Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

ja.na81
17. kvě 2012

@oktarina jejda, ted me napadlo, ze ja to merila u meho sportaku v sedu... Kdyz je v lehu, tak je delka kociku 90 cm
Koukni tady je tabulka velikosti http://www.teutonia.de/fileadmin/download/masse... ( je to teda v nemcine - Länge=delka, breite=sirka, je to v te tabulce hned nahore)

oktarina
18. kvě 2012

@ja.na81 děkujiii

misulinka2
21. kvě 2012

Jen k příspěvku o vrzajícím kolečku,bohužel si myslím,že nečistotami to není,mně kolečko také vrže a to už tak,že se s ním nedá jet,jak je to slyšet!!!!!!!!!!!! Kolečko jsem měla už i na reklamaci v Liberci,kde to samozřejmně neuznali!
Chystám se psát asi rovnou výrobci do německa,neb se mi nelíbí přístup prodejce,který se mnou problém řeší jen formou "slibu,že se v německu poptá",zda by bylo možno kolečko vyměnit!
Myslím si,že kočárek za 17tis. s prodlouženou zárukou 3 roky,to jsme si rovnou mohla koupit nějaký levnější,nebo z bazaru a nesázet na kvalitu od Teutonie!
Kamarádce to děla taky,pouze zadní kolečka,jako mně,také promazávala a nic!
Takže je to "bohužel" asi nějaká výrobní vada nebo co...... 😖

chalim
22. kvě 2012

mám taký šialený nápad 😀 kúpim si podvozok Spirit a aj Cosmo, ale iba jednu korbičku comfort plus, jedno Tario a jednu športovú časť .... bude mi to pasovať na oba podvozky?

luciferova
22. kvě 2012

@chalim bude, ale nedoplatis sa, podvozok stoji skoro tolko ako cely sportak 😉

chalim
22. kvě 2012

@luciferova no, veď to bude asi najväčší problém 😀 ... ale keď ja sa neviem rozhodnúť 😀

luciferova
22. kvě 2012

@chalim kup si Beyou! 🙂

chalim
22. kvě 2012

@luciferova no, práve som tiež na to myslela, že tam vlastne prehodím rukoväť a budú väčšie kolesá vpredu, keď bude zlý terén 😉 ... musím to celé ešte pozvažovať, mám na to mesiac, v júly by som chcela objednávať, nech ho mám aspoň mesiac pred termínom doma 😉

luciferova
22. kvě 2012

@chalim aha, ved my sme na tom terminovo podobne 🙂 ja mam cosmo a spokojnost, rozmyslam len vymenit potahy, nech je zmena 😉

chalim
22. kvě 2012

@luciferova sme sme, november 🙂 ... a ako sa ti chodí s cosmom v snehu?

pett7
22. kvě 2012

@chalim z vlastní zkušenosti můžu říct,že dva podvozky jsou zbytečnost...pokud se nechystáš jezdit někde v horách tak cosmo zvládne skoro to co spirit..já osobně bych už tříkolku asi nechtěla ☹

mooncaa
22. kvě 2012

@chalim Taky radím Be You, teď bych do ní šla místo Spirita, a navíc je teď nejpromakanější. 2 podvozky bych kupovala jen pokud bys trajdala mezi 2 městy, měla malé auto a nechtěla vozit podvozek. Ale já podvozek hodně používala na autosedačku, byla s dítkem moc těžká a navíc jsem do kočátku mohla dát i nějakou tašku a nechodit do auta naněkolikrát a dítko nechávat někde samotné (auto, doma).

luciferova
22. kvě 2012

@chalim da sa v pohode, chodniky odhrnaju, do zavejov nechodim a to sme na dedine 😉

pett7
22. kvě 2012

@luciferova tak to u nas občas nehrozí..letos byly takové závěje, že jsem to nezvládla ani se spiritem naštěstí jen týden pořádné zimy

mavanka
22. kvě 2012

Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s létáním s teutonií (konkrétně Spiritem)... není problém se sporťákem až k letadlu? v jakém stavu kočárek doletěl? jak to vůbec probíhalo a šly byste do toho znovu, nebo byste příště vzaly radši jen golfky?

luciferova
22. kvě 2012

@pett7 s babom sa aj tak nesmie do velkej zimy a pre vacsie deti este existuju aj sanky 😉

pett7
23. kvě 2012

@luciferova v mrazech bych nevylezla ani já kdybych nemusela...když neohrnou chodníky tak je problém jet i sánkama idealní jsou lehke boby,jen ne pro malé děti..

vivianaba
23. kvě 2012

@chalim ja by som tiez na tvojom mieste zvazila BeYou. Mala som Spirita a teraz uz skoro 1,5 roka mam Mistral, Spirit bol kompaktnejsi ale tazko sa mi jazdilo s trojkolkou. Na Mistrali milujem to odpruzenie, je to uzasne aj v terene, a tiez ma prehadzovaciu rucku (vyuzila som len v zime vo velkom snehu a na hrbolatom terene, co nebolo az tak casto). Je ale dost velky a tazky, takze myslim ze BeYou je idealny kompromis do mesta aj do terenu. Dva podvozky su podla mna zbytocnost.

chalim
23. kvě 2012

@vivianaba no, už som sa veru asi aj rozhodla pre Be You, snažím sa prelistovať túto tému, začala som na strane 180 a práve som niekde na 235, kukám dúležité info a tak .... a čoraz viac sa teším na Teutoniu a už by som ju mala najradšej doma!!! 😀

vivianaba
23. kvě 2012

@chalim tesit sa mozes uz teraz ale kym ti pride tak si este par tyzdnov pockas 😀 Teda pokial si nevezmes nejaku rovno z obchodu, ale to asi nie.
Ja mam tiez dilemu - ideme kupovat surodenecky kocik a rozmyslam ci vyuzijem 2 kociky. Teutonie sa ale nechcem vzdat, ma vela vyhod oproti tomu druhemu surodeneckemu. Ale aj surodenecky si myslim ze vyuzijem, syn je este maly na stupienok a stale mi uteka, takze pre mna je najistejsie ked sedi priputany v kociku a pustim ho von az na ihrisku resp. na inom mieste kam ideme 🙂 Takze zatial to vyzera na 2 kociky. Teutoniu stale pouzivam a dost casto, odnesiem v nej aj velky nakup a kym ju nemusim dvihat do auta (co ani nerobim) tak je super. Bojim sa zeby som olutovala kebyze ju predam. Ale musime k nej dokupit vanicku. Na to sa tesiiim, paci sa mi ta moznost pohrat sa s kombinaciou farieb. Uz len cakame ci bude dievca alebo chlapec. Pri prvom sme mali hnedu vanicku, teraz chcem viac farby - inu vanicku, striesku aj vnutro! Takze nielenze kupujeme druhy kocik, cenovo asi ako Teutonia, ale este aj k Teutonii vanicku. Tak snad oba kociky vyuzijem.
Aku farbu mas vybratu? Verim ze budes s Teutoniou spokojna!

adrika25
23. kvě 2012

ahojte, my máme Teutoniu Be You a ako prosím nesmiať sa ale ja fakt nemá čas čítať návod ale dá sa vajíčko pripnúť na konštrukciu kočíka?

chalim
23. kvě 2012

@vivianaba no farba bude ďalšia dilema 😀 ale zatiaľ čakám, kým dotóre povie, čo to bude, teeda ak sa nám to malinké rozhodne odhaliť 😉 .... keby bolo dievča, tak sa mi páči červená adáke vzorové vložky do toho, ten burberry vzor je super a keby chlapec, tak sa mi páči aj tmavo modrá a kockovaný modrý vzor ... ale určite by som ich chcela najprv vidieť naživo, ak sa podarí 🙂 ... termín máme v novembri, takže by som chcela objednávať už v júly, nech je dostatok času na dodanie 😉

chalim
23. kvě 2012

@adrika25 prepáč 😀 ale nedá sa nezasmiať .... a máš Tario? mala by si mať dokúpené aj adaptéry a áno, dá sa nasadiť vajíčko na konštrukciu .... a radšej by som si návod prečítala, nech tam niečo nepolámeš, lebo ti to nevyreklamujú 😉

adrika25
23. kvě 2012

@chalim ako smej sa ono to je na smiech 🙂 ale malú mám len vo vaničke a všade chodím pešo, tak som vajíčko resp. autosedačku ešte ani nepoužila. A chceme teraz cestovať a nejde mi to tam nijako namontovať( respektíve na konštrukciu). A ano, mám Tario.

vivianaba
23. kvě 2012

@adrika25 zalezi ake mas vajicko - na Tario, Maxi Cosi a Romer existuju adaptery ktore namontujes na konstrukciu a na to nasadis vajicko. Ale kazdy adapter je iny a inak sa uchytava, tak zalezi ake mas vajicko a fakt by som radila radsej si precitat navod 🙂

@chalim odkial si? v Babymarkete v BA maju asi vsetky farby vystavene, aspon vzorky. My mame sportak hnedy, donho zelenu podlozku a slnecnu clonu. Vanicka bude podla pohlavia - spodok tiez hnedy a strieska bud tyrkysova s tyrkysovo-bielo-hnedo-vzorovanym vnutrom, alebo ta staroruzova s nejakym kvietkovanym vnutrom. Mam aj hned prebalovaciu tasku a bezovy fusak, to by malo ladit. Uz len pockat na uzv a snad nam babo prezradi ci je chlapcek alebo dievcatko.

lorreine
23. kvě 2012

@adrika25 Určite to ide, ale potrebuješ adaptér, takže ak ho nemáš, je potrebné dokúpiť.
My budeme mať Teutoniu Mistral S, mám info priamo z fabriky, že je na nich úplne najmenej reklamácií. K tomu samozrejme Tario autosedačku. Inak sa hovorí, že tie sporťáky sú krátke...ale ja nečakám, že naša holčička bude neak extra veľká. Inak počujem na Teutoniu skoro iba chválu...

vivianaba
23. kvě 2012

@lorreine neviem co sa mysli "kratkym" sportakom, ale moj skoro 2rocny syn (vzdy bol dost vysoky na svoj vek) sa tam este krasne natiahne uplne do rovna aj sa vyspi v kociku. Ideme kupovat surodenecky BabyJogger a tam je sedacka kratsia - aj strieska je nizsie a ani nohy uz tak nevystrie. Ale tam asi spavat uz nebude, to len na presuny s babatkom. Takze aj toto je dovod preco Teutoniu nepredavam - ze sa v nej pohodlne vyspi aj starsie dieta.
A tiez mam Mistral S 🙂

chalim
23. kvě 2012

@adrika25 prepáč, že sa smejem, ale ja dieťa ešte len čakám a už viem, že sa to dá .... treba nasadiť Tario adaptéry, väčšinou sa dokupujú zvlášť a stoja tak okolo 40 €, je možné, že si kúpila kočík bez adaptéru

chalim
23. kvě 2012

@vivianaba som od NR, aj tu už je babymarket, len asi tam toho nemajú tak veľa vystaveného, chystám sa tam kuk a ak nič nebude, tak by som aj do BA skočila, navýlet 😉

adrika25
23. kvě 2012

@chalim ako ďakujem však hovorím, že sa smej, však je to moja chyba, že som si to nepreštudovala. Ale už je to nasadené, adaptér nájdený. Kupovali sme to celé spolu len vravím, že som vajíčko nevyužívala.