Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

pett7
18. dub 2011

Já za ten rok a půl nemusela kamínky vyndávat ani jednou...do kol je jich zapíchaných dost,ale nechrastí nic..za nafukovací bych neměnila ani omylem s tím posypem tady bych nestíhala kupovat nové duše

blanchett
18. dub 2011

Zdravím všechny! 🙂 Moc prosím o radu, mám 13m chlapečka, 11kg a cca 80cm. Potřebujeme pro něj kočárek do lehkého terénu a aby se v něm vyspinkal. Teď máme Mutsy, ale manžel ho přímo nesnáší.. 😝 Chtěla bych Teutonii, ale která je lepší, Spirit nebo Cosmo a proč? A hlavně, má to cenu kupovat, vejde se mi do Teutonky? Tady se totiž názory maminek dost rozcházejí..někdo říká do roku a půl, jiný do 2-3let.... 😖 Potřebovala bych, aby se mi tam do 2let vešel, nejsme golfkový typy, takže tohle musí být poslední kočár. 😀 Moc děkuji za názory, rady, tipy! 😉

babyrenka
18. dub 2011

@blanchett : pokud by se Vám líbila Teutonia, tak s velikostí sportovní sedačky by nebyl problém, ložná plocha sportovní sedačky u obou Teutonií je stejná, tedy 90 cm dlouhá a 34 cm široká, takže i kdyby se teď Váš drobek úplně natáhnul, bude mu chybět do konce 10 cm. Postavu vzhledem k věku má zcela normální, norma uvádí pro roční děti velikost 74 - 80 cm. Lze tedy předpokládat, že by pro něj Teutonia minimálně do 30 - 36 měsíců měla být dostatečně velká. Pro provoz kočárků v lehčím terénu by pro Vás byl pohodlnější asi Spirit S3, má oproti Cosmu větší zadní i přední kolo a má širší zadní nápravu. To přináší jednak lepší stabilitu při bočním náklonu a také, díky tomu, že Teutonia používá u všech podvozků, kromě Elegance, stejné pružící jednotky, mají u Spirita delší páky při přenosu síly a tak je podvozek i pocitově měkčí a lépe odpružený. Možná by Vám do lehčího terénu vyhovoval i Mistral S, má oproti Cosmu větší zadní kola a díky přehazovatelné rukojeti byste mohla jet do terénu většími koly napřed. Pokud jste měla zatím Mutsy s natáčecím podvozkem v rámu přepravního koše, tak by Vám obrácený způsob řízení kočárku při přehozené rukojeti nepřišel nijak neobvyklý. Ale i Cosmo si dokáže s lehčím terénem s přehledem poradit, oproti vedle uvedeným typům má výhodu v tom, že se vejde složený naplocho i do menších kufrů aut, ani u krátké Fabie to není problém.

marcinka
18. dub 2011

Ahojte, chtěla bych se zeptat, jestli se ještě v blízké době někde koná akce Teutonia days. Díky moc

babyrenka
18. dub 2011

@lidiab : Teutonia používá patentovaná komorovová kola již od první polviny minulého desetiletí. Hlavním důvodem pro jejich uvedení do provozu je to, že i když do kola pronikne nějaký ostrý předmět, zůstává kolo plně funkční a s kočárkem lze bez omezení nadále jezdit. Kdo to zkoušel s plně naloženým kočárkem s píchlým nafukovacím kolem, ví dobře, o čem je řeč. Na plášť kola je použita hmota zavaná EVA, která umožňuje plášti tichý, pohodlný chod, velmi dobře odfiltruje vibrace a zároveň splňuje požadavky na plnou funkci kola jako takového. Protože je plášť na disku kola pružně uložený, mohou nečistoty při průjezdu pískem nebo štěrkem proniknout do prostoru pružící komory pláště kola a také je lze z tohoto prostoru vysypat, podobně, jako z kola nafukovacího. Během posledních let začala některá městká zastupitelstva a správci komunikací pro pěší používat místo obvyklého písku štěrk, protože je mnohem levnější a tolik se z komunikací neztrácí, jako písek. Problémem však je, že je používána frakce ostře štípaného štěrku, který je normálně určený jako vyrovnávací vrstva pod jiný pevný materiál, jako je třeba betonová dlažba. Tato frakce je díky svým ostrým hranám a velikosti nepoužitelná ani do betonu, protože by díky možnému vymývání písku a cementu byla nebezpečná. Po zakrytí betonovou nebo zámkovou dlažbou je však bezpečně ukrytá. Protože však pro ni normálně v zimě není odbyt a při drcení štěrku neustále vzniká jako odpad, je levná. Bohužel její ostré hrany dokážou bez problémů proniknout jakýmkoli měkčím materiálem, gumová kola nevyjímaje. Pokud budete mít nafukovací kola, kolo propíchnou a odpadnou, u komorového kola proniknou dovnitř. U nafukovacího kola budete muset zalepit nebo vyměnit duši kola, tady stačí štěrk z kola bez ztráty jeho funkčnosti vysypat. Spíš je otázkou, co by se mohlo stát, až Váš drobek z kočárku vystoupí a začne se učit chodit. Toto období je u každého provázeno i pády a dlaň dětské ruky nebo koleno určitě není pevnější, než plášť kola kočárku. A ušetřené peníze za písek na posyp chodníků pak mohou dostat úplně jinou hodnotu.

ivanek
18. dub 2011

@babyrenka Hezký den 🙂 prosím, je důvod k reklamaci lupání a praskání v konstrukci kočárku? V kolech to není, už jsem to pečlivě studovala. Stačí nadzvednout kočárek a v konstrukci lupne. Dost hlasitě. Přiznávám, že u mě to celkem leze na nervy. Z toho jedu půl hodiny a nic. Pak se s kočárkem otočím a začne to znova.
Takže jezdíme v centru městě, kde jsou kostky s "muzikou".

tonko_babymarket
18. dub 2011

@marcinka
Tento týždeň začínajú Teutonia days na Slovensku, najskôr Bratislava a potom postupne v ostatných častiach Slovenska 😉

babyrenka
18. dub 2011

@ivanek : příčinou onoho lupání v konstrukci obvykle bývá sůl nebo jiné nečistoty na styčných plochách v místech, kde dochází k jejich vzájemnému pohybu a tření. Obvykle to bývá v kloubech pro skládání podvozku nebo na spojích konstrukčních šroubů nebo nýtů okolo konstrukce koše kočárku, který tvoří pomocný konstrukční prvek podvozku kočárku. Většinou stačí do těchto míst aplikovat běžně dostupný olej ve spreji WD40 a praskání a lupání se ztratí. Konstrukce kočárku v takovém případě nelupe, ale slouží jako rezonanční prvek pro přenos tohoto vrzání.

ivanek
18. dub 2011

@babyrenka děkuji za odpověď, ale neztratí 😒 Podvozek už jsem několikrát umývala (proudem vody), následně nastříkala WD40 a nic. To lupání už trvá dlouho (od loňského léta) a teď se stupňuje.
Ale je pravda, že pod nýty u koše jsem WD40 stříkat nezkoušela. Tak zkusím a snad 🙂

babyrenka
18. dub 2011

@ivanek : pokud ne, obraťte se na nás, myslím, že bychom to dokázali vyléčit.

ivanek
18. dub 2011

@babyrenka děkuji, když už by nic nepomáhalo, ozvu se

cabalkova
18. dub 2011

@babyrenka A jak je to se slozenim Spirita do Fabie? Ten se nevejde?

lidiab
18. dub 2011

@babyrenka Tomu rikam vystizna a kvalifikovana odpoved 🙂 Mockrat dekuji za vysvetleni!

luciferova
18. dub 2011

Kamaratka predava spirita velmi malicko pozivaneho(mala sa nerada vozila a po pol roku skusili kupit iny kocik, no aj tak sa nerada vozi), vanicka, autosedacka romer s Isofixom a sportak v ciernej farbe aj s nejakou vybavou (myslim, ze nanoznik, moskyteria, plastenka urcite), stale v zaruke, kupovany v babymarkete. Kto by mal zauje
, ozvite sa 🙂

babyrenka
18. dub 2011

@cabalkova : Spirit S3 má rozchod zadních kol 62 cm široký. Když změříte hloubku dna u krátké Fabie, tak tam ta šířka je. Bohužel už není ve výšce kola, protože opěradla zadních sedadel mají sklon směrem do kufru a ve výšce okolo 28 - 29 cm, což je horní okraj kola, už většinou minimálně dva nebo tři centimetry chybí. Řada uživatelů těchto aut to pak u prvního dítěte řeší tak, že nechá to užší zadní opěradlo nezajištěné v opřené poloze, jakoby odkloněné, a pak v kufru místo pro Spirita je. Problém může nastat a občas se to stává, že někdo nastoupí na zadní sedadla a opěradlo dorazí zpátky na konec. Což nedá takovou práci, nejde to ani moc ztěžka, protože páka, kterou opěradlo tvoří je dostatečně dlouhá, ale většinou se při tom pohybu poškodí kolo za opěradlem. Jednoduchý pohyb za 750,- Kč. U Fabie kombi toto nebezpečí nehrozí, hloubka dna je o nějakých 20 cm širší.

cabalkova
18. dub 2011

@babyrenka No jo, ale Fabii kombi nemame. 🙂 A vadilo by necemu, kdybychom kocarek vozili polozeny na bok? V tom pripade by se do kufru mel vejit.

babyrenka
18. dub 2011

@cabalkova : poloha kočárku v kufru na boku nevadí v podstatě ničemu. U kočárků se spíš počítá s tím, že když ho složíte do kufru naplocho, můžete na něj ještě složit jeho další části, jako korbu nebo sportovní sedačku, aby bylo možné zavazadlový prostor co nejlépe využít. Ale jinak záleží pouze na Vaší fantazii a kreativitě, jak si s tím poradíte.

veve39
18. dub 2011

@tonko_babymarket Dobry den, co vlastne znamenaju teutonia days ?
vdaka

cabalkova
18. dub 2011

@babyrenka Budeme muset, kocarek je objednany. 🙂 Nasla jsem rozmery slozeneho sportovniho kocarku a prave, ze mi vychazelo, ze by se mel na boku do Fabie a Pola, ktere mame vejit... tak teda doufam, ze jo... byla jsem na Teutonii naprosto umanuta, takze proste jiny kocarek pro me neprichazel v uvahu a ted to budeme muset nejak doresit. 🙂 Diky za odpovedi.

akcull
18. dub 2011

cabalkova,
my tedy máme starý typ krátké fabie a naboku se podvozek do kufru vejde, ale musí se sundat ten kryt nahoře. My jsme vozili tak, že se vždycky sundalo jedno kolo a tak se do kufru podvozek vešel normál naležato a na to se dalo dát ještě něco... Je to pracnější, ale přišlo mi to lepší..

luckar
18. dub 2011

@cabalkova máme ještě menší kufr, než má fábie a vlezeme se v pohodě. Je to jenom o sundání koleček, které není ani trochu pracné. Kolečka sundáme, hodíme pod složený kočár a máme ještě o trochu víc místa. Teutonii jsme pečlivě vybírali i kvůli téhle možnosti "rozložení".

cabalkova
19. dub 2011

@luckar Tak to je bezva zprava, urcite vyzkousime a verim, ze se taky vejdem. 🙂

cabalkova
19. dub 2011

@luckar
@akcull Holky, a muzete mi popsat mechanismus sundavani kolecek? Zvladnu to sama?

babyrenka
19. dub 2011

@cabalkova : určitě bych doporučil při přepravě Spirita na boku podložit něčím předek kočárku, aby se celá váha podvozku nepřenášela přes šikmo ležící zadní kolo, aby nedošlo k jeho deformaci a pak si v létě dát pozor, aby se zadní kolo, které v tom případě bude nacházet nahoře, neopíralo o sklo zadních dveří. Sluníčko, svítící přes toto sklo, dokáže vytvořit teplotu i přes devadesát stupňů a v takovém případě dokáže i natavit plášť komorového kola. Takže když tam nebude moci být kryt zavazadlového prostoru, zakryjte ho jiným způsobem. A také každý zloděj nemusí vidět, co se mu v kufru nabízí. Při cestách na delší vzdálenosti by asi bylo nejlepší sundat jedno zadní kolo, možná i obě a dát do kufru podvozek naplocho, abyste mohli lépe využít přepravní kapacitu kufru. Jen je trochu nepraktické, že vždy po sejmutí kola musíte otřít osy kol, abyste si neušpinili podlahu kufru auta a po nasazení kol vždy zkontrolovat, jestli jsou kola na osách dobře zajištěna.

cabalkova
19. dub 2011

@babyrenka Diky za rady, myslim, ze to budeme kombinovat. Musime autem na vlacek, abychom se kamkoli dostali, a to je cesta na deset minut, takze supnu spirita na bok a prikryju hadrem. Kdyz pojedeme dal a s bagazi, tak sundam kolecka a do kufru poridim plastovou vanu, abych se nestresila spinou. A je to! Diky moc za rady.

lidiab
19. dub 2011

@babyrenka Jeste mi napadlo, existuje na to vyndavani kaminku nejaky specialni grif? Zrovna jednoduche mi to totiz nepripada, treba to nedelame spravne...

tonko_babymarket
19. dub 2011

@veve39
Teutonia days = jednoducho povedané - obdobie, keď je možnosť kúpiť Teutoniu výhodnejšie...Výrobca dá zľavu, tak isto predajca a výsledok je potom neodolateľný 😀

veve39
19. dub 2011

@tonko_babymarket
vdaka. A tyka sa zlava aj nejakych doplnkov (pre tych co uz kovik maju) ?
ale nejaka specialna, nie v style "vzdy mame zlavy"... 😉

babyrenka
19. dub 2011

@lidiab : občas se nechají sehnat ve speciálkách pro cyklisty šikovné montážní páky na snímání cykloplášťů, pomocí takové páky jde snadno přetáhnout část pláště přes okraj disku, v podstatě stačí třetina obvodu, pak vytvořit vhodnou mezeru mezi pláštěm a diskem a tou mezerou nečistoty vysypat. Kolo tak lze vyčistit během dvou minut. Doporučuji pláště přetahovat z vnitřní strany kola, aby případné lehké odření disku nebylo na kočárku vidět.

luckar
19. dub 2011

@cabalkova na kolečku jsou takové "čudlíky" a v pohodě jde sundat jednou rukou. Jenom to zmáčkneš a zatahneš za kolečko 😉