Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

katwind
24. lis 2009

Souhlas, je to o zvyku, svojí mamce taky to přední kolo zaaretovávám, ale jinak si to každý chválí😉 Jak je psáno, vše je o zvyku a vkusu😉

martinaho1
24. lis 2009

Ahoj vsem maminkam, pro orientaci pridavam foto Mistral P odstin 3660 🙂
https://www.modrykonik.cz/_gallery/129113/12911...

valentovak
25. lis 2009

Ahojky všem, musím říct, že jsem hrozně moc překvapená a spokojená s firmou Teutonie. Jak jste již psaly o těch špatných předních kolečkách,zadala jsem číslo výroby, vyplnila formulář a do 5-ti dnů mi přišlo nové a úplně zdarma. Ani poštovné jsem neplatila. To se mi snad ještě nestalo, aby mi přišlo něco zadarmo. Opravdu jsou skvělý! Děkuji a hezký den 🙂

medena
25. lis 2009

Ahoj všem, tak jsem se úspěšně prokousala celými 90 stránkami diskuze... Ufff 🙂 V průběhu jsem samozřejmě několikrát změnila názor na kterou Teutonku se zaměřím - ještě mi zbývá nějaká předváděčka a bližší prozkoumání, v tuto chvíli vede Fun System.
Chtěla jsem se zeptat, jakou korbičku/vložnou tašku byste volily pro květnové mimčo - mě přijde vhodná alvi set, abych ho mohla nechávat spát na zahradě a boudička větrala, ale ráda si nechám poradit.
Dále by mě zajímalo, jestli nánožník, který je k této korbičce dodávaný je opravdu použitelný i na sporťák, a jestli je nějak zateplený?
Zatím jsem si počítala, kolik by mě stála celá sestava Fun System včetně korby, autosedačky MC a s některými doplňky (sluneční slona, taška, prodlužovací nástavec, síť proti hmyzu a fusak) a jsem téměř na 27 tis 😖, což je teda rána.
Vzhledem k dodacím lhůtám bych ráda objednala vše důležité při jednom, abych to pak nemusela složitě doobjednávat a čekat.
Jakou máte v Čechách zkušenost s tím, že dá prodejce slevu při objednání celého setu i s doplňky? Nechci objednávat přes net, složité řešení případných problémů mi za to nestojí.
Díky

barica
25. lis 2009

Ahoj, já mám sice Mistral S, ale s Alvisetem a jsem moc spokojená. Nánožník je dle mého názoru úplně stejný, jako běžně dodávaný ke sporťáku, nějak zateplený mi nepřijde, ale rozhodně to není jen jednovrstvý nánožník. Podle mě bohatě stačí, stejně člověk na zimu použije ještě fusak... A jinak jsem s kočárem zatím nadmíru spokojená, zajíždíme ho cca týden, je to neuvěřitelně jednoduše ovladatelný kočár. Chodím ven ještě se psem, takže musím kočár ovládat jednou rukou a naprosto v pohodě a bez námahy to jde...

erinbrock
25. lis 2009

ahojky tak ja bych na leto sla taky do alvi - mam sice fashion korbu a cosmo ale my jsme az v pulce srpna - tak jsem na podzim to vetrani uz tak neresila ale letni miminko bych dala do alvi prave kvuli te strisce od sportaku - vlozne tasky jsou rozmerove mensi - prcek bude mit v korbicce naprostou pohodu 😀 a kdyz bude zima stejne musis dokoupit nejakou zavinovacku, letni fusak nebo tak neco... nanoznik je spis kvuli vetru desti teda spis nejakemu siholeni rozhodne nezahreje 🙂 jj teutonky jsou fajn - nejaka chyba se teda vzdy najde, opravdu idealni kocar neexistuje - ale celkove jsem hodne spokojena 😎

medena
25. lis 2009

Věřím, že nejsou dokonalé, přeci jen jsem celé fórum pročetla docela pečlivě, tak jsem se i o nějakých chybičkách dočetla, ale z myslím, že jsou to věci, které se dají překousnout.
Vzhledem k tomu, že čekáme první mimčo, tak se moc nevyznám a měla jsem jen několik požadavků na kočár (otočný sporťák, otočná kolečka, hmotnost apod.) a Teutonia je splňuje prakticky všechny, navíc na mě dobře působí vzhledově a tím, že se nevyrábí někde v Číně.
Ještě samozřejmě uvidíme, jak to dopadne, až mi ho někde předvedou, zatím jsem byla jen na kukandu, jak vlastně vypadají.
Mistral se mi líbí víc, ale bohužel je moc veliký, a bohužel by se mi nevlezl do auta, Fun System mi přijde srovnatelný, ale menší (až na tu ručku).

lucia.298
25. lis 2009

medena, aj ja riešim, aby bol kočík skladny do kufra, nemôžem si dovoliť obrovský podvozok, nevieš ako je skladny cosmo a S3? tie sa mi pačia najviac 🙂

medena
25. lis 2009

Lucia, já teda vycházím pouze z informací ze stránek teutonia.cz, kde je uvedeno pro složený kočárek s koly a stříškou (stejné údaje jsou i na špuntíkovi):
Cosmo - d 92 cm, š 57 cm, v 52 cm
Spirit - d 88 cm, š 62 cm, v 54 cm
Fun System - d 90 cm, š 54 cm, 51 cm

Předpokládám, že je to sporťák v celku, takže těžko říct, jak je na tom samotný podvozek... Možná by věděl Michal...

susik77
25. lis 2009

Ahojte, zacinam uvazovat o sportaku teutonia spirit, lem ma odradzuje ze nema nafukovacie kolesa.Ako funguje v terene-lesne cesty-bezne-prechadzky v lesoparku a pod., a nevydru sa tie kolesa moc rychle?vydrzi aspon 2 roky?
este som citala v diskusiach na nete ze vraj je uzsi-skor pre male deti-je to pravda?starsia dcera ma v 2 rokoch 16.5 kg a asi 94 cm. Mladsia bude asi podobne velka, tak aby sa vosla aj v zime s fusakom...diky
inak rozhodujem sa medzi quinny speedy-ma nafuk. kolesa, quinny freestyle a teutonia spirit.

lucia.298
25. lis 2009

medena, dakujem 🙂 asi najlepšie bude ísť tam a vyskušať 🙂

medena
25. lis 2009

Souhlasím, mám v plánu to samé 🙂

jmisa
25. lis 2009

Nejmenší je Fun system, měla jsem taky problém s kufrem, tak jsem nad tím bádala. Do fabie se mi vejde podvozek na šířku tak akorát, u ostatních bych musela sundat aspoň nějaké kolečko, což občas by nebyl problém, ale skládám ho do auta často, několikrát týdně a tak to bylo pro mě důležité.

pett7
25. lis 2009

Ahoj, tak už jsem konečně vyjela s kočárkem a musím říct, že zatím je to super 🙂 Chtěla bych se jen zeptat jak sjíždíte menší schody a obrubníky se Spiritem? Po předním, nebo zadních kolech? Vím že se to tady řešilo, ale nestíhám dočítat, zatím jsem ráda když se občas dostanu k internetu...

bibi78
25. lis 2009

susik, spirit je do terenu perfektny. ja chodim po cestach-necestach a este som ani raz nemala problem. kamosi s nim liezli aj po divocine, kde by uz ostatne kolieska odisli. s tou sirkou neviem, zatial sme sportak neskusali, tiez sa mi zdal uzky, ale viac Ti poradia uz skusene maminy.

niekde sa tu rozoberal mininest - ja si nemozem vynachvalit. nosime ho od septembra do teraz - stale tu mame okolo 10°C a v takom prechodnom obdobi je idealny. malemu nie je prilis teplo a zaroven posluzi vyborne, ked je zimsie. navyse sedi aj do maxi cosi a pojde aj do sportaku.

ja sa stale rozhodujem, ci dokupit proti slnku clonu alebo slnecnik. uz som to tu raz rozoberala, ale stale som z toho jelen. aku mate skusenost so slnecnikmi - tie ktore ich mate?

susik77
25. lis 2009

bubi: tak super🙂 no, trochu sa obavam este ci sa do nej terezka vojde ked bude mat okolo 2 rokov-mame vacsie deti 😎

susik77
25. lis 2009

sorry, chcela som napisat bibi 😉

bibi78
25. lis 2009

pett, vzdy prednym, idem klasicky predkom akoby to bola ´4-kolka a pridrzim rukovat oboma rukami silou, aby sa kocik moc nerozhojdal.

medena, vsetkych 90? 😲 wow, to si asi jedina

andreb
25. lis 2009

lucia.298 / my mame spirit a ja jazdim na fabii, starsom type a koliecka sa mi vojdu len bokom ked dam prec kryt v kufri (neviem ci je to zrozumitelne 🙂 Korba ani sportak tam uz potom nevlezie, vozim ho na prednom sedadle.
Takze spirit nie je dvakrat skladny..
susik77 / to ze nema nafukovacie kolesa ta naozaj nemusi odradzat, tiez s kocikom jazdim cez rozne tereny a v pohode, pruzi super

jmisa
25. lis 2009

Já to narvu i s korbou do tej fabie, tedy s tím fun system. Musím teda nadzvednout ten dekl, ale vleze se mi to tam.

europa8
25. lis 2009

sussik-to ze nema teutonka nafukovacie kolesa je to najvacsie plus,co moze mat.My kocikujeme fakt po dost divokom terene a musim povedat,ze je to super,su velmi dobre odpruzene a mozem maleho ako keby hojdat v pripade potreby.Svagrina ma Quinny Speedy-nemam nic proti tomu kociku,je tiez dobry,ale co sa kolies tyka,uz mali defekt a ked sa pspolu prechadzame,je to rozdiel,Qinny je taky tvrdy...
a co sa sportaku tyka,dnes sme ho prvykrat vyskusali,tiez sa mi zdal dost uzky,ale maly sa mi tam zatial v pohode vosiel aj s fusakom,uvidime,co bude dalej,kedze Simonko tiez nepatri medzi najmensie deticky 😵
A este nieco-Spirit je skor pre nizsie mamicky,Qinny Speedy pre vyssie-my ked spolu kocikujeme,tak ked sa postavim na obrubnik,korbicka je na urovni Quinny,ktory je na ceste 😵
Prajem spravne rozhodnutie...ja som zatial s Teutoniou velmi spokojna

susik77
25. lis 2009

europa: diky moc za popis 😵 ja mam 166 cm. takze ten spirit by mohol byt ok, ze? inak, s mladsou dcerou sme pouz. peg perego pliko p3, ale uplne sme ho znicili za 1.5 roku-dost sme ho pretazovali. pozerala som, ze ma dlzkuxsirkuxvysku: 89x55x105 cm
a teutonia spirit ma : 110x62x106, takze je este o trochu sirsia ako pliko-a do plika sa mi este mala vosla aj v 2 rokoch ale zapla som ju uz len medzi nozickami ked mala zimnu bundu...

susik77
25. lis 2009

sory, chcela som napisat so starsou dcerou 😎

medena
25. lis 2009

Bibi, jj, všech 90, ale zaměřila jsem se hlavně na hodnocení uživatelek a rady Michala. Musím říct, že jsou tu různě rozesety různé typy a hodnocení...

Nevíte, jestli se dá se čtyřkolkou jezdit také na bruslích? Jen jsem si říkala, že by to nemuselo být špatné, ale nevím, jestli je na to vhodná... Trojkolku ale kvůli tomu pořizovat nechci.

europa8
25. lis 2009

susik-ja mam 162 cm a pre mna je idealna 😵
je to taky sikovny maly kocik,ktory bez problemov vojde do vytahu,vanicka sice nie je najvacsia,ale ziadny moderny kocik ju nema vacsiu a u mna vyhralo aj to,ze si viem sportak otocit aj v smere aj proti jazdy,lebo teraz,kym maly este nesedi,je super,ze nanho vidim a on na mna

ivanek
26. lis 2009

Martinaho1, super barevné provedení 🙂

Jinak, já mám 164cm, Spirita jsem už měla i na dceru a mám ho objednaného znovu 😉 tentokrát i komplet s korbou. A nenafukovací kola jsou úžasná, byli jsme se Spiritem i v Beskydech a všechno zvládl, bez újmy.

A co se skladnosti týká, měla jsem (místo golfek) i starší typ Teutonia Fun CS a ten byl úžasně skladný. Sice nešla přehazovat sportovní sedačka, ale je určitě o něco prostornější. Škoda, že už se nevyrábí. A já ho prodala ☹

A jak píše Europa, Quinny Speedi je sice tvrdší, ale za mě je zase skvělý pro starší, když už se třeba do Teutonky nevejdou. Teutonka je sice super kočárek, ale á dost nízko posazenou boudu.

mirka285
26. lis 2009

ahojte,viete mi niekto povedat ci je vacsia u teutonky korbicka alebo taska?uz som z toho zmatena,na nete niekto pise tak a niekto onak...dakujem

susik77
26. lis 2009

holky a do akej vahy/vysky sa vam deti este vosli do teutonie spirit? aby som ju nekupovala len do 1.5 roku 😖

kakucka
26. lis 2009

lucia 298: my mame Cosmo-to je uzsi nez Spirit (mame kolekci r. 2009) a do kratke Fabie se vleze podvozek i na sirku a nato se krasne vleze i Fashion korba. Mam ale pocit, ze se tady nekde psalo, ze u kolekce 2010 ma Spirit uz ten uzsi podvozek jako melo Cosmo- zaroven ma pry ten samy nakupni kos (je nizsi a lip se tam dava nakup). Nejlepe to zjistis, kdyz se zeptas Michala jake ma kolekce 2010 technicke parametry.

kakucka
26. lis 2009

Jeste dotaz na Michala ze Spuntiku: da se objednat samostatne potah na sportovni sedacku z kolekce na rok 2010 a nasadit ji na Cosmo 2009? (nemyslim color it vlozku ale cely mekky potah)