Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

ikarkulka
2. pro 2010

@editah222 když my máme kluka - teutonku černo tyrkysovou, na tom by ta červená asi vypadala tak nějak divně 😀 tak buď budu jezdit s igelitem nebo se smutnou černou holt.

pett7
2. pro 2010

@ikarkulka není ještě tmavě modrá? mě se nelíbí igelit ani nylon, ale začínám nad ní uvažovat protože igelit už vypadá nějak divně a malý ho s oblibou rve dolů...

ikarkulka
2. pro 2010

@pett7 je, ale připadá mi skoro stejná jako ta černá. nicméně ta nylonová vypadá líp než ten igelit. takže ji asi koupíme.

baarca
2. pro 2010

No, me se ten suchac na igelitove plastence utrhl pri prvnim pouziti 😖 Navic mi Mates za tou zavrenou plastenkou, ze ktere skoro nic nevidel, nechtel byt. Takze volba nylonove plastenky byla jasna. Mela jsem tu cervenou, aby byla videt, ale bohuzel se nam ji podarilo ztratit. Takze ted mame cernou, potrebovala jsem ji rychle a na sklade byla jen ta. Ale prijde mi, ze ma ta cerna ma ten material pevnejsi a lepe drzi. Takze jsem s ni nakonec spokojena vic. Ta nylonova plastenka ma dalsi vyhodu, ze jde otevrit, takze jde vyndat dite, aniz by se musela sundavat, a ma pekny siroky ksilt, takze se dite muze vyklanet z kocarku a je porad chranene. Takze ja doporucuju, i kdyz ta cena je brutalni.

pett7
2. pro 2010

Já s tou igelitovou problém nemám, ale je hnusná.... Jsou na té nylonové nějaké reflexní prvky? Na fotce to vypadá snad, že i ano 🙂
Už nám přišel i lodger, je pěkný jen mám obavy, že bude brzo malý do tří let fakt ne...aspoň přes zimu určitě ne 😢

babyrenka
2. pro 2010

@pett7 : nylonová pláštěnka má přes sebe několik reflexních paspulí, takže je i za šera dobře vidět.

pett7
2. pro 2010

@babyrenka děkuji 🙂 takže se nemusím bát černé ani modré 🙂 🙂
ještě bych se chtěla zeptat na přední kolo u spiritu je tam to černé odpružení po stranách nebo co to je.. a zajímalo by mě jestli se to může hýbat nahoru a dolů.podařilo se mi narazit předním kolem při sjíždění schodů, tak mám strach abych s tím něco nebylo jedna strana se hýbe víc než druhá

hadeline
2. pro 2010

@babyrenka nevíte prosím kolik bude vážit nový model Teutonia Be you? Díky

babyrenka
2. pro 2010

@pett7 : vidlice předního kola má po stranách před hliníkovou trubkou pružící jednotky, na každé straně jednu. Ty se podle zatížení pohybují současně, ale může nastat i situace, kdy se bude jedna pohybovat více než druhá. V zásadě je ale třeba, aby v klidové pozici ( když nadzvednete přední kolo ) zůstalo přední kolo uprostřed mezi uchycením vidlic ( při pohledu zepředu ). Pokud je vyhnuté doleva nebo doprava, je to špatně a vidlici je nutné opravit nebo vyměnit, protože při zatížení předního kola kolo nezabíhá do vymezeného prostoru a zasekne se o vidlici.

baarca
2. pro 2010

@pett7 Mně by ta igelitová taky nevadila, ale Mates má jiný názor 😉 Ale zase mi vyhovuje, že jí nemusím sundavat, když ho potřebuju vyndat, což od té doby, co chodí, dost časté, nebo když se vrátíme domů, tak ho vyndám a pláštěnku nechám uschnout na kočárku. Vidět je dobře, podobně jako kočárek má tuhle Teutonia vychytané.

mooncaa
2. pro 2010

@labutka
@ikarkulka
Mám Spirit 2010 originál muffa a po zápěstí tam teda ruku nedám, dám tam skoro celou dlaň, ale zápěstí ani náhodou. A ruce mám celkem malé. Na krajích mám muffa nad kloubem, vlastně ještě až za popruhem od tašky. On je ten muff děsně široký, mám už tu užší rukojeť a je vlastně nadlachmaný na krajích na bocích rukojeti.
No a ten zmíňený cvok uprostřed vevnitř nezapnu nad rukojetí, ale jen mezi brzdou a rukojetí. Kdybych ho zapnula až nad rukojetí a ještě byl nějaký podobný na bocích, co to drží ve správné poloze, tak by to bylo lepší.
Ale abych jen nehanila, bez muffa bych jezdit nechtěla. Docela se hodí, že nemusím mít nutně rukavice, protože je pořád sundavat a nandavat není praktické. Jako na dlouhou procházku si rukavice beru a v kombinaci s muffem ideální, ale na popojíždění mezi teplem a zimou jako dneska v Praze muff jako dělaný.

No a ježdění ve sněhu nic moc. Nevím teda jak se jezdí s jinými kočárky, možná ty už nejedou vůbec - nemám porovnání. No ono v 20 cm neprohrnutého sněhu by se chytly jen lyže. Hlavně ty šílené hromady, na začátcích přechodů mezi chodníkem a silnicích, co jsou pomalu vyšší než kola. 😠
Jak se to s odpružením teutonky? Jde to nějak nastavit? Když je ušlapaný sníh, tak to děsně drncá až mi dítě poskakuje v korbičce (naštěstí mu to nevadí a je schopné u toho usnout). Tak v tom nejhorším jedu jen po zadních a je to OK, ale to přední je odpružené asi nějak míň. Jde s tím něco udělat?

baarca
2. pro 2010

@mooncaa Mně zase příjde muff dlouhý dost a celé ruce i zápěstí tam schovám. Já mám teda pidi ruce, ale i manžel se svýma lopatama je spokojený. Ten vnitřní druk mám taky mezi brzdou a rukojetí. Nevím, každý tu na to má jiný názor.
Já mám teda cosmo a na sněhu dost hrůza. Loňskou zimu jsem jezdila s Inglesinou Magnum a skoro jsem nevěděla, že jedu na sněhu, takže jí možná zase vytáhneme. Ale určitě hrálo roli i to, že mrňous loni vážil polovinu, co teď, takže se mi kočárek méně bořil.

labutka
2. pro 2010

@mooncaa z toho co pises mam pocit ze moj muf je iny nez tvoj. na okrajoch mam 3 cvoky - jeden je uplne pri zapinani a dva su o nieco vyssie , s nimi sa da nastavit "uzatvorenie" mufu. v strede mam 2 cvoky, obidva su vidiet zvrchu latky aj zvnutra. skusim to odfotit cez mobil a nahodim fotku. muf som objednavala v lete 2009.

labutka
2. pro 2010

Pridavam fotky mojho mufu.

pett7
2. pro 2010

@baarca já do muffa dám ruce až po zápěstí, takže je mám schované 🙂 já ve sněhu jezdím každý den a nestěžuju si, ty přechody nepřejedeš asi ničím... včera jsem se vracela v největší vánici neprohrnutou cestou, ale dalo se to... na ušlapaném sněhu jezdím s odaretovaným kolem, a závějích ho mám zadělané...je to takhle nejlepší

pett7
2. pro 2010

@labutka já ho kupovala v úterý a mám stejný...vevnitř je ještě jeden skrytý cvok

labutka
2. pro 2010

@pett7 ten vnutorny cvok nepouzivam, zle sa mi zapina, kedze tam mam rucnu brzdu. minulu zimu som ho mala zapnuty, lenze manzel mi teraz muf dava dole, ked ide kocikovat on, takze sa s tym neobtazujem. 😀

pett7
2. pro 2010

@labutka Mě už to zapínání jde celkem dobře i rychle 🙂

terak
2. pro 2010

Holky jak se vam se spiritem jezdi v tom snehu?

mirasek
2. pro 2010

@terak mně suprově 🙂

terak
2. pro 2010

@mirasek ja jsem teda jeste nevyjela, ale jak jsem se dnes klouzala z toho naseho kopce, tak me napadlo, jestli to nebude kapanek na houby s tou trojkolkou, tak se spis jen ujistuju 🙂

mirasek
2. pro 2010

nene, nám tu napadlo děsně sněhu a jede se krásně, akorát teda nesmíš do úplně hlubokého sněhu...ale to bys asi neprojela sžádným....

terak
2. pro 2010

@mirasek Rikas, radlici na predni kolecko a muzu jet jo? 😀 😀 😀

martinaj23
3. pro 2010

Ahoj, můžu se vás zeptat jak velké dítko se vám vejde teď v zimě do sporťáčku Teutonia - myslím, že je u všech variant stejný, ale pro jistotu - mám Mistral S 2007

vendulal
3. pro 2010

@martinaj23 Dobrý den,
odpoveď na Vaši otázku Vám nedám, zrovna kočárek Teutonia zvažuji. Ráda bych s otočnou sedačkou i rukojetí. Můžu poprosit o Vaše zkušenosti? Zejména by mě zasjímalo, jak se vám jezdí s velkými koly vepředu? děkuji-

martinaj23
3. pro 2010

Dobrý den, jezdím s ním teprve týden - zvažuji právě mezi ním a Hoco Tornado S (trojkolka s otočnou sedačkou). Zatím se jezdí dobře, zvládla jsem i včerejší procházku ve sněhu. Jízda s velkými koly vepředu - s nezablokovanými kolečky to chce trochu cviku, ale se zabloklými je to v pohodě. A v tomhle sněhu jsem občas přehodila rukojeť a kočárek za sebou tahla

pett7
3. pro 2010

Hoco bude proti Teutonii asi někde jinde... Malý bude mít 13m a místa má zatím dost.

martinaj23
3. pro 2010

@pett7 myslíš, že bude Hoco větší nebo kvalitou horší? Alex má 7 kg ve třech mesících, tak potřebuji něco, co vydrží i na příští zimu - tedy alespoň do 1,5 roku

pett7
3. pro 2010

@martinaj23 já doufám, že kočár využijeme ještě příští zimu to bude mít 2 roky...neboj ta váha se zpomalí, toho bych se nebála. Babyrenka tady psal srovnání a Teutonka má větší sedačku než Hoco. Kvalitou bude lepší určitě Teutonie, Hoco vypadá jako kopie Teutonie a Hartanu dohromady. Já mám Spirit a jízda ve sněhu je v pohodě

adam07
3. pro 2010

@vendulal mam mistral s uz druhu zimu a velke kolesa vpredu s prehodenou ruckou su na nezaplatenie, na maleho nefuka, ja som spokojna 😉
@martinaj23 mne sa do kocara zmesti v pohode este aj starsi - skoro 4 rocny, on je vsak taky drobec cca 97 cm... 😵
pikoska dnesneho dna - suseda viezla syna len v korbe na sankach... 😀 vyskusam asi aj ja...