Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

hojda
9. kvě 2013

@gebi Pokud si můžeš vybrat, tak vem bez okénka, když je slučníčko níže, a to se většinou jde s kočárkem ven, když není takové vedro, tak tím okénkém nepříjemně svítí rovnou na dítě, cpala jsem tam kapesníčky ☹

djamilia
9. kvě 2013

@mooncaa a ked stlacis rukou tie kolieska tiez su take makke gumene? ako zle dofukane koleso bicykla?

mooncaa
9. kvě 2013

@djamilia Kolo mi rukou stlačit jde, ale sotva o 1cm jedním palcem (a musím fest tlačit), přirovnala bych to ke kolu, co je to tak tak, ale ještě potřeba dofouknout není, že to ještě vydrží. Ale když už bych dofukovala tak na víc. Teď jsem to zkusila 2 palci najednou a to jsem stačila asi o 2 cm. Podle mě to stačí na kole sedím plnou svojí váhou, kola jsou mnohem užší a těžiště mám hlavně nad zadním kolem. V kočárku je jen dítě, kola mnohem širší a já mám 3 a ty dokonce 4. Takže u mého je to tak akorát na pohodlné ježdění, aby ta kola pérovala.

babyrenka
9. kvě 2013

@gebi : výhodou korby Comfort Plus a hlavně v létě, je to, že se nechá v parném létě odklopit zadní překrytí potahu stříšky a korba pak krásně větrá. To stříška u korby Made for You neumí, ta tam postě buď je natažená a nebo se nechá úplně stáhnout, což není vžycky vhodné. Další výhodou je to, že horní kryt korby Comfort Plus je zároveň i nánožník pro sportovní sedačku, horní kryt korby Made for You tohle neumí, ten je pouze pro korbu.

mina_
10. kvě 2013

@babyrenka dobrý den, můžete mi prosím poradit? chci dodatečně koupit adaptér, abych mohla dát dětskou sedačku na podvozek. Mám sedačku teutonia, není nové, cca 3 roky a známá dává pryč adaptér, který používala na Spirit z roku 2009, bude mi to pasovat na podvozek By you! 2012? díky moc

babyrenka
10. kvě 2013

@mina_ : adaptér pro autosedačku Tario z podvozku Spirit S3 2009 bude fungovat i na podvozku BeYou. Nefungoval by adaptér pro podvozek Mistral S nebo Mistral P, ty měly v roce 2009 jinou šířku uchycení než BeYou nebo Spirit S3.

mina_
10. kvě 2013

@babyrenka díky moc za ujasnění 🙂 Ted jen, aby se mi nase tetka vratila ze servisu v plne kondici🙂 Po skoro 14 dnech tahání staré čtyřkolky do MHD mám vytahane ruce jako opice..... pěkný víkend

nherry
13. kvě 2013

Ahojte. Vedeli by ste mi poradit ci sa oplati kupit slnecna clona Teutonia? Pripadne poradit nieco praktickejsie? Dakujem

babyrenka
13. kvě 2013

@nherry : originální sluneční stříška Teutonia je určitě praktický doplněk, dobře na kočárku drží a účinně cloní nepříjemné sluneční záření. Je určitě praktičtější než slunečník, protože ten je dost citlivý na vítr a pokud chce dítě přes něj vidět, obvykle se ho snaží rukou odtrčit z výhledu a přitom většinou zlomí jeho uchycení na kočárku. To u sluneční stříšky nehrozí, maximálně se občas podaří při neopatrné manipulaci rozlomit plastovou sponku pro její uchycení na stříšce. Ale tu sponu lze jednoduše dokoupit a vyměnit. Dobrou pověst slunečních stříšek trochu poškodily její laciné moravské kopie, u kterých se, stejně jako u zateplení rukojeti téže firmy, potvrdilo známé přísloví, že když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
Uritě bych doporučil i vložku do sportovní sedačky, která účinně chrání vlastní potah sportovní sedačky před ušpiněním, snadno se udržuje a navíc i díky své Air sleep vložce sedící dítě dobře odvětrává.

erickaa
15. kvě 2013

Ahojte, viete mi niekto poradiť, kde v BA môžem dať do servisu kočík BE YOU, ktorý bol kupovaný cez bazár a nemám k nemu doklad??? 😝
Totiž mám taký problém, že tie poistky, ktoré slúžia na odklikávanie vaničky alebo šporťáku nedržia v odistenej polohe. Čiže sú potrebný dvaja ľudia na to. Jeden, čo drží poistky a druhý, čo odklikne vaničku 😝 Nestretli ste s tým? 😕

hojda
15. kvě 2013

@erickaa TAky mi to tak občas dělalo, jak píšeš ty na krobičku dva lidé

babyrenka
15. kvě 2013

@erickaa : při odjišťování korby z podvozku se může stát, že si odjistíte pojistku na jedné straně a než odjistíte tu na straně druhé, tak nástavba na konstrukci popojede a zase se zajistí. Pokud si toho nevšimnete a zkusíte korbu nebo jinou nástavbu z podvozku sejmout, nástavce korby se v uchycení zkříží a vylomí nebo ohnou takový plastový zobáček, který drží pojistku v otevřeném stavu. Nástavba pak na podvozku normálně drží, ale pro sejmutí už potřebujete více rokou. Když se Vám to stane na jedné straně, tak to lze ještě obejít tak, že změníte pořadí odjišťování, tedy napřed odjistíte stranu, která ještě drží otevřená a pak zároveň odjistíte tu druhou a korbu sejmete. Pokud již nedrží ani jedna ze stran, je třeba uchycení nástavby opravit. Proto také doporučujeme se před vlastním sejmutím korby nebo sportovní sedačky přesvědčit nebo zkusit, zda je nástavba skutečně odjištěná na obou stranách a jde lehce sejmout.
V Bratislavě má autorizovaný servis pro kočárky Teutonia firma BabyMarket s.r.o., servisní středisko je myslím na ulici Stará Vajnorská 11. Kontakty určitě najdete na jejich stránkách.

erickaa
16. kvě 2013

@babyrenka Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, už som im písala mail, tak im to tam zoberiem na opravu. Ešte raz vďaka 😉

loosee
16. kvě 2013

@babyrenka Dobry den. Koupila jsem si model Spirit S3 HB 08 a pri nasazeni korbicky na konstrukci, se zelezne uchyty hybaji a tudiz se korbicka pri jizde hybe do stran. Take je slyset vrzani zeleza v umele hmote. Samotne uchyty se viklaji, kdyz se pripravi na nasazeni na podvozek. Je mozne s tim neco udelat? Dekuji za odpoved.

babyrenka
17. kvě 2013

@loosee : předpokládám, že se jedná o korbu Fashion, která má vyklápěcí nástavce pro uchycení korby na podvozku kočárku. Ty by se měly po vyklopení automaticky zajistit v otevřeném stavu ale i v tomto otevřeném stavu mají trochu vůli. Obvykle je příčinou vrzání prach, usazený v plastovém domečku a na drátech nástavců, vrzání se ozývá ve chvíli, kdy se tyto plochy třou mezi sebou. Většinou stačí tyto plochy očistit a trochu namazat. Někdy se může ozvat vrzání při jízdě s korbou přímo z prostoru korby, při jízdě po nerovnostech se mohou pohybovat do strany po plastových vodítkách i drátěné vzpěry konstrukce korby. Tam většinou stačí očistit ty plastové podložky, případně pomocí izolační pásky vytvořit na drátěných vzpěrách zarážky, aby se vzpěry nemohly do strany po plastových podložkách posouvat.

loosee
17. kvě 2013

Moc dekuji za odpoved.

sarkav
19. kvě 2013

holky nebute některá prodávate TEUTONII COSMO?jen sporták, za rozumnou cenu......nutně sháním malý už se nevleze do hlubokého kočárku 🙂 prosím kdyby někdo prodával napište do zpráv, díky

martinaj23
20. kvě 2013

Ahoj, koupila jsem si korbu na Teutonii a zjistila jsem, že jsou adaptéry úplně obráceně než mám na sportovní sedačce, tím je korba užší a nejde nasadit. Nemáte s tím někdo zkušenost? Pán používal korbu na Spirit S3 a já mám Mistral S, ale všude se píše, že jsou korby i sedačky stejné

babyrenka
20. kvě 2013

@martinaj23 : korby i sportovní sedačky jsou stejné až od kolekce roku 2012, kdy Teutonia sjednotila uchycení nástavby u řady Mistral S a Mistral P s ostatními podvozky. Do konce roku 2011 bylo nutné rozlišovat u koreb, sportovních sedaček i adaptérů pro autosedačku Tario pro jaký podvozek budou používány. Je tedy pravděpodobné, že Váš Mistral S je z kolekce před rokem 2012.

martinaj23
20. kvě 2013

díky za odpověď, určitě mám typ starší než 2012 - kočárek je myslím 2008 a korba je min. po 2 dětech. Uchycení je stejné, jen jsou držáky zbytečně vysoké a hlavně úzké. Nevíte, jestli se dají koupit někde jiné úchyty na korbu?

blaaana
25. kvě 2013

Dobrý den, mám doma korbičku z kočáru Teutonia Spirit S3 ale rok přesně nevím a paní chce korbičku ode mě koupit a ptá se zda je korbička typ č. 1 nebo 2. jak to mohu poznat?? Děkuji Hauzarová

blaaana
25. kvě 2013

@blaaana paní to chce na Fun System

babyrenka
25. kvě 2013

@blaaana : je to korba typ číslo 1, tedy korba pro kočárek Fun System, Cosmo, Spirit S3, Lambdu nebo Pixxel Sport. Od modelového roku 2012 pak pasuje na všechny nové podvozky Teutonia kromě Elegance.

babyrenka
25. kvě 2013

@martinaj23 : rám pro uchycení korby typ číslo2 na podvozek máme objednaný, objevil se poprvé v novém katalogu náhradních dílů. Doufám, že přijde dřív, než úchyty pro korbu typu číslo 1. Ty jsme objednávali v listopadu loňského roku a po několika urgencích přišly v polovině letošního dubna.

blaaana
26. kvě 2013

MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

martinaj23
26. kvě 2013

@babyrenka Dobrý den, je toto i případ mé korby? Mám uchycení stejné jako paní na obrázku a potřebuji na Mistral S

martinaj23
26. kvě 2013

@babyrenka omlouvám se, nevšimla jsem si, že je to konkrétně pro mně🙂 je známá cca cena?

babyrenka
26. kvě 2013

@martinaj23 : cena bude bohužel známá až po dodání, protože komunikace s výrobcem je v tomto ohledu trochu zmatená. V katalogu náhradních dílů tento díl sice je, má i svůj vlastní kód ale v souvisejícím ceníku se tato katalogová položka nevyskytuje.

blaaana
26. kvě 2013

Mohu poprosit o info k Teutonii? Prodávám také autosedačku autosedačka BRITAX RÖMER BABY SAFE PLUS 0-13kg
viz deti.bazos.cz/inzerat/24337537/autosedacka-ROMER-BABY-SAFE-PLUS-0-13kg.php
jedná se ale o starší typ autosedačky opět nevím přesně rok a paní ji chce také na podvozek Teutonia Spirit ale nevím jaký rok(případně zjistím) a jaké potřebuje adaptéry , já ji na podvozku nevozila a adptéry neměla. Děkuji!

babyrenka
27. kvě 2013

@blaaana : autosedačka Römer Baby Safe Plus potřebuje pro upevnění do adaptérů na kočárku spojovací díl, který se jmenuje Visio. Adaptéry pro kočárek Spirit S3 pak jsou dva druhy, první od roku 2007 do roku 2011, druhá varianta je pro podvozky od roku 2012 a mladší.