Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
5. led 2013

@hojda : ano, všechny korby od Teutonie se dají složit. Všechny mají uvnitř drátěné vzpěrky, zajištěné v plastových pojistkách, pokud zatáhnete za látková poutka směrem ke středu korby, složí se vzpěrky a tak se uvolní stěny korby. Pro ještě větší složení, než ukazuje obrázek, lze sklopit ocelové adaptéry pro uchycení do podvozku kočárku směrem ke středu dna korby. To by měl uživatel korby ostatně udělat vždy, když chce korbičku s dítětem položit bezpečně na zem nebo na jinou pevnou podložku. A to všechno by Vám měl Váš prodejce ukázat již při prodeji kočárku.

hojda
5. led 2013

@babyrenka Hmmm neukázal, ale celkově jsme s prodejcem nebyli spokojeni, takže ho ani dál nedoporučujeme, tak nám zabírala korbička místo v autě zbytečně. Jen ty vzpěry jsem vždy sklopili....

katka1981
6. led 2013

Mate alebo mali ste niekto Mistral P? Poprosim info, dakujem.

spaghi
6. led 2013

@katka1981 ano, mame Mistral P, muzu s necim pomoct? 🙂

hojda
7. led 2013

@babyrenka Ještě jednou díky za odpověď a požádala bych ještě jednou o pomoc. Stále řeším téma náhradního kočárku na hory, který budeme používat opravdu jen minimálně. Jedna paní mi nabízí starý typ Mistralu P a podle ní je to model z roku 2003, který koupili se slevou v roce 2005. Na obrázku vidím, ale plastovou podnožku pod nohy a tu jsem myslela, že měli až modely od roku 2007.

Model 2003 jsem našla na netu, že vypadá takto:

http://www.quoka.de/kinderwagen-buggys-sportwag...
Díky moc za pomoc!

babyrenka
7. led 2013

@hojda : on není ani tak rozdíl v podložce pod nohy, ta zůstala prakticky stejná, jen z ní postupem času Teutonia odstranila horní výřezy pro zajišťovací drát. Podle bočnic na sportovní sedačce jde ale o sportovní sedačku používanou do modelového roku 2005, v roce 2006 již byla varianta novější a od roku 2007 se používá v podstatě varianta současná. Tedy do roku 2011, od roku 2012 již Mistraly používají sedačku stejnou jako podvozky typu A, to je Spirit, Fun System a Cosmo a od letošního modelového roku by měly všechny podvozky mimo Elegance dostat stejnou sedačku jako BeYou.

hojda
7. led 2013

@babyrenka Děkuji za rychlou odpověď, já předpokládla, že jak je pod možičkama plast místo těch drátů, tak že je to ten novější model.

hojda
7. led 2013

@babyrenka Jinak nové korby jsou moc krásné! už jsem je okukovala na netu.

babyrenka
7. led 2013

@hojda : ten drát je vlastně takové ocelové účko, které drží zespodu podložku pod nohy ve vodorovné nebo sedící poloze, samotná podložka pod nohy je provedená stejně, jako ty současné, takže ploché lakované hliníkové profily v plastovém rámu.

berenik
9. led 2013

Ahoj holky, mame Tetutonia Be you s brzdou na rukojeti. Po 4 mesicich uzivani mame problemy s brzdou. Sekla se a nejde uz zabrzdit. nemel jste nekdo podobny problem? Dekuji

imzadi
9. led 2013

@babyrenka mam dotaz/prosbu...mame cosmo 2011 po synovi a ted mame holcicku a ja bych chtela nejakou moc peknou holcici vlozku do sportaku...driv teutonka delala ruzove, fialove ale ted zadne pekne barvy...nechysta se neco??? Nebo nevite o alternative?? Korby mame tmave hnede...diky😉

000terka
10. led 2013

Ahoj, ráda bych se zeptala jestli lze sporták cosmo složit i tak, že se nemusí sundávat ta korbička ( sportovní). Já už totiž viděla tolik kočárků, že v tom začínám mít zmatek. Doufám že jsem položila otázku dobře. Díky moc za odpověd.

babyrenka
10. led 2013

@imzadi
Dobrý den,
vložky do kočárků máme skladem v různých barvičkách, pokud by jste byla tak hodná a poslala mě telefon ráda Vám zavolám a domluvíme se co by Vám barevně vyhovovalo a co máme nebo co se dá objednat.. Jen jak čtu Vaši zprávu tak nevím, zda myslíte vložku do korby nebo do sportovní sedačky? Máme, ale obojí a tak snad najdeme nějakou alternativu. 🙂
Hezký den
Pichlová

babyrenka
10. led 2013

@000terka Dobrý den,
ano sportovní verze se nechá složit i se sedačkou. Hlubokou je potřeba vždy sundat, jinak by se poškodila a to již nelze opravit.
Pohodlnější je však pro manipulaci s podvozkem, jednoduše sundat i sportovní sezení. Zabere pak méně místa a pro ženy je to jednoduší dát např. do kufru auta. Sportovní sezení se sundá tak, že povolíte na straně směrem nahoru zelenou pojistku zajištění a šedou dáte dolu, to samé na druhé straně, poté zvednete a sezení je dole. Máte pak po složení konstrukce menší balíček a plastovou sedačku můžete uložit tak, aby zabrala co nejméně místa.
Pokud se však rozhodnete, a bude Vám vyhovovat skládat konstrukci i se sportovní sedačkou bude složený kočárek vyšší a budete zvedat cca 12 kg.

imzadi
10. led 2013

@babyrenka resim sportak...v hluboke me to zatim tak netrapi😀 cislo je 724388545..diky moc!

martinaj23
16. led 2013

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli lze korbu Maxi-cosi MURA dát i na jiný podvozek? Mám Teutonii Mistral S s adaptáry na maxi-cosi autosedačku a docela by mě lákalo na podvozek použít velkou hlubokou korbu MURA

babyrenka
16. led 2013

@martinaj23 : přiznám se, že s korbou od Mury jsem to takhle nikdy nezkoušel. Ale někdy před šesti roky jsem zkoušel na adaptéry pro autosedačku Maxi Cosi na Spiritu nasadit korbu z Quinny Speedi, což by měl být v podstatě stejný systém. Tehdy korba na adapéry nasadit šla, ale nedokázaly se zajistit pojistky. Takže by se asi mohlo za určitých podmínek stát, že by korba samovolně opustila své uchycení na podvozku. Proto by asi bylo nejjistější tuto možnost někde předem odzkoušet, pokud se pojistky nezaklapnou, nešel bych do toho.

dzejnysek
17. led 2013

Kdo shání výhodně skoro nový kočárek Teutonia Mistral S HB 2011, ať mi napíše SZ 😉

maria_t
19. led 2013

@babyrenka dobry den. rada by som sa spytala, ci su hlboke vanicky na Teutoniu univerzalne - teda ci vanicka kupena na Teutoniu Mistral bude sediet aj na Spirit. dakujem pekne 🙂

babyrenka
19. led 2013

@maria_t : hluboké korby jsou univerzální od modelového ročníku 2012, do roku 2011 byla jiná korba pro model Spirit a jiná pro model Mistral S nebo P. Korby se lišily v uchycení na podvozek kočárku a nebylo je možné zaměnit mezi sebou.

maria_t
19. led 2013

@babyrenka dakujem pekne za info. a este jednu otazocku by som mala - existuje nejaka autosedacka (vajicko), ktora sa da nakliknut na podvozok Teutonie Spirit bez pouzitia dodatocnych adapterov? cize sa len sa da dole vanicka a naklikne sa vajicko... dakujem velmi pekne 🙂

janinek
19. led 2013

@babyrenka Muzu se zeptat na mezinarodni zaruku? Mame kocar koupeny v UK a zijeme tu, ale kdyz budu v CR a neco s nim bude, co potrebuji? Prodavajici to moc nehrotil, ze mam ucet a at prijdu, kdyz s nim neco bude, ale ucet ani neni poradna faktura.

babyrenka
20. led 2013

@maria_t : všechny tři typy autosedaček, tedy Teutonia Tario, Maxi Cosi i Römer, potřebují pro upevnění na podvozek kočárku příslušný adaptér, žádnou nelze upnout bez adaptéru. Ono to vychází i z toho, že každý výrobce používá jiný systém upevnění autosedačky a tak je příslušný adaptér nutností.

babyrenka
20. led 2013

@janinek : primárně je nositelem záruky podle platné zákonné úpravy vždy prodávající. Záruční i pozáruční servis ale provádíme i pro zákazníky, kteří si svoji Teutonii zakoupili mimo území České republiky. V zásadě to probíhá tak, že pokud máte svůj kočárek v záruce, pak potřebujeme pro provedení záručního servisu nebo opravy doklady o koupi kočárku, záruční list a opravu lze u nás provést. U kočárků zakoupených mimo území ČR pak neplatíte použité náhradní díly, platíte pouze práci servisu.

popelinka28
20. led 2013

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jde vyměnit vnitřek hluboké korbičky u Teutonie cosmo? Chtěla bych si zakoupit do černého kočárku novou nějakou světlou barvu vnitřku a lemu okolo korbičky. Je to možné?

janinek
20. led 2013

@babyrenka Diky. Ja tedy nemyslim, ze bych tam byla tak dlouho, ze bych to vyuzila, ale chtela jsem vedet, co si pripravit.

babyrenka
20. led 2013

@popelinka28 : pokud máte korbu Fashion nebo MFY, pak to není problém. Systém Fashion nebo loňský MFY umožňuje kombinovat jednotlivé části potahu hluboké korby mezi sebou a případně i dokoupit jinou. Obraťte se případně naší IP, můžeme se podívat, jak bychom Vám mohli pomoci.

maria_t
20. led 2013

@babyrenka dakujem velmi pekne za odpoved. este ak by som mohla jednu otazoku - doma mam sportovu verziu Spiritu z roku 2010 a chcem si dokupit vanicku. Bude na moju konstrukciu sediet aj vanicka z inych rocnikov Spiritu? Dakujem velmi pekne 🙂

babyrenka
20. led 2013

@maria_t : hluboká korba Fashion pro Spirit S3 je od roku 2006 až dodnes kompatibilní.

leni0607
22. led 2013

Ahojte chcem sa spýtať aká veľká je športová časť Teutonia spirit...dokedy sa tam dá voziť dieťa...