Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

pett7
6. kvě 2010

když není čas tak ji nacpu pod kočár a doma skládám 🙂

vivianaba
6. kvě 2010

Darica - par stran dozadu to tu niekto pisal ze original Teutonia fusaky su super, ze presne sadnu do kocika, nikde nevisia a netrcia. Osobnu skusenost este nemam, cakame na objednany kocik (vratane zimneho fusaku) tak snad bude vsetko fajn.

Neviem ci si len teraz viac vsimam Teutonie ale zda sa mi ze je ich vsade na okolo toooolko vela, kade chodim same Teutonky 🙂

adaba
6. kvě 2010

tak skládání u mne není problém, jde to fakt krásně, akorát zas máme vytrhané suché zipy 😠

dadka2
6. kvě 2010

Tak jsem se do toho skládání taky dala.........a roztrhla se mi originál taštička na pláštěnku, takže se skládáním opravdu končím☹

zorroz
6. kvě 2010

tak já originál pláštěnku taky skládám v pohodě, a do originál taštičky ji dám lehce. Pláštěnku skládám doma, na zemi ji pořádně poskládám tak aby se mi do té taštičky vešla. Chce to nacvičit 😉 A suché zipy nám drží 🙂

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
labutka
7. kvě 2010

ja mam aj obycajne igelitove aj nylonovu plastenku na teutoniu, a uz som davnesjie pisala, ze sa vobec nedaju porovnavat.
suhlasim s babyrenka, nylonova je ovela OVELA lepsia. ma svoj tvar, lepsie sa posklada, vyzera lepsie.
ten igelit som vedela poskladat len ja, manzelovi to vobec neslo. a mozno mi babyrenka objasni, dostali sme maly a vecsi igelit, ale nevedela som ktory je na sportak a ktory na hlboky kocik.

mna teraz prekvapilo, ze ked som isla naposledy s kocikom hore schodmi, a nadvihla som ho, z konstrukcie mi zacala vytekat voda. nie par kvapiek, ale mozno pol deci z nej vytieklo. dufam ze mi vovnutri nic nezhrdzavie. 😕

a este musim napisat k slnecniku - neviem kto ho vymyslal, ale ja ho neviem odopnut z konstrukcie sportaka. ako kazda baba, mam dlhsie nechty, ale nie ziadny extrem, ale neviem poriadne stlacit tu poistku. a druha vec, tie pasiky, co sluzia na zapnutie slnecnika, su nasite dost odveci, mali by byt v strede toho dieliku slnecnika, nie vsite tam, kde su zosite jednotlive diely. slnecnik sa neda poriadne zapnut. neviem ci ho budem pouzivat... 😖 a tak som sa nanho tesila...

labutka
7. kvě 2010

ale musim povedat aj pozitivne veci, napriklad na teutonii je fajn to, ze ma na sebe reflexne prvky. aj ked aj tie co tam su, mi pridu malo, ale ked si vsimam ostatne kociky, maloktory ma vobec nieco.
a taksito ocenujem, ze sa da sportak napolohovat do uplneho lahu, kedze maly mi spi aj cez den. a teraz sa mi paci aj to, ze sa da odzipsovat latka na bude, aby sa sportak lepsie vetral.

a este ma zaujima, na sportovej casti na operadle uplne hore su nasite take male klipsy, netusim co sa k tomu pripina.

pett7
7. kvě 2010

Malá pláštěnka je na korbu, a ta s nápisem regenpelerine pvc frei je ne sporťák. Jediné co mi dost vadí je polohování sporťáku a následná úprava boudy....my teda zatím jezdíme v lehu, ale párkrát jsme jeli z velkého kopce v pololehu a než jsem to všechno porovnala ☹ ☹ ale jinak je to super kočárek

bloumik
7. kvě 2010

Labutka malé klipsy na vrcholu zádové opěrky jsou k připnutí originál Teutonia fusaku. 🙂

labutka
7. kvě 2010

bloumik mam original fusak, vzor 2010, ale ziadne klipsy na nom nejsu. kocik mam kolekciu 2009.

bloumik
7. kvě 2010

Labut a no jo, já mám obé kolekci 2009 a je to na fusak. On je teď fusak v kolekci 2010 hodně proměněný oproti starším kolekcím, já mám ještě nezkracovací/neprodlužovací se zapínáním veprostřed, nikoliv po stranách, tak asi to teď funguje jinak.

mell
7. kvě 2010

holky, co brzda? Mám Spirita 2009 a dost mě překvapilo, že ta "nožní" brzda jde zacvaknout jen v určité poloze kol - prostě musím nčkdy při sešlápnutí s kočárem trošku hejbat, než mi to zacvakne. A když odbrzdím, musím taky někdy musím s kočárem nejdřív dozadu, protože dopředu mám kola bloklý... je to normální nebo máme něco špatně?
Jinak teda velká spokojenost 🙂

pett7
7. kvě 2010

mell to chce sundat kola, vyčistit a namazat olejem už se to tu probíralo, nevím na které stránce. Taky mě to trápilo a už je to v pohodě.

supi
8. kvě 2010

Ahojte teutonacky 🙂
neviete mi poradit...
na taske sa nam odtrhol cvok, cim sa pripina taska na kocik...
Myslite ze ma cenu to ist reklamovat? Aky je postup pri takejto reklamacii? To nam tu tasku prinajlepsom zoberu a poslu na mesiac prec aby to opravili, nie?
To asi bude jednoduchsie si u obuvnika dat novy cvok, ci?
Normalne by som taku blbost neriesila a spravila sama len ma stve ze ta taska bola draha a sa hned aj posr...
Dakujem

scai
8. kvě 2010

Supi tohle se stalo i kamarádce a oni jí to hned na počkání prý opravili! Ale kupovala to v Liberci v babyrence. Nevím jak to funguje jinde

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
scai
8. kvě 2010

Pláštenku mám tu nylonovou, tu lepší a je fakt super! Ten igelit jsem viděla u kamarádky a je to fakt nesrovnatelné!
Velká výhoda té nylonové jsou i reflexní prvky, což je v tom horším počasí super.

Ale mám ještě jeden dotaz, jeslti se vám to taky děje. Já s tím teda problém nemám,a le manžel
Máme spirita a manžel s kočárkem běžel a teda prý se mu nějak cukalo to přední kolečko. Běžel prý po rovné asfaltové cestě a tak o nechápe a je naštvaný, že jsem koupila drahý kočár a tohle že mu dělá... Je to normální nebo není?
Já mu říkala, že ať to zaaretuje a že by to asi dělat nemělo...ale to zase on nechtěl, že s tím chtěl jezdit i na bruslích a že přece to je lepší nezaaretované do zatáček...jenže brusle ted bvidím jako nereálné, když to v malinko větší rychleosti dělá tohle...

lodgermaniacka
8. kvě 2010

scai, pokial ja viem, tak pri behu by mal mať koleso zaaretovane

scai
8. kvě 2010

lodgermaniacko, no vidíš, já mu to taky říkala 😀 Mě to příjde logické. On sice říká, rovný asfalt, ale ona stačí asi úplná pidi nerovnost a pak to samozřejmě to kolečko nabere jiný směr a tím, jak je to rychleji, asi udělá co mu udělalo.

niki11
8. kvě 2010

Ahojte! My mame k Teutonke autosedacku Römer Baby Safe-plus SHR a chcela by som sa spytat tych, ktori maju skusenost s touto autosedackou, ci sa vam zda jej sklon normalny pre deti, ktore este nevedia sediet. Viem, ze pre prvu polohu pre novorodencov sa pouzije ten prilozeny vankusik, ale v navode pisu, ze vo vyssich poziciach sa vankusik uz pouzivat nesmie. Nasa mala ma 3 mesiace, takze samozrejme chrbatik sme uz dali na vyssiu poziciu a musim ju tam doslova posadit takmer do 90stup. uhla. Je to normalne?

supi
8. kvě 2010

Dakujem za rady, uz som dostala ip z BM a som velmi milo prekvapene ze to opravia na mieste a na pockanie.
Tesim sa dakujem 😉

scai
9. kvě 2010

Niki my tu sedačku máme taky a mě to nepříjde nějak extra blbé. Každopádně dítě v té sedačce nemá být moc dlouho, to jo...

niki11
9. kvě 2010

Vdaka Scai za reakciu. Ja neviem, ci nemame nejaky starsi model alebo co. Kupili sme ju minuly rok vo vypredaji v Nemecku a zda sa mi, ze ked som potom pozerala v obchodoch, na tych istych sedackach ale v modernejsich dizajnoch ten sklon bol miernejsi. Nevedel by mi Michal alebo Tono poradit, ci je mozne, ze starsie modely mali to sedenie take 90 stupnove a ci je to normalne? Vdaka!

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lul
9. kvě 2010

niki - aj my mame Romer, model Baby safe plus a tiez mam ten pocit ako ty. dokonca maly, ked v autosedacke zaspi, pada mu hlava dole 🙄 ked soferuje manzel, ja som s malym vzadu, tak mu hlavu drzim. ale ked s nim idem sama, nie som velmi nadsena... bojim sa, aby sa nezadusil.... 😝

niki11
9. kvě 2010

Lul, presne. Aj nasa mala ma hlavku uplne na hrudi lenco ju tam posadim, niekedy az tak chrci. Ani sa mi nechce kvoli tomu nikdy ist autom, lebo sa mi zda, ze tam trpi ☹

scai
9. kvě 2010

Lul, Niki, to je divné, Já toi dnes zkouamla, když jsme jeli a jako je to hodně kolmé, ale hlavička jí teda nepadá a příjde mi to pohodlné. Nemáte tam nějak špatně ten polštářek dole?

lul
9. kvě 2010

scai - vankus tam uz nema, nas maly je uz dost velky (takmer 6mesiacov, 70cm, 8kg)

niki11
9. kvě 2010

Ani my tam uz ten vankusik nemame, kedze vo vyssich polohach sa pouzivat nema. Ked bola malinka a mali sme vankusik tam, tak sa to zmiernilo a nebolo to az take kolme (aj ked ten system mi pripadal dost divny, lebo vankusik sa jej pod zadkom posuval), ale teraz ked sme dali chrbtovu opierku vyssie a vankus prec, je tam uplnych 90stupnov a ja sa bojim, ze malej poskodim chbrticu ☹