Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
6. čer 2011

@miana : Cosmo není špatná volba, na zpevněných cestách jezdí bez problémů, trochu horší je to ve štěrku, tam menší přední kola jdou trochu ztuha. Pokud to nebude takový terén, zvládá to Cosmo velmi dobře. Doporučil bych pro kombinování takových přejezdů kola vzor 60, jsou, hlavně ta přední, přeci jen širší, než kola vzor 50 a nebudou se ve štěrku bořit. Jinak polní i lesní cesty za sucha bývají většinou uježděné a ušlapané, takže i taková projížďka půjde. A pokud je někde vyskytne obtížnější kus cesty, většinou to maminky přejíždějí po zadních kolech. Cosmo také pohodlně složíte i do menších zavazadlových prostorů v autech, takže se Vám s ním bude i dobře cestovat.

miana
6. čer 2011

@babyrenka Děkuji moc za odpověď. Kufr auta je jedním z důvodů volby tohoto kočárku, máme totiž Fiat punto. Doufám,že do kufru půjde složit. Ještě jsem přemýšlela o Spiritu, ale čtyřkolka se mi líbí nějak víc.

babyrenka
6. čer 2011

@miana : když podvozek Cosma složíte, potřebujete prostor 57 x 90 cm, těch 57 cm pak ve výšce 24 cm za zadními opěradly, což je výška zadního kola. Pokud Vaše Punto tento prostor v kufru má, složíte do něj naplocho podvozek kočárku a na něj pak ještě můžete položit nástavby kočárku.

anitram18
6. čer 2011

holky, jak řešíte ty igelitiové průhledy na sporťáku?je na prd, jak tam svítí slunce a děcko to oslňuje...existuje na to něco? 😝

bobmichalka
6. čer 2011

Zdravím, mám dotaz na teutonu spirit. Dá se použít sportovní korba s vložkou na mimi 0+ nebo je nutné pořídit pevnou korbu? děkuji za pomoc :o)

babyrenka
6. čer 2011

@bobmichalka : od narození miminka můžete používat dvě varianty hluboké korby, tedy korbu Fashion nebo tzv. Alvi set. Nebo si můžete vybrat ze dvou typů vložných přenosných tašek, tedy měkkou vložnou tašku nebo Vario plus pevnou vložnou tašku. Sportovní sedačka samotná není pro převážení miminka od narození vhodná, není úplně rovná a také má nízké bočnice, které by použití samostatně vložené matrace ještě snížilo.

abnka
6. čer 2011

@babyrenka Dobrý deň, chcem sa opýtať na váš názor. Mám zatiaľ 5 mesačného syna, a meria už 74 cm . Chcela by som preňho športový kočík, ktorý je aj pre väčšie (dlhšie) detičky, a ktorý je vhodný na zimu(kde by bol chránený pred nápormi vetra a snehu, príp dažďa), keďže predpokladám že už na jeseň/zimu bude v šporťáku. Takisto by som chcela vedieť či sa hodí aj na popukaný asfalt a betonové kocky. Tu, kde bývam je plno nekvalitných ciest a kočík ktorý máme teraz, je dosť "tuhý", neodpružený ... Je podľa vás teutonia spirit dobrou voľbou ?
Ďakujem za odpoveď.

babyrenka
6. čer 2011

@abnka : podvozek Spirita je dobře odpružený, dostatečně velká kola celkem dobře překonávají nerovnosti, takže můžu Spirita doporučit i do Vámi zmiňovaných podmínek. Ostatně jeho kvality u nás na horách prověřily stovky zákazníků, Liberec se svou historickou dlažbou a cesty v Jizerských horách mají k dokonalosti daleko. Ostatně náš vnuk také nebyl žádný drobek, porodní váha přes čtyři kila a velikostí dodnes svůj věk zhruba o půl roku přerůstá, ve Spiritu neměl s prostorem nikdy problém.

tonko_babymarket
7. čer 2011

@abnka
súhlasím s babyrenkou, no ešte pridám, že ideálne by bolo zbehnúť niekde do predajne a malého posadiť do kočíka a odskúšať, prípadne porovnať s inými značkami...

jamys
8. čer 2011

@mikeskab ahojky,
tak to jsme se tam museli potkat 😀 my jsme na tom stejne 😉 take jsme objednavali v te akci, take Spirita 😀 a doufam, ze dorazi vcas - porad mi chodi info, ze vsechny dily jsou objednane u dodavatele 😉 ale termin porodu mame rijen, tak to jsem furt v klidu a kolecka jsem resila - viz nekde moje predchozi diskuze a volala jsem i do vsech prodejen Teutonia, mame totiz objednane kolecka 50 a premyslela jsem i o zmene na nafukovaci a nakonec na to kaslu. Ptala jsem se ruzne maminek co jsem potkala se Spiritem po meste a vyhody ty nenafukovaci maji, ze jsou siroke, coz u te trikolky na stabilitu je fajn a vsechny oslovene maminky byly nadsene 😉 a projeli s tim kde co, takze me uklidnily 😉 tak treba sjem uklidnila i ja Tebe 😉 Jakou mate barvu a korbu?

mdvori
8. čer 2011

@anitram18 no s tím mám také problémy,je to zrovna na takovém místě,kde prochází slunko na ležící dítko. 😖

mdvori
8. čer 2011

Jak řešíte,kam dávat lahvičku na Spiritu,existuje nějaký držák?

mikeskab
8. čer 2011

@jamys My tam byli první sobotu na předváděčce a druhou jsme ho jeli objednat, bylo tam hafo lidí. Jinak sporták budeme mít
http://www.teutonia.de/…ns-2011.html číslo 4145
korbu jsme nakombinovaly http://www.teutonia.de/…taschen.html bouda 4215 , vnitřek 4145, spodek 4210 a co vy?
Rozhodla jsem se taky nechat nenafukovací, je dobré že se dají koupit nové protože pak sjeté už nejsou pěkné. Já mám termín začátkem září a doufám že to stihnou.

mikeskab
8. čer 2011

@jamys Ty zprávy mi chodí taky a stále objednáno akorát sluneční clona bývá skladem 🙂 objednali jste taky tu komplet sadu s autosedačkou a bází?

tonko_babymarket
8. čer 2011

@mdvori
dá sa využiť univerzálny

jamys
9. čer 2011

@mikeskab jojo, presne tak, objednali jsme to komplet, at uz nic nemusim nekde shanet.... ostatni veci budu mit od kamosek, mam jich spousty a uz bych mohla mit od kazde veci cca 3 provedeni 😉))

jamys
9. čer 2011

@mikeskab no my sportak mame cerny a vnitrek 4245 (tyrkysovy) a korbicku mame Fashion - tu pevnou a barvu take cernou a vnitrek 4250. Nevime co budeme mit, a vlastne to chcem i pro pripadne druhe mimi, takze ta cerna nam prisla elegantni a vnitrky se daji dokoupit i k druhemu mimi 😉 a kolecka to proste musi zvladnout a hotovo 😀 jeste si chceme poridit na sport tohot Cruisera, ale na to musime nekde nasetrit, v zakladu stoji 20.000 ☹ coz kdyz pripocteme teutonia kocarek je pekna palka....

miana
9. čer 2011

@babyrenka Dobrý den, stále se nedokážu pořádně vyznat v těch podvozkách. Chtěla bych lehký, dobře ovladatelný a aby zvládl i jakýstakýs terén. Chápu,že se mé požadavky navzájem vylučují, ale prostě sháním nějaký rozumný kompromis, abys nemusela mít dva kočáry. Takže Cosmo, Spirit nebo MIstral S?

mikeskab
9. čer 2011

@jamys Já jsem popravdě na ty barvy dost zvědavá protože takovou kombinaci jsem nevyděla a většinou na ulici potkávám černé nebo hnědé. To vůbec nevím jak vypadá cruiser ale my nejsme tak sportovně akční 🙂 nám se líbil v malvíku ještě ten red castle.
Jinak jsme taky objednali komplet protože ta cena byla výhodná i když vysoká ale pořád jsme 6tis ušetřili.

jamys
9. čer 2011

@mikeskab my nevime co to bude, tak jsme sli do univerzalni, ja chtela treba i zelenou, jenze ta v nabidce 2011 proste neni a strcit pripadne kluka do fialove nevim ☹ takze jsme udelali kompromis, protoze ja mam cernou rada 😉 stejne tam bude milion hracek, tak to barevne bude i tak 😉 Vy mate peknou kombinaci, tak pak nafot az si ho vyzvednete 😉 A k tomu croozeru, jsem to blbe napsala, je to takovy ten vozik za kolo/lyze, na brusle...http://www.mall.cz/voziky/croozer-kid-for-1?gcl... mame kolem sebe hodne akcnich lidi, takze budeme vyrazet s nima (krome tech lyzi, protoze skiaply nemam a ani mi to nevadi 😉 a bezky si klido odpustim 😀DDD

mooncaa
9. čer 2011

@mikeskab To asi nebude Cruiser, ale Chariot vozík za kolo a spol.. Já pořídila teda Croozera, ten se všema doplňkama vyjde do 10. tis.

Za mne teda Spirit, jezdí jak po másle a je vhodný jak do terénu, tak do města.

mooncaa
9. čer 2011

@jamys Na mallu ho mají drahej, já ho sehnala za 7.6 tis k tomu odpruzeni za 1.6 na MMB nove a protiprachovou clonu jsem si ušila, ale dá se koupit za 500 Kč. Když tak podám bližší info do IP. Chybí mi zatím jen brzda.

Já mám Spirita šedého a krásně se s tím dá měnit barva, dá se barevný fusak, vložka do kočárku, deka. Mám pokaždé "jiný" kočárek.

jamys
9. čer 2011

@mooncaa no super, skvele, diky za tip! -a jak dlouho mas ten Spirit?

mooncaa
9. čer 2011

Jezdím se Spiritem 8 měsíců. Teď už se sporťákem naležato a s prodlužovacím nástavcem.

mdvori
11. čer 2011

@tonko_babymarket DRŽÁK NA LAHVE-ten vypadá dobře,ale jak ho najít,když ani nevím,kdo ho vyrábí.můžete mi dát buď odkaz nebo výrobce.Potřebuji tam dávat Avent lahve.Děkuji

mualem
11. čer 2011

cao kocky!
tak jsme dneska objednali 😵 😵 😵
radosti neusnu 😀

mikeskab
12. čer 2011

@mualem Tak to gratuluji...moc dobrá volba 🙂 my jsme asi tak v polovině očekávání, kočárek jsme objednali 16.4. což už budou 2 měsíce. Tento týden mi přišel stav objednávky, máme toho hodně a už skoro polovina věc je skladem tak uvidíme kdy to nakonec bude vše připravené...každopádně se nemůžu dočkat 🙂

lucy222
13. čer 2011

Ahojda,
máme možnost se dostat ke kočárku Teutonia. Já už po něm koukala v těhu, ale nechtělo se mi dávat za kočárek o cca 10 tis.víc než za náš stávající.
Ted však se naskytla zajímavá příležitost,tak uvažujeme o sportáku.
vy co s ním už jezdíte - víte o něčem co byste zlepšily/změnily? A podvozek? Chceme lechce ovladatelný do města i lehkého terénu -takže ten Spirit?
Jde do úplného lehu?
Díky moc.

sussanah
13. čer 2011

@lucy222 Spirit je jednoznacne uuuzasny. Jde dat do uplneho lehu, takze me lehce prerostle ditko jsem dala s klidnym svedomim do sportaku v 6m do lehu a pohoda. Navic je opravdu prostorny, i ted, kdyz ma maly 20m se v nem pohodlne vyspi (treba pdlozka pod nohy jde dat taky do rovna, takze mu ani nevysi nohy dolu). kocar je opravdu lehce ovladatelny, takze i kdyz ma cca 15kg a maly 13,5kg, tak ho porad muzu ovladat jednou rukou. Lehky teren v pohode zvladne, musis se akorat naucit par grifu, jak se jezdi s trojkolkama (naprnezapadnout prednim koleckem, jak vyjizdet patniky apod), ale je to o cviku. A teda ani nevim, co bych na nem zmenila, docela mi vse vyhovuje. Snad jen, ze se vzorek na kolem rychle sjezdil (cca po mesici), ale i tak to nicemu nebrani a rozhodne nove kola kupovat nebudeme. Ted uz ho pomalu pripravujeme na vozeni dvojky a po jednom diteti je i tak porad v perfektnim stavu, takze opravdu kvalita. Sice draha, ale kvalita 🙂

lucy222
13. čer 2011

@sussanah ja jsem i se soucasnym kocarkem spokojena, ale proste naskytla se prilezitost... 😅
jeee,tak to jsou same pozitivni zpravy...sice 3-kolka,ale snad to bude O.K.
Hlubokou korbu kupovat uz nebudeme-mala ma skoro 5 mesicu,tak chvilku pockame...no a autosedacku mame Maxi Cosi a tu bych tu bych za nic nedala...takze 'jen' ten sportak 😵
s tim,ze si jej mozna take nechame pro 2.
Co sis k nemu prosim dokupovala navic-plastenku? Slunecnik?
Diky 😉