Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

tonko_babymarket
28. říj 2010

@ikarkulka
momentálne väčšina kvalitnejších kočíkov umožňuje cez adaptéry nakliknúť to nakvalitnejšie, tak je to pri Teutonii nielen z hľadiska bezpečnosti výborné Tario, ale aj Romer a Maxi Cosi, to isté umožňuje napr. aj Hartan alebo Stokke...
...ale mám pocit, že čím ďalej, tým viac výrobcov sa prikláňa skôr k adaptérom na svoje kočíky, ktoré umožnia nakliknúť významné, kvalitné a bezpečné značky na trhu ako k investovaniu do vývoja svojich autosedačiek....

@mirka285
tá farebná kombinácia so zelenám fusakom je super....škoda, že zelená z kolekcie 2011 vypadá ☹

karol84
28. říj 2010
kaninka2
28. říj 2010

Zdravím vás všechny, jdu s malým dotazem. Je možné použít fusak Mini nest do autosedačky Tario? Uvažuji, zda k autosedačce pořídit tento fusak a nebo je lepší jiná varianta. Předem díky za radu 😎

pett7
28. říj 2010

@kaninka2 já bych spíš pořídila zavinovačku od emitexu nebo podobnou.. občas jsem používala spodní díl od mininestu v maxi cosi, ale ta zavinovačka byla lepší..

pett7
28. říj 2010

Zima se blíží a my nemáme fusak...chtěla jsem Kaiser, ale nevím jak do něj narvu malého v kombinéze aby se mi vlezl do kočáru 😕 tak uvažuju nad Lodgerem, ale ten zase není odolný proti vodě 😖 ale zase se mi zdá skladnější do kočáru

mlzika
28. říj 2010

Ahoj všem, koupila jsem si před rokem ve Špuntíkovi kočárek, Spirita s brzdou a chtěla bych všem, které se ještě rozhodují, napsat několik svých postřehů.
Pro teutonii jsem se rozhodla po hooodně dlouhém vybírání, prohlížení, studiu parametrů všech možných i nemožných kočárků, a vlastně hlavně kvůli tomu, že na ni byly tak pozitivní reakce zde na koníkovi. Celkově jsem s kočárkem spokojená, je dobrý, ale v žádném případě není dokonalý, má stejně jako ostatní kočárky své mouchy a na některé z nich bych ráda upozornila.
Podvozek - robustní, přesto poměrně lehký, krásně se skládá a ani v tom nejhrbolatějším terénu nevrže (jezdíme s ním intenzivně již 3/4 roku a manžel ho mazal tak 3x). Náš podvozek se bohužel nějak "rozjel" do stran, takže levá strana je viditelně více vepředu než pravá, budu to muset jít příští týden reklamovat, uvidíme, co mi ve Špuntíkovi řeknou. Každopádně bych být vámi počkala na be you model, protože spirit je jako trojkolka málo stabilní (a to hlavně pokud máte sportovní sezení otočené směrem k sobě a položené do lehu, pak je těžko manévrovatelná a ještě se naklání do stran, pokud jste v nerovném terénu). Pokud někdo trvdí, že to není pravda, tak fakt kecá. Malého jsem teda ještě nevysypala, ale už měl párkrát na mále.
Hluboká korba - dobře se nasazuje, syn je poměrně dlouhý a vydržel v ní do půl roku (ale narodil se v lednu, takže nevím, jak by tam vlezl s fusakem). Dá se složit na úplnou placku, pokud je třeba. Nemá polohovatelné dno, ale to mi nevadilo.
Sportovní sezení - to je dle mého velká slabina teutonií. Když pominu to, že po designové stránce to prostě není žádný zázrak, tak pokulhává i z praktického hlediska. Sedák je úplně vodorovně, takže děti se v něm skoro do roka hroutí (jsme 3 kámošky se stejným kočárkem a téměr stejně starými dětmi, a máme stejný problém), místo aby byl malinko naklopený dozadu, aby tam dítě trošku zapadlo a nesjíždelo dolů. Stříška má podivný tvar se spoustou látky, která stále někde překáží a je třeba ji urovnávat a natahovat. A pak ta sítka proti mouchám, která se nedá odepnout a tvoří vnitřní stranu stříšky - náš malý ji má furt připlácnutou na hlavě, protože stříška nedrží pořádně vypnutá v pravém úhlu.
Co se týče kvality - tady myslím není co vytknout, fakt brázdíme i ty nejšílenější terény a kočár drží.
Já osobně bych teutonii doporučila vymyslet nový sportovní sedák, takový, který by byl hodný jejich super podvozků.

mirka285
28. říj 2010

@kaninka2 tiez si myslim ze zavinovacka od Emitexu je do autosedacky ovela praktickejsia...kup si tu prechodnu,ta zimna je moc hruba a v aute kuris...

imzadi
28. říj 2010

ahoj holky, i ja se zeptam k fusaku do sedacky, mame objednanou tario a dnes jsem koupila fusak do sedacky, ktery ma tri otvory na pasy...vsude se ale pise, ze tario ma petibodovy system na pasy, nejak uz si nepamatuju, jak to vypada ve skutecnosti...jsou ti try otvory ve fusaku malo? 😕 diky za info 😉

michal_spuntik
28. říj 2010

@imzadi ahoj, ve skutečnosti to vypadá tak, že tam ten fusak nepůjde dát. Můžeš to vyřešit tím způsobem, že ve fusaku prořízneš díry na boční dva pásy (ty které vedou kolem pasu) tak, aby jich bylo pět.
Až budeš mít Tario, musíš vytáhnout z Taria pásy na jedné staně (lepší je uvolnit stranu, která vede přes ramínka - budeš-li chtít poradím ti jak) a fusak na ty pásy navléknout a potom je zase upevnit.
Nerozumím, proč ti to v obchodě neporadili... zapomněla jis se zmínit na jakou sedačku budeš fusak potřebovat? Možná by to šlo ještě vyměnit...
Michal

imzadi
28. říj 2010

@michal_spuntik dekuju za radu...abych se priznala, me to docvaklo az doma, ze jsem se na to mela zeptat...nastesti jsem nekoupila zadnou drahou, do kocaru mam lodger, tak jsem chtela trochu usetrit na fusaku do sedacky🙂 no jo, za blbost se plati...nevadi, zkusim to proriznout a obsit, aby se to neparalo... 😎

michal_spuntik
28. říj 2010

@imzadi tak ještě že tak 🙂
když to prořízneš, bude to samo fungovat. Tak když tak napiš, pokud by jsi měla porblém s protažením pásů.

babyrenka
28. říj 2010

@imzadi : u Taria, stejně jako u Romera, je je problém v tom, že pětibodové pásy jsou sice bezpečnější, než tříbodové, ale je problém použít klasický fusak do autosedačky a v podstatě asi jakýkoli fusak. Mininest to řeší tak, že oddělíte spodní díl a použijete ho jako teplý nánožník. Řešení, které doporučuje Michal není asi to správné, to je řešení, jako u normálního fusaku do sportovní sedačky, která má také pětibodové pásy, ale ty se nechají na uchycení na přezkách rozepnout tak, že máte k dispozici pět konců. Ty pak otvory ve fusaku snadno protáhnete a zase i s dítětem snadno zapnete. U autosedačky to na přezkách nejde, boční pás plynule přechází do pásu ramenního a jeho vyvlečení z kotevních úchytů je dost složité a asi byste musela nechávat fusak navlečený na pásech v autosedačce a dítě z něj vždycky vyndat, což je dost nepraktické. Praktičtější by asi bylo pro tyto účely koupit některou z nabídky teplých zavinovaček do autosedaček, v poslední době se na internetu objevují zajímavé novinky.

michal_spuntik
28. říj 2010

To co píše Babyrenka je pravda. Automaticky jsem předpokládal, že to je zavinovačka a ne klasický fusak. Protože potom skutečně není jednoduché jej nandat ani sundat a s miminkem se v takovém případě špatně manipuluje.
V případě zavinovačky do autosedačky je situace daleko lepší, protože do ní je přístup zepředu a nikoli pouze shora. Ideální je varianta, kdy v zavinovačce nejsou klasická oka na protažení pásů, ale buď je zavinovčka tvarována tak, že není třeba pás protáhnout nebo je možno rozepnout zavinku v příslušném místě (suchý zip nebo druk), umístit popruh a zase zapnout. V takovém případě je manipulace s miminkem i se zavinovčkou výrazně jednodušší. Variant, které to řeší je více.
Michal

katka1981
28. říj 2010

@mlzika, velmi pekne si to napisala. Dizajnovo je to onicom kocik, ale su aj horsie, sportaku chyba este jedna poloha, o sietka, niet co dodat a stabilita nic moc, hoci manzel si to pochvaluje, ale je to o sile v rukach, kt. zena nema. Rucna brzda je pre mna nevyhnutnost a ked som vyskusala ine kociky ake maju kamosky, dovidenia. Teutonia jazdi bezkonkurencne!. Ale mali by prepracovat dizajn. Vadi mi ze strecha za neda cela zakryt, nielen ja ale vela mamiciek pouziva na boky striesky plienku. Slnecna clona, je super, v tom, ze mala ju rada strhava dole. Zle je vymysleny aj kosik na podvozku, ked je kocik otoceny tak, aby som videla na babo, tak sa do neho ani z neho nedaju vyberat veci. Castokrat kopem aj do tasky, zavesenej na madle. Ale ajtak keby som znovu kupovala kocik, tak urcite spirit s3. Kiezby si tieto nase postrehy zobrali k srdcu vyrobcovia.

michal_spuntik
29. říj 2010

@mlzika
@katka1981
ahoj holky, začnu tak trochu filozoficky. I když je něco v danou chvíli nejlepší, neznamená to, zároveň, že to je dokonalé. U kočárků navíc platí, že pokud bude přidáno na nějaké vlastnosti, vynutí si to v jiné vlastnosti trošku ubrat.
Ale abych byl konkrétní. Obě dvě píšete o Spiritu, máte ho a i když mu leccos vytýkáte, v závěru se obě shodněte, že kdybyste měli volit znovu, vyberete si ho zas.
Co se týká stability Spirita, je potřeba počítat s tím, že je to tříkolka, kdy skutečně zvládá terén místy i extrémní. Nicméně zákony fyziky neoblbne ani on. Pokud jezdíte s korbou, asi mu těžko co vytknete. Pokud bude už prcek větší (jako je ten náš) a jezdíte v poloze, kdy dítě kouká dopředu, těžko mu jde co vytknout. Nejzranitelnější je kočárek v situaci, kdy dáte prcka do sporťáku směrem k sobě, to tak prostě je - těžiště dítěte je v tu chvíli posunuto směrem dopředu a tím snižuje stabilitu kočárku. Není to žádná hrůza, jen je potřeba trochu ubrat na akčnosti a jedit spíš po rovině a upravených cestách, protože pokud se dostanete na bočně nakloněnou cestu někde v terénu, budete muset používat hodně síly - to je ale skutečně limitní varianta.
Ohledně náklonu sedáku je to opět o preferenci - Teutonia dala (podle mých zkušeností i na vlastním potomkovi správně) přednost možnosti dát sportovní sezení do úplného lehu. Tím pádem není sedák zakloněný. Vzniká tím možnost, udělat i ze sporťáku lůžko, které jde dát jak čelam k mámě tak i po směru jízdy.
Stříška má skutečně hodně látky - záměrně. Důvode je aby šla v případě potřeby natáhnout hodně dopředu a zakryla tak ať už proti slunci nebo proti nepříznivému počasí prcka. Slabinou je skutečně nedržící všitá moskytiera. drsnější povahy jí možná vystříhnou a pro případ potřeby si pořídí moskytieru přes celý kočár. My ostatní ji rovnáme stále dokolečka. Dobrou zprávou je, že Teutonia tuto věc řeší a v kolekce 2011 bude už moskytiera vyztužena tak, aby sama držela. Navíc by měla mít dost síly, aby přidržovala a dávala tvar i zadnímu laclu na boudičce. U Fashion kolekce skutečně nejde zcela zakrýt okénko ve stříšce. Za se be opět musím říci, že ji máme doma a vyhovuje nám to. Komu by to však vadilo, stačí sáhnout po kterémkoli provedení z kolekce Trend, tam to naopak jde. A ještě podle reakce Katky soudím, že má kolekci 2009 a dříve, protože už v kolekci 2010 je košík předělán tak, aby se do něj dalo dostat daleko lépe.
Sečteno a podtrženo - neexistuje dokonalý kočár, to by ani nebylo normální, ale Teutonie jsou opravdu hodně dobré. Kdybych měl znovu volit bude to opět Spirit a mezi čtyřkolkami asi Cosmo. Be You vypadá velmi nadějně, ale počkal bych, až budou na trhu v ostré odladěné vezri. Zatím je to jen o prototypu - byť moc nadějně vyhlížejícím.
všem hezký den,
Michal

martuli
29. říj 2010

Michale, celou dobu, co prcek sedi v kocarku, jezdime tak, ze sedi oblicejem ke mne a nikdy se nam nestalo, ze by byl nejaky problem a to nejezdime ve meste.
Podle mne je SPIRIT pan kocarek

vendulal
29. říj 2010

Michale,
mohu Vás poprosit ještě o Váš názor a zkušenosti s Mistral S? Ráda bych kvalitní čtyřkolový kočárek, s ruční brzdou a natáčecími koly, který zvládne i terén. Proč by jste, prosím, mezi čtyřkolkami volil Cosmo? Měl by jste nějakou jinou variantu z kočárků, které nabízíte ve Špuntíku?
Děkuji a přeji krásný den.

mooncaa
29. říj 2010

Já se musím zastat rovného sezení. Spousta kočárků má to zakloněné a ty děti, co v nich sedí se zuby nehty drží madla a snaží sedět rovně. Já taky kvůli tomu rovnéhu sezení vybrala Spirita, už kdysi na starší děti jsem vybítala golfky s rovným sezením, což tehdy měla jen jedna značka. Prostě mým dětem zakloněné sezení nesedělo.

Já zatím jezdím jenom s korbičkou, ale jsem mile překvapena, jak se dobře s trojkolkou jezdí, ani nemám problém s nájezdem na/z obrubníků bez zaaretovaného předního kolečka. A nemají s tím problém ani děti. Jen dcera úplně na začátku nadávala, že jí kočárek občas sám zatáčí (na nakloněném terénu), tak jsem jí ho zaaretovala a to se jí zase špatně zatáčelo, teď už si zvykla, jezdí s nezaaretovaným a už nenadává.

Chtěla jsem se zeptat píská mi ruční brzda při brždění, mám namazat? Zase aby brzdila, když jí namažu.

katka1981
29. říj 2010

@michal_spuntik, ahoj, pekne si to napisal a suhlasim. Jedna vec je jazdit s kocikom, ked si sa dobre vyspal a druha vec, ked jazdis s kocikom po noci, kedy bolo dieta hore 2-3 x za hodinu a to vyse roka. Vtedy mi vadia aj moje vlasy, ked mi padne cop pri pohlade do kocika 😀 Ja Jazdim na 90 percent po kopcoch, bud na rozbitej asfaltke alebo aj polnej ceste, kedze byvame v takom terene, takze iny kocik ako do terenu by som nikdy neriesila. Co sa tyka toho kosika, velmi sa tesim, ze s tym nieco spravili. S malou najradsej jazdim tak, ze pozeram na nu, pretoze mne je neprijemne tlacit dieta, ked ho nevidim, nemam nad nim kontrolu a navyse mam poct, ze tlacim nakupny vozik, alebo nieco neosobne. Takto vidim na malu, napravim jej ciapocku ked jej pada, prikryjem ju a podobne. Toto bola podmienka, aby sa dal sportiak otocit aj tymto smerom, a naozaj maloktory ma tu moznost. To, ze ide do lahu som vyuzivala celu minulorocnu zimu, mala sa mi od piateho mesiaca nezmestila do vanicky, a sportiak posluzil fantasticky, skoda, ze som nevedela, ze sa da dokupit ten diel na uzavretie sportiaku ale mali sme dobry fusak tak sa to dalo. Plastenka je svetova, mohlo prsat, snezit, mala zvladla 2-3 hodiny spat na balkone, absolutne super. Vonku bolo totiz po kolena snehu a to ani ja som nemala chut ist peso von, nieto este s kocikom. Taktiez v roku 2009 boli onicom farby. Rok 2010 ma nadhernu fialovu a tyrkysovu, az mi bolo luto.... Este k tomu otoceniu v protismere, taska prevazuje dieta, takze tasku som zrusila a musela (musim) sa pasovat s kosikom. Nie je problem dat dieta do smeru jazdy, ale kym je mala spokojna, (po dlhych mesiacov mame asi 3 tyzdne, co sa rada vozi, musim si to uzit) tak ju nebudem davat do smeru jazdy, pretoze ked fuka vietor a je otocena ku mne, je krasne chranena. A este jedna obrovska vyhoda, co som nenapisala, neviem ako ine Teutonie, ale spirit sa da hojdat, cize dieta, kt. nevie zaspat, mamicka uspi hojdanim. Bud naklonim kocik na zadne kolesa, tak paradne peruje pruzenie, alebo hojdam do stran. To v dnesnej dobe nedokaze kazdy kocik, mozno z tych modernych ziadny. Mojim snom je Inglesina classica, ale paci sa mi len vanicka, ale vzhladom k tomu, ze predpokladam, ze je nevhodny do terenu a je tazky, tak smola.

katka1981
29. říj 2010

@michal_spuntik, mozes mi dat prosim link na ten novy spirit s novym kosikom? Dakujem

tital
29. říj 2010

@vendulal Sic nejsem Michal, ale mame Teutonku Mistral S a ja jsem nadsena. Vybirali jsme kocarek taky dost dlouho, a tento nepatri k nejlevnejsim. Co se tyka podvozku a ovladatelnosti, naprosto super. Jezdim po meste, ale i sem tam polnacka, sucha cesta, schody do baraku, sterkova cesta... 4 kolka je hodne stabilni se vsemi vyhodami ovladatelnosti (temer jednou rukou) 3 kolky. Pouzivame kocarek zatim mesic a nemuzu si ho vynachvalit. Mela bych jen drobnou pripominku k upevneni krytu na korbicku, suchy zip je jen u boudicky, cili nekdy mam pocit, ze by tam mohlo foukat - bylo by lepsi, kdyby se krytka dala prichytit i po stranach a u madla, ale to je skutecne detail. Odvezu v nem i vetsi nakup, kosik je dobre pristupny, mozna jen kdyby byl o malicko vyssi - tj. hlubsi, abych nemela pocit, ze neco ztratim, ale zatim se tak nestalo. Kombinaci mame doplnenou o vajicko Maxi cosi - protoze tady u te varianty se nemuseji odendavat nastavce z podvozku (u original vajicka Teutonky je musis sundat, cili hrozi, ze je nekde zapomenes). A navic Maxi cosi je oznacovano jako jedno z nejbezpecnejsich vajicek...

lauri
29. říj 2010

@babyrenka @michal_spuntik dik za info ohladne toho modelu CS. Vsak mi bolo divne, ze sa predavaju na ebay tak lacno 😅 nakoniec ma manzel spolu s predavackou ukecal na Hartan s dvojitymi koleckami 😅
tak uvidime, ako budem spokojna... 😝

ma12
29. říj 2010

Michale: mam na Vas dotaz. Jsem absolutne spokojenym vlastnikem Cosmo sportaku. Za nekolik tydnu ocekavame prirustek do rodiny, takze dcerka bude muset uvolnit misto sve sestricce. A ted - je lepsi korba nebo ruzne tasky? Popravde se v tom moc nevyznam. A mate je skladem, nebo budu muset dodrzet termin dodani 13 tydnu, coz uz je dooost na hrane?

michal_spuntik
29. říj 2010

@vendulal
ahoj, už odpověděla Tital - a naprosto s ní souhlasím ... dokonce i v té připomínce k suchým zipům na na nánožníku korbičky 😉
Proč jsem napsal, že bych volil Cosmo a nenapsal jsem Mistral S? Protože do terénu je mou volbou Spirit (tedy tříkolka) a do města bych tím pádem volil kočárek co nejužší, nejskladnější a nejlehčí. - v tom je Cosmo před Mistralem.
Mistral S (ať je to vyvážené hodnocení 🙂 ) má navíc přehazovací rukojeť a zvládne těžší terén (pro ty kdo zvažují Cosmo chci napsat, že třeba štěrkovou cestu nebo polňačku Cosma hravě zvládne také)
Nicméně pokud se nepletu, tak v Německu je jedničkou právě Mistral S... takže asi tak 😉
Michal

ma12
29. říj 2010

@michal_spuntik nedala jsem "odpovez", takze se Vam to asi nezobrazi a nevim, jestli jste si meho dotazu vsimnul, viz vyse 🙂

mlzika
29. říj 2010

@michal_spuntik Michale, máte pravdu. Jen jsem chtěla upozornit na některé nepraktičnosti, které jsem za pochodu objevila. Jsem ráda, že teutonie stále něco vylepšuje. Asi bych si ani dnes jiný kočárek nevybrala, protože myslím není žádný dokonalý a teutonii jako značce důvěřuji. Ale pokud bude Be you fakt dobrý, tak spirita okamžitě prodávám a druhé dítko povozím v novém kočárku 😉

pajushka
29. říj 2010

Neměla jsem v reálu možnost porovnat Teutonii kolekce 2009 a 2010, zajímalo by mě jak moc velký rozdíl u těchto dvou typů je? Podle všeho se teutonky rok od roku zlepšují, snaží se vychytávat nedostatky z let předešlých, ale je na r. 2009 vyloženě něco špatně, co Vám fakt vadí nebo se Vám nelíbí a r.2010 tyto nedostaky už nemá? 😕

mooncaa
29. říj 2010

@pajushka Mám pocit, že kromě barev je rozdíl v lépe přístupném košíku u kolekce 2010 a snad konstrukce je jakoby prohlejší - má užší rukojeť.

michal_spuntik
29. říj 2010

@pajushka
Hlavní rozdíl mezi kolekcemi 2009 a 10 u Spirita je opravdu asi kočík sjednocený podle Cosma a stejěn tak izadní ztavba podle Cosma.
Cosmo bylo v roce 2009 totiž novinka, která podle mne vzešla jako kříženec Fun sytému a Spirita 2008 s myšlenkou udělat top městský čtyřkolový kočárek, který obstojí i mimo město - a to se beze zbytku povedlo.
Vylepšení, která se v kolekci 2009 osvědčila (nový košík a vylepšená zadní stavba = přístupnější košík, lepší skládání a hladší design) byla v kolekci 2010 zpětně implementována do Spirita.
V kolekci 2011 budou Cosmo i Spirit kráčet bok po boku s konstukcí doplněnou o pojistku proti rozložení (která některým maminkám na stávající kolekci chybí), s pojistou zámků nástqaveb (tedy pojistka upnutí sporotvního sezení nebo hluboké korby) s polohovatelnými pásy ve sportovní sedačce a konečně s vyztužením moskytiery všité za hlavičkou dítěte ve sporotovním sezení.
Podvozky Cosmo i Spirit konstrukčně zůstávájí beze změny. Pro Spirita se kola 60 mění na zadku na 60A - tedy nafukovací. 50 budou beze změny. U Cosma zůstávají 50 i 60 beze změny...
uff... snad jsem na nic nezamomněl 😉
Michal

pajushka
30. říj 2010

@mooncaa
@michal_spuntik
Super, díky za vyčerpávající info... Podle toho co píšeš, bych řekla, že mezi 2009 a 2010 až takové velké rozdíly nejsou, ale zlepšováky ve 2011 znějí více jak lákavě ...sakra, až mě to štve 😅