Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

yasmin0001
9. zář 2012

@lucul dakujem. Co sa tyka skladnosti a vahy kocika, je to v pohode? Preco ho predavas? Ja by som chcela taky kocik, aby sa tam babo vozilo celu dobu...

lucul
9. zář 2012

@yasmin0001 ja som ho vo fabii vozila takze asi tak je skladny 😉 predavam lebo dcera sa uz velmi vozit nechce, tak ak sa preda budem rada a zaroven mi bude luto za nim ak nie bude pre druhe 😀

babymarket_sk
9. zář 2012

@yasmin0001
@lucul
Vacsinou deticky po roku uz chcu viacej behat ako sa vozit, tak maminky volia este tzv.golfáčik a po 1-1/2 si už nechavajú len ten...ono velmi zavisi aj od toho, ci bude babenko spavat len v kociku, alebo si zvykne pospat doma a vonku bude behat a spoznavat svet 😉
Co sa tyka kvality, tak patria k tym najkvalitnejsim...

mirka285
9. zář 2012

@yasmin0001 ahoj..Teutonia je kvalitny kocik,su na neho pouzite naozaj kvalitne materialy...vanicka aj sportova cast su dostatocne velke,ale aj tento kocik ma nielen plusy ale aj minusy...madlo je posadene na sportovej casti prilis nizko,pri vacsom dietati a fusaku jednoducho zavadzalo a tlacilo na nozky a mne osobne sa nepozdaval sed kocika,bol v takom uhle,ze dieta sa mi stale smykalo a nesedelo pekne rovno...ako hlboky kocik mi naozaj vyhovoval,nemam mu co vytnut,lahko sa skladal,vyborna manipulacia,ale sportova cast ma uz tak neocarila,ked mala dcera rok vymenila som ho za golfac...

lucul
9. zář 2012

@babymarket_sk my aj ked mame golfac, tak proste teutonka bola a je top, ani malej sa v golfaci nepacilo, mali sme ho len na dovolenku k moru, inak sme stale vozili teutonku, do terenu bol na nezaplatenie

yasmin0001
9. zář 2012

@mirka285 dakujem pekne. No mna poriadne stve ked objavim nejake muchy na tak drahom kociku. Aby som bola ochotna zaplatit tolko penazi, musel by byt fakt dokonaly. Ale vyzera to tak, ze to bude chciet nejake kompromisy... ☹

jmisa
10. zář 2012

@yasmin0001 žádný kočár není 100% dokonalý.
Mně teutonka vyhovovala pro svoji skladnost, také kufr krátké Fabie. Vyhovovala mi možnost vozit dítě čelem k sobě, v podstatě jsem ani nijak nevozila jinak.
Velikost ložné plochy u sporťáku je myslím 94 cm, takže pro normální dítě naprosto v pohodě. Syn se vozil do roka, pak už spíš běhal, ale ještě v roce a půl jsme Teutonku používali v zimě s fusakem a problém s madlem jsem tedy neměla žádný, navíc jde snadno oddělat.

Co se týká poloh sportovní sedačky, tak mně naopak vyhovovalo, že je tam úplný sed, kdy dítě sedí a ne nějak pololeží, dokud syn zcela sám a s jistotou neseděl, tak jsem používala střední polohu - polosed a pak velká výhoda - úplný leh.

vivianaba
10. zář 2012

@yasmin0001 pridavam sa k spokojnym uzivatelkam Teutonie. Syn ma vyse 2 roky a stale ju pouzivame. Mame aj golfac ale ten beriem naozaj len na dovolenky, doma len Teutoniu lebo je priestrannejsia, pohodlnejsia a ovela lahsie sa tlaci ako golfac. Milujem na nej odpruzenie (Mistral ma maksie pruzenie ako ostatne modely ak sa nemylim), takze uplne kludne babo aj pohojdas skoro ako v starodavnom kociku. Ostatne modely su tiez vyborne odpruzene, ked bol kocik novy tak sa to tak nezdalo, postupne sa to "vyhojda" a pruzi maksie. A samozrejme aj s vahou dietata, cim tazsie tym mas pocit ze lepsie pruzi. To pruzenie ocenujem doteraz pri chodeni po rozbitych chodnikoch a vychadzani na obrubniky. Niekedy potrebujes do mesta vacsi terenak ako do prirody 😀 Pruzenie sme to ocenili aj pri novorodencovi lebo v tych neodpruzenych kocikoch detom drgluje hlavicku a lieta im sem a tam, na to som sa nemohla pozerat. No a samozrejme je super ze si dieta vies otocit aj smerom k sebe, to som vyuzivala hlavne ked sme presli na sportak a syn bol este maly, chcel vidiet mamu, aj sme spolu vela komunikovali na prechadzke. Teraz ked je velky zase rad pozera dopredu.
Aj nakupny kos je obrovsky, ked vidim niektore kociky ktore tam maju len taku sietku tak sa len pousmejem. Ja s Teutonkou chodim nakupovat a kludne tam nalozim nakup na cely tyzden z trhu, velke balenie plienok, bezne potraviny a drogeriu.
Nizke madlo - s fusakom je tam menej miesta, ale madlo odopnem a hotovo. Poloha sedu - ked sa syn chce opriet oprie sa, ked nie vyvlecie sa z vrchneho pasu a sedi vzpriamene a drzi sa madla. Takze starsie dieta si uz samo urci ako mu je dobre. A kludne mi v kociku aj spi (aj ked sa ho uz vedome snazim davat spat doma poobede, kym bol mensi spal vylucne vonku v kociku), je dost dlhy aj pre 2rocne dieta. Syn meria 89cm.
Latky a potahy su velmi kvalitne, viackrat som ich prala v pracke a su ako nove. Vsetko sa da dat dole a dat do pracky.

Takze summa sumarum - sme velmi spokojni. Nevyhoda je ze Teutonky su trochu tazsie na vahu, ale mne to nevadilo lebo maju ine prednosti. Hlavne moj Mistral je tazky, ine modely Teutonie su lahsie na vahu a skladnejsie. Ale je stabilny a za to pruzenie by som ho nemenila za nic. Teraz sme kupili aj surodenecky BabyJogger City Select, ten sa sklada jednoduchsie a je skladnejsi v aute, ale zadne kolesa nema vobec odpruzene co povazujem za velke minus aj pre dieta ale aj pre manevrovatelnost s kocikom. Ja som proste zastanca "terenakov" a nie nejakych dizajnovych vychytavok kde neodveziem ani nakup a dieta sa tam ledva zmesti.

Prajem stastnu ruku pri vybere!

yasmin0001
10. zář 2012

@vivianaba Dakujem velmi pekne za vycerpavajucu recenziu, pomohla mi velmi.

yasmin0001
10. zář 2012

@vivianaba A este otazka - mas Mistral S alebo P?
Dakujem

vivianaba
10. zář 2012

@yasmin0001 mistral S s rucnou brzdou. Mistral ma aj preklapaciu rucku ale to som vyuzila len v terene vo velkom snehu, inak bezne to vobec nepouzivam, lahsie sa ide s kocikom ked su vpredu tie mensie otocne kolieska. Brzdu povazujem za fajn vec, vyuzivam hlavne v MHD ked nejaky vodic jazdi ako blazon a nestaci mi odbrzdenie kocika dole tak stlacim rukou radsej aj rucnu brzdu.

lucul
10. zář 2012

@yasmin0001 @vivianaba ja mam tiez mistral S s rucnou brzdou, to sme vyuzili na horach a preklopenie rucky tiez v zime vo velkom snehu v terene ale ak sa zaaretuju predne kolieska a je velky neodhrnuty sneh v meste tak stacilo a v pohode som presla a hlavne tento typ kocika je uzasne odpruzeny takze aj ked babatko potrebuje hojdat tak aj to ide 😉

molin
13. zář 2012

Ahojte, babulky nemáte niektorá na predaj poťahy na športovú časť teutonie cosmo ? Chcela by som zmeniť farbu.

luciferova
14. zář 2012

@molin a aku mas farbu, ja by som tiez rada zmenu, mozeme vymenit 🙂

molin
14. zář 2012

@luciferova ja mám červenú a ty akú?

luciferova
14. zář 2012

ja mam vzor - tato farba, inak nazivo podla mna ovela krajsia http://www.babymania.cz/images/sklady/mistral-t...

luciferova
14. zář 2012
molin
14. zář 2012

@luciferova ja som chcela skôr niečo jednofarebné, ale ešte sa rozhodnem a dám vedieť 😉

adriene
14. zář 2012

Rada bych se zeptala, zda ma nekdo z vas zkusennosti s teutonia team cosmo. Ten kocarek me zaujal a rada bych si ho koupila. Nicmene bych o nem rada slysela i neco vic, nez je psano na firemnim webu 🙂

luciferova
14. zář 2012

@molin ok, ja mam k nemu vsetko a potrebovala by som tiez vsetko (kedze budeme mat babo), teda hlavne prenosnu tasku alebo vanicku ak mas. a tiez prebalovacia taska. inak teda je vymena pre mna bezpredmetna...

molin
14. zář 2012

@luciferova ja mám tiež všetko....

veverik_
21. zář 2012

Ahoj,

měla bych dotaz na majitelky teutonia spirit S3.
Mame moznost koupit pouzitou za skvelou cenu. Ale pro me absolutne zasadni, vleze se do ni 18m dite v zime s fusakem??? Dcera ma aktualne 82 cm a 11 kg. A jak vubec jezdi v zime. Trojkolku uz jsme meli, takze v tom problem neni
Potrebujeme sportak na zimy, ktery nasledne po zakoupeni korby bude pro druhe mimco.
Bohuzdl jsme ted vsichni hodne nemocni, jinak bych zajela do nejblizsiho obchodu a s dcerou kocar vyzkousela. Ale neda se ☹

vivianaba
21. zář 2012

@veverik_ ahoj moj syn ma teraz 2 roky, 89cm a 11,5kg a Teutonku pouzivam stale. Tu vahu ma uz dlho rovnaku (skoro rok), v zime bol teda velky asi ako tvoja dcera a vozil sa v hrubom celokozusinovom fusaku absolutne bez problemov. Jedine co by ti mohlo vadit je ze madlo je dost nizko, ale ked ho odopnes (dieta je aj tak priputane pasmi) tak je po probleme. Mne sa v kociku este aj teraz v pohode vyspi.
Ja som mala spirita ale trojkolka mi az tak nevyhovovala tak sme presli na podvozok Mistral, ale sportova sedacka je ta ista. So Spiritom nie je problem ani na snehu, ma velke kolesa a je dobre odpruzeny. Ak si na trojkolku zvyknuta (to bolo jedine co mne vadilo) tak ja by som na tvojom mieste do kupy isla.

veverik_
21. zář 2012

@vivianaba moc dekuji. My jsme meli predtim abc design cobra, takže trojkolka mi problem nedela. Jen je pro mne opravdu hodne dulezite aby se do nej dcera v zime vesla. Mame golfak od cybexu, ale obavam se malych kolecek na zimu. Proto bychom ho chteli koupit. Ona uz i hodne chodi sama, ale plne bez kocaru to jeste nejde.

Jeste uvazujeme quinny speedi, ten je prostornejsi, ale zas se mi tak moc nelibi :-P to je dilema 🙂

anitram18
21. zář 2012

@veverik_ ahoj, jedinej možnej problém bych viděla se stříškou, my jezdili cca do roka,kdy už mi malej do ní právě narážel hlavou....nevím přesně, kolik měřil v roce, ale v 1,5r. měl 86cm, ale tohle mě štvalo...jinak se tam vešel...

klara.jas
21. zář 2012

@veverik_ Ahoj, mame spirita a holčičku starou asi jako Ty - taky doufám, že se vleze s fusakem, ale vypadá to, že jo. Jezdila s ním minulou zimu a do šířky moc nenabrala, takže by to mělo být v pohodě, sníh ani břečka není problém. Výšky stříšky jsem se taky trochu bála, jenže Vierka mi vždycky tak trochu sjede, takže myslím, že to bude jedno aj teď 😀 Na vodorovno se vejde určitě.

veverik_
21. zář 2012

moc dekuji za Vase zkusenosti. Ale porad mam strach do toho jit, takze stejne budu muset do toho obchodu,, hned jak se uzdravime a vyzkouset to. Fusak mame od aestheticu, jeste bude mit kombinezu...takze mista je potreba dost.ta striska je taky celkem zasadni, v lete by mi to bylo sumak, to stejne jedzime se stazenou, ale v zime ne

vivianaba
21. zář 2012

@veverik_ moj syn nenaraza do striesky, nema tam nejako strasne vela miesta ale nenaraza a ani mu strieska nevadi.
Prajem nech sa dobre rozhodnes a nech si spokojna!

marcy30
21. zář 2012

@veverik_ ahoj, my sme mali rok a pol minuly rok v zime, maly sa v 😉 pohode do spirita vosiel aj s fusakom...ak mas moznost si to pred kupou vyskusat tak skus, ale ja myslim, ze to bude ok

laurica123
22. zář 2012

ahojte zienky prosim vas o radu neviete kde sa daju kupit nahradne kolesa na kocik cosmo teutonia 2010 a ich cena velmi mi pomozete neviem nikde najst..dakujeeem 🙂