Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

ivanek
14. zář 2009

Jéé, díky moc. Barva je krásná. Já pátrám, marně, jak vypadá ta světlejší zelená v reálu. Tu jsi náhodou neviděla?
A nad tou barvou sporťáku přemýšlím 😉 Nemáš náhodou fotku?

jmisa
14. zář 2009

Tady je vzorkovnice
http://www.kocarky-teutonia.cz/upload/soubory/s...
je tam i ten sporťák. Podvozek máme Fun system.
Ta světlejší zelená mi přide trochu do šeda, ale každej vnímá barvu trochu jinak.

franzovka
14. zář 2009

ahoj všem - nesháníte některá přebalovací tašku v červené barvě 3615? Kamarádka si ji koupila, ale ani jednou ji nepoužila, tak by ji ráda prodala. Původní cena: 1750 Kč, nyní za: 1450 Kč

ivanek
14. zář 2009

Miso, díky za odkaz. Barvy z netu už mám prolezlé skrz na skrz 🙂 Ráda bych našla reálné fotky.
Celkem se mi líbí i tato korba
http://www.malvik.cz/img/normal/91674.jpg

jmisa
14. zář 2009

No já zatím se sporťákem nejezdím a mám ho uložený u tchánovců.

ivanek
14. zář 2009

I tak moc díky 🙂
Budu dál zkoumat barvy 😀

niki11
15. zář 2009

Ahojte, chcela by som poprosit o radu mamicky (ci oteckov), ktori mali zimne babatko a nemali pevnu vanicku Fashion, ale niektoru z tych z vloznych tasiek. Rozmyslame nad tou, co sa v nemcine vola Softtragetasche. Nemate s tym niekto skusenosti? Ci bolo treba este fusak, ako je to stabilne pre male babatko atd... Dakujem!

quetka24
15. zář 2009

Ahojte, neviete mi poradit,kde by sa dali na nete objednat kolieska na Teutoniu? Nase su uz trosku ojazdene 🙂 a ked sme sa na to pytali v babymarkete, zostali sme ich neochotou neprijemne zaskoceni. Dakujem!

tono_babymarket
15. zář 2009

pre quetka24
...to nie je o neochote, ale o možnostiach, náhradné diely sú dodávané len pre "naše" kočíky...nuž ale tvoj manžel, teda ak to bol on...tiež nebol 2x príjemný 😉

pre niki11
...rozmerovo sú podobné, čakáš bábetko koncom januára, tak myslím, že úplne v pohode aj s vložnou taškou....

niki11
15. zář 2009

Vdaka Tono za odpoved. Vidim, ze si od "fachu", nevedel by si mi prosim poradit ci model Quadro S je to iste ako Mistral S? A este, ci do tej vloznej tasky treba na zimu fusak... Vdaka mooooc!

lodicka30
15. zář 2009

Ahoj všem,

zajímám se o Teutonii a uvažuju o cosmu nebo spiritu. Ale na oficiálních stránkách teutonie.com jsem se dočetla, že Teutonie jde na veletrh s nějakým novými věcmi. Tak otázka pro Michala, jestli neví s čím se chystají nebo co bude jiné. Jinak jsou i v některých látkách už vyprodané a zastavili výrobu. Zatím nespěchám, ale sbírám informace.

Známý mě honí do bugaboo, že to je in. Jinak cenově bych ani neřekla, že to je dražší kočárek. Když si vyberu se vším i výbavou.... Také jsem se chtěla zeptat, zda by šla do Fushion korby koupit dva vnitřky - třeba černé kroužky a zároveň jen šedý, abych si to mohla měnit. Nechce se mi totiž rvát tam nějak ty pleny, to je děs. To bych si nechala ušít raději několik potahů z froté na tu matraci. Tak vaše názory, jak jste to řešili.

Děkuji za čas.

mayla
15. zář 2009

Tak 17.9. by měli předvést novinky na veletrhu v Kolíně nad Rýnem. Zajímá mě za jak dlouho se to dozvíme my. Já se docela těším. 🙂

gabous
15. zář 2009

pro Lodicku30:

Na kdy čekáš mimčo? Jestli budeš mít podzimně-zimní, tak nemusíš dávat žádnou plínku, protože je mimčo zabalené ve fusaku a rychlozavinovačce, jen pro ublinkávání můžeš podložit hlavičku. Já jsem měla takový placatounký polštářek od rychlozavinovačky.
Vložku do korbičky můžeš normálně prát v pračce, vychytáš si počasí, aby ti to uschlo do druhého dne. I když já jsem jí prala jen jednou, malej neublinkával a v korbičce jen leží tak nemá moc prostoru to ušpinit.
Sporťák to je už něco jiného, to máme pořád upatlaný od rohlíků, křupinek ..... 🙂 Ten peru pořád, ale taky není potřeba řešit to vložkou navíc. Ten potah korbičky je rozepínací, vypereš jen to co je ušpiněné a taky to dobře schne.

michal_spuntik
15. zář 2009

Ahoj lidi,
omlouvám se, ale teď pár dní nebudu online, takže všem kteří mi napsali IP se omlouvám pokud neodpovím ihned. Jedu pracovně všude možně (mimo jiné i do Německa na veletrh ale nejen tam). Co zjistím, dám samozřejmě vědět. Pokud to půjde, zkusím vám odpovědět na dotazy jak v IP tak v diskuzi.
Michal

michal_spuntik
16. zář 2009

Pro Lodičku:
klidně můžeš mít vnitřků fashion korbičky kolik chceš, ale potřeba to není (viz odpověď Gabous)
Ohledně Bugaboo - to si musíš rozhodnut sama - tady se od lidí dozvíš, že Teutonie je lepší, na diskuzi o BGB samozřejmě, že BGB. Můj názor je, že nejzajímavější na BGB je, že je kočárkem celebrit - ale to je hlavně proto, že tak má BGB nastavený marketing, to jim "nežer". Není to o kvalitě spíše o odlišnosti.
Ten kočárek v sobě má několik unikátních nápadů, tím se odlišuje od šedého průměru, a obecně ho vnímám jako nadprůměrný. Majitelky BGB se za něj jsou schopny rvát do posledního dechu a napadat všechny kolem - zejména ty, kteří si z nich utahují (viz Yanna). Ale ten kočárek zdaleka není excelentní. Pro většinu (nikoli pro všechny - nejde házet všechny do jednoho pytle) kdo s ním jezdí, je to symbol "já na to mám a jsem dobrá - stejná jako Brad Pitt a Angelina Jolie" - což je pro mě usměvné, ale pro hodně holek evidentně velmi důležité. Ale samozřejmě tohle nahlas přiznat skoro nejde ("nejsem přece žádná pipina 🙂 ") a tak se perou za jeho super funkce, které ve skutečnosti zdaleka tak super nejsou.
Pokud bych ho měl porovnávat s Teutonií (což v každodenní praxi dělám) tak to Teutonie vyhrává "o parník", stačí je dát vedle sebe a porovnat funkce, ovládání, brzdy, polohování, kolečka, atd. atd...
Michal

zuzana581
16. zář 2009

Ahojte. Tak som sem zasa nakukla. Chcela by som pridať trošku nových poznatkou ohladne teutonie. Dúfam, že to nebude velmi pôsobiť ako kritika, lebo to nechcem. S kočíkom som stále velmi spokojná. Takže, vložnú tašku sme po troch mesiacoch zrušili. Už sa nám tam malý nevošiel. Respektíve vošiel ale bol tam od do, tak som ju prerobila na ten fusak aby tam mal viac pohodlia. Ak by som mala dnešné skúsenosti, tak určite objednám madrac do šporťáku a predlžovací nástavec a fungujem tak. No ale nevadí. Jedna vec mi vadí na búde. Ak je búda hore, tak je dlžka lehátka super, ale ak sa dá dolu, tak uberá z ležacej časti dobrých 10-15 cm. Je to škoda. Chcem sa ešte opýtať nakolko som tu dlho nebola a nestíham čítať všetko, či tu už niekto zodpovedal tú otazku ohladom nálepky na rúčku teutonia, čo sa odlupuje. Či sa dá kúpiť náhradná.

lul
16. zář 2009

zuzana a co odporucas pre zimne babo? mame tu tasku acakame novembrove bejby

ohladom nalepky sa este nik konkretne nevyjadril ☹

safira1
16. zář 2009

nálepku chcem aj ja, už sa na ňu pýtam asi dva mesiace, dnes som sa ju snažila domaľovať, ale ani to nevyzerá dobre. Mne v búde trochu zavadzia tá sieťka, keď malý spí, má ju na hlave. Ale to nebola kritika, lebo tiež som s teutoniou dosť spokojná.

niki11
16. zář 2009

Zuzana, Lul, mate tu vloznu tasku, ktora sa vola po nemecky softtragetasche? Pytala som sa na skusenosti mamiciek so zimnym babom, ale ziadna sa neozvala. My cakame v januari a chcem sa uistit, ci je tato vhodna na zimu aj namiesto vanicky a ci do nej treba fusak a ako funguje...

lila75
16. zář 2009

niki: my cakame tiez v januari, ale chceme normalnu hlboku vanicku. Netrufla by som si novorodenca vozit v tej taske, lebo tazko odhadnut aka tuha a dlha bude zima. A bez fusaku to isto nepojde, ci uz s vanickou alebo s taskou, s tym nepocitaj. Chceme tiez Teutoniu-trojkolku, zo vsetkych kocikov co sme videli sa nam pozdava najviac, hoci osobne skusenosti s nou nemame. No kedze som uz odkocikovala dve deti, viem, ze hlboka vanicka je najistejsia pre take male baby. 🙂 Kamaratke, ktora vozila svoju dceru (narodenu v novembri) iba vo vloznej taske (nie Teutonia) sa stalo, ze mala dostala zapal pluc. Bola vtedy dost tuha zima, to je fakt, no clovek nevie aka bude teraz...

zuzana581
16. zář 2009

No ja nebudem nič odporúčať, lebo som neni odborník na tieto veci, ale ja osobne by som aj zimné bábo riešila tak ako som uz písala. Madrac do šporťáka a predlžovací nádstavec. Kúpila by som nejaký dobrý teplučký fusak a je vybavené. Žiadne vložné tašky ani vaničky. Dieťatku v šporťáku s fusakom určite zima nebude a aspom sa nebude tiesniť v prenosnej taške. Ja osobne si inak ani neviem predstaviť natrepať dieťa aj s fusakom so vložnej tašky. A keď píšu, že sa vložná taška dá prerobiť potom na fusak, tak je to síce pravda ale ten fusak je tak maximálne na teplú jeseň, ale jar, lebo ak by bolo pod 20 stupňov, tak by tam to dieťa mrzlo.

zuzana581
16. zář 2009

A ešte som zabudla napísať, že podvozok Cosmo má zo všetkých typov teutonie najplytší košík. Ostatné typy ho majú pekne hlboký. Mne ten cosmácky nestačí a keby som toto vedela dopredu, tak objednám radšej Lambdu alebo Fun systém.

lul
16. zář 2009

niki - ja nemam este ani dieta a ani tu vloznu tasku, takze tiez cerpam z kazdeho komentaru tak ako ty, zial neporadim ti. a neviem, ktoru tasku myslis, neviem po nemecky, hod link 😉

lila - sorry, ale myslim si, ze za zapal pluc urcite vlozna taska nemoze. ked je vonku treskuca zima, nebudem sa s novorodencom trepat von, a je jedno, ci v pevnej korbe alebo v taske 😉

zuzana - a ako vyzera ten matrac? osobne mi plytky kosik nevadi, na nakupy chodim autom. Na Spiritovsky kosik sa zas kocky stazovali, ze tam nic nedaju, kvoli nejakej tycke. Lambda a Fun system maju tiez svoje pre a proti, kvoli ktorym sme volili radsej Cosmo 😉

franzovka
16. zář 2009

zuzana581 a ty bys vyrazila s miminkem pod 20 stupňů ven? Na ten fusak se taška předělat dá, ale nechápu, jak můžeš čekat, že přidaná funkce tašky bude plnit funkci spacáku horolezců v Himalájích...To stejné s košíkem - kamarádka má kočárek od Mutsy a dole narvané 2 koše - to je parádní tíha, když veze obrovský nákup a k tomu těžký mimino. Mně osobně to aspoň brání narvat kočár velkýma těžkýma věcma, když už mimčo samo o sobě váží víc než dost... ( a nám ho dodali bez motoru 🙂 ☹ )

kacik55
16. zář 2009

Ahoj. Máme prosincové miminko a používali jsme Fashion korbičku. Jednak mi to přišlo prostě na malé miminko vhodnější a takové teplejší 🙂 a taky se mi to víc líbilo. Když byly třeskutý mrazy, tak jsem ho dala do dvou fusaků, krásně se tam vešel a jak už jsem tady psala, v korbičce byl do necelých osmi měsíců. A vešel se, přestože nepatří k nejmenším miminkům.
Mám spirita a je sice pravda, že tam jedna tyčka překáží, ale stačí si vychytat systém ukládání věcí a není problém. Je to dost hluboký košík a vejde se mi tam hodně věcí. Prostě nákup na pár dnů-pečivo, ovoce, zelenina, mléko, jogurty, pár drobností.
A chci taky novou nálepku!!!!! 🙂

zuzana581
16. zář 2009

FRANZOVKA vôbec nečakám, že taška prerobená na fusak bude plniť funkciu spacáku horolezcou v himalájach (nemusíš byť ironická...), tá fusakotaška keď je už prerobená na "fusak" neplní žiadnu ulohu. Vôbec som nečakala, že to bude fajnový teplučký fusak, ale aby mal malý studené nohy, keď mal ponožky, bol zakritý dekou a v tom kvázi fusaku a bolo vonku 20 stupňou, tak to potom nemôžeme hovoriť o fusaku. Možno tak názov letný fusak by bol vhodnejší. Mne momentálne plní úlohu podložky, aby mal malý ešte rovnejšie pod chrbátikom a potom aj funkciu predlžovacieho nádstavca, keďže som si ho nekúpila. A určite by som išla aj s miminkom von každý deň aspom na 20 minút ak by bolo aj tých -20. Mám perfektný fusak ešte po dcére a nikdy neprišla domov so studenými nohami a to mala väčšinou len pančušky, dupačky, ten fusak a zakritý nánožníkom.

zuzana581
16. zář 2009
lila75
17. zář 2009

lul - jednak som nehovorila o treskucej zime, ale pod nulou rozhodne bolo. Jednak niekedy musis ist von aj s novorodencom, aj do treskucej zimy - ako napr. ta moja kamaratka, ktora musela denne chodit po starsie dieta do skolky. Kedze sa jej mimco narodilo v novembri, pouzivala tu vloznu tasku vlastne pocas celej zimy, takze neskor uz ani neslo o novorodenca, no ked je zima, tak je zima a dieta treba poriadne zaopatrit. To je moj nazor a jednoducho by som to ja so svojim dietatom v zime bez hlbokej vanicky neriskovala. Samozrejme je to kazdeho osobna vec, no niki chcela radu, tak som jej napisala svoj nazor.

marta.k
17. zář 2009

tiez sa zapojim trosku mimo temu: bez ohladu na to aky ma babo kvalitny fusak by sa von nemalo chodit s novorodencom pokial je pod -5C a s kojencom pod -10C. je to koli tomu aby babatko nedychalo mrznuci vzduch, moze si mrazom "popalit" pluca, cize je velmi pravdepodobne ze male babo moze dostat zapal pluc pokial sa pohybuje v treskucich mrazoch.
A inac so spiritom jazdim uz skoro 5 mesiacov,zatial sa stale krasne vojdeme do pevnej korby fashion (uvidim ako to bude az bude treba aj fusak 😝 ) a nemenila by som za iny kocik 😀
PS: nalepku mi okusala macka 😠 a tiez patrim medzi tie,ktorym sa paci,takze by som tiez chcela novu. Snad Michal niecio zisti,ci sa bude dat kupit nahradna.

ivanek
17. zář 2009

Ahoj, já teda nemám zkušenosti se zimním miminkem. Syn je v dubnu a na něj jsem měla vložnou tašku. Na dceru, která je narozená v květnu, jsem měla klasickou korbu. A na třetí určitě koupím korbu. Syn se do tašky vlezl 4,5 měsíce, dcera do korby 7 měsíců a ještě by se vlezla, ale už moc nechtěla 🙂
Vložná taška se mi zdá užší.