Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

teegreen
10. pro 2012

@ysarion
Prepáč, že budem taká priama, ale nejaký predajca predsa nemože za to, že ty si potrebovala traktor a on ti predal mercedes. Ja som mala Cosmo a kamoška má Be You a maximána spokojnosť a aj terén zvláda perfektne, teraz sme prešli na Stokke Scoot a tiež spokojnosť, splnil moje očakávania. A čo sa týka dodacej doby, my sme s tým problém nemali, ja som bola tehotná 9 mesiacov a keďže som vedela o dodacích dobách bolo to v poriadku.
@babyrenka
Vďaka za perfektné a vyčerpávajúce odpovede.

ysarion
10. pro 2012

@teegreen s @babyrenka sme si problematiku pomerne obsirne vydiskutovali a myslim ze sme sa obojstranne dobre pochopili. 😎

k tym predajcom: ked poviem, ze s tym potrebujem chodit denne na 2hodinove prechadzky so psom po polnych cestach a obcas aj na nakup... tak je to prave predajca, ktory mi ma vybrat model s ktorym budem spokojna. ja mam inu pracu ako si odskusavat kociky. ked som potom nespokojna s tym co mi poradil (a informacii mal dost), som pochopitelne nespokojnym zakaznikom (a potom vidis aj chyby ktore by si inak akceptovala).

pre vysvetlenie tebe:, ked si zaregovala: pouzila si dobry priklad s tym mercedesom. Ked budem v predajni stat pred SL-kom a poviem predajcovi, ze je pekne a ze ja potrebujem auto s ktorym budem chodit trebars na polovacky a obcas s nim zbehnem aj po meste, tak aj keby to SLko malo hoc zvyseny podvozok (a preslo by teda aj po terene), tak by ma mal nasmerovat na Gcko alebo ked teda aj viac do mesta aspon MLko. Kvalitne su samozrejme vsetky. extremny priklad. k tym 9 mesiacom nic, bola by som prilis osobna. Ale to sme offtopic, takze spat k teutonkam:

to ze kocik je schopny prejst terenom neznamena ze je do terenu urceny. A ked predajca povie, ze vzhladom na velke zadne kolesa je ten kocik urceny aj do terenu, tak by som mu dopriala si ho potlacit iba takych 5km po polnej ceste 🙂 nie je teren ako teren. Je ine chodit na prechadzky do terenu a ine v meste prejst po nespevnenom povrchu. howgh dohovoril som skor ako sa to tu nejako emotivne rozhori 😀

teegreen
10. pro 2012

@ysarion
Ja som si vyberala kočík i auto sama a najskor som si zistila všetky potrebne info, aby som potom nenadavala na predajcu, poľné cesty sú tiež rozneho charakteru, ved on nie je jasnovidec
A to, že ty máš inú prácu, aby si si vybrala sama kočík, tak neviem, ale to mi pride divné, hlavne ked
tu teraz píšeš také state.
Jednoznačne ja som s Cosmom krásne fičala aj po poľných cestách a keďže kamoška býva v novej časi a tam nie sú ešte upravené cesty jej Be you ich krásne zvláda 😉.
A dnes berieme von sánky 😉 pochybujem, že tento sneh nejaký kočík zvládne.

lucy222
10. pro 2012

@babyrenka od kdy je prosím v prodeji ta korbička Comfort plus? Díky.

miskaska
10. pro 2012

Ahojte, viete poradit nejaky dobry fusak, ktory sa hodi do sportovej casti? Maly ma 5 mesiacov, vozime sa v sportaciku s predlzovacim dielom. Zatial mame podedeny starsi fusak, bez otvorov na pasy, zatial v kociku iba spinka. Ale ako pomalicky rastie, budem ho davat aj do sedu (aj ked na to je este cas) a este k tomu v januari musime tento fusak vratit. Neviem po akom sa mam poobzerat. Dakujem.

babyrenka
10. pro 2012

@lucy222 : korba Comfort Plus jako novinka přišla v letošním modelovém roce, nahradila dlouhá léta používanou variantu korby zvanou Alvi set.

evkaspa
10. pro 2012

@miskaska my od narodenia az doteraz pouzivame Lodger Bunker a nedam nanho dopustit🙂.

hojda
10. pro 2012

@miskaska Dita Tábor fusak s Outlastem (termoregulace), vyhrál i cenu na veletrhu. Mě osobně třeba Bunker vůbec nevyhovuju (vnitřní vložka není až do nožiček, navíc je pak problém s chodícím dítětem a špinavými botičkami, takže se musí buď prát nebo dávát návleky. Ten z Dity je opravdu velký, dá se rozšířít i prodloužit. Do Bunkeru si nedovedu představit dát větší dítě, teda náš malej by se do něj určitě nevešel ve 2 letech.

lucy222
10. pro 2012

@hojda malá se ve skoro 2 letech v poho vejde 😉
@miskaska máme bunker a spokojenost 😵 a hlavněje krásný 😵 ale malá už moc v kočárku nejezdí . jen velmi vyjímečně 😉 ale loni v něm pojezdila celou zimu..
@babyrenka děkuji. A je tedy výrazně větší?

hojda
11. pro 2012

@lucy222 Holčička možná, ale trošku větší kluk určitě ne 😉 A jak jste řešily ty botičky? Já ho měla právě od kamarádky, která si půjčovala ten můj právě kvůli těm botičkám.

janakkk
11. pro 2012

@miskaska doporučuju se hlavně vyhnout emitexu, ten mám já a nejradši bych ho vyhodila, vůbec ve sporťáku nesedí, klouže, otvory na pásy jsou taky úplně jinde a zapínání na stranách je akorát k vzteku 😠 😠

janakkk
11. pro 2012

@miskaska mě se moc líbí original teutonackej, ale obávám se dlouhé dodací doby 😒 😒

nanyska
11. pro 2012

@miskaska Mám Kaiser Dowwny a jsem moc spokojená. Zespodu je "pogumovaný" takže vůbec neklouže, je dost dlouhý. je teda péřový, takže záleží na jaké období ho chcete. Zapínání je také v pohodě.

veve39
11. pro 2012

@miskaska ahoj miška, mne do teutonky super sedel lodger a bol perfektny - krasny, kedze ma L-sed vyborne sedi v kociku a nesklzuje...avsak ked uz ma dieta cca 2 roky, vtesnat ho do neho bolo-je otrasne....ale to bude asi tak do vsetkych fusakov, s vynimkou napr. toho specialneho od Dita Tabor co spominala @hojda
@hojda nie je v tom fusaku od Dita Tabor male babo stratene ? ci sa to da nejako regulovat ? mne lodger este minulu zimu, ked mala dcerka vyse roka max.vyhovoval, teraz uz nie...ale novy fusak uz pre vyse 2-r.dieta kupovat nebudem

mooncaa
11. pro 2012

@lucy222
@hojda
Ono záleží na velikosti dítěte. Moje holčička má ve 2 letech 92 cm a syn, ten by se asi už nevešel do žádného fusaku, měl 1m ve 2 letech a byla mu ve 2 letech už malá i sedačka 9-18 kg (měl i těch 18 kg).

babyrenka
11. pro 2012

@lucy222 : obě letošní korby, jak Made for You, tak i Comfort Plus, jsou více kónické, základní délka matrace je v podstatě stejná, prodloužila se horní část korby o příjemné čtyři centimetry, takže délka korby je v horní části 84 cm.

laurica123
11. pro 2012

Mate niekto zaujem predam tvrdu vloznu tasku cierna farba do kocika teutonia..je ako nova pouzivana 3 mesiace bez poskodenia..ak mate zaujem piste 🙂

hojda
11. pro 2012

@veve39 No právě, Loger je pro nechodící děti podle mého názoru, ten od Dity jdem zmenšit a zvětšit do šířka i na ná délku, novorozeně v něm asi bude plavat, ale to bude asi v každém fusaku, a tenhle je krásně měkký, tak se dá hezky nacpat do korbičky. Já vyzkoušela 3 fusaky, Dita, Loger a originál Teutonia a ten z Dity je bezkonkurenčně nejlepší

hojda
11. pro 2012

@mooncaa N áš malej měl 1m dubnu a v zimě jsem ho ještě do golfek do toho z Dity vpohodě dostala, všichni mi okukovali, co je to za fusak, že se tam tak hezky vejde.

veve39
11. pro 2012

@hojda ja som o tej firme - druzstve v zivote nepocula, natrafila som nahodne v jednom detskom obchode na detsku zimnu ciapku od nich, tiez s tym outlastom a musim povedat, ze nema chybu

hojda
11. pro 2012

@veve39 Manžel je z Tábora, tak to známe dobře🙂, oni prodávají spíš přes eshop nebo v podnikových prodejnách, já tam nakoupila skoro celou výbavu (kojopolštáre, peřinky, zavinovačku s outlastem, povlečení no fakt vše) vše je české a kvalitní!

hojda
11. pro 2012

@veve39

Rozměry:

- zkrácená/zúžená verze: 90 x 45 cm

- prodloužená/zúžená verze: 100 x 45 cm

- prodloužená/rozšířená verze: 100 x 50 cm

- rozložený fusak na podložku: 100 x 90 cm

Po obvodu se fusak po rozšíření připnutým pásem zvětší o 10cm.

http://www.dita-angel.cz/fusaky/exclusive-outla...

veve39
11. pro 2012

@hojda vdaka...este ma navnadis na kupu fusaka 🙂 , ale moze byt fakt super...ja uz kupovat nebudem, mala sa vozi uz len malo-ked sa potrebujeme niekde presuut, uz mame aj tak len golfky, doklepneme to s lodgerom...ja som ho inak mala velmi rada,len tuto zimu mam nervy, ked musim do neho "narvat" dcerku...

hojda
11. pro 2012

@veve39 To už fakt nemá cenu kupovat 😉 , ale můžete pořídit druhátko a pak se ještě vyplatí 😀 😀 😀

hojda
12. pro 2012

@babyrenka mohu se zeptat, zda sportovní korba ze spirita sedí i na mistral? a pokud ano, tak na jak staré podvozky? díky moc

babyrenka
12. pro 2012

@hojda : sportovní sedačka ze Spirita sedí na Mistral P nebo Mistral S až od letošního modelového roku, kdy Teutonia změnila systém uchycení nástavby u podvozků Mistral S a Mistral P, takže je uchycení pro všechny podvozky mimo Eleganci univerzální. Do modelového roku 2011 bylo pro Mistraly jiné uchycení, korby ani sportovní sedačky nebyly kompatibilní.

blondys24
13. pro 2012

Já byla rozhodnutá, že si pořídím Teutonii Spirit S3 (taky kvůli bruslím v létě), ale teď mě úplně znejistila známá, co jí má. Napadl sníh a prý už mladýho málem 3x vyklopila z kočáru, jak je ta trojkolka nestabilní...tak teď vůbec nevim

eva333
13. pro 2012

@blondys24 Ahoj, známá vyklopila syna ze Spirita při bruslení. Naštěstí ho zbrzdila bouda a napřed letěla peřinka a na ni on. No prý by si nafackovala... Tohle rozhodně není kočárek na bruslení. Jednak je to nestabilní trojkolka a navíc mi přijde, že to přední kolečko je dost blízko zadním a tudíž je kočár nestabilní (třeba u Jane mi ty kola přijdou, že jsou dál). Když mi v něm dcera spávala už ve sporťáku a přední kolečko bylo pootočené napříč jako kočárek, tak se dopředu nakláněl a při najíždění na obrubník taky děs. Moje zkušenost se Spiritem S3 s brzdou model 2010: za ty prachy hrůza! Kočárek je celkem kvalitně zpracovaný a pěkný, moderní, ale na to, že dcera dost spávala ve stojícím kočáru a moc toho nenajezdil, tak bych čekala, že to opotřebení nebude takové. Dnes bych koupila jedině nějaký zachovalý bazarový za míň peněz a ne trojkolku. Kupovali jsme ho s tím, že bude i pro druhé dítě. No jak jsem byla ráda, že kvůli dvojčatům musíme koupit jiný 🙂 Teutonii jsem celkem dobře prodala (se spoustou doplňků...), aspoň nějakou výhodu měl 🙂 Jak tu zaznělo několikrát: na sportovní verzi je nízká bouda, nánožník zapnou přes fusak (Lodger) je výkon pro kulturistu, látky mi přišly nic moc, kočár pro dvojčata mi přijde skladnější, má docela nízké madlo na sportovní verzi. A jak tu někdo psal: ta čekací lhůta je fakt trapná. Na Ferrari bych to pochopila! 🙂 Výhody: otočná sedačka, snadné použití s autosedačkou (měli jsme Romera), ruční brzda. Pak jsme pořídili golfky Cybex Callisto a na golfáč měl některé věci lépe řešené než Teutonie. Přeji šťastný výběr

hojda
13. pro 2012

@babyrenka děkuji, ale potahy jsou univerzální, ne?

babyrenka
13. pro 2012

@hojda : ano, potahy sportovních sedaček jsou stejné. Rozdíl je pouze u potahů pro BeYou, ty mají jiný střih a tak nejsou s ostatními typy kompatibilní. To se změní až v modelovém roce 2013, tam se sportovní sedačky sjednotí, všechny typy kromě Elegance budou používat sportovní sedačku jako současné BeYou.