Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

majinka2
13. únor 2009

michale díky za tip na pojistku 🙂)))člověk se s tím naučí zacházet tak , aby cco nejvíc minimalizoval to rozkládání....🙂)
myslíte že se mohlo stát že jsme dostali kousek u kterého je třeba menší bouda?????nevím jestli jsme se správně vyjádřila, malej prostě když sedí v tom polosedu tak když mu tu boudičku shrnu tak se přes nejdelší místo sedací části (nahoře u hlavy) ale zadrhne o to...ted to ještě problém není ale co až malej bude delší a hlavičku bude mít výš????pokusím se to nějak nafotit .....

kolca
13. únor 2009

Maji zkus nafotit.

bolk
13. únor 2009

Ahoj já mám S3/06 a tam ta pojistka na složený stav je. To je divný, že by to přestali dělat. Já tam mám takovou tu přesku co je na batohu.

majinka2
13. únor 2009

kolca hned jak dneska pojedeme ven nafotím, večer dám fotky a budu čekat jak se vyjádříte , díky 🙂)))

senja
15. únor 2009

grej: No prave by mne spis zajimala praxe 😉 Videli jste ho v realu? Je dobre ovladatelny? Je lehky? Jak snadno se da slozit? Take zda barvy kocarku jsou i v realu tak mdle nebo je to jen fotkami? Jakou barvu mate objednanou?

stana888
15. únor 2009

Michal: Můžu mít další otázečku,už jsem rozhodnuta pro Teutonku Cosmo! Chci si ji koupit v plné výbavě-takže i se sedačkou Tario s bází. Dnes jsem bedlivě sledovala Rady p.Losk. a trošku mě zarazilo,že u těch bází existují 2 druhy,což jsem nevěděla! Protože já jezdím zatím starší felicií (manžel má novější Fabii),potřebujeme zřejmě tu bázi která se přidělává pásem....?? Nic jiného v tom starším autě jsem na přidělání nenašla! Jinak jsem z Cosma po předváděčce na prodejně celkem nadšená,jaké s ním jsou zkušenosti u Vás? Líbí se také??? Předem moc díky za info.Došla bych se zeptat přímo do Babyrenky,ale u nás je od zítřka kvůli MS v lyžování uzavřeno skoro celé město,takže je vcelku velký problém někam dojet autem! 😝 🙂

michal_spuntik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katka1981
15. únor 2009

michal, neboj neda ho nikomu, vsetci ho tu vidia 😀 Nemas uz predporodny stres?

michal_spuntik
15. únor 2009

Nemám, ale kliknul jsem špatně - no stalo se 😉

veronika.m
15. únor 2009

Holky mám také Teutonii Spirit S3 a jsem s ní nesmírně spokojená. Jízdní vlastnosti opravdu super, a to že jsem si vybírala kočárek tak půl roku a objela a vyzkoušela hodně. Tento je naprosto skvělí ve všech směrech. Mám kolekci 2008 korba fashion tmavě šedá uvnitř světle zelenkavá a sporťáček mám světle zelený s těmi barevnými květy. Barvičky jsou opravdu takové jak na obrázkách no nádhera. Kočárek jsem si objednávala v německu v Drážďanech a vyšel mě v přepočtu na 15.500 komplet sporťák i hluboká korba, adaptéry na maxi cosi, pláštěnka na oba kočáry a sluneční stříška. Myslím že cena super a kvalita skvělá.

katka1981
15. únor 2009

michal, ja by som uz rada mala babo doma, ale zas asi potom budem hovorit, ako mi bolo dobre ked este bolo babo vnutri. Tak drzim palce, aby vsetko hladko prebehlo a mali ste doma zdrave babatko aj manzelku.

grej
16. únor 2009

Senja, no tak co se týče jízdních valstností, tak mi to přišlo super. Jezdili jsme teda jen trošku po prodejně, ale jde to fakt ovládat jedním prstem. Navíc všichni kdo maj teutonku si to chválej, že to tak je u všech typů. Jak je na tom s váhou moc nevím, neriskovala jsem to v těhotenství zvedat, ale mylsím, že se to nijak zvlášť váhou od ostatních kočárů tohohle typu neliší. Michal tu ale psal, že protože to má přehazovací rukoje't, tak je to těžší než jiný kočárky, tak nevím.
Barvy mi tak mdlé nepřišly, v krámě maj vždycky ještě látkový vzorník, kde vidíš ty barvy live, takže si to můžeš líp představit...
My jsme objednali barvu 3460 (šedivou) a k tomu některé doplňky v černé (třeba přebalovací tašku, vložku do kočárku a sluneční stříšku).

bolk
16. únor 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat , jak se kočárek Spirit S3 skládá i se sportovní sedačkou. Já to zatím vždcyky sundavala a dávala podvozek zvlášť. Musí se dát do úplného sedu nebo lehu? Nechce se mi to zkoušet, abych něco nezlomila a v návodu to nemám. Dík moc

denisab32
16. únor 2009

BOLK
športovú sedačku musíš dať do ľahu....

silente
19. únor 2009

Mám dotázek k autosedačce Tario s bází. Nevíte, jestli má 3- nebo 5-bodové pásy? Na netu to nevykoukám a na každé www stránce je něco jiného 😔
Já bych totiž chtěla tu zavinovačku do autosedačky Emitex a tak prý do 5-bodových nejde.... 😕

jmisa
19. únor 2009

Silente, má pětibodové.

silente
19. únor 2009

Jmisa - děkuji!
Chjo..... tak to tam tu zavinovačku budu muset vymyslet jinak 😒

majki32tt
19. únor 2009

Ahojte, ja uvazujem nad Teutonia Mistral S, hlavne kvoli prehadzovatelnej rucke na obe strany. Chcem sa spytat ci mi neporadite ci aj niekde v Pandorfe v Rakusku ste neboli, alebo niekde vo Viedni. Lebo tu v SR je to dost drahe, vychadza to cez 20 000SKK.

tilly
20. únor 2009

v pandorfe určite nie, treba ísť do viedne, ale nečakaj, že to komplet bude moc pod 20tis

majki32tt
20. únor 2009

Takze sa neoplati ani mozno nikam chodit a objednat to u nas. Ja som mala pocit ze by to mohlo byt lacnejsie v Rakusku.

klasickatricitka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
denisab32
21. únor 2009

klasickatricitka
- to muselo byť asi dávno, teutonka sa raz popálila, pretože dali čosi vyrobiť do Číny, oni to zbabrali a pokazili im meno, od vtedy sa vyrába v Nemecku a garantujú 3 ročnú záruku (nepatí pre e-shopy)

- pre záujemcov teutonky na Slovensku-momentálne majú Nemci sklz 2 týždne vo výrobe (2t nepracovali cez sviatky), tak treba počítať s dodacou dobou 8 (+/-2t) týždňov, ono sa to možno časom opäť skráti, ale istota je istota 😉

michal_spuntik
21. únor 2009

To klasicka tricitka:
hele bomba, prohlasit o vybornem kocarku, ze je poruchovy a potom jednim dechem nabidnout ostatnim takovyhle smejd. To by ty maminky musely spadnout na hlavu, aby to sezraly. Videlas nekdy na vlastni oci Teutonii, kdyz o ni tak zasvecene mluvis?
Michal

yanna.o
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michal_spuntik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
yanna.o
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
yanna.o
22. únor 2009

Tak teda znovu a jinak... 😅 Přeji rychlý a pohodový porod a slušný personál a věřím, že se se v kočárku bude Adámkovi líbit a vy nebudete řešit žádné poruchy 🙂 Já si také celou dobu myslím, že jsou to kvalitní kočáry, na které nebývají reklamace, takže se budete vozit bez potíží. To mě teď trochu zmátlo, protože bych čekala, že Teutonii můžu celkem věřit.. 😕 😉

martuli
22. únor 2009

Tak jsme ho taky nakonec vybrali, v pristim tyednu ho snad pojedeme objednat.
Jsem nadsena, tak doufam, ze mne kocarek nezklame 😉

michal_spuntik
22. únor 2009

Pro všechny:
kdo se zajímají o Teutonii a na základě jednoho hloupého příspěvku nyní znejistěli, jestli to není poruchový kočárek. To co teď píšu je 100% pravda (a jsem největší prodejce Teutonie v ČR - takže mám dost statistických dat abych svá tvrzení měl podložená skutečností).
Od začátku roku 2007 jsme neměli ani jednu reklamaci na Teutonii (řádově nějaká ta stovka maminek od nás s ní jezdí) - je to jediný úplně bezporuchový kočárek na trhu (a to srovnávám proti špičce - tedy Quinny, Maxi Cosi, Casualplay, Concord, Jané, Inglesina, Peg Perego).

Pro Yannu: dík 🙂
Pro Martuli: Mohu-li doporučit, tak vzhledem k termínu porodu už to skutečně neodkládej. Průměrná doba od objednávky k dodání je nyní kolem 10 týdnů - není to prostě velkosériově vyráběný kočár někde v Číně.
Michal

tilly
22. únor 2009

ja som mala dve teutonky a nemala som ani najmenší problém, aj keď teda, ja som ich mala v rámci svojho striedania dosť krátko, ale iba voči teutonii a hartanu som nemala výhrady... na ostatných kočíkoch mi vždy začalo niečo hneď vadiť...