Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

gucci
9. říj 2009

tak hlásím, že si skoro na den přesně po 12 týdnech zítra jedeme vyzvednout Teutonku do Dětského ráje 😵

editah222
9. říj 2009

Už skoro 14 dní jezdíme každý den s naším Spiritem a jsem moc spokojená. Jezdí se s ním skvěle ve městě i v terénu a navíc krásně vypadá! Nacvaknutí a vycvaknutí korbičky je otázka okamžiku a nemám s tím nejmenší problém.
Stejně jako Poletucha, ale nadávám na autosedačku Tario ☹ Nevím jak jiné sedačky, ale tahle je strašně těžká a když v ni mam malou (má zatím jen 3kg) tak ji mám problém unést pár kroků natož strčit do konstrukce podvozku kočárku. Nacvaknutí do auta je bez problémů, ale neumím si to představit až bude mít Editka o nějaké to kilčo víc.

lila75
9. říj 2009

co sa tyka autosedacky Tario, ja osobne nemam skusenosti, no predavac v BM nam doporucil namiesto nej radsej kupit Romer. Vraj je to cenovo zhruba to iste a Romer je neporovnatelne lepsia a okrem toho vraj aj vyhrala crash testy ako najlepsia autosedacka-vajicko (na druhom mieste bola Maxi cosi, ktora ide tiez nacvaknut na Teutoniu).

krista
9. říj 2009

katkaaaaa • 1d • Dnes v 16:56
Ahojte 🙂

Otváram tému a budem rada ked sa do nej zapojíte.Po dlhom premyšlaní som si zakupila kočík Teutonia Spirit a splnil vsetky moje očakavania. 🙂
Ake mate skusenosti?

scai • 14tt • Dnes v 17:23
katkaaa to téma už tu je....

bury
11. říj 2009

V pátek jsme byli v Německu v obchodě s kočárkama a vypadá to, že po prohlídnutí katalogů jsme vybrali Teutonii.
Neřešili jste některá dilema - Spirit S3 versus Mistral P? Nemůžu se vůbec rozhodnout jestli 3, nebo 4- kolku 😖 Bydlíme na vesnici, kde jsou i dost krutý zimy. Takže sněhu dost - proto 4-kolka. Na ovládání mi zase přijde lepší 3-kolka. Bohužel v blízkosti není pořádnej obchod s kočárkama, takže se těžko rozhoduje. 😒
Když poradíte budu ráda. 😉

martuli
11. říj 2009

Mame kocarek od cervna, Spirit S3, spokojenost velika, vse pasuje, sedacka Tario je opravdu tezka, do baze se dava vyborne a poutani prcka do ni jde taky dobre, pasy se nadherne povoli. Meli jsme Fashion korbu a ted jsme presedlali na vloznou tasku a sportak, ne kvuli mistu, ale taska mi prijde teplejsi. A Mininest je vyborny, vim, ze jsme vybrali skvele

scai
11. říj 2009

Kolik váží ta sedačka tario? Nikde to nemůžu najít, ale zajímalo by mě to, když píšete, že je těžká...
Právě se rozhoduji mezi maxi-cosi a tario. Maxi-cosi váží 3,25, to se dočtu všude, ale u taria to nepíšou. Nechápu proč. Michale?

poletucha
11. říj 2009

scai-asi prave proto 😀 Ja bych teda ted uz vybrala radsi maxi-cosi 😉
martuli-tak to nechapu co delame blbe s tema pasama 😕 bud jsou hodne na fest,ze tam prcka davam stezi anebo kdyz se to vzadu prenda do dalsi diry,tak pak nejdou poradne dotahnout 🙄

germik
11. říj 2009

Ahoj scai, tiež som sa rozhodovala medzi maxi cosi, tario a roemer. Nakoniec sme kupila Maxi cosi /ale hlavne kvoli tomu,že som v 9-tom mesiaci už nemala nervy a kupila som jednoducho prvu z tých troch,ktorá mi prišla pod ruku 😀 / S Maxi cosi som velmi spokojná,možem odporučit, ale určite su výborné i tie dalšie dve. Si len pamatám,že mi predavačka v obchode vravela,že Tario je priestrannejšia /takže ak čakaš vačšie babo vydrží dlhšie/ a da sa trošku polohovat

michal_spuntik
11. říj 2009

Ahoj,
Tario mám vedle sebe, ale váhu bohužel ne. V technických materiálech jsem to také nenašel. Pocitově mezi Tariem a Maxi Cosi velký váhový rozdíl není, ale Tario se skutečně hůř nosí. Víc než váha vadí zesílené boční výztuhy, protože vás nutí nést sedačku dále od osy těla a tím pádem se nese docela blbě.
Nacvakávání do báze, vyndavání z auta, nasazování na kočárek - vše naprosto bez problémů. Možnost polohování (v kombinaci s bází v autě) je také zcela ojedinělé a podle mě velmi dobré.
Sečteno, podtrženo: kdo potřebuje sedačku hodně nosit, je Tario náročné. Pokud to není to nejzásadnější, tak je Tario výborná volba.
Michal

gucci
12. říj 2009

Tak už máme Teutonku doma, je fakt božíííííííííííííííííííííí 😵

micmut
12. říj 2009

ahoj, moc prosím o info. Teutonia Spirit S3 byla mým favoritem odjakživa, ale kvůli úspoře financí jsem si vybrala kočárek nad kterým každým pláču. Naposledy o víkendu, kdy jsem vyměnila hluboké lůžko za sportovní a zjistila, že je příliš úzké!!a náš drobek je tam jak sardinka s pokrčenýma ramínkama. Takže nyní vybíráme kočárek nový (to je ta úspora financí) a jsme zaměřeni právě na Spirit S3. Proto se ptám zkušenějších - myslíte, že sportovní korbička je dost široká a dítě se tam vejde pohodlně i s fusakem???Malému je právě půl roku, takže bude v kočárku ještě hodně spinkávat.Moc díky

lila75
12. říj 2009

micmut, na pohlad vyzera ta sportova cast uplne postacujuca. No najlepsie urobis, ked zoberies maleho do obchodu a posadis ho tam 😀
kazde dieta je ine, takze sa to aj tak neda zovseobecnovat, najlepsia je vlastna skusenost.

mayka
12. říj 2009

caute ,
chcem sa spytat ci zimny návlek na ruky http://www.spuntik.cz/teutonia-muff-2009-zimni-... je vohdny aj pre ine kociky. My budeme mat gesslein nakoniec ale ten návlek by som si chcela kupit a takisto ci na neho tiez treba cakat tak dlho ako na kocik samotny alebo tieto navleky maju v BM na predajni .

dakujem.

martuli
12. říj 2009

poletucha - ty pasy jdou povolit, usadis prcka a pak utahnout

europa8
12. říj 2009

Ahojte teutonacky,
potrebovala by som poradit,mame Spirit a chcem nan kupit nanoznik.Na original teutonacky sa caka 3 mesiace,takze potrebujem nejaky iny.Neviete aky by mi na Spirit pasoval?Mate vsetky original?
Dakujem.

ivanek
12. říj 2009

Europo, já měla i neoriginál nánožník - Emitex (typ golf s límcem). Dělají i na trojkolky ten je větší. Barvy tuším světle šedá, tmavě šedá, červená, černá, tmavě modrá. Dobré jsou i nánožníky od Ivema Baby, nebo si nech ušít 🙂
Tady je odkaz na šikovnou paní, která ti ušije kde co
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=243892
A tady ten nánožník Emitex "golf s límcem"
http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=717593

akcull
12. říj 2009

Europo,
jestli chceš originál nánožník a nechceš čekat, tak se zkus zeptat tady, mají nějaké barvy na skladě.

http://www.babyrenka.cz/03-kocarky-teutonia/nan...

gucci
13. říj 2009

mayka: můj šéf měl Muffa i na kočárku Mutsy, takže si myslím, že to pasuje 😉

ingusa
13. říj 2009

Ahojte,

tak aj ja sa podelim o skusenosti s tymto kocikom..Kupili sme si Teutoniu Cosmo, a musim povedat, ze neviem ci sme az tak spokojni:/ Velmi sa mi v predajni pacil a bola som velmi rada, ked sme si ho priviezli domov, ale asi tyzden co sme ho pouzivali, zacal dost vrzgat! nepoviem, keby mal pol roka ale po tyzdni? teraz neviem ci by pomohlo nejake "namazanie" ale tomu nepomoze asi nic..:( a to nehovorim, ze po kazdom zavrzgani (hlavne ked prechadzame obrubniky a kocik zdviham) sa mi mali zobudza...takze prenho tiez velmi nepohodlne..a co sa tyka hlbokej vanicky, budem rada ak sa mi tam zmesti aspon cez zimu, lebo pocitam, ze ked bude mat malicky pol roka, tak sa tam asi vobec nezmesti...
Aby som uplne "neskritizovala" tento kocik, dizajn je prekrasny...velmi sa mi paci..🙂

lentilk.a
13. říj 2009

Ahojte,
prosim Vas, neviete ci sa fa Teutonia Polarbear, ten rukavnik teply co sa upina na rucku kocika, upevnit aj na rucku s rucnou brzdou? Dakujem velmie pekne. 😵 😵

bibi78
13. říj 2009

s tym vrzganim to zaujima i mna. nas zacal vrzgat tiez asi po tyzdni, nie je to nic hrozne, a uz vobec to malemu nevadi, on ma tuhy spanok, najma ak je vonku, ale otravuje to mna. teda to vrzganie nie je pocut stale, iba ak kocik pohojdam z boku do boku. tiez ma napadlo namazenie, ale neviem, co presne treba namazat, zda sa mi, ze vrzga ta cast, kde je nacvaknuta vanicka... tazko identifikovat presne miesto...

a dalsia vec. ak mam minimest, myslite, ze treba kupit aj zimny fusak? my tu mame take mierne zimy, malokedy to klesne pod nulu, ale v tej dobe bude maly asi uz v sportaku, lebo predpokladam, ze do hlbokeho sa uz nezmesti...

editah222
13. říj 2009

Lentilka - palarbear jde i na kočárek s ruční brzdou. Mám to tak a pasuje to v pohodě, dnes jsem vyzkoušela i v praxi 🙂

Bibi - já mám mininest a na naši zimu mi připadá tenký, ale je to jen můj názor. Objednala jsem si Lodger Bunker, dnes dorazil a vypadá skvěle. Uvidím jestli bude i funkční.

evikholik
13. říj 2009

Po delší době zdravím 🙂 a musím se pochlubit, že mi psali z Dětského ráje, že mi kočárek dnes posílají 🙂. Tak jsem natěšená, mám objednaný Spirit 😉 . Jinak na Malvíkovi jsem našla info, že už se dá objednávat nová kolekce:

11. 10. Již je možné objednávat kolekci 2010 Teutonia. Ceny ještě budou upřesněny, ale nebudou se významně lišit od 09. Malou změnu zaznamená konstrukčně podvozek Spirit S3 a chystá se zcela nový kočárek pro dvojčata Team Cosmo. Nově je možné kombinovat barvy z řady Fashion u korby odlišit vaničku od stříšky a u sporťáku je možné barevně odlišit sezení, boudičku a madlo. Vše z barev Fashion.

a mají i barevnici http://www.malvik.cz/odkazy/data/malvik.cz/soub...
🙂

simounah
13. říj 2009

K vrzání kočárku. Nám Spirit začal vrzat asi po 4 měsících - promazali jsme všechno - nějakým tím sprejem co doporučují. A hlavní vrzající bod byl : nad předním kolem jak je rám a v něm hned nad košíkem po bocích uchycené ty černé dráty co vedou od adaptérů šroubky. Při skládání se to v tom místě vlastně skládá. Tak u nás to bylo tam. Po namazání opět super tichý chod a opět jsme byli spokojení.....tak zkuste třeba to máte taky tam 😉

lentilk.a
13. říj 2009

Ahoj, dakujem. 😉 A aj mne vzrga Spirit, simounah, prosim Ta, cim presne ste to namazali? Dakujem. 😉

europa8
13. říj 2009

ivanek,akcull-dakujem pekne za rady,musim sa hybat kedze zacala byt poriadna zima.
Este raz vdaka 😵

simounah
13. říj 2009

lentilka : je to nějaký silikonový spej WB40 (snad to píši dobře).... on Michal by asi věděl přesněji - určitě ho jako prodávající taky doporučuje

michal_spuntik
13. říj 2009

Ahoj,
tak jsem zase jednou dorazil na Koníka 😉

Ohledně toho spreje - je to WD40. Ale kde to přesně vrzá neumím poradit, protože normálně tyhle kočárky nevržou vůbec. Takže pokud vrže je nejpravděpodobněji něco povolené... takže jako první doporučuji překontrolovat šroubky. A potom samozřejmě kdo maže ten jede - takže promazat vše co se promazat má 🙂 Mělo by to přestat.

Polar Bear (nebo Muff jak chcete) se hodí na libovolný kočárek a to i na kočárky s ruční brzdou.

Ještě k té barevnici - chcete li velké náhledy na kolekci 2010 - tady je odkaz:
http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/albu...
objednávat se už dá měsíc. Můžete si vybrat buď z barev 38xx = Trend designs 2010
nebo poskládat z barev 40xx - Fashion Designs 2010 a to u sporťáku ze tří částí boda/sezení/madlo (nepříklad 4000/4015/4025) a u hluboké Fashion korby opět ze tří barev Bouda+nánožník/vnějšek korbičky/vnitřek korbičky (například opět 4000/4055/4010)
K technickým změnám nedošlo. Některé barvy 2009 zůstaly nezměněné ale dostaly nové číslo například 3600(2009)=4000(2010) nebo 3610(2009)=4010(2010) a podobně.
Podvozky jsou úplně stejné jako 2009 pouze u Spirita je předek stejný jako byl a zadek stejný jako byl na Cosmo 2009 a stejně tak i nákupní košík.
Poslední změna je u Elegance (takže okrajová věc) - udělali na ní nový způsob upínání hluboké korby a sporťáčku.
Jo a ještě jsou nové adaptéry na Tario...
........................
Poslední - a v tom se určitě vyžijete 😉 jsou nové fusaky - opravdu moooc hezké. Místo okecávání opět odkaz:
http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/albu...

a já mažu zase pít čaj a pojídat paralen 😖
Michal

martuli
14. říj 2009

Tak jsem dneska mela na kocarku mufika na ruce, mohu jen doporucit, krasne se nacvakne a na ruce je teplo 🙂