Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

jmisa
28. pro 2009

Mě by rozčilovalo u tej Indie, že s autosedačkou tahám i sporťák. To už nepotřebuju nacvakávací autosedačku. jo a taky koukám 63 cm šířka, takže se nevejde do všech dveří, výtahů apod.

bbberta
28. pro 2009

jmisa: nechapu to s tahanim autosedacky a sportaku??? ja to beru jako vyhodu, ze clovek nemusi nikdy vycvakavat a nacvakavat..????prosim jak to myslis? 63cm je hodne? spirit ma 62...tak nevim...

jmisa
28. pro 2009

Já mám Fun, takže to beru, že projedu všude 😀 Spirit si nepamatuju rozměrově.

Já když beru autosedačku, tak dávám do auta jen konstrukci kočárku a autosedačku nacvaknu a vycvaknu stiskem dvou čudlíků. Kdybych měla na konstrukci už sporťák, tak pak nepotřebuju nandávat autosedačku, ale dítě uložím do sporťáku.

A jak tam ta autosedačka vůbec drží?

bbberta
28. pro 2009

aha, tak to jo, fun ma jen 54, to se to jezdi.. 😉 .ale pokud jsou nekde dvere sedesatky, nema sanci ani spirit, takze nerozhodne🙂
uz rozumim...ale ja to asi vyuziju takhle - autosedacka bude nastalo v aute, jen kdyz bude prcek spat, tak ho v ni nacvaknu na sportak, jinak asi budu prendavat do te vanicky, pozdeji jen do sportaku.. u sportaku se oddela to detske madlo, misto neho se nacvakne adapter a autosedacka... sice to jsou tri pohyby..ale aspon se nemusi manipulovat se sportakem..stejne, kdyz kamkoliv pojedu (i jen do obchodu), brala bych celej kocar (at uz jakykoliv)..

jmisa
29. pro 2009

Aha, no já nechávám malého v autosedačce, protože mi vždycky v ní usne a manipulací by se probudil a ječel by. Takhle se neprobere a já v klídku nakoupím.

bury
29. pro 2009

jmisa - já myslím, že to budu dělat jako ty. od toho to přeci je, aby člověk vzal jen podvozek a nemusel tahat celej kočár. 😉
stejně se ta autosedačka z auta vyndavá - hlavně v zimě si tam mimčo budeš dávat už doma.

akcull
29. pro 2009

Dívala jsem se na ten kočárek bumbleridem indie, ale našla jsem jen s vložnou taškou. Když nejde sporťák otočit proti směru jízdy, tak mi není jasné, jak se tam ta taška dává. To jezdí mimčo od narození po směru jízdy? není to nepraktické...... ale asi jsem to jen špatně pochopila, nenašla jsem nikde obrázek s tou vloženou taškou.

Jo a ještě nevím jak je kočárek odpruženej, mám spirita a jako jeho velké plus považuji super odpružení, při jízdě v terénu je to hodně znát, před tím jsem měla kočár neodpružený a když jsem přešla pak na spirita, tak jsem byla nadšená....

michal_spuntik
30. pro 2009

Pro Labutku:
dodací doba je tak dlouhá protože to tak mají v Teutonii nastavené. Ani Tono ani já to nemůžeme nijak ovlivnit.
My a určitě i BM se snažíme průběžně mít skladem sítky proti hmyzu, polarbeary (muffy na rukojeť), návleky na kola, kabelky v neutrální barvě - nejvíce černé, stříšky proti slunci a co možná nejvíce kočárků, ale moje zkušenost je zatím taková, že pořád je to málo. Zkusím něco vymyslet - pár nápadů mám.
Ale přesto platí, že dodací doba 8-12 týdnů ve výrobě je na vše i na slunečník nebo nánožník.

Pro Bbbertu:
jen ty rozměry dopřesním: vanička Teutonie má matraci 74 x 36 cm (cca na půl roku, ale náš prcek v tom vydržel až do osmého měsíce). Sporťák má využitelnou plochu 92 x 34-35 cm.

Swiete:
rozdíl mezi Cosmo a Fun je v konstrukci podvozku. Fun je z ocelových trubek, Cosmo z hliníkových = lehčí a pevnější. Oba mají shodnou geometrii (rozvor, rozchod, výšky - vše stejné) Cosmo je modernější (dělá se od roku 2009) a vychází koncepčně z namíchání Funu 2008 a Spirita 2008 (a paradoxně Spirit 2010 pro změnu ze zadní čísti stavby a rukojeti Cosma 2009) a pro úplnost Cosmo 2009 a 2010 je beze změn v konstrukci. Jen barvy...

Michal

krpcek
30. pro 2009

akcull bumbleridem indie sa da prehodit strieska. takze ked je vlozna taska pekne vidis na miminko ako pri inych kockoch s vloznou taskou. suseda ma ten kocik.

lovelygirl
30. pro 2009

Ahoj 🙂 tak zítra se stanu konečně majitelkou krásné nové teutonie spirit..prošla jsem snad miliony stránek, vyzkoušela několik kočárků koupených nebo poděděných, až se mi dostala do ruky právě teutonia.. a musím říct, že je super 🙂 AA jak jsem tak pročítala diskuze, měla jsem štěstí, že jsem sehnala přesně to, co jsem potřebovala, všechno skladem a se slevou 🙂 Chtěla jsem se zeptat, máte někdo zkušenosti s kolečky vel. 60? Jak se s nimi jezdí a jak se sjíždí? Já jsem viděla naostro jen ty padesártky.. děkuju za odpovědi

mirka285
30. pro 2009

Michal mam na teba otazocku-na teutonku sa da kupit pevna korba fashion alebo alvi set?aky je medzi nimi rozdiel?ktora je vacsia?dakujem

jmisa
30. pro 2009

Mirko, Fashion je asi o centimetr menší ale je širší než Alvi. Na Alvi se připne bouda od sporťáku, což mně osobně přišlo divné, byla taková moc vysoká. A myslím, že Fashion je o něco lehčí. Doporučuju okouknout na živo.

Lovelygirl, my máme na Fun systému kola 60, při opravě jsme měli půjčenou konstrukci s kolama 50, mně víc vyhovují ty naše, ale spíš je to o pocitu.

lovelygirl
30. pro 2009

Díky za odpověď 🙂 a když to takhle můžeš porovnat, je třeba rozdíl ve zdolávání obrubníků nebo stabilitě? Pořád jsem se nemohla rozhodnout a ještě to pak tellefonicky měnila na 60ky.. taky si myslím, že pak bude kočárek ovladatelný líp 🙂

mirka285
30. pro 2009

Jmisa dakujem za info,som si myslele ze ta alvi je ovela vacsia ale kedze nie kupim Fashion,ta je krajsia,a ak som to spravne pochopila mozem mat korbu inej farby ako sportiak kedze sa na sportiak nepripina buda z fashion korby?

jmisa
31. pro 2009

Lovely, mně přišlo, že 60 víc tlumí, jinak ve stabiitě zase velký rozdíl nebude.

Mirko, můžeš. My máme sporťák hnědý s květy a fashion korbu máme zelenou. 😉

kafoditka
1. led 2010

Dievcata PROSIM PORADTE MI!!! Som rozhodnuta pre teutonku cosmo s fashion pevnou korbickou. Prosim vas, zmesti sa mi do korbicky 4-5mesacne dieta vo fusaku? Babenko cakame koncom juna a neviem si predstavit ako v decembri natlacim babenko aj s fusakom do korbicky. Tie, co teutonku mate, mozte mi poradit, ci to bude v pohode? Vopred vam dakujem

jmisa
1. led 2010

Náš malej má půl roku a v korbě zatím je, ikdyž má už 72 cm na dýlku, je tak trochu větší 😀
Druhá věc je, že ho to tam už neba, takže dneska večer vybalujeme sporťák, protože když nespí, tak tam děsně vyvádí, chce se koukat ven.

kafoditka
1. led 2010

Dakujem jmisa, a inak si s teutonkou spokojna??

jmisa
1. led 2010

Jsem, je ovladatelná, skladná (mám Fun), jde na to nasadit autosedačka, dokonce i teď ve sněhu jsem byla spokojená.
Fashion korba se lehko dá přenést, což jsme hodně používali hlavně za pidi mimča. Podvozek jsme měli v kočárkárně a spícího chlapíka jsme donesli dom.

erinbrock
2. led 2010

kafoditka
mrkni do alba mam tam maleho v korbicce, mame taky cosmo a fashion korbu ale ted na vanoce jsme vyzkouseli sportak a maly je v nem spokojeny, do korbicky se jeste vesel ale jak byl vzhuru tak uz se mu tam nelibilo, ted venku spi ve sportaku vleze a kdyz se probudi trosku ho posadime a cumakuje ven 😀 prodluzovaci nastavec nemam zato ale vyborny termofusak 🙂
jinak je cosmo super aspon ja jsem spokojena kdyz najedeme do velkeho snehu je trosku problem holt aretacni kolecka ale je to o zvyku stejne tak nejaka vetsi nerovnost - ale jak si clovek zvykne a predvida 🙂
mame kola 60 a teda spis jsem si je vybrala podle designu myslim ze velky rozdil v nich nebude

kafoditka
2. led 2010

Erinbrock,
pozerala som tvoj album- maly je nadherny a v tej korbe sa mi zda v pohode, spokojny 🙂 Smiem sa spytat na znacku toho termofusaku? Je to ten isty, co si mala v korbicke a teraz pouzivas aj v sportaku?

erinbrock
2. led 2010

je spokojeny kdyz usne ale kdyz se probudi uz moc nemuze roztahovat rucicky a tak...ten fusak v korbe je stary bez prostrihu na pasy podedeny, ted jsem koupila novy fusak http://www.klokanice.cz/index.php?page=detail&i... a jsem s nim spokojena - rozhodovala jsem se mezi emitexem a dita angel nakonec zvitezil tento, byl v akci jeste za lepsi penize 😀 😀

kafoditka
2. led 2010

Erinbrock,
tak ten je vazne krasny!! Moc dakujem, urcite ho budem brat do uvahy pri vybere fusaku, lebo mne sa ten od Emitexu pravdupovediac moc nepaci.

jmisa
2. led 2010

Já mám do sporťáku tento:
http://www.detskydum.cz/detail/eisbrchen-fusak-...

Chtěla jsem, aby byl rozepínací uprostřed.
V korbě jsme měli taky poděděný, bez děr na pásy.

erinbrock
2. led 2010

ono je to do jine diskuze - ale me se emitex taky moc nelibil, maly se hodne potil a na tomto mne byla sympaticka ta regulace teploty tela - opravdu ted neni tak splaveny - sice stal 2.500 ale pocitam jeste s jednim mimcem a jak rikam investice do deti se nam treba nekdy vrati 😀 😀😀 😎

erinbrock
2. led 2010

vyfotila jsem fusak v kocarku - mrknete do alba - s fusakem uz tady koncim 😀 😎 za dne by ty fotky byly peknejsi...

maminnka
2. led 2010

Michal, dievcata, neviete, ci maju uz (resp. este) v BM ta baza pod autosedacku? Diiky, uz cakame vyse 2 mesiace

dadka2
2. led 2010

Já mám fusak od Dity a jsem mooooc spokojená a malý taky, vyloženě se do fusaku těší. Dita je fakt super, české zboží, dobrá kvalita, nakoupila jsem u nich skoro celou výbavu.

mirka285
3. led 2010

ahojte,viete mi niekto povedat naco je dobry ten predlzovaci nadstavec?vyuzijem ho ked sa mi narodi babo v juli?dakujem

evelina19
4. led 2010

mirka, ten nadstavec vyuzijes hlavne v zime, ked bude babo v sportovom vo fusaku. ja rodim v aprili (dufam) a tiez si ho idem kupit. tak bude môct babo pohodlne aj lezat...