeší 🙂 )
Mrkněte do mých alb a tam najdete to, které se jmenuje Návody.
Stačí k tomu jeden plochý šroubovák a cca 2 minuty času (teda spíš méně). Myslím, že to jde zvládnout i bez manžela - alespoň bude koukat jakou má doma šikovnou holku 😉

Michal

PS: Díky Cherry, udělo mi to mi radost!

tono_babymarket
11. led 2010

cherryblossomgirl
...kočík nevyužiješ od prvého dňa narodenia dieťatka, cca mesiac vystačíš s autosedačkou, na prevoz z nemocnice, k lekárovi, takže úplne v pohode stíhaš objednať...v nutnom prípade je k dispozícii náhradný kočík....

niki11
11. led 2010

Ahojte Teutonacky, Michal a Tono, vedeli by ste mi prosim poradit ohladom autosedacky Romer a original mininestu od Teutonky v nej, ci sa daju v pohode prepchat bezpecnostne pasy babatka cez vsetky otvory mininestu alebo sa musi trosku dopomoct noznicami (co sa mi vobec nepozdava)? Mne nejde cez otvor mininestu prepchat ta velka spona, do ktorej sa zacvaknu pasy... Velka vdaka!

bubina1
11. led 2010

davam hlasovat... cosmo alebo spirit? (3- alebo 4- kolieskový)

zeleny_cajik
11. led 2010

cherry, my sme platili zalohu tusim 180 EUR (tolko som nahrabala dokopy v mojej a manzelovej penazenke) 😀 a odporucam ti co najskor objednat - pri teutonackych lehotach bolo uz pred mesiacom neskoro 🙄

bubina, ja hlasujem za mistral, kedze ho mam. kamoska ma spirit, na prechadzke sme si kociky vymenili... a obe sme spokojne s tym, co mame 🙂

bubina1
11. led 2010

zeleny_cajuk... mistral bol tiež v hre...sa mi strasne pacila prehadzovacia ručka, ale mne sa zdal trochu tažky... preto zostali v hre spirit a cosmo... inak mistral dobra volba 😀

lulii
11. led 2010

Bubina mě se víc líbí cosmo, jsem víc na 4-kolky, ale který je lepší, to ti neporadim 😀

bubina1
11. led 2010

lulii..aj ja som skor na 4-kolky len spirit sa mi zdalo viac odpružene..a preto sa pýtam tu plena, že ktorý odporučaju viac, lebo už v tejto teme su ake take skusenosti 🙂

krpcek
11. led 2010

tono to kto ti povedal, ze kocik vyuzijes az po mesiaci?? 😅 😅 😅 ja som s mojou malou bola vonku ako 6-dnovou tri hodiny. cherryblossomgirl ma podobny termin ako som mala ja - v tom obdobi uz bude teplo, tak neviem preco by mala trcat doma.

cherryblossomgirl zeleny cajik ma pravdu, uz pred mesiacom bolo neskoro. a my sme platili celu sumu naraz pri objednavani, ale my sme to tak chceli.

bubina ja som za spirit. 😉

lul
11. led 2010

ahojte,

Prvykrat som pouzila igelit proti dazdu na kocik, ale ako som ho chcela "upratat" do toho cierneho puzdra, pokazil za zips - vyskocil na jednej strane a ani za svet to nejde opravit. Mam vymenit zips alebo to mam moznost reklamovat? Cas ani prostriedky (sijaci stroj) na vymenu zipsu nemam. A puzdro chcem nosit zavesene na konstrukcii kociku ako doteraz, bolo to velmi prakticke. Diky za odpoved 🙂

Ad anketa: COSMO 😉

katherine27
11. led 2010

Ahojte kočky, ja by som Vás tiež poprosila o radu..my sme sa tiež rozhodli pre TEUTONIU a to Spirit 2010..chceli by sme to objednať cez malvik.cz , lepšia cena ako v BA..
No a tú radu by som potrebovala, resp. Váš názor..pravdepodobne čakáme chlapčeka a robíme kombinácie tých farieb, myslíte že kombinácia tmavo a svetlo fialovej je aj pre chlapca? či skôr pre dievča?..ináč nám vychádza ešte čierno sivá..ale tej čiernej sa bojíme, či nevybledne..čo myslíte..dala som aj do albumu foto, ale nie je to moc dobre vidno..prosím o Váš názor..ďakujem.
A ešte tá dodacia doba?..vždy to príde až za tie 3 mesiace? nestalo sa že aj skôr?..my máme termín podľa MS 9.4. ale podľa sona 30.3. a možno budem mať sekciu plánovanú, takže možno to bude aj skôr..

katherine27
11. led 2010

Tak sa mi podarilo vložiť tú fialovú kombináciu na 2.pokus..tam to je oveľa lepšie vidno 🙂 😉

erinbrock
11. led 2010

opravdu s objednavkou pocitat nejmene 10-12 tydnu
pokud budete mit stesti a kocarek bude na sklade tak si ho odvezete hned - ale tam uz si nemuzete vymyslet barvy a tak...

s mimcem pokud bude zdrave rozhodne klidne po tydnu muzete jit na prochazku - takze pokud bude problem s dodavkou tak by vam mel dodavatel zajistit nahradni kocarek i autosedacku - ja to tak taky mela - objednala jsem vcas ale prcek se narodil o mesic drive 😀😀😀

ja hlasuju pro Cosmo 😝

myslim si ze fialova muze byt pro chlapecka, ta kombinace je takova pekne jemnoucka 🙂 - hlavne aby se libil tobe 🙂 😉 (seda je taky pekna, fialova je veselejsi 😝 ) a jeste je dobre podivat se na ten vzornik skutecnych barev v realu v obchode

katherine27
11. led 2010

Erinbrock diky za názor..my sme boli pozerať v BA, tam už dopredávajú 2009, veľký výber nebol, čiernu a tú sivú sme videli, z tej fialovej ale nič.
Asi by som im pri objednávke napísala predbežný termín, ak by sa pourgovať..
a ešte som sa chcela opýtať na spuntik.cz - oni do SR nedodávajú, či áno?

tono_babymarket
11. led 2010

Na Slovensko už prišla na sklad aj dodávka z kolekcie 2010...postupne by mali byť naskladnené do konca januára všetky farebné prevedenia 2010 (na sklad, mimo objednávok, čiže k priamemu odberu)

katherine27 ň
Rozdiel v cene medzi českým internetovým predajcom malvikom a slovenskými predajcami je 10 Eur pri dnešnom kurze 😉

cherryblossomgirl
11. led 2010

Dakujem vsetkym za odpovede, ja si uvedomujem, ze je neskoro, bohuzial skor nam to nevyslo, mali sme v zivote ine starosti ako kocik. Dufam, ze sa k nejakej peknej Teutonke aj tak dopracujeme 😵

tono_babymarket
11. led 2010

cherryblossomgirl
Nie je neskoro, veď nielen Lambdy sú v BM skladom 😉 a ako píšeš, v živote sú aj iné starosti ako kočík, uvidíš, že všetko dobre dopadne 😉

cherryblossomgirl
11. led 2010

Ano, musime sa u as zastavit co najskor.. mozes mi prosim odpovedat aj na IP, ktoru som ti dnes poslala?

bubina1
11. led 2010

katherine... kludne ten fialový...... ved fialova nie je babetkovsky ružová 😀 😀 😀

argi
11. led 2010

Ahojte, mam otazku asi skor na Michala a Tona. V kolekcii na rok 2010 som videla novinku zimneho fusaku. Vsade je odfoteny samostatne a neviem si ho dost dobre predstavit ako vyzera v kociku, nie je foto? A nemate nahodou tieto fusaky "novinky" alebo tiez fusaky z praveho baranceka nahodou u Vas aj k priamemu odberu bez objednavky? Dakujem moc.

akcull
11. led 2010

bubina1,
ja jsem pro Spirita, nejde ani tak o to jestli 3 nebo 4-kolku, ale kde budete nejvíc jezdit.
Cosmo je městský kočárek, v přírodě a sněhu projedeš taky, ale víc se nadřeš, se Spiritem jsou terény a hlubší sníh v pohodě. Spirit je lépe odpružený a má velká kolečka. Měla jsem možnost asi týden jezdit s Cosmem (já jsem totiž byla zastánce čtyřkolek kvůli stabilitě, ale bydlím na vesnici a jezdilo se mi s ním těžko, tak jsem nakonec šla do trojkolky a nelituji. Jde jen o zvyk.🙂
Musím ale uznat, že Cosmo je zase na oplátku daleko skladnější, lehoučké, projede každé dveře......
Takže já jsem pro Spirita, ale kdybych bydlela ve městě tak hlasuju pro Cosmo🙂

ivanek
11. led 2010

katherine27, my máme objednaný ten fialový (plum) a čekáme chlapečka (pravděpodobně 😉 )
A plánuji si doobjednat světle fialové doplňky (podložku a zimní fusak). Zrazovali mě, ale mě tato barva zaujala na první pohled a nikým jsem si ji nedala vymluvit 😉

argi
11. led 2010

ahojte, po dlhom vahani nakoniec u nas vyhral kocik Cosmo. Mame ho uz 5 mesiacov a sme velmi spokojni, teda zatial 🙂