Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

gucci
9. črc 2011

@krpcek Mini Nest

krpcek
9. črc 2011

a je v nom dost teplucko? mne sa zda byt tenky, musim ho ist pozret nazivo.

hojda
9. črc 2011

@krpcek Dita Tábor fusak stermoregulací Outlast! Nemá chybu, není v něm horko ani zima.

gucci
9. črc 2011

@krpcek naše dcera se narodila na Silvestra a odjezdila v něm celou zimu a v pohodě, mě se líbilo, že přesně pasoval do hluboké korby...do sportáku jsem pak kupovala Lodger Bunker

krpcek
9. črc 2011

@gucci no pojdem ho omrknut - zatial mam vybrany concord alebo wallaboo.

babyrenka
10. črc 2011

@julkaaa : z dlouholetých zkušeností našich zákazníků víme, že přeprava kočárku v letadlech bývá vždy problém, na značce nezáleží. Obvykle je důležité již při odbavování klást důraz na to, že s kočárkem potřebujete dojet až do letadla. U delších letů to nebývá problém, společnosti používají větší letadla a Váš kočárek bude uložen na palubě mimo normální zavazadlový prostor. Také Vám ho před výstupem z letadla opět předají, takže máte možnost okamžitě zkontrolovat, zda je v pořádku. U některých společností na vnitrostátních přepravách však tato možnost není. Pokud již kočárek musí cestovat jako normální zavazadlo, často se stává, že ho poškodí letištní personál při manipulaci se zavazadly. zabalený kočárk není právě lehký a často pak bývá vyložen volným pádem přímo na letištní plochu. V takovém případě ho ani ochranná folie nezachrání. V minulých letních sezónách jsme zaznamenali opravdovou epidemii poškozených podvozků a kočárků, obzvlášť z řeckých ostrovů, vyjímkou nebylo ani Mexiko. Pokud pak kočárek vyzvednete spolu s ostatními zavazadly, okamžitě ho rozbalte a zkontrolujte, zda je v pořádku. Všechny letecké společnosti jsou pojištěny proti poškození přepravovaných zavazadel a mají povinnost Vám způsobenou škodu nahradit. Obvykle s tím nebývá problém, když poškození uplatníte včas, u západních společností ale většinou musíte počítat s amortizací kočárku, tedy náhrada škody se snižuje s jeho stářím, například největší německá letecká společnost ji uplatňuje zcela automaticky. Autosedačka jako taková není u delších letů příliš vhodná, dítě by v ní nemělo být usazené nepřetržitě déle než jeden a půl hodiny, pak by mělo mít možnost se protáhnout a procvičit, samotná autosedačka pak stejně nejde v letadle, kde u sedadel používají pouze dvoubodový pás přes břicho, spolehlivě a bezpečně připoutat, protože potřebuje pás tříbodový.

divosko
10. črc 2011

Ahojte baby,chcela by som sa spytat, ci mi bude akakolvek autosedacka vajicko z Maxi Cosi, pokial si kupim adaptery, sediet na Spirit S3? Ako je to s hlbokou vanickou? Tiez sa musia dokupovat adaptery?
Dakujem za pomoc🙂
😉

julkaaa
10. črc 2011

@hojda
@gabika84
@vivianaba
@babyrenka
Dakujem za rady, uvidim este to vyriesime s kocikom, este mame par mesiacov cas 🙂 lietat budeme ryanairom, takze luxus a prilisnu ochotnu podla mojich skusenosti necakam 😖

imzadi
10. črc 2011

@babyrenka Dobry den, mam dotaz, kupovali jsme Cosmo 2011 pres Malvik a hrozne nam vrze hluboka korba, kdyz je upevnena na kocaru, samostatna konstrukce nebo kdyz je na ni autosedacka ci sportak nevrze, je to mozne reklamovat? diky!

mdvori
10. črc 2011

@hojda vložka do Spirita-no já mám právě tyrkysový kočár a dívala jsem se,že tam ve froté mají taky tyrkys,tak bych jím mohla říct o fotečku.Prosímtě a kolik je tam zářezů na popruhy?jsou tam 3 nad sebou?Není to tam vidět.A myslíš,že to froté je lepší než nová kolekce?Já bych si i objednala tu z 2010.Markéta

mdvori
10. črc 2011

PRANÍ POTAHŮ SPIRIT HB-holky,tak ho chci vyprat,ale jak ho sundat,to asi budu muset na boudičce odšroubat šroubky?jinak nevím,jak to jinak sundat.Děkuji za rady.markéta

babyrenka
10. črc 2011

@imzadi : u Fashion korby se občas stává, že začne vrzat prach na ocelových vzpěrách při tření o plastové kryty jejich uchycení, obvykle stačí prach z těchto částí otřít a místa tření trochu namazat, stačí i obyčejná Indulona. Dalším zdrojem vrzání by mohly být vzpěrky konstrukce korby uvnitř korby, jejich plastové pojistky jsou přichyceny ke dnu ocelovými sponkami a vzpěrky by o tyto sponky mohly vrzat ve chvíli, kdy se při jízdě po nerovnostech začnou po pojistkách posouvat do strany. Vrzání můžete reklamovat, pokud by se Vám je nepodařilo odstranit, to není problém. Jednou jsme ale podobně hledali zdroj vrzání u Fashion korby a až skoro po hodině jsme zjistili, že nevrzalo uchycení korby, ale složené adaptéry pro autosedačku Maxi Cosi na podvozku kočárku. Prostě se občas dostaly ve složeném stavu do pozice, kdy začaly vrzat mezi sebou. Pak stačilo jen změnit jejich polohu a bylo po vrzání.

babyrenka
10. črc 2011

@mdvori : pro sejmutí potahu střechy z její konstrukce budete muset odepnout druky na obou stranách střechy a potom vyšroubovat šroub, který spojuje složení kloubu pro polohování střechy. Když bude šroub povolený, zatlačte na něj a tím vysadíte z uložení plastový kroužek, který jednak tvoří spodní část druku pro potah a zároveň zajišťuje přední část konstrukce v kloubu. Tím rozeberete jeden z kloubů a potom již můžete stáhnou z konstrukce celý potah střechy. Doporučuji pak kloub zase alespoň částečně sešroubovat dohromaty, abyste nepoztráceli jeho jednotivé části. Druhý kloub není třeba rozdělávat, navíc Vám poslouží jako vzor pro opětovné složení konstrukce střechy po vyprání potahu.

imzadi
10. črc 2011

@babyrenka moc diky za odpoved, uvedene rady zkusime, jinak mame autosedacku tez Teutonku, takze pouzivame Tario...diky!

gabika84
10. črc 2011

ahojte. chcela som sa spytat, ta baza na autosedacku tario sa da upevnit v hociakom aute?

babyrenka
12. črc 2011

@gabika84 : báze pro autosedačku Tario se dá připevnit v naprosté většině aut hlavně díky tomu, že je pásová, není tedy odkázána pouze na Isofix. Díky tomu, že má vlastní brzdu pásu, lze ji upoutat i na sedadlech, která jsou vybavena pouze dvoubodovým pásem přes břicho, kde by samostatnou autosedačku kategorie 0+ nebylo možné připoutat. Díky polohování báze lze také jednoduše nastavit správný sklon autosedačky i na sedadlech s neobvyklým sklonem sedáku. Jediným omezením pro umístění báze v autě je rovnost podlahy pod opěrnou nohu báze, podlaha pod nohou by měla být minimálně v prostoru 25 x 25 cm rovná, takže ji nelze použít třeba v místech, kde u aut s pohonem zadních kol je v prostředku zaoblený tunel, tam nelze bázi na prostředním sedadle umístit. U vozidel typu MPV, která mají v podlaze ukryté přepravní schránky, je třeba zkontrolovat nosnost horního krytu těchto schránek, aby nedošlo v případě čelního nárazu k prolomení krytu této schránky, případně použít pod nohu ještě dodatečnou desku a tím nosnost horního krytu schránky znásobit.

darica
12. črc 2011

Dobrý den, mám alvi set 2009 a teď jsem ho chtěla připravit pro další dítě a tak ho chci vyprat. A zjistila jsem, že asi ta spodní část potahu, nejde sundat z konstrukce. Můžete mi poradit, zda to nějak jde? Děkuji.

babyrenka
12. črc 2011

@darica : spodní části korbiček, jak Fashion korby, tak i Alvi setu, skutečně sejmout ze své konstrukce nejdou, protože jsou přes potah nanýtovány montážní prvky pro nasazení na podvozek. Zde pomůže k vyčištění pouze houbička nebo hadřík, do pračky je dát nelze.

gabika84
12. črc 2011

@babyrenka dakujem krasne za odpoved. som si nebola ista, ci ta baza nie je taka, co potrebuje Isofix. mame Octavku, takze tam to bude potom asi bez problemov 😎

cherryann
13. črc 2011

Ahoj, nemáte náhodou někdo tuto novou Teutonii: http://www.spuntik.cz/teutonia-beyou-fashion-20... Opravdu je ten model tak dobrý, jak se tam píše? Nějaké osobní zkušenosti by mě potěšily 🙂

mdvori
15. črc 2011

@hojda mohla bych tě poprosit o fotečku toho potahu,jak vypadá bez kočárku a až je natažený v kočárku?to by se mi líbilo.Děkuji

hojda
15. črc 2011

@mdvori Ahoj, já byla na dovče, tak se ozívám až dneska. Fotku poslat nemůžu, protože náš kočárek už čeká složený a zabalený na půdě na druhé mimi🙂

hojda
15. črc 2011

@mdvori Já to mám vše zabalené, tak se k tomu nedostanu☹. Já myslím, že tohle je lepší, protože to opravdu krásně drží na kočárku a nemusí se to vůbec rovnat a neleze to. S těmi originál od Teutonie nemám zkušenost,

julkaaa
17. črc 2011

Ahojte viete mi niekto poradit, ci je nejaky rozdiel medzi kocikom spirit 2009 a 2011? Ide tam len o farbu alebo aj nejake ine zmeny??? dakujem 🙂

babyrenka
17. črc 2011

@julkaaa : rok 2009 byl pro Spirit v jistém smyslu přelomový, ke Spiritu přibyl čtyřkolový bratříček, tedy Cosmo. A to právě ovlivnilo následující ročník 2010 podvozku Spirita, protože mu následující rok darovalo svůj tvar přepravního koše, včetně rámu koše a svoji užší rukojeť. V letošním roce pak ještě přibyla přepravní pojistka složené konstrukce podvozku a vylepšená sportovní sedačka, tedy tři polohy výšky ramenních pásů a plastová výztuha integrovaná v síťce střechy.

kalo
21. črc 2011

Ahoj holky! Koupili jsme Teutonii mistral S a máme jen sporťák s přenosnou taškou místo korby. Chci se zeptat na zkušenosti s přenosnou taškou, jestli je možné ji využívat celou dobu- i během zimy, místo korby (nebo je nezbytné ještě korbičku dokoupit). Jezdil někdo s miminkem jen v tašce? Děkuji za zkušenosti.

martinka1981
21. črc 2011

@kalo ahoj,ja som jazdila len s vložnou taškou. Myslim že to stači a taška nahradza korbičku 😉
Aj ked ja som vela v zime nejazdila vonku,s dvomi krpcami sama som nemala odvahu 😀

babyrenka
21. črc 2011

@kalo : přenosná taška od Teutonie, ať již měkká nebo Vario Plus, plně nahrazuje korbu kočárku a obě jsou i dobře zateplené. Obě jsou postaveny tak, že po ukončení přenášení miminka v tašce je lze přestavět na fusak, do kterého se i roční dítě ještě vejde. Vzhledem k tomu, že v našich krajích bývá zvykem používat přes kočárek ještě nánožník a ten je také zateplený, není třeba do tašek ani v zimě třeba používat další fusak, stačí normální deka do kočárku a klasický zimní fusak použít až pro starší dítě na sportovní sedačce v následujícím roce.

kalo
21. črc 2011

@martinka1981 @babyrenka holky, moc děkuji za odpověď. Já měla právě u prvního kočárku klasiku korbu, tak si to zatím s touto měkkou neumím představit..Spíš zjišťuji, jestli to nemá nějaké nedostatky...ale logicky to plně korbu nahradí...

franzovka
21. črc 2011

Musím souhlasit, taška skutečně plně nahradí korbičku, ale navíc je mnohem praktičtější (velikost, váha, možnost použití jako fusak)

Kamarádka by měla zájem o starší teutonii spirit s ruční brzdou tmavší barvy bez výbavy do 6700 Kč - pokud byste některá měla zájem nebo věděla o někom, že ho chce prodat, prosím pište. Díky!