Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

stana888
4. črc 2009

Ahojky ,my čekali též 13týdnů!! 😒 Ale pak jsme jako bolestné dostali přebalovací tašku za 1Kč!! 😉 😉 To taky nebylo k zahození! Ale v Babyrence nám říkali,že by se ta doba snad už měla o něco zkrátit. Tak uvidíte! V každém případě doporučuji všem , co chtějí Teutonku- včas obědnávat!! 😀

erinbrock
5. črc 2009

ahojky, my mame objednano od 4. kvetna 🙂 a zatim nic....

ywina
5. črc 2009

My čekali 11 týdnů...v BM... 😀

schatzilein
6. črc 2009

Ked sme v obchode zbadali Teutonia elegance 08, nevahali sme a kupili prave tento model. Okrem kvality na mna zaposobila aj jeho velkost, resp. vyska. Sama som vysoka a predstava, ze by som mala maleho pomaly vlacit po zemi (zda sa mi, ze do mody prichadzaju nejak prilis nizke kociky) a kazda nemecka doga by mi mohla maleho ostat, ma moc nelaka.

akcull
7. črc 2009

Všechny vás moc zdravím, s tou čekací dobou je to hrozné. Já čekala 15 týdnů a nakonec jsem vzala to co měli na skladě. Ale všechno špatné je pro něco dobré.🙂 Alespoň jsem si vybrala pro mě (hlavně pro náš terén, bydlím na vesnici) ten správný model kočárku. Původně jsem měla objednané Cosmo, které mně pak v prodejně zadarmo zapůjčili, když objednaný kočárek byl stále v nedohlednu. Zjistila jsem, že je to opravdu spíše městský kočár, ještě k tomu napadl sníh a já jsem s ním tady skoro nemohla jezdit, ty kolečka vepředu jsou přeci jen menší a tak jsem šla do Spiritu a nelituji, jezdí se s ním krásně. Díky velkým kolečkům a skvělému odpružení zvládá v terénu hodně, jen se člověk musí naučit jezdit s trojkolkou, jde o cvik. Patřím také k fandům Teutonie, máme tedy jen sporťák, ale kočárek hodnotím velmi pozitivně. Super je polohování, jde to lehce a úplně do sedu i lehu, otáčení spor. sedačky, dopředu sklápěcí boudička proti sluníčku a letní verze (oddělitelná část střechy), velký košík.... My jsme měli problém u předchozího kočárku, že už v pěti měsících nám byla korbička malá (máme takového cvaldu🙂) a ten sporťák co k němu byl, tak je zase pro větší děti (nešel úplně do lehu, nešel přetočit směrem ke mně, takový moc otevřený.... vůbec mi to při výběru kočárku nedošlo. A u Teutonky jsem si dokoupila ten prodlužovací nástavec na sportovní sedačku, čímž se vytvoří taková jako korba 90 cm dlouhá a jezdíme s ním ještě teď🙂 )máme už jedenáct měsíců, tohle je fakt paráda!! Malá tam je krásně schovaná a pohodlně se vyspinká, jen pro srovnání, na chodbě mám na uspávaní ten starej loďák, kočár po nás, tak korbička má taky 90 cm. S tou šířkou, jak tu byla řešena, existují sice i širší kočárky, ale mně to připadá dostačující, jak říkám malá není žádnej drobek a pořád tam může ležet roztažená jako žabák.... ono to polstrování je takové naducané a je tam po stranách ještě vůle. Teď začala ťapkat, tak nástavec nahradím madlem a otočím tu sedačku po směru jízdy. Ještě jsem chtěla napsat něco o nedostatcích, které má prostě každej kočárek. Takže chybí pojistka proti rozložení kočárku, popruhy se nedají výškově nastavit, je horší přístup do košíku a do koleček se zapíchávají ostré malé kamínky a musí se to více čistit. Ale to jsou pro mne takové malé mušky na kráse, které se dají snadno nějak oželet.🙂

zazit
8. črc 2009

ahoj holky, muzu jen potvrdit, ze dodaci lhuty se rozhodne nezkracujou ☹ , mame objednanou spiritku uz 13 tt a porad ji nemame ☹

gucci
8. črc 2009

no já to vidím, že na začátku srpna jdeme objednat, at to do silvestra stihnou 🙂

aurrelia
8. črc 2009

Ja som sa rozhodla, že treba myslieť pozitívne a možno aj motyka vystrelí. Takže verím, že sa stane zázrak a kočík bude načas alebo skôr- teda ideálne by bolo keby do 10 tt od objednania prišiel, lebo tých 12 tt mám tak na knap a ak sa drobec narodí skôr aj neskoro, ale ako vravím nastavila som pozitívne myslenie. 😉

miss_shy
10. črc 2009

Ahojte,
chcem sa opýtať či má niekto skúsenosť ako ja a či sa s tým dá niečo robiť. Máme spirita,s kočíkom som spokojná všetko by bolo super až na konštrukciu. Kočík používame mesiac, a konštrukcia vyzerá ako keby mala minimálne rok, sú na nej škrkance a to na kočiar dávame pozor. Dosť mi to vadí lebo som chcela tento kočík aj pre druhé bábo, len to už neviem ako bude vyzerať 😒

chasencha
10. črc 2009

baby surne potrebujem vediet ci sa da oprat aj strieska na spirite sportovom kociariku...vsetko ostatane som oprala ale strieska sa mi nedala tak dole z tych...neviem ako to nazvat...z tych kablov co ju drzia pokope,dufam ze ste ma pochopili 🙂
dakujem dakujem dakujem 😉

asianine
11. črc 2009

Ahojky,tak my máme objednaný Spirit od 20.dubna a prý bude ASI za dva týdny,takže zase nevíme nic.Už mě to teda začíná pěkně štvát!

martulikk
11. črc 2009

ahoj, tak my máme dnes "teprve" 4-týdenní výročí čekání na Cosmo a miminko je tu za necelé 2 týdny 😅

zazit
13. črc 2009

tak my zaznamenavame male vitezstvi - vcera mi volali ze Spuntika, ze kocarek se vsim vsudy je u nich - HURA, takze 13 tt, to jeste docela jde, bala jsem se, ze to bude trvat dyl a ani nam ho nestihnou do porodu dodat

editah222
13. črc 2009

I já jsem včera dostala dobrou zprávu, kočárek je v obchodě!!! Takže příští víkend vyrážíme do Prahy pro kočár. Už se nemůžu dočkat jak si s ním budu jezdit po bytě 😀 😀

michajela
13. črc 2009

Ahoj vsetci,

tak-aj ja sa uz radim medzi cakatelov na Teutoniu Spirit HB...V piatok sme ho boli objednat, aj sme zavahali,ked sme sa dozvedeli o cakacich dobach,ale v BM nas prijemne prekvapili a prislubili,ze by sme ho mali dostat koncom augusta,tak sme do toho isli 😵 😵 Tak dufam,ze nezostane len pri slovach 😵 😵 Zacinam mat obavy ked citam tieto dodacie doby 😅

Boli sme neisti pri vybere autosedacky,my sme povodne chceli Maxi Cosi,ale po dllllhom vahani nas presvedcili a kupili sme Romer...Mate niekto tuto autosedacku?

miss_shy
13. črc 2009

michaleja my ju mame a som velmi spokojna a aj malemu sa v nej paci 🙂

mondullaa
14. črc 2009

ahojky, tak nam taky volali, ze uz je kocar na sklade...jen chybi snad taska a fusak. Takze si ho taky pojedeme vyzvednout 🙂 musim uznat, ze jsem se dodani bala a byli na me az moc rychli..klobouk dolu!!
martulikk jak jsi na tom ty?vim, ze si ho objednavala pred nama, taky uz prisel?

martulikk
14. črc 2009

mondullaa: jejda, vážně? to se mi moc nezdá, čekáme teprve "krátce"... objednávali jsme 13.6., což je asi 4,5 týdne... takže my zatím nic ☹ kdy jste to objednávali vy? jo a gratuluju! 🙂

mayka
14. črc 2009

ahojte, tak dnes som bola okuknut kociky a zamilovala som sa do teutonie spirit. Neviete poradit kde s da zohnat za dobru cenu? Resp. kupovali ste niekto zo zahranicia?

given
14. črc 2009

Ano, Mayka, my sme objednavali tiez Spirit, len ho este nemame doma. Aj Stela si vybrala Spirit.

editah222
15. črc 2009

Ahoj Mayka, já jsem si kočár kupovala tady v ČR, protože mám strach jak by to při nákupu v zahraničí bylo s reklamací. Zas tak obrovský rozdíl v ceně, který by stál za risk to není. Ale pokud bydlíš někde u hranic s Rakouskem a umíš obstojně německy tak to určitě není problém. Při objednání přes net je většinou zkrácena záruční lhůta (normálně má Teutonie 3 roky a na netu jen ty 2), ale ani to nemusí být pravidlo.

mayka
15. črc 2009

given a editah dakujem za radu. No po nemecky sice neviem ale viem sa vynajst. Pokila by bol rozdiel v cene 2-3000 Sk tak kaslem na to a kupim radsej tu . Ale este mam mesiac cas na rozhodnutie. Tak uvidim .

mayka
15. črc 2009

este dotaz. Ta taska na prenasanie a do kocika je aj pre novorodencov? Myslite ze je dobra aj na zimu?
Editah vybrala si si krasnu farbu. V Babymarkete mali z tejto farby slnecnik a bolo to pekne. 😉

safira1
15. črc 2009

Tak aj ja sa už necelý týždeň prechádzam s našim Cosmom. 🙂 Objednávali sme ho asi 7.4. a 7.7. nám volali že je v predajni. Zatiaľ som na ňom nenašla žiadnu chybu, je krásny a má všetko čo by mal kočík mať. Ale do terénu je pre mňa najúžasnejší kočík Inglesina Vittoria. S tou sme sa dostali zatiaľ všade.. 😎
Neviem prečo mám niekedy pocit, že tá naša teutonia chce ísť stále doprava. Dajú sa tie kolesá nejako doladiť?

mayka
15. črc 2009

kocky a do terenu je vhodnejsi kosmo alebo spirit, alebo ktora teutonia? Myslim teren typu polne a lesne cesty a rozbitu cestu v dedine.

pett7
16. črc 2009

Ahoj, včera jsme si byli objednat spirit, myslela jsem že máme času dost...ale paní nás upozornila že se lhůty mohou protáhnout na 13-14 týdnů...

mayka: Taky jsme řešili jestli kosmo nebo spirit, momentálně máme dost rozkopané cesty a každý nám doporučoval spirit, prý se do terénu hodí líp tak uvidíme 🙂 Oba kočárky jsem zkoušela v obchodě a spirit mi líp sedl do ruky a to jsem chtěla spíš čtyřkolku.

editah222
16. črc 2009

Já se taky rozhodla pro Spirit, protože mi přišel lepší do terénu, ale jak to bude ve skutečnosti ti řeknu až v říjnu 😀

pett7
16. črc 2009

Máte někdo zkušenost s vložkou do sportovního kočárku od Teutonie? My máme vybraný hnědý sporták 3620, ale určitě si pořídím vložku na oživení.

mayka
16. črc 2009

Takze ste ma len utvrdili pre spirit.
Ja som si len nebola ista tym prednym kolesom ako reaguje na nerovnom terene na polnej alebo lesnej ceste.
A kolesa ste si dali s tym radiusom 50 alebo 60? Aky je medzi tym rozdiel. To mi tiez nie je celkom jasne a co rucna brzda?
Ta podlozka je prakticka alebo je to len kvoli vzhladu kocika?
A aku autosedacku ste si vybrali na tu konstukciu? Romer, maxi cosi alebo teutoniu?

editah222
16. črc 2009

Já jsem si vybrala Teutonii Tário - hlavně kvůli té bázi a taky protože je prý o něco větší než Maxi cosi a Romer, ale nepřeměřovala jsem to 😉
U těch koleček je prý úplně jedno jaký si vybereš, na funkčnost to nemá vliv, je to jen záležitost vzhledu.

Ty vložky do sporťáku jsem viděla prodávat na MMB a některé jsou opravdu moc pěkné. Mayko - je to asi fakt jen na okrasu, kočárek s ní může vypadat pokaždé jinak 🙂