Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

zihu
11. únor 2009

deni, ahaaaaa, diky moc🙂)))) sem z toho byla jelen, to vis😀

ywina
11. únor 2009

Ahoj holky...ten problém s tou povyslou boudou u sportáku jsem řešila nedávno u kočárku neteře...našila jsem tam 2 poutka s háčky a zaháklo se to zespodu...ted čekám svoje mimi a teutonii si omrknu v Brně na výstavišti,bude tam v březnu veletrh...ale už jsem vcelku rozhodnutá pro cosmo... 😀

senja
11. únor 2009

Holciny, vite nekdo neco o kocarku Teutonia Mistral S?

bolk
11. únor 2009

Tak jsem dneska vyjela do sněhu a celkem bez problémů. Trošku se to sice nabalovalo, ale po chvilce všechen sníh odpadnul🙂. Jinak jsem z kočárku nadšená a to už je po 1 dítěti. Je celkem dobře odpružený a na to, že je to tříkolka na plastových kolech je to úplně skvělý. Máme tu celke hodně nezpevněných cest a vůbec není problém. Před tím jsem měla jen málo odpruženou 4kolku s nafukovacími koly a to bylo o dost horší. Takže mi přijde lepší kombinace plast + odpružení než nafukovací kola s horším odpružením, což je u hodně kočárků. (mámS3)

tilly
11. únor 2009

ja som bola za jednotnú dph, ale na lieky a takéto "bezpečnostné" veci by mohla byť nižšia dph, ale zas, čo nám bráni ísť si autosedačku kúpiť do čiech... ešte keď padne trošku koruna... (čo vám samozrejme neželám)

denisab32
11. únor 2009

tiež si myslím, že by mohla byť dph nižšia....ale aspoň príspevok na dieťa to trošku kompenzuje, nás to pri deťoch nezastihlo 😠

nuž ak bude cesta zdarma, tak sa to možno aj oplatí 😉 za prepokladu, že nebudeš potrebovať servis, potom by sa to skôr mohlo predražiť 😒

grej
11. únor 2009

Senja a co bys chtěla o Mistralu S vědět? Už ho mám objednanej. Takže teda vím jen to co jsem se dočetla na netu a co mi doporučili v krámě, vyzkoušený ho ještě osobně nemám...

stana888
11. únor 2009

Bolk: Můžu se prosím zeptat za kolik jsi kočárek koupila na MMB . Já jsem dnes viděla Spirit s ruč.brzdou sporťák+ nánožník,pláštěnka, přebalovací taška-v úžasné zelené barvičce v kombinaci s čenou ,kolekce 2007,po jednom dítěti,se tam trošku odřená konstrukce a mírně jetá kolečka,ale jinak moc hezký.A myslíš ,že je nějaký rozdíl mezi kočárkem 2007 a 2009? Paní za něj chce 10000 Kč. Je to bez hlub.korby,tu bych si musela dokoupit. Myslíte,že je to dobrá cena? Foto: http://img100.imageshack.us/img100/4153/obraz00...
http://img27.imageshack.us/img27/1299/obraz012l...
http://img26.imageshack.us/img26/7963/obraz015l...

stana888
11. únor 2009

Michal: Můžu se zeptat i na Váš názor na výše zmiňovanou nabídku koupě kočárku ( záruka do 08/2009-byla pouze 2roky). Nevíte zda-li se třeba dají koupit i nová kolečka na model Spirit 2007? A kolik stojí? Půjde mi vůbec nová korba 2009 Fashion na podvozek2007?? Předem moc dík za info. 🙂

bolk
11. únor 2009

Ahoj Stana888, kočárek jsem koupila za 7200 (sporťák+ nánožník) je to kolekce 2006 a je po jednom dítěti. Dokoupila jsem ještě od jiné maminky vložnou tašku za 1500. Fotku si hodím do alba tak se můžeš podívat. Jinak kola má trošku sjetá ale ne celý vzorek.Zjištovala jsem si cenu nových ko, je to asi 2200 obě zadní dohromady a 770 přední kolo. Když jsem ale kočár viděla a vyjela s ním zjistila jsem, že nebude potřeba kola kupovat. Jinak jsem ceny dost sledovala většinou se to pohybuje kolem 9tis. Viděla jsem za 9tis i s korbičkou, ale moc se jich neprodává. Asi si ho každý nechává pro další mimi.
Jo a už jsem to psala někdy dřív. Kolekce 2006-2008 by měly být stejné,liší sejen vzory. 2009 se liší snad nacvakáváním hl. korby. Ale není problém sehnat použitou korbu 2006-2008. Na MMb jich je několik a většinou vypadají pěkně.
Já jsem spíš pro vložnou tašku. Měla jsem kočár i s korbičkou a tohle mi přijde univerzálnější. Navíc se to i s vložnou taškou dá trošku zvednout, takže neposedné mimi, které ještě nesedí, ale rádoby🙂, vidí trošku ven.

michal_spuntik
11. únor 2009

Pro Stanu:
Ohledně ceny těžko poradím. My prodáváme pouze nové. Takže řeknu, že cena nového je s tříletou zárukou, ruční brzdou v nové kolekci 2009 14.880,- (to už jepo zdražení poté co padla koruna) v ceně je samo i originál pláštěnka.
Ten kočárek vydrží rozhodně několik dětí za sebou. Tím, že je látka s UV filtrem, tak to chrání nejen miminko, ale i tu látku, takže téměř nevyšisuje ani po delší době.
Já jsem toho názoru, že je lepší koupit nový a potom ho buď použít na další miminko nebo prodat v ceně právě někde kolem 10.000,- Tím se celá investice do kočárku (budu li o něj dobře pečovat) zmenší na velmi rozumnou úroveň. Ale samozřejmě je možné koupit po jednom dítěti za 10 a potom ho dál prodat třeba za 5-7 (ale vlastně ztráta peněz je stejná, jen nebudeš mít svůj nový, ale už po někom. K tomu za nová kola - budeš li je chtít počíej skoro 3.000. Takže na tom v mých očích vyděláš maximálně tak ten použitý nánožník a kabelku. Ale nechci tlačit za každou cenu nový kočárek - spíš jen přemýšlím "nahlas"

No a teď k té kompatibilitě: všechno na sebe bude pasovat (platí pro Spirit, nikoli třeba pro Mistral S) Toho se bát nemusíš. Záruku už samo mít nebudeš - to by nemělo vadit, ty kočárky se téměř vůbec neporouchávají. (Ale mohu se mýlit, vím pouze to, že v záruce se nám opravdu neporouchal například v posledním roce (několik set prodaných) ani jeden.
Michal

stana888
11. únor 2009

Michal, Bolk: moc děkuji za názor a info! Také spíš uvažuji takto,jen mám tohle dilema spíš kvůli té pěkné zelené barvičce,která se bohužel letos objednat nedá. To mě docela štve,protože stále neznám pohlaví miminka a tento by se mi líbil jak pro kluka tak pro holku! Letošní barvičky jsou takové smutné,jen snad pro holčičku ta růžová nebo oranžová v kombinaci s černou nebo hnědou se mi docela zamlouvá! Ale pro kluka fakt nevím!!!Ach jo 😒

janka_pn
11. únor 2009

michal, to uvadzas v ceskych alebo slovenskych korunach 😅

bolk
11. únor 2009

Já kdybych si měla vybrat univerzální pro holčičku i chlapečka z letošní kolekce, tak by se mi moc lbila ta hnědá s oranžovými proužky. Viděla jsem to i naživo a vypadalo to pěkně. Ale je fakt, že je to vždy otázka vkusu. Jen co vím, tak od zelené barvy mě při koupi prvního kočárku dost odrazovali s tím,že na to hodně létají mušky. Také jsem to četla někde v diskuzích.

stana888
11. únor 2009

Tak s těmi muškami to mě ani nenapadlo,ale hluboký bych asi volila vršek tmavý( černý nebo hnědý) a dovnitř světlou vložku! A do sporťáku půjdem až tak listopad-prosinec ,to mušky nebudou! 😉 No ale je to fakt! 🙂 Dík za postřeh!

jmisa
12. únor 2009

Bolk, tak hnědá s proužky (mám v albíčku) je i můj favorit.
Doporučuju nechat výběr barev až na prohlédnutí vzorníku látek na prodejně, ono ty fotky na netu nejsou tak dobré. Prostě látka vypadá líp.

Stano, mušky na zimu nebudou, ale zase s jarem přijdou.

stana888
12. únor 2009

jmisa: Máme stejný termín porodu 🙂 😉

louisev
12. únor 2009

Ahoj! Jen se chci přidat k obdivovatelkám Teutonie Spirit S3 - přišel nám minulý víkend, hned jsme vyzkoušeli nasadit hlubokou korbičku, sporťák, namontovali adaptér na autosedačku (ten se dá sklopit jakoby do košíku, takže se nemusí pokaždé montovat a zase odmontovávat, když chcete na podvozek nasadit hlubokou korbu, jak jsem si myslela 😅 ) a složili a zase rozložili podvozek - všechno to šlo neuvěřitelně hladce. Sedačku máme Maxi Cosi. Objednávala jsem ji už dávno z Německa - hlubokou korbu celou hnědou a sporťák ten jasně zelený, jenže na nás nějak pozapomněli a pak už prý ta jasně zelená vyrobit nešla. Takže máme vše (včetně autosedačky a zimního fusaku na autosedačku) hnědý. Nejdřív jsem z toho byla trošku smutná, ale pak mi kolegyně poradila, ať si nakoupím barevný dečky pro miminko a tím se ten kočár oživý.
Už teď se těším, až s ním vyjedemé do terénu 😀

janka_pn
12. únor 2009

takze nakoniec som sa rozhodla, po dlhej uvahe medzi concordom a teutonkou, pre spirit v cervenej farbe a cierne doplnky 😵 , neskor si objednam aj tu farebnu vlozku a slnecny kryt v dakej peknej farbe pre ozivenie 🙂

janka_pn
12. únor 2009

a o rok ho budem asi predavat 😉 , nechce si ho niekto rezervovat ? 😀 😀

louisev
12. únor 2009

jejda....oživý je s hrubkou 😅 samozřejmě jsem chtěla napsat oživí

janka_pn
12. únor 2009

louisev, si myslim, ze lepsie ako svetly kocik 🙂 , aspon nanom nebude vidno kazdy fliacik 😝 , dobre si kupila. a tu hrubku som si nevsimla 😉

stana888
12. únor 2009

louisev:Nedáš do albíčka pár foteček kočárku,ráda bych se mrkla! 🙂 Díky 🙂

kolca
12. únor 2009

louisev jééé to jste měli mít stejnou barvičku jak my, my měli korbičku hnědou a sporťák máme olivově zelený 🙂

louisev
12. únor 2009

Holky, já to nafotím a pak vám dám vědět.
My jsme právě váhali jestli si máme vzít jiný odstín zelené - ale ani ta army ani ta světle zelená se nám nelíbila. Myslím, že v kolekci 2008 byly lepší barvy. Ale na druhou stranu máme model 2009 za cenu 2008 😀

kolca
12. únor 2009

Mě se zas loni líbila víc kolekce 2007, ale taky jsem měla smůlu. No ale nakonec ta zelená se mi líbí moc.

michal_spuntik
12. únor 2009

Holky, rozdíl mezi kolekcí 2008 (33xx) a 2009 (36xx) není nijak zásadní. Ve Fashion designech byla vyměněna světle zelená 3335 za olivově zelenou 3635, tmavě modrá 3310 za světle šedou 3610 a oranžová 3325 byla zesvětlena 3625 jinak vše při starém. U Trendů (2008 kolekce 31xx a 2009 kokekce 34xx) je to v podstatě podobné, změny tam samo jsou, ale celkové ladění kolekce je v zásadě shodné.

Jo a koukal jsem se dnes ve Špuntíku na ty druky - zda jsou na Trend kolekci nebo nejsou - místo nich je na zadním laclu boudy kapsa a s druky by jí nešlo používat.

Dále tu byl dotaz zda jde nasadit na Spirit korba Quinny (přes adaptéry na Cabriofix) - takže odpověď je jde, ale vypadá to divně 😝

Michal

majinka2
12. únor 2009

ahojky, potřebovala bych váš názor.....
michale, můžu poprosit?????
dneska nám dorazila zcela nová teutonka, Spirit kolekce 2008a jsem mírně zklamaná...
po složení kočárek nemá žádnou pojistku proti opětovnému složení, takže člověk musí dávat dost pozor kde to chytá aby se mu to nezačalo skládat v ruce..........fakt to tam není nebo jsem slepec?????? 😀
a pak bych teda řekla že bouda je prostě hrozně malá, když není zcela natažená a budu jí chtít malýmu stáhnout aby viděl líp ven, tak mu ta bouda překáží na hlavě !!!!!!! dá se to nějak řešit?????
jinak jízdní vlastnosti super bezva ale ta bouda mě teda dostala........

michal_spuntik
12. únor 2009

ahoj Majinko:
zamknutí konstrukce ve složeném stavu tam skutečně není, ale můžeš tam dát třeba kousek pásku se sychým zipem. Na nových 2009 kostrukcích už to asi bude řešeno (teď nám to přišlo na Fun systemu), ale je to banalita.
To s boudou slyším prvně, má zkušenost je opačná, že bouda je perfektně prostorná a naopak ji lze do značné míry použít i jako slunečník - tedy hodně přetáhnout i dopředu, pokud dítě sedí.

kolca
13. únor 2009

dobré ránko,

Mají jak říká Michal, je to banalita, mě to zamknutí teda ještě nechybělo - a to jezdíme 8 měsíců. To je divné, že mu ta bouda překáží na hlavě, náš malý má osm měsíců a místa tam má dost 😕