Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

janinek
25. črc 2012

@babyrenka Diky. Fakt teda jsou stejne jakoby? Co treba na snehu, blate/

barbarka
25. črc 2012

@pett7 takze som to mohla prat aj s tou plastovou trubkou v pracke?

pett7
25. črc 2012

@barbarka já teda nic nepárala,jen jsem to oddělala z korby a hodila do pračky... nestalo se tomu nic.

barbarka
25. črc 2012

@pett7 vdaka, tak nabuduce budem vediet

prettybaby
25. črc 2012

ahojte, prosim vas ,viete mi povedat,ci vanicka Teuotnia Fashion sadne na spodok Teutonia Fun system?dakujeeeeem

prettybaby
25. črc 2012

@babymarket_sk prosim vas ,viete mi povedat,ci vanicka Teuotnia Fashion sadne na spodok Teutonia Fun system?dakujem.-)

babyrenka
25. črc 2012

@prettybaby : korba Fashion se vyráběla ve dvou provedeních. S označením č.1 pro podvozky Fun System, Pixxel Sport, Lambda, Spirit a Cosmo, v provedení č.2 pro podvozky Mistral P ( Primus ) a Mistral S. V praxi se to pozná podle nástavců pro uchycení korby na podvozek, provedení č. 1 má nástavce pod dnem korby a jsou sklopné, provedení č.2 má nástavce po stranách vedle dna korby a jsou pevné, nesklopné. Provedení č. 2 na podvozek Fun System nejde upevnit.

babyrenka
25. črc 2012

@janinek : jízdní vlastnosti jsou v podstatě stejné, obě varianty pláště mají tu vlastnost, že se na ně nelepí sníh, již slabá vrstva samovolně odpadává. Varianta 60 bude asi jednodušší na údržbu a čištění disku kola, protože má jednodušší tvar.

prettybaby
25. črc 2012

@babyrenka dakujem za odpoved, cize ak dobre chapem (nemozem teraz ist pozriet nastavce,lebo mi v izbe spi maly), tak pokial vanicka,ktrou mame, nam pasovala na Spirit S3 2010, tak sadne aj na Fun system? .-)

janinek
25. črc 2012

@babyrenka Diky. Mne to proste nejak lezi v hlave, proc jsem vybrala ty sedesatky 🙂

Jinak teda uz mame za sebou par 'vyletu' a zatim jsem moc spokojena. Jezdi se krasne.

krpcek
27. črc 2012

ahojte, potrebujem poradit. zacali sme pouzivat sportak, no ta buda mi nejako pada na maleho - vcera mi spinkal a ked sme najeli na nejaky kamienok, tak mu to udieralo do hlavicky. v com moze byt problem?
uz je to starsi kocik, jedno dieta som v nom uz odvozila, moze to byt uz oslabene?

babyrenka
28. črc 2012

@krpcek : mohou být povolené klouby pro polohování stříšky. Každý kloub má z vnitřní strany, tedy směrem k dítěti ve sportovní sedačce, spojovací šroub kloubu. Jeho protikus, tedy matku a zároveň zajištění kloubu v konstrukci střechy tvoří plastový spodní díl patentu ( druku ) pro nacvaknutí potahu střechy. Šrouby se po nějakém čase polohování střechy povolí a je občas potřeba je dotáhnout, aby klouby střechu spolehlivě držely v nastavené poloze. Pokud jste je nikdy předtím nedotahovala a kočárek již používáte pro další dítě, je možné, že již samotné dotažení šroubků nepostačí a střecha již nebude spolehlivě držet. V takovém případě by již byly obroušené zoubky na ráčně kloubu a bylo by nutné klouby vyměnit za nové.

gabika84
29. črc 2012

@babyrenka dobry den. chcela som sa spytat, ci uz teutonia pri Be You 2012 domyslela pri sportovej casti to sedenie/ polohovanie chrbtovej opierky. osobne mam Be You 2011 a som spokojna, ale fakt je, ze sedenie v sportovej casti nie je pre babo moc pohodlne. chyba tam ten jeden stupen. a tiez sa mi moc nepacila strieska na vanicke, nedala sa dobre napnut, ale vidim, ze novy model ju ma uz krajsiu 🙂
pytam sa iba zo zvedavosti, keby mam druhe dieta, urcite by som si kupila znovu Be you, len dufam, ze "soudruzi z NDR" stale makaju na vylepseniach tohoto inak skveleho kocika. dakujem 🙂

babyrenka
30. črc 2012

@gabika84 : v kolekci pro rok 2012 má sportovní sedačka již čtyři polohy nastavení sklonu, což naprostá většina zákazníků přijala s povděkem a také se změnila korba samotná. Pro BeYou lze objednávat dva typy korby, stejně jako pro ostatní podvozky, tedy korbu Made for You ( dříve Fashion ) a korbu Comfort Plus, která nahradila dřívější variantu Alvi set. Obě korby jsou prodloužené zhruba o 4 cm a mají i pozměněné připínání střechy na konstrukci madla korby, vypadají určitě lépe.

micicka
1. srp 2012

@gabika84 to polohovanie sa dá vymeniť za 2012 - teda vymenia ti celý sedák a máš aj 4-tú polohu. stojí to cca 100,- eur

gabika84
1. srp 2012

@micicka fiiiha, to znie celkom dobre. my uz ale budeme v kocari len tuto zimu, mozno jar, a mam uz kupene aj golfky, takze toho pol roka to uz vydrzime bez vymeny... kocik neplanujem odkladat, predam ho, a ked sa zadari druhe babo, budem mat dovod na kupu novej teutonky 😀 😝

pet.s
1. srp 2012

měla jsem teutonii BeYou, kupovala jsem v loni v létě. Na pohled krásná(mám ji někde v albíčku). Měli jsme ji cca 8 měsíců, pak šla na reklamaci a vrátili nám peníze.
Nemůžu říct, jestli jsem byla spokojená nebo ne, tak vyčtu + a -
- těžká i na vožení, přední malá kolečka omezují jízdu v terénu, na můj vksu teda velmi málo vydržela...jedna jízda v písku na pláži a zlomil se nám kloub, nánožník tak nějak divně neseděl. Malá byla buď moc odhalená a nebo moc upnutá. Když jsem chtěla v zimě malou zakrýt víc stříšku, tak tam malá škrtala čepicí a to ji byl rok a 3 měsíce. a není žádný dlouhán. Stříška se musela posunout víš, ale zase malou nezakryla. Ale největší mínus byly nízké bočnice u sportovní sedačky, když jsme tam malou posadila bez kšír, tak jsem se bála, že vypadne i při normálním nahnutí. S kšírama musela sedět jen opřená o sedačku.Cena jen sportovní verze 17000,-
+ prostorná korba. velký koš, brzda na rukojeti, hezký vzhledově, dala se obracet po směru a opačně(to byla pro mě priorita), dala se celá svléknout a hodit do pračky, dodnes když ji potkám, tak vypadá faaakt luxusně a dá se říct že se mi po ní stýská.
Po vyřízení reklamace jsme koupili Mutsy EVo..je to takový sporťáko golfáč..je lehký skladný,má plno vychytávek-to mám ráda. Ale je to prostě jen letní kočárek. Na zimu už asi stejě budeme bez kočáru.

micicka
2. srp 2012

@gabika84 to bolo len info, keď už budete len chvíľku, tak sa to asi neoplatí 😉 ja o tom rozmýšľam, ale príde mi to dosť peňazí

micicka
2. srp 2012

@pet.s to máš sťastie, že ti ju takto zreklamovali - alebo ja mám nešťastie na tých kde reklamujem 😔 zatiaľ som 2x reklamovala teutoniu a vždy som to mechanicky poškodila ja, aj keď áno, opravu vykonali bezplatne. ja sa ale bojím už pomaly, čo sa zase pokazí a či mi to uznajú 😒
po akej reklamácii ti vrátili peniaze? ktorý kĺb ste mali zlomený. nám sa zlomil kĺb v tej prehadzovacej rúčke - samozrejme mechanicky poškodené, aj keď neviem ako by sa to dalo a to chodím s kočiarom len po meste!!!
mínusy ktoré uvádzaš som si všimla aj ja, zatiaľ bez problému so strieškou, ale máme ešte len 9 mesiacov

pet.s
2. srp 2012

@micicka Nám odešla brzda cca po 2 měsících používání. Kloub se zlomil po třech měsících používání. Nejprv to v něm cvaklo při najíždění na chodník a pak jsme jeli k moři a na pláži se to v něm cvaklo úplně.-((po půl roce používání jsme měli úplně zrezlé vnitřky ty oje jak jsou na nich kolečka, v kolečkách rachtalo.
My jsme h reklamovali v Malvíkovi, nestihli vyřídit reklamaci do 30 dnů.
Od kočárku za 20tisíc bych čekala lepší kvalitu...i když dnes jsem ho viděla na koupališti a srdce mi zaplesalo..je fakt hezký...podobný jako Teutonie je ještě emmaljung, ale osobně ho neznám.

juliar
2. srp 2012

babyrenka : Ahoj. Mozem sa poradit? Mam zakupenu Teutoniu Spirit 2008 v Cechach (pretoze v tom case myslim na Slovensku este neboli dostupne) Nejak sa nam pokazilo predne koliesko. Ked ho dam zaaretovat, tak sa stale otaca (i ked tahsie, alebo drhne) a cele to kolecko akoby bolo ohnute pod kocik. Je to problem hlavne v terene alebo pri schadzani z obrubnika, pretoze v tedy sa "zasekne". Inak je v kocik este pojazdny, ale bojim sa ze dalsim pouzivanim sa to len zharsi, pripadne zlomi. Neviem ci som to dostatocne opisala. Kazdopadne, ak si dobre pametam, tak kolecka z tohoto obdobia boli kazove a teutonia ich bezplatne jeden cas vymienala, ale v tom case bolo dobre, tak sme to nejako neriesili. Teraz je kocik uz po zaruke. Chcem sa poradit ci to este teutonia nevymiena, pripadne ci sa to da niekde opravit. Ci to treba posielat do ciech, alebo to viem poriesit aj niekde tu na Slovensku. Ci si mam zakupit (ak je to mozne) len nahradne predne koliesko, alebo ci treba niekde priniest cely kocik do opravy. (Ale to by chcelo asi kocik vidiet 🙂 A este ci nevies poradit kolko moze taka oprava stat. (ci sa vobec oplati tolko investovat do starsieho kociku, i ked by som ho este rada pouzivala aj teraz pri druhom dietati.) Dik.

micicka
2. srp 2012

@pet.s aha takže len za to, že nestihli vybaviť reklamáciu. presne ako píšeš, keď som išla na chodník, tak to pukalo. ja som radšej šla čo najskôr reklamovať, aby som neostala niekde "visieť". brzda u nás nefungovala správne (brzdila ale nevyskakovalo odtiaľ to koliečko) od začiatku, len si to nejako nikto pri predávaní nevšimol a ja som prišla na to len tak, že kamoška má tiež teutonku... ale aj tak som bola vinná ja - v oboch prípadoch a dosť ma to štve, aj keď vybavili reklamáciu bezplatne. ako píšeš za tú cenu by som čakala menej problémov 😒 ale je fakt krásny, vždy keď ho mám v oku z diaľky, som pyšná, že ho mám 😀 😀
momentálne vŕzga a ja nechcem už riešiť ďalšie reklamácie, ale štve ma to, som zvedavá čo sa z toho ešte vykľuje ☹

pet.s
2. srp 2012

@micicka no já spíš myslím, že zjistili, že prostě už nemá cenu ho opravovat..a neřešili to...raději vrátili peníze...nesmíš se dát při reklamaci..navíc pokud se závada 3x opakuje a nebo má věc tuším, že víc jak 3 vady naráz, tak máš nárok na výměnu a nebo vrácení peněz...prostuduj zákon o reklamaci...

hojda
2. srp 2012

@juliar Nějak nechápu, proč jste si kolečko nenechali vyměnit už tehdy, když jste věděli, že je mění. Nás taky nezlobilo, ale okamžitě jsem ho měnila, nechtěla jsem riskovat, že se zrovna moje rozbije.

micicka
2. srp 2012

@pet.s ako dokážem, že som to nezlomila ja ☹ oni sa podľa mňa tým sichrujú, aby práve nemuseli dať nový kus alebo vrátiť peniaze ja by som asi aj tak iný kočík nechcela, ale zase do nemoty riešiť problém tiež nie je moja predstava o trávení voľného času.
no hlavne dúfam, že už problémy nebudú...

juliar
2. srp 2012

@hojda V podstate som to aj chcela menit, ale nejak som sa do toho nehrnula. Zdalo sa mi to dost komplikovane. Ja som to len nieke najskor zacula, tak som si to chcela overit ci to nie je len taka fama. Nevedela som ani kam sa to treba posielat. A cas plynul a potom som zistila ze tam bol nejaky termin a ten sme nestihli. A tym ze bol kocik skoro novy, tak som to nejak specialne neriesila. Pri dcerke som mala aj viac kocikov a tento bol taky do mesta, takze som ho celkom sanovala. Ale teraz ked su dve deti, tak chodime aj castejsie na vylety a do terenu, takze celkom dostava zabrat 🙂

hojda
3. srp 2012

@juliar To je škoda, bylo to fakt snadné, zadala si číslo kočárku a svou adresu a za 2 dny bylo kolečko doma. Tam nešlo o to, jestli jsi kolečku dávala zabrat nebo ne, šlo o vadný výrobek, který se mohl kdykoliv rozbít.

vonicka
3. srp 2012

Ja mam tiez Be You 2011 a len teraz som dosla na to, ze v sportovej casti su len 3 polohy, z toho ta prostredna je uplne na figu, lebo je skoro lezmo. Zatial este sportiak nepouzivame, ale coskoro budeme. Som z toho dost sklamana :( Maly takto nic neuvidi a bude zase plakat, tak ako mi place vo vanicke. Na sedenie ma este cas, takze to vidim na dalsich par mesiacov cakania na pohodove kocikovanie. Kebyze toto viem predtym, tak by som kupu asi zvazila. A menit to za novu kolekciu 2012 za 100 eur ako tu niekto pisal je sice fajn moznost, ale ked som za dvojkombinaciu dala skoro 900 eur, tak sa mi naozaj nechce platit viac. Neda sa to do stareho modelu nejak dosrobovat, alebo nieco podobne?

pet.s
3. srp 2012

@micicka já vždy argumentuji tím, že je to vě na používání a ne na koukání a pokud je náchylná k rozbití při najíždění na chodník, tak mě na to mají upozornit. a neupozornili. jejich problém. Musíš se nedat.-))slušně ale jako porouchaný gramofon...já jsme dokonce v Malvíku do reklamace uvedla, že jsem teda velmi zklamaná kvalitou a paní to tam mileráda napsala..takže asi mají své zkušenosti...

eliskast
3. srp 2012

@babyrenka Jak je pratelna ta striska ke korbě? odepnula jsem ty cvoky, které ji drží ke kloubům, ale nejde mi to stáhnout z drátů ☹((