Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
14. říj 2013

@janinek : obsluha Cosma je jednodušší v tom, že podvozek kočárku má obvyklé jednoduché ovládací prvky, například parkovací brzda se ovládá klasickou šlapkou a nemusíte si pamatovat, jak se ovládání používá, nemá přehazovací rukojeť, takže pro složení konstrukce máte pouze dvě páčky, které jednoduše přizvednete a konstrukce se složí. U BeYou si pak musíte pamatovat, že šedivé páčky jsou pro přehazování rukojeti a nejsou pro složení konstrukce kočárku, že pro složení kočárku musíte rukojeť přehodit na stranu k předním kolům a pak ji pomocí černých páček můžete složit. Ono to na první pohled nevypadá složitě, ale nevěřila byste, kolik uživatelů kočárků na to zapomíná a pokouší se to udělat obráceně. A to už ani nemluvím o situacích, kdy kočárek půjčíte prarodičům, kteří ho normálně nepoužívají.

babyrenka
14. říj 2013

@mina_ : no ono je to stejné, jako kdybyste se zeptala, jak je majitel Passata nebo Tuarega spokojený s tím, že mu auto vyrobili v Bratislavě, že mu Opla vyrobili v Polsku, Suzuki v Maďarsku, Mercedesa ve Španělsku. Prostě v dnešní globalizované době se každý značkový výrobce musí pokusit smontovat kočárek, auto nebo jiné spotřební zboží tam, kde dokáže zákazník práci zaplatit. Proto řada značek, ty exkluzivní nevyjímaje, vyrábí kočárky v Číně, protože pokud máte v nabídce jeden nebo dva podvozky, k tomu omezený výběr barev, pak se to prostě vyplatí. Pokud budete nabízet, podobně jako Teutonia, při sestavení svého kočárku nějakou individualizaci, pak se nemůžete spoléhat na to, že Vám někdy přijde z Číny loď s kontejnery, ale budete se poohlížet někde v rámci evropské unie. To Vám zaručí požadovanou pružnost při objednávkách a také máte možnost kvalitu výrobků neustále průběžně řídit a kontrolovat. Proto také jediným typem, který Teutonia vyráběla v Číně, bylo Solano, protože to v takové konfiguraci, jakou Teutonia požadovala, nedokázal nikdo v Evropě vyrobit pod 280,- Euro. A protože výrobní cena neznamená ještě žádný přijatelný obchodní zisk, pak by bylo Solano při obvyklých maržích absolutně neprodejné. Proto byla zvolena Čína a také v okamžiku, kdy toto řešení nepřinášelo požadovanou kvalitu, bylo Solano z nabídky ihned staženo.
Takže máte polské kočárky, které vyrábějí malí domácí producenti podle určitého zažitého vzoru, pak máte polské kočárky, které se již vyrábějí ve větších sériích a dnes i v Číně a pak máte německý kočárek, vyráběný americkými vlastníky v Polsku z dílů vyráběných v Německu, Švýcarsku, Španělsku, Česku i Polsku. Ono totiž není úplně podstatné, kdo a kde kočárek vyrobí, důležité je, jak. A to si Teutonia neustále kontroluje. A také je to o tom, že nominální hodnota eura oproti koruně nebo zlotému je taková, jaká je a nikdo z nás asi nemá na to, aby platil německou švadlenu nebo cenu jiné německé práce.
Proto také u nás vyrábíme podstatnou část automobilových dílů pro přední automobilky, jednak proto, že to umíme, ale také nemáme německé mzdy. S Teutonií je to podobné. Je možné, že kdyby Liberta nedopadla tak, jak dopadla, vyráběla by se u nás. Ale znáte nějaký český kočárek vyráběný pouze v Čechách a z českých částí. Já ne.
Ale překvapuje mě, že se na to ptá zrovna pán od Hartana, na kterém německé práce také není právě mnoho.

babyrenka
14. říj 2013

@scai : pokud se jedná o adaptér na tuto autosedačku a bude používán na stejný rok výroby podvozku, neměl by v tom být rozdíl, ať už se jedná o Cosmo nebo Spirit S3. Autosedačka má ovládání i uchycení s SHR, takže by to mělo být stejné. Rozdíl by byl až u podvozků od roku 2012, zde došlo k sjednocení uchycení nástaveb a adaptérů a tak i adaptér pro Römera je nový. Nový adaptér by nešel na starší podvozky a obráceně, nebylo by jak je na podvozek nainstalovat.

scai
14. říj 2013

@babyrenka dík za odpověd 🙂 Já mám teda spirit model 2010 a adaptér je 09 (kupovala jsem u vás najednou). ale tak to asi nevadí, když to k sobě šlo.

janinek
14. říj 2013

@babyrenka jasne. Diky. My kdyz vybirali, tak Be you na prodejne nemeli. Takze jsem se ruzne ptala i tady, ale nevideli jsme ho nazivo. Jen Cosmo jsme dobre znali a Spirit. A beyou pak tam mel, kdyz jsme si byli vyzvednout Cosmo. Ze mu ho nekdo vratil, ze radeji Cosmo. Packy verim, ze jsou matouci. Mame jen nozni. Brzdu a ja stale nevim, zda brzdim dolu ci nahoru. Takze nepnoznam od pohledu zabrzdeny kocar. Pritom je to tak primitivni.

janinek
14. říj 2013

@babyrenka a potvrzuji,ze neni dulezite, kde je neco vyrobene, ale pro koho a jaka je vyrobni kontrola. Coz hodne lidi nechape. Ale pripomnelo mi to, ze je v Uk nejaka rodina, ktera se vsadila, ze bude pouzivat vse jen britske jeden rok, tak by me zajimalo, jak to dopadlo. Rikali, ze nejhorsi je elektronika, ze asi budou bez mobilu 🙂

mina_
15. říj 2013

@babyrenka díky za odpověď, tak nějak jsem si to pak i představila, vím, že i Čína udělá kvalitní výrobek, když se to zadá... a celkem by mě zajímalo, jestli kočíky Gesslein jsou opravdu z DE.... dost st tím oháněl a cena je v podstatě srovnatelná s teutonií......

náhodou, nemáte už cenu té přídavné nápravy? díky

hojda
15. říj 2013

Nechtěl by někdo kožený potah na rukojeť kočárku? Zabrání to roztrhání té pěny na rukojeti. Písněte si do IP.

mina_
22. říj 2013

@bondyskova ahoj, do alba jsem přidala fotky, jak mažu svůj kočík, tak na to jukni, třeba Ti to k něčemu bude 🙂

https://www.modrykonik.cz/blog/mina_/album/jak-...

@babyrenka budu ráda, když na album kouknete a případně mě napomenete, když tam bude nějaký technický kopanec, snažila jsem se to psát co nejsrozumitelněji. díky

lucy222
23. říj 2013

@babyrenka je prosim mozne jeste zakoupit prodluzovaci nastavec?
Dekuji.

babyrenka
23. říj 2013

@mina_ : takhle je to dobře, jen bych doplnil ještě promazání převodníku brzdových tyček, který tvoří klín, roztahující po pootočení převodníku lankem brzdové tyčky. Je to to zařízení vedle levé pružící jednotky, u kterého končí bowden ovládání parkovací brzdy. Tam se usazuje prach, písek i sůl a tyčky se pak pomalu vracejí zpátky. Wd40 je na to dobré, protože to nejen maže, ale i ty nečistoty vyplavuje. U obrázku s kolem je také dobré klepnout občas na střed kola ( takové ty půlměsíčky ), tím se střed kola trochu povysune z kola ven a na druhé straně pod ovládáním pojistky kola je ještě jedno ložisko. Takže tam občas také stříknout trochu oleje a zase střed kola nacvaknout zpátky. To stačí jen na něj z druhé strany trochu klepnout nebo jen zatlačit. No a pak bych také doporučil promazat ještě kola přední a také aretace předních kol, když z nich vytáhnete vidlice s kolem.

mina_
23. říj 2013

@babyrenka super díky, fotky ještě doplním. Ten klín taky mažu, ale přišlo mi zbytečný to fotit, to snad každý ho napadne... stejně tak jako usazení předního kola.. 🙂

Jen mazání aretace předku - je třeba kočík otočit, nebo to zvládnu zespoda? To jsem ještě nedělala, to se přiznám bez mučení 😎

mina_
23. říj 2013

@lucy222 většina obchodů má černý prodlužovací nástavec skladem. Já si ho nechala dělat v barvě kočárku přes babyrenku. Ale pozor, dodací lhůta je přes měsíc, tak s tím počítej.

lucy222
23. říj 2013

@mina_ ja bych ted brala i cerny, ale nejak nemuzu sehnat?

babyrenka
23. říj 2013

@mina_ : je pohodlnější podvozek otočit vzhůru nohama. No, to že to každýho napadne bych bral statisticky asi tak, že zhruba 50% uživatelů kočárek čistí a maže. Z těch pak asi 50% namaže i přední kola. A někteří namažou kočárek prvně až v okamžiku, kdy odchází na servis. Ty pak obvykle hlavně zajímá, jak to můžeme zjistit ... Ale to není jen specifikum u Teutonie. Když se setkáváme s prodejci a servismany ostatních značek, je to stejné. A je zajímavé, že se o údržbu kočárků zajímají převážně maminky, tatínky zajímá obvykle spíš kolo.

mina_
23. říj 2013

@lucy222 no ty brďo, fakt je to tak 3 týdny max, co jsem na nástavec narazila na spuntikovi a ted to tam ani nemají ☹
tak jedině babyrenka by mohla mít skladem...
nástavec fakt doporučuju, našemu prďolovi bude 15 m a stále se do kočíku v pohodě vejdeme na ležáka i s fusakem a je tam krásně chráněný 🙂 Předpokládám, že tak přečkáme i zimu.

mina_
23. říj 2013

@babyrenka no, náš tatík se o kočárek taky zajímá, ale nemazal všechno, protože předpokládal, že to co maže, tak stačí, ale brzda ok nebyla a tak jsem se na to podívala sama. Ale co si budeme povídat, seřídit kolo je "víc" chlapská práce než kočárek 😀

lucy222
23. říj 2013

@babyrenka jak prosim s tim nastavcem? Koukala jsem cca pred mesicem a nebyl problem a ted nikde neni 😕
@
@mina_ vsak cekam cekam na odpoved 😅

babyrenka
24. říj 2013

@lucy222 : některé varianty nástavců ještě máme skladem, dá se to zjistit dotazem na objednavky@babyrenka.cz

mina_
25. říj 2013

@babyrenka tak jsem doplnila další fotky. Jen se přítel trochu hrozil, proč mazat ložiska WD, když mají být od výroby mazaná vazelínou a WD vazelínu spíše vymývá.... díky za osvětlení

babyrenka
25. říj 2013

@mina_ : materiál, kterým jsou opatřena ložiska koleček u kočárků, mají spíš konzervační charakter, neslouží primárně k namazání jako vazelína. To je stejné jako u všech dalších pohyblivých částí, ty většinou nejsou ošetřené vůbec. To je proto, že kočárek se dodává k prodejcům kompletně zabalený včetně textilních částí. Pokud by byl kočárek normálně namazaný, pak by mohlo v teplém prostředí dojít k vytečení mazacích složek z podvozku kočárku na zbytek jeho příslušenství a tím i k jeho zničení. U auta máte jistotu, že je přepravováno koly dolů, ale v případě kočárku zabaleného v kartonu musíte počítat s tím, že se během přepravy může mnohokrát otočit okolo své svislé i vodorovné osy.
Samotnou vazelínu pak výrobce pro ošetřování pohyblivých částí nedoporučuje vůbec, protože ta sice vydrží déle mastná, ale zároveň na sebe váže veškeré nečistoty jako prach, písek a podobně a působí pak spíš jako kvalitní brusná pasta, která opotřebení těchto částí ještě urychluje. Proto výrobce doporučuje používat olej, protože ten naopak vymývá a vyplavuje z ošetřovaného místa i ty nečistoty.

ladytt
25. říj 2013

Neviete niečo nové o tých kolieskach do terénu? Predávajú sa už?

romy31
27. říj 2013

ahojte, nechystáte sa niekto predávaať teutoniu cosmo? kľudne aj používanejšiu, chcela by som to len ako kočík na zimu, píšte ip, vďaka 🙂

froggynka2013
27. říj 2013

@romy31 Ahoj my rozmyslame ze predame cervenu...mame vo full vybave pouzivana 5 mesiacov minimalen bo mame este jeden kocik, ale su tam nejake skrabance ako sa skladal do auta+

pett7
27. říj 2013

@romy31 na zimu je lepší Spirit nebo Mistral, Cosmo je při troše sněhu nebo v břečce spíš za trest..

romy31
27. říj 2013

@pett7 aj som si myslela, že spirit by bol lepšia voľba, ale ja nie som veľký fanúšik trojkoliek...nie je to nestabilnejšie ako 4kolesový kočík? ked sa mi na neho zavesí ešte starší syn, tak sa neprevrhne?

pett7
27. říj 2013

@romy31 ta stabilita zase tak hrozná není, vyvrátit se dá i cosmo, pak je ještě varianta ty nové kola do terénu na cosmo, ale kdoví kdy budou v prodeji a jaká bude cena. Mě ty malé přední kola na cosmu strašně vadí..

hojda
27. říj 2013

@romy31 Máme spirita a převhla jsem ho jen jednou a to z vlastní blbosti, kdy jsem s ním couvala a najelajednou stranou na kopeček a myslím, že to by se převhnul i čtyřkolový. Pak jedině Mistral P, ale ten má ty kolečka napevno.

mooncaa
27. říj 2013

@romy31 Do sněhu bude možná nejlepší Be You, kde můžeš dát velká kola dopředu. Já skoro převrátila kočárek v čerstvém sněhu v cizím městě když jsem sjížděla z obrubníku dolů, protože jsem netušila, že pod popraškem sněhu je přesně v tom místě kam jsem najela předním kolem čtvercová díra, do které jsem kočárek zapíchla a pak málem letěla přes řidítka i s kočárkem. Nakonec to skončilo jen narařenýma žebrama o řidítka kočárku.

deyana
29. říj 2013

ahoj holky, poradíte?? z jakého roku je tato Teutonka?? mám možnost koupit za super cenu, ale paní nějak neví rok..
PS na foťáku má špatně nastavené datum, je to focené teď.
A kamarádka mi tvrdí, že je to novější typ, od roku 2010 a výš.