Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

krpcek
3. lis 2010

@peko mozes mi dat link, kde si ten emitex videla? ja som ho este nevidela - len teutonia a kaiser.

pett7
3. lis 2010

@krpcek http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=33673122&tab=0 tady je dokonce na teutonce já ho chtěla, ale mám ruční brzdu 😠

pett7
3. lis 2010
krpcek
3. lis 2010

@pett7 ale tam nie je napisane, ze nejde na rukovat s rucnou brzdou? prave naopak. ja mam tiez brzdu

pett7
3. lis 2010

@krpcek není, ale peko psala, že jde blbě zapnout u brzdy 😠 líbila se mi cena

peko
3. lis 2010

@krpcek - já jsem ho kupovala z Malvíka, ale už jsem ho tam nenašla
a sice u něj píší, že jde i na kočárky s ruční brzdou, ale fakt se na té straně kde jsou dráty od brzdy špatně zapíná a velká část toho návleku je pak vpředu před rukojetí a na ruce vám toho už moc nezbývá
jak říkám, na chladný podzim je to fajn, ale do zimy to asi nebude ideální ☹

ikarkulka
3. lis 2010

mám ten originál muff od teutonie, na rukojeti ruční brzdu... taky se to na té straně hůř zapíná a trochu je to tam napnuté. nevím teda, jak vypadá ten emitex pak na té rukojeti. ale i ta teutonia se trochu sveze dopředu, vadí tam hlavně ten drát od brzdy. nicméně ruce se tam krásně vejdou 🙂
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/al...

peko
3. lis 2010

@ikarkulka - Káji mohla by jsi změřit toho Muffa?

pett7
3. lis 2010

tohle je taky dobré, ale asi ne na brzdu http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/fusaky-a-p...

ikarkulka
3. lis 2010

@pett7 právěže na brzdu asi ne, navíc se mi to tolik nelíbí na tom kočárku, když z toho vyndáš ruce... ale kaiser má taky ty klasické muffy 🙂

@peko peti, jdu na to 😉

ikarkulka
3. lis 2010

@peko šířka 47 cm, délka 24 cm, po straně jsou dvě řady zapínání, takže pokud máš širší/mohutnější rukojeť, tak si to můžeš jakoby prodloužit.

peko
3. lis 2010

koukám, že Emitex má uváděné rozměry 44-53cm a 23 cm, teda nevím, co znamená ten první rozptyl, ale jinak je to asi stejně veliké jako Muff, jen to naboku nemá 2 řady patentků
a Babyrenka má rozměry taky stejné

ikarkulka
3. lis 2010

@peko tu šířku jsem měřila jakoby když to máš zapnuté na té rukojeti, tak od hrany k hraně, nikoli celou délku toho rozepnutého muffa, jestli mi rozumíš (neměřila jsem do toho ty strany, kde jsou patentky, a které se přehýbají přes sebe a jsou na boku řídítek).
čili kdybych to změřila včetně toho zapínání, asi by mi taky vyšlo těch 53 cm, co uvádí emitex (asi i oni to tak myslí).

ikarkulka
3. lis 2010

jak je teda potom možné, že se ti tam nevejde ruka? já jsem ji tam dala opravdu krásně, nic mi nevyčuhovalo.

cara.m
3. lis 2010

Tak já mám taky návlek od Emitexu, ale ještě jsem ho nezkoušela dát na rukojeť kočárku, tak s tím jsme nepočítala, že to nebude sedět 😒 . No dneska to vyzkouším, má mi dneska přijít i kožený návlek na rukojeť tak to vyzkouším při jednom.

peko
3. lis 2010

@ikarkulka neříkám, že se mi tam nevejdou ruce, ale prostě na ně táhne, myslela jsem, že to bude delší - a nemít ruční brzdu, tak ten návlek zakryje větší část ruky

ikarkulka
3. lis 2010

@peko psala jsi, že na ruce už toho moc nezbývá, tak jsem si představila jen prstíčky zakryté 😀
v zimě stejně počítám s rukavicema. někde jsem četla (komentáře v albu), že je to super, že nebude muset v zimě nosit rukavice a když bude potřeba dítěti utřít pusu, nandat dudlík, tak jen vyndá ruku z muffu. tak to mi bylo hned jasné, že bez rukavic to stejně nepůjde. to by mi byla zima tak jako tak.
já jsem si to koupila proto, že už teď je mi občas zima na ruce, když jezdím x hodin venku a fouká trochu studený vítr. v zimě, až bude mráz, a budu jezdit venku, tak jen s rukama v rukavicích na rukojeti bych umrzla. muff znamená, jako bych je měla v kapse, kam si je vždycky dávám, i když mám rukavice.

kdaniela
3. lis 2010

koukám,že řešíte mufa-to tam musim zkusit přidělat ať mám jasno 🙂nějak mě to nenapadlo řešit zatim,ale měla bych zkusit zda to pásne,kož.návleky nám tam taky šly hůř a díky brzdě navíc,ale přeprali jsme a jsem za ně moc ráda 🙂

pett7
3. lis 2010

mě se zdá že ty návleky víc studí než ta pěna a posouvají se dolů hlavně u ruční brzdy..byl to boj je nandat u brzdy 🙂

kdaniela
3. lis 2010

@pett7 tak asi jo studí,ale mě je to do ruky příjemný a hlavně se to pod tak nezničí a nenasákne pot a vlhkost,ale narvat to tam byl děs,přesně hlavně kvůli brzdě,taky se mi to tam trochu posouvá plus jsme je nechali na krajích-u konstrukce ne rukojeti rozeplý ty konce jinak by to tam nešlo,ale i tak nelituju 😉

keila
3. lis 2010

@peko @ikarkulka v zimě budou určitě potřeba rukavice, ať je to muff originál nebo emitex nebo jiný, ale nebýt toho muffa, musel by člověk nosit pořádné lyžařské rukavice, takhle si myslím, že budou stačit takové ty obyč slabé rukavice, jak píše ikarkulka, které taky v zimě dáváme do kapes.

@kdaniela mám taky ty kožené návleky objednané, vidím na ségry kočárku, jak by za chvíli ta pěna vypadala. Myslím, že tak za půl roku by byla pěkně sešoupaná. 😉

kdaniela
3. lis 2010

@keila 🙂 právě,taky si myslim,že se to odrbe...jinak k mufovi si myslim totéž a taky plánuju do něj ty obyč rukavice

pett7
3. lis 2010

@kdaniela taky se mi zdá příjemnější jen mi nejdřív vadilo, že se to posunuje pod rukou ale už jsem si zvykla škoda, že to takhle nedělají rovnou

kdaniela
3. lis 2010

@pett7 jo právě,já navíc nedomyslela brzdu,taky by se šikla varianta pro a pak bez,ale dobrý i tak 😉

ikarkulka
3. lis 2010

no tak to jsem na ty kožený návleky zvědavá, mně zatím nedorazily, ale mám je objednaný.
vzala jsem je přesně kvůli tomu, co píšete, aby se to nezamazalo od potu apod. a aby se to neoloupalo. ať je ta pěna sebekvalitnější, tak se stejně časem začne drolit, stačí, když se to třeba při neopatrné manipulaci někde něčím sekne nebo trochu nařízne a je to.
snad tam půjdou narvat.

jg982
3. lis 2010

Ahojky, koukám, že řešíte kožené návleky na rukojeť. Vy kdo je máte, sedí vám na té rukojeti přesně nebo jsou trochu volné? Když jsme je viděli poprvé na teutonce, zdálo se mi, že sedí přesně a pak asi po 3 měsících jsme je objednali a zjistili, že na rukojeti strašně "plandají" a bylo nepříjemné, že se posouvaly. Prodavačka mi tvrdila, že to je tím, že máme rukojeť už opoužívanou a tudíž ta pěna se už smačkla. No nezdá se mi to, spirita máme cca 6 měsíců a navíc by asi byla ta rukojeť omačkaná stejnoměrně 😒 Nakonec jsme je vrátili. Jenže vzhledem k tomu, že na rukojeti jsou už drobné prasklinky, ten návlek bysme fakt potřebovali. Proto mě zajímalo jestli je máte také tak volné, nebo to byl jen vadný kus 😠 Díky za odpověď 🙂

pett7
3. lis 2010

@jg982 zdají se mi volnější, ale už jsem si zvykla 🙂 občas se posunou tak je nakroutím zpátky... 😀
skládání do auta udělá své nějak se mi kousek odloupl..teď mám klid 🙂

kdaniela
3. lis 2010

@ikarkulka půjdou tam narvat neboj,ale je to o nervy 😅 😝

cara.m
3. lis 2010

@kdaniela já jsem to rvaní návleků nechala na zítra, dneska se mi to řešit nechtělo 🙂 Tak zítra dám vědět, jak se nám to povedlo 🙂

kdaniela
3. lis 2010

@jg982 tak my to máme opačně,sice se na koncích(konci u brzdy) trošku otáčí,ale jinak jsme je tam naopak skoro nemohli dostat jak je to nacpaný,takže u nás volnější jen ten konec u toho prostředku jak je to duhový jinak fest,dali jsme to tam před použitim ještě,tak možná proto,že to nebylo používaný pod tim ještě,jen jsem zas řikala,že to chtělo kratší,holt se nepočítá s brzdou,ale to jsme taky vyřešili 🙂