Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

zeleny_cajik
20. lis 2009

mima, my sme tusim cakali 14 tyzdnov... ale my mame mistral, spirity prisli vraj skor, v tom ich zosite som videla, ze pred nami aj po nas su objednavky uz vybavene, okrem tej nasej. teraz cakam na ten predlzovaci diel k sportaku uz od augusta 😠

lila75
20. lis 2009

dievcence, nic v zlom, kazda ma ine predstavy o kociku a ine naroky...no pozastavovat sa nad velkostou nakupneho kosiku mi pride uz trochu moc. To uz mi pripomina porekadlo: kto chce byt, palicu si najde. A nejde o to ,ze by som chcela obhajovat Teutoniu, myslim to vseobecne. Kocik je predsa urceny na vozenie babatka a nie na robenie tyzdenneho nakupu. Kosik mi pripada zhruba rovnako velky ako pri inych kocikoch a tak ci tak, by sa kocik nemal pretazovat velkymi nakupmi, tie sa maju naozaj realizovat inym spôsobom. Tiez som za to aby sa tu uvadzali aj negativne skusenosti, lebo tie pomahaju pri vybere kociku, ale ocakavala by som skor nejake technicke problemy, zlu manipulovatelnost a pod... nie take blbosti...tolko moj nazor

krpcek
20. lis 2009

lila velkost kosika postacuje, ale pristup do kosika je hrozny!!!!!!!!!! aj blby nanoznik musim davat z boku, lebo zpredu je maly priestor a zozadu este horsi, ked mam malu v proti smere jazdy.
a nikto nehovori o tyzdenych nakupoch, uz len spomenuta brokolica je problem.

na technicke zalezitosti som zatial neprisla - az na vrzgajuce kolecko, ale to uz je odstranene.

akcull
21. lis 2009

Ahojky ,
k tomu prodlužovacímu nástavci, my jsme ho používali a přijde mi super věc. Malá šla do sporťáku v šesti měsících v zimě, je to pak takové uzavřené jako korbička, nic nepadá. dávala jsem fusak a na to ještě ten nánožník.....ale ta čekací doba je podobná jak na kočárek, jedině bazar nebo to co mají zrovna na skladě

mlzika
21. lis 2009

Ahoj holky,
po 12,5 týdnech od objednávky ve špuntíku nám dorazil kočárek (spirit s3)! Naše původní volba byla Mutsy 4rider, ale pak jsme kvůli praktičnosti a velikosti zvolili teutonku, a já jsem si to celých 12 týdnů vyčítala (designové pochybnosti 😉 ). Ale ted jsem nadšená, kočár je úžasný a moc se mi líbí. Vše přišlo tak, jak bylo objednáno, do posledního doplňku. Už se těším, až vyrazíme. Dala jsem pár fotek do alba, pro inspiraci ostatním.

erikasadek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bury
22. lis 2009

Ahoj. Prosím o radu.
Máme objednanej Spirit S3 s fashion korbou. Mimčo by se mělo narodit začátkem března. Pořád řeším, jestli dokoupit i mininest... Mám od kamarádky opravdu hodně teplej péřovej fusak - když by byla zima. Ale co na to mezidobí? Uvažuju, jestli koupit mininest, nebo že by stačila zavinovačka třeba od Emitexu a jen nánožník.
Prosím o názor. 🙂
Fusak do sporťáku budu řešit až dýl...

Mlzika - díky za fotky. Zase jsem se navnadila. 🙂 My na kočárek ještě čekáme 🙂

ivanek
22. lis 2009

Ahoj Bury, my čekáme taky v březnu miminko. A mám také objednaný Spirit. A myslím, že do korby by mohla stačit zimní zavinka od Emitexu. Miminko je malinké, tak se tam krásně zachumlá. A kdyby byla jó tuhá zima (to uvidíme až v březnu 😉 ) klasický zimní fusak by se dal rychle přikoupit.
A nebo ještě mrkni třeba na www.aesthetic.cz Mají tam fusaky do korby a můžeš si vybrat kombinaci látek i barev.

Mlzika, krásné fotky 🙂

bury
22. lis 2009

Ivanek - díky 😀 no já opravdu zimní fusak mám - půjčenej, kdyby byla fakt zima. spíš něco na to mezidobí... ale přijde mi taky škoda kupovat mininest jen "co kdyby náhodou" 😉

martulikk
22. lis 2009

bury: jestli čekáte mimi až v březnu, tak je mininest zbytečná koupě... ze začátku stejně moc nevytáhnete paty z domu... jeden fusak máš a když bude tepleji, vystačíš si s dekou 😉 my tu zimní zavinovačku od emitexu máme v autosedačce od teutonky... ale malá je v ní pokaždé příšerně zpocená (a to jí oblékám dost nalehko)... někdy vyrazíme jen s dekou (máme Angel s Outlastem - mrkni do tématu "zimní fusaky", tam to docela dost rozebírají)... než jsme pořídili fusak, jezdili jsme v korbičce s tou zavinovačkou nebo jen s dekou

ivanek
22. lis 2009

Martulikk, k tobě jsem na fusak od Dity už koukala 😀 Já právě mám z Emitexem stejné zkušenosti 😖 Dcera byla z Emitex fusaku vždycky spocená (a to na něm jenom ležela nezakrytá). Tak mák docela strach i z té zavinovačky a teď jsi mi to ještě potvrdila ☹ Plánuju ji také do autosedačky.
Nejlepší by byl Outlast materiál, nějaká zavinovačka, ale ty nedělají do 5bodových autosedaček (budeme mít Romer)

martulikk
22. lis 2009

bury,ivanek: ta zimní zavinovačka je dobrá věc... na ty naše 5-ti bodové pásy hezky pasuje... ale naší malé budou teď v úterý 4 měsíce a pořád se v ní dost ztrácí... takže na úplné novorozeňátko je moooc obrovská...
jinak ty fusaky Angel se dají dát i do autosedačky, já to teda nezkoušela, protože máme tu zavinku a taky se mi nechce to pořád montovat, když střídáme hlubokou korbičku a autosedačku... uvidíme v zimě, až budem přesedat do sporťáku... zatím se do hluboké korby v pohodě vejdeme i s fusakem (máme ten Angel exclusive, je fakt nádherně skladný! třeba Emitex, ale i některé jiné jsou dost tvrdé, tam by to tak jednoduché už nebylo), ale je pravda, že máme docela mrňouska 🙂

ivanek
22. lis 2009

Martullukk, jj, vím, že jsou fusaky od Dity do autosedačky Já o něm uvažovala (a diskuzovala s Misou na diskuzi 😉 ), ale říkám si, že na březen už je to zbytečné (zimní fusak do autosedačky), tak pořád hledám náhradu ☹ A něco na úplné zakrytí chci (ne jenom deku), abych prcka nemusela do autosedačky moc oblékat.
Ještě mě napadla zavinka s Outlestem od Dity a nechat si dodělat otvory na pásy.

Ale Fusak Angel budu určitě kupovat do sporťáku 🙂

katwind
22. lis 2009

Ahoj holky, později sem šoupnu nějakou fotečku...mám teutonku spirit a jsme neskutečně spokojená a nadšená! Je to bezvadný kočárek. Sice jsem dřív ani netušila. jak moc ho využiju, protože můj malý rošťák nespí jinde než v kočárku, takže jezdím denně 5-6 hodin🙂 Je fakt super... jediné mínus vidím asi v té velikosti korbičky, protože synáček je trochu větší a tak nevím, jak dlouho s etam vejde s fusakem, uvidíme... každopádně mám i prodlužovací díl na sporťák, takže pohoda.
bydlím v malém městě a jezdím hodně terénovitý povrch, louky, pole😀 a vše super.
Malý košík mi nevadí, rohlíky a jogurty s etam vejdou a nic jinýho denně nekupuju😀 Dělám velký nákup autem, ten kočár beru na procházky, ne na nákupy😉

bury
22. lis 2009

Martulikk a ivanek - díky za rady 🙂 Tak jsem mininest opravdu zavrhla a uvidím, co dál. Už jsem taky slyšela, že ta zimní zavinovačka je dost teplá, takže buď vzít jen letní, ale nebo nějakou kombinézku a deku....
Pravda je, že kdyby bylo nejhůř, tak můžu ještě v březnu něco objednat 😉

Katwind - tak určitě šoupni fotečky 😉 jsem ráda, že píšeš dobrý reference na terén, protože já budu asi taky dost jezdit terénem. Vzhledem k tomu, že bydlíme na konci světa, tak malý koš na nákup mi je taky úplně jedno, protože v okolí žádný krám není, takže vše autem. Ale je jasný, že pro někoho ve městě je to třeba důležitý kritérium. 🙂

ivanek
22. lis 2009

Bury, taky to nakonec vidím na letní verzi zavinovačky od Emitexu (fleece/bavlna).
Jakou barvu Spiritu jsi objednávala? A kolekci 2009 nebo už 2010?

katwind, na fotky se taky těším 😉

bury
22. lis 2009

Ivanek - no já jsem se radši moc barevně nerealizovala, protože jsem ho jela objednat s přítelem a tchýní a to bychom se asi zavraždili ... (tchýně platila) 😒 😀 takže sporťák hnědej a korba červeno-černá - a z toho právě nejsem zase až tolik nadšená, protože teď pořád řeším, jakou barvu zavinovačky, peřinky atd.... Měla jsem si prosadit třeba jen hnědej a byl by klid 😀

Zatím jsem teda taky pro letní Emitexku. 🙂 Asi zkusím sehnat nějakou starší .... Taky se může stát, že bude v březnu krutá zima - ikdyž to zatím moc nevypadá 😀

ivanek
22. lis 2009

Bury, tak to já experimentovala 🙂 Korbu jsem dala do alba (ta je ještě kolekce 2009) a sporťák bude z kolekce 2010 barva tm.fialová (plum)

V tvém případě bych asi brala nějakou světle béžovou (bílá káva). Je to červená korba s černým vevnitř nebo černá korba s červeným vnitřkem?
Myslím, že bílou nebo béžovou nic nezkazíš. Popř. červenou 😉

bury
22. lis 2009

Je to černá korba a červenej vnitřek. Já si taky myslela, že červená by byla nejlepší. Sice čekáme kluka, ale dneska už se to tak neřeší.
Koukala jsem na fotečku, tak je to moc pěkný - žádnej velkej úlet 😀

ivanek
23. lis 2009

Bury, ještě, pokud bys chtěla být kontrastní, by se hodila zelená 😉
Mrkni k Martulikkovi do alba, jak to vypadá krásně. Teda mně se to moc líbí 🙂

bury
23. lis 2009

Ivanek - díky 🙂 už jsem na to koukala 😉 no je to věda. už se strašně těším, až kočárek dorazí. Ale máme ho objednanej teprve měsíc, takže to ještě bude chvilku trvat 😢 možná až když to uvidím na živo, tak začnu řešit barvu....

lucia.298
23. lis 2009

Dobre ranko, viete mi niektora poradiť kde v BA je najlepší vyber kočíkov teutonia? Dakujem 🙂

lucia.298
23. lis 2009

tak už nič, našla som babymarket 🙂

martinaho1
23. lis 2009

Dobre rano vsem, vcera jsme si byli vyzvednout nasi teutonii 🙂. Na rozdil od vetsiny jsme se nakonec rozhodli pro ctyrkolku, na nalehani manzela Mistral P i s prehazovaci rukojeti. Kola jsme rovnez zvolili netradicne 60, Korbicku taky jinou nez vetsina- sestavovaci, se spolecnym nanoznikem a boudickou i pro sportak. Barvu 3660. Chci jen poradit novym zajemcum...byli jsme kupovat kocarek v polske autorizovane prodejne v Bielsko Biela- cekali jsme jen 5 a pul tydne a cena 2460zl i s adapterem na autosedacku Romer baby safe 🙂. Tak snad to nekomu pomuze 🙂. Hlavne at jste vsichni zdravi a v poradku 🙂

ivanek
23. lis 2009

Bury, tak ho máme objednaný měsíc. Ale mně to dodání leden/únor vyhovuje, aspoň stihnu došetřit 😀

Martino, a budou fotky? Je to zajímavá kombinace. Viděla jsem ji na Spiritu, tak by mě zajímalo, jak vypadá na Mistralu

editah222
23. lis 2009

Martinaho - myslím, že manžel je rozumnej. Já bych teď šla taky do 4kolky. Já už jsem si na 3kolku docela zvykla, ale je to problém pro babičky, dědečky a taky děti. Přece jen to je v některých situacích (vyjíždění na patník a pod.) vratké, kočár letí docela rychle do boku ☹ Ale co už nadělám, na druhé dítko si pořídím Teutonii 4kolku 😀

bury
24. lis 2009

Tak u nás to bylo naopak - já prosazovala 4kolku - Mistral P a přítel 3kolku Spirit S. Nakonec jsem podlehla 🙂 Více méně i proto, že paní prodavačka se taky spíš přikláněla k 3kolce. Takže snad z toho nakonec nebudu špatná, když Editah222 píše, že jí to přijde vratké. Snad je to o zvyku. 😉

kolca
24. lis 2009

dobré ránko,

já myslím, že je to fakt o zvyku. Babičky si naopak libují jak se s ním perfektně zatáčí, k najíždění na chodník apod, dostali instruktáž a dávají pozor. 🙂

martinaho1
24. lis 2009

Dobre rano teutonackam 🙂, odpoledne pro zajimavost pridam nas odstin 3660 Mistral P. Ted jsem jeste v praci, tak budu odpo fotit 🙂. Hezky den vsem.

editah222
24. lis 2009

Jasně, že je to zvyku a Spirit se opravdu božsky otáčí, prostě všechno má své pro a proti. Ale protože nám hodně vozí babička a dědeček tak příště jedině 4kolku, protože s tou jim nebudu muset dávat žádnou instruktáž 🙂