Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

bbberta
24. pro 2009

martuli: vsak ja taky vybrala teutonku vybrala kvuli jejim kvalitam a dobrym hodnoceni..jenze kdyz jsem ji videla nazivo, neoslnila..vic se mi libily kocarky, ktere jsou pekne vysoke, ty by mi slusely vic🙂 ale asi prevladne rozum a spirita objednam..a kdyz se mi nebude libit ani pak, bude holt vozit manzel🙂🙂

martuli
24. pro 2009

A jake mas dalsi typy?

bbberta
24. pro 2009

martuli: prave ze nemam zadne🙂 jen ze v obchode se mi libil treba mutsy nebo per perego..nebo i nejake nezname polske..proste jen kvuli tomu, ze vypadaly vyssi a robusnejsi...ale jen, co jsem si o nich neco vyslechla, zajem presel...🙂
zustanu asi u spirita...ty mas vloznou tasku,ze?a tusim dubnove/kvetnove mimco? mam bordel v tech doplncich - co bys doporucila?
na prvni pulrok staci sportak s vloznou taskou (je jen jeden druh, nebo fakt existuje "mekka" a "pevna"?koupit pevnou?musi byt original?),plastenka a nejaka ta sitka na hmyz a slunecni clona? na zimu pak nanoznik a teply fusak (zatim to vypada na kaiser)?
prodluzovaci dil asi nechceme?? mininest taky ne (at uz to je co to je🙂) co se k tomu vsechno jeste objednava? budu moc rada, kdyz mi poradis, jsem z toho vseho uplne zmatena..predem dik!

lulii
25. pro 2009

bberta, spirit myslím není vůbec špatná volba, ale je fakt, že mi přijde, že je o dost nižší než některé jiné. Ale kvalita je super. Já mám ještě políčíno na brio go, byla jsem si ho už i osahat a ten je teda mooooc super a je i vysoký. A taky se mi líbí, že ho nikdo nemá, nejezdí jich tolik a reference jsou taky dobrý 😉 Cenově jsou na tom stejně. Tak se na něj mrkni.

bbberta
25. pro 2009

lulii: diky za tip, na prvni poslech to zni dobre, jen se mi asi nelibi ty predni kolecka, ze jsou tak male..a nema rucni brzdu.. (kterou tedy nevim, jak casto vyuziju,ale kdyz uz je moznost, tak s..🙂)..ale asi by chtelo videt nazivo..ja asi zustanu u toho spirita, protoze jak se v tom zacnu babrat a hledat dalsi, tak do dubna nejen ze ho nebudu mit doma,ale ani nebudu mit vybrano!!

krpcek
26. pro 2009

bbberta ja som nizka (160cm),takze ja pri kociku smiesne nevyzeram, ale videla som uz aj take, ze mala mamina vysoky kocik, alebo nizky kocik vysoka mamina. . . . asi je to na kazdeho rozhodnuti a v provom rade je pohodlie babatka.

ja som vybrala radsej korbicku - zda sa mi to lepsie ako prenosna taska, aj to lepsie vyzeralo.

rucnu brzdu pouzivam dost casto, da sa povedat, ze denne - uz len ked idem z obchodu po rampe (ci ako sa tomu hovori) alebo ked idem nejaky miernym kopcom dole, na eskalatoroch . . .fakt skoro stale a neviem si ju vynachvalit.

my mame taketo doplnky - prebalovaciu tasku, nanoznik, sietku proti hmyzu, fusak, slnecnik (ale nie teutonia), plastenky boli myslim v cene aj na korbicku, aj na sportak.

bbberta
26. pro 2009

krpcek: kdyz ja jsem praktik a nemam rada doma zbytecne kramy, takze by mi po tech par mesicich korba prekazela🙂 a prenosna taska se mi zda prakticka i v tom, ze ji capnes i s prckem a muzes jit, je to takove mobilnejsi a lepe prenosne..
rucni brzdu chci, to je jasne.
tasku budiz, nanoznik a fusak taky (pouziju asi az pristi zimu??), sitka proti hmyzu a plastenka taky uzitecna,..jen ten slunecnik se mi nejak nezda..asi prozatim koupim bez a pak se uvidi?
no a ted, kdyz uz jsem se smirila s tim, ze budu u spirita vypadat blbe, nezbyva nez vybrat, odkud ho koupit...

krpcek
26. pro 2009

bbberta vobec sa neprenasa zle ta korba. je to uplne v pohode - ja som ju denne aj dva, tri krat nosila dole z chodby hore do bytu. teraz ked ju nepouzivam, som ju zlozila - da sa krasne zlozit, ze je vysoka asi 10cm a je hore na skrini.
ja som si slnecnik kupila preto ze sa mi nepacilo mat prevesenu plienku na kociku ked bolo ostre slnko.

kici96
26. pro 2009

Teutonia ponuka slnecnu clonu na miesto plienky ;) preto som si slnecnik neobjednavala...

editah222
26. pro 2009

Korba se přenáší úžasně. Chodí se mi s ní líp než s autosedačkou tario 🙂
Slunečník jsem taky neobjednávala, sluneční clona je podle mě mhohem praktičtější, ale vyzkouším to až v létě 😉

supi
26. pro 2009

Ahojte, chcela by som sa spytat Tona z BM ci by nahodou nebolo mozne vymenit novy matrac do vanicky za matrac inej farby? Teutonku sme kupovali komplet v novembri a vtedy ste mali na sklade iba biely s hnedymu kvetmi (3430) tak som ho sice pre istotu vzala ale nepaci sa mi.
Pripadne ci uz mate novy tovar alebo to treba objednat? Chcela by som ten s cierny s farebnymi kvetmi (3675) alebo ruzovy (3645) , tak ci to treba objednat alebo to mate skladom? Dakujem

swiete
27. pro 2009

Ahojte holky nevie mi niekto v skratke povedať aké su rozdialy medzi jednotlivými Teutonia kočiarikmi???Hlavne by som chcela vedieť rozdiely medzi Teutonia fun a cosmo???Pripadne Mistral S...Diky vopred...

jmisa
27. pro 2009

Swiete v konstrukci. Záleží, co se Ti líbí. Nám se víc líbil Fun a taky je konstrukce o něco málo skladnější.

supi
28. pro 2009

swiete iba v dizajne, kosmo je opar gramov lahsi a o nieco drahsi inak nic 😉

swiete
28. pro 2009

Dakujem kočky, ste zlaté🙂))Najviac sa mi páči cosmo....

labutka
28. pro 2009

baby celkom by ma zaujimalo, jak prenasate sportovu cast na cosmo. neviem kde sa to da poriadne chytit..... 😕

labutka
28. pro 2009

a este mam jednu otazku, bud na tona alebo na michala.
stale rozmyslam, preco je dodacia doba taka dlha. ked si objednam kocik vo farebnej kombinacii, akej chcem, tak sa to da pochopit. ale pride mi hrozne dlho cakat 12 tyzdnov aj na obycajne doplnky - slnecnik, fusak, sietku proti hmyzu, ....... ked vam chodia dodavky z teutonie kazdy tyzden, to naozaj nikto v nemecku nevie prihodit do dodavky napriklad jeden slnecnik? ved to su doplnky, ktorych musia mat na sklade hocikolko. viete mi to vysvetlit?

bbberta
28. pro 2009

ach jo..my snad ten kocarek neobjedname...
takze: rozhodoval jste se nekdo mezi spiritem s3 a bumbleridem indie? prip. i per perego gt3?? teutonia rozumove opravdu vede, ale i kdyz jsem ji byla okouknout uz ve 4 obchodech, porad se mi nelibi 🙂 az mozna jako sportak dany do sedu vypada slusne, ale...
zato bumbleride vypada dobre (i kdyz s tou vanickou pri otocene strese taky ne uplne idelani), je jeste lehci, suprove se sklada, slozeny nezabira moc mista, byva na sklade.. jen holt ma 1) nafukovaci kola (obcasne lepeni dusi bych asi prezila), 2) nema rucni brzdu (bez ni bych se mozna obesla) a 3) sportak nejde otocit proti smeru jizdy... ☹
je dite v 5-6 mesicich schopne zvladnout trvale vyhled do prostoru (pri prechodu z vlozne tasky do sportaku)? vzdyt neni moc sportaku, ktere jdou otocit, tak se treba bojim zbytecne?
prosim muzete mi nekdo poradit, zda je vyber bumbleride kravina?
jo a bumbleride stoji komplet (trojkombinace s vanickou, autosedackou romer, fusakem) tolik, co samotny sportak spirit s3 (ale to je to mene podstatne).
gt3 se mi libi nejvic z techto tri, na pohled zaujal hodne, je prostornejsi, ma rucni brzdu, ale: je o neci tezsi, po slozeni rozmernejsi, jednostranny vyhled,..
prosim prosim vyjadrite se nekdo k memu dilema????

bury
28. pro 2009

bbberta - já bejt tebou, tak koukám v první řadě na praktičnost. my máme S3 a moc se mi nelíbí ten sporťák, ale jak píšeš rozumově vyhrála Teutonka, takže to prostě beru. až v tom bude sedět mimčo, tak to bude hnedka hezčí. 🙂 a k čemu ti bude krásnej kočárek, když se budeš vztekat s praktičností.
pro nás třeba bylo důležitý, aby se dal sporťák otáčet, aby byl kvalitní podvozek a kvalitní zpracování - proto jsme se rozhodli pro Teutonku (ale byl to taky boj 🙂 )
Musíš se rozhodnout, co je pro tebe důležitý - jestli budeš kočár často skládat třeba do auta, tak pokud je gt3 nejtěžší a největší, tak ho neber. Jestli máš velký auto a budeš tam kočár dávat minimálně, tak pro tebe není priorita váha.
já se teda ale nerozhodovala mezi těmahle typama, takže víc neporadím ....

marta.k
28. pro 2009

bbberta- ahoj,psala jsi, ze jsi vyssi. skus se v obchode nekolikrat ohnout ke kocarku at mas predstavu co te ceka na prochadzkach, kdyz mimi nespi. ono ohnout se za hodinu 50x aby clovek podal dudlik, piti, upravil cepici atd neni zadna pr..l. ja mam 168cm a kdybych mela o 10 cisel vic,tak mam asi zada v haji 😝 ale s moji vyskou je to v pohode a na teutonku nedam dopustit. nemenila bych ani kdyby mi za to zaplatili 😀

bbberta
28. pro 2009

bury: diky za nazor...takze to u tebe taky nebyla laska na prvni pohled??
ja se snazim zohlednit vse..kvalitni podvozek a zpracovani asi nepoznam,..i kdyz podle meho maji vsechny tyto 3??...uchvatilo me, jak je ten indie od bumbleride snadno slozitelny a rozlozitelny a skladny...
caste skladani je relativni- bumble 9kg, spirit 11, gt3 13...zas to asi neni takovy rozdil (??ja myslim, ze jsem velka a silna dost, tak bych zvladla i tech 13kg..do vytahu neni uplne super ani spirit ani gt3), auto nastesti velike...ach jo...

bury
28. pro 2009

bbberta - jak si psala o tý pláštěnce a síťce proti hmyzu. pláštěnku jsem měla ve výbavě - jak na sporťák, tak na korbu a síťka je u Teutonie zbytečně drahá. Ty univerzální jsou levnější a pasují stejně dobře. Já jí nakonec dostala taky zadara. 😉

gucci
28. pro 2009

bbberta: my se do Teutonky s manžou zamilovali na první pohled, skládání super, sporták otáčení pro a proti směru jízdy, lehká manipulace, hodně doplňků, dá se přicvaknout maxicosi autosedačka, ruční brzda, barvy neblednou...prej je horší dostupnost do nákupního košíku, ale to zatím nemůžu soudit...já osobně se na prochajdy moc těším...žádný kočár není dokonalým, ale u Teutonky jsme moc slevovat nemuseli 😉

bbberta
28. pro 2009

gucci: no jak to byla laska na prvni pohled, neni co resit🙂
sportak otocny super
lehka manipulace - ten bumbleride je v tomto jeste lepsi
autosedacka - i u indie jde maxi cosi a romer
brzda - ta tu chybi :(
barva by taky nemela vyblednout ??? (stejne nepocitam, ze bych kazdy den nekolik hodin travila na slunku)
kosik - je vetsi a rozhodne lepe pristupny
jejda, jak se posloucham...nejak se toho indieho zastavam...hlavne me ale zajima, jestli prcek zvladne cucet do prostoru uz od par mesicu..nebo je ten otocny sportak nutnost..

gucci
28. pro 2009

ted jsem na ten bubleride koukla a ta autosedačka se tam přicvakává na sporták?
jo a ještě velká výhoda Teutonie je, že jde dát sporták do úplného lehu 😉

jmisa
28. pro 2009

Zatím mám korbu, ale myslím, že je výhra, že malej ve sporťáku bude zatím koukat na mě, chvilku ho jistě zaujme okolí, ale pak mě sleduje ostřížím zrakem a v době protivnosti furt obíhat kčár by mě nebavilo.
nA druhou stranu, to tak má většina kočárů.

bbberta
28. pro 2009

jojo, sportak tam zustane a pres adaptery se to tam jednodusse nacvakne...
toto do uplneho lehu nejde? mne prislo, ze ano...aspon to tak vypadalo...do tech 6 mesicu bude v uplne vodorovne poloze ve vanicce a pak kdyztak minimalni uhel neva??
vyhoda jsou rozmery - vanicka 81,5x32 (spirit 73x28) - kdyztak me nekdo opravte
delka lezeni 101 versus spirit 93....

gucci
28. pro 2009

bbberta. to já nevím, jestli to má ten indie, ale úplný leh sportáku moc kočárků nemá, stejně jako otáčení pro a proti směru jízdy
ale ty vypadáš už rozhodnutě, tak co řešíš 😀

bury
28. pro 2009

bbberta - vaničku budeš používat přes léto, takže ta velikost taky není rozhodující, protože tam nebudeš muset narvat fusak. pak už půjde mimčo do sporťáku, takže spíš jak je velkej sporťák.
gucci má pravdu, že je velká výhoda, když jde sporťák do úplnýho lehu, hlavně když je mimčo malý, tak to oceníš, že ho můžeš úplně položit.

ale fakt vypadáš, že jseš už rozhodlá jinak 😀 😀 to je věda, co? 🙂 jsem ráda, že už máme kočár vyřešenej ... 😉

bbberta
28. pro 2009

tak uz vim - jde to dat do uplneho lehu..