Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

albireo
22. únor 2009

prekvapuje ma,ze staci jedno negativne tvrdenie, ani nie osobna skusenost a uz prichadzaju pochybnosti o kvalite produktov Teutonie vo vseobecnosti.
Moja kamoska z fakulty zvykla hovorit" lina huba, hotove nestesti". Ja viem, ze vyber kocika moze byt pre prvorodicov velmi frustrujuca zalezitost, ale co tak sa vybrat do nejakej predajne, kde vysnivany model maju a nazivo ho vyskusat?
Diskusie na nete su fajn, ale ak mam investovat do kocika tisice, zdvihnem zadok a vyberiem sa osobne presvedcit, ci to naozaj stoji za to. Porozpravam sa s ludmi v predajni , kocik si necham predviest a potom sa rozhodnem.
myslim,ze je skvele,ze sa tu zjavil Michal, ak Teutonie patria do sortimentu jeho predajne uz roky, pravdepodobne bude o nich vediet najviac.

marta.k
22. únor 2009

ahoj holky, nekdo tady radil koupi teutonky v polsku a pokud bydlite blizko od polskych hranic, fakt doporucuji. mam teutonku spirit s brzdou, kolekce 2009+korba fashion+nanoznik za 14400kc. a tomu je jeste jako darek plastenka.

majaaaa
22. únor 2009

Ahoj dievcata,my sme teutoniu objednali v Babymarkete v BA:Som presvedcena,ze sme nic lepsie objednat nemohli.Lahucko sa ovlada,sklada,je velmi pekny....... A velmi sa nam pacil pristup predavajucich.Uz sa velmi tesime,ked pride.

martuli
22. únor 2009

Michale, bylo nam receno 8 tydnu od objednani, tak to snad stihneme 😉

andreb
22. únor 2009

ahojte, som uz na 90% rozhodnuta pre teutoniu, ale predsa len 🙂 Je tu niekto, kto sa rozhodoval medzi jane slalom a teutoniou? ake argumenty u vas vyhrali? nezda sa vam jane sportovy vacsi ale lahsi ? mna uz tiez cas suri, tak dufam, ze najneskor v stredu ho objedname konecne...

martuli
22. únor 2009

andreb - podle mne Jane a Teutonii nemuzes vubec srovnavat, zpracovani kocarku je uplne jine. Moje dve kamaradky maji Jane a hrozne moc nadavaji. A myslim si, ze Teutonia je lehci

denisab32
22. únor 2009

Michale som rada, že si tu, ja by som nemala odvahu tak priamo reagovať....nemám síce ešte také skúsenosti ako ty, ale som presvedčená o jej kvalite 😵 ,a práve preto je už aj na Slovensku

😉 albireo
vystihla si to na 100% " lina huba, hotove nestesti"

adaba
22. únor 2009

Ahojky, máme taky Teutonii Spirit S3 a jsem s ní nesmírně spokojená. Prostornej nákupní košík, super jízdní vlastnosti, lehce jde složit fakt nevím co bych jí vytkla 🙂. Akorát bacha na dobu dodání cca 10-12 týdnů tak ať to stihnete 😉. Taky jsem napřed chtěla Jane, ale v obchodě mě Jané hned rozmlouvali a jsem ráda, že jsem se nechala ukecat na Teutonii 😎. A cenově to myslím není zas takovej rozdíl.

poletucha
22. únor 2009

ahojky, my se prave rozhodujem mezi Teutonii Spirit S3 a Hartan VIP XL...prosim zkuseny prodejce 😀 o radu

yanna.o
23. únor 2009

albiero, nemyslím, že by teutonie měla poruchové kočárky, jen jsem si ověřila procento poruchovosti. Myslela jsem, že bude nízké, ale tohle 😅 (tedy to co pak napsal Michal 😉 ), to je něco... 😀 Šlo ale hlavně o to, že jsem odbočovala od tohoto tématu tím přáníčkem, což by těm, kteří tady hledají podstatné informace o kočáru, mohlo překážet. Proto jsem přidala otázku na možnou poruchovost.. 🙂 Důvěřuj, ale proč neprověřit a nezjistit podrobnosti a konkrétní fakta??? 😅 Aspoň teď všichni jasně vědí, že je to fakt kvalita.

labutka
23. únor 2009

andreb, my sme dosli do babymarketu s tym, ze ideme objednat Jane Nomad, len som si ju este chcela ochytat, kedze som vyberala len cez web, ale potom nam predviedli teutoniu a bolo to jasne... 🙂

andreb
23. únor 2009

labutka, no asi tak podobne, ale mna to stalo tri navstevy 🙂 ale treba uznat, ze sa fakt vyznajua zo vsetkych troch detslych obchodov, kde som bola nieco obzerat je pristup najlepsi....
ale uz mam nastastestie to rozhodovanie za sebou...vyhrala teutonia, tak sa zacinam tesit a dufam, ze nie zbytocne 🙂 najhorie je, ze ked sme uz konecne vybrali typ, prislo na vyber farieb....
😎

tilly
24. únor 2009

ja len jeden rozdiel medzi teutoniou a jane, na teutonke sa dá dať športová časť do oboch smerov a to je pre mňa dôležité...

poletucha, ale zrovnávaš dva rozdielne kočíky, hartan vip je štvorkolka a teutonia spirit je trojkolka... ja by som z týchto dvoch brala VIP, kebyže zrovnávaš hartan skater (tu by som asi tiež brala viac ten hartan, mala som ho, je aj v albume) a t. spirit, alebo teutonia fun system a hartan VIP (tu neviem, čo by som brala, asi je to za jedno), to sa dá, ale VIP so spiritom sa nedá zrovnávať...

ale ak vyberáš medzi hartanom a teutoniou:
teutonia je ľahšia
hartan má pár technických "vychytávok" ako nastavenie pérovania a možnosť predĺženia tej nožičkovej časti...

inak sú to kvalitou zrovnateľné kočíky, potom už ide len o design a farby...

ozaj, prečo babymarket nerobí aj hartany??? u nás sú len v kike a tam sú strašne ochytané, taký kočík by som si teda nekúpila, to radšej ojazdený, ten by bol v lepšom stave, keď vidím, ako niektorí trhajú strieškami... fuuu

ozaj a ešte jedna otázka, dá sa k romer baby safe dokúpiť báza na isofix?

denisab32
24. únor 2009

tilly
dá sa dokúpiť isofix. báza http://www.britax-roemer.com/

franzovka
24. únor 2009

ahoj holky a Michale 🙂. i já jsem po přečtení několika diskuzí (a to i na německých webech) velkou zastánkyní Teutonky. Miminko čekáme v červnu a teď jsme se rozhodovali o typu, takže jsem oslovila kamarádky, které mají s Teutonkou přímou zkušenost - jedna má Fun a říkala, že by šla do nějakého "vychytanějšího" modelu - buď Spirit nebo Cosmo, druhá vozí dvojčátka a ta je naprosto spokojená a třetí měla Spirit a ta si trochu stěžovala na stabilitu při změně terénu. Bydlí ve městě, ale zároveň jezdí do hor, takže mě odradila nájezdy na a z obrubníku a pak taky terénu v lese a odkázala spíš na "vícekolečkáč" 🙂 Nechci nikoho odrazovat, spíš se podělit o zkušenost, pokud třeba váháte. My byli rozhodnuti pro Spirit, ale na její radu teď vítězí Cosmo

michal_spuntik
24. únor 2009

Ahoj Franzovko,

to se stabilitou Spiritu je blbina opravdu se toho neboj - stačí se s tím naučit jezdit.
Snad se nikdo neurazí, ale zkusím takový příměr: pokud budu stát na lyžích lehce připos.... a pak najedu na bouli, padnu na kokos. A následně začnu trousit všude kolem jak jsou sjezdové lyže pitomý, že nejsou vůbec stabilní. Když si je vezme na nohy někdo, kdo to umí, nejen, že bouli přejede, ale ještě se při tom parádně baví... Takže až zase uslyšíš někoho, jak vykládá, že jsou tříkolky nestabilní... no víš sama 😉

Pokud budeš mít cestu do Prahy, zastav se za mnou ve Špuntíku a naučím tě pár jednoduchých triků jak tříkolku ovládat. Můžeš mi napsat do interní pošty a domluvíme se (tato nabídka platí samo i pro ostatní )

Na druhou stranu nic proti Cosmu, je to špičkový kočárek. Jen v terénu bude proti Spiritu trochu ztrácet. Ve městě to ani nepoznáš (vlastně trochu - pokud potřebuješ kočárek vepředu nadzvednout, právě třeba na obrubník, bude Spirit díky lépe posazenému těžišti ve výhodě - opět si to můžeš zkusit).

Michal

michal_spuntik
24. únor 2009

Pro Franzovku:

to se stabilitou Spiritu je blbina opravdu se toho neboj - stačí se s tím naučit jezdit.
Snad se nikdo neurazí, ale zkusím takový příměr: pokud budu stát na lyžích lehce připos.... a pak najedu na bouli, padnu na kokos. A následně začnu trousit všude kolem jak jsou sjezdové lyže pitomý, že nejsou vůbec stabilní. Když si je vezme na nohy někdo, kdo to umí, nejen, že bouli přejede, ale ještě se při tom parádně baví... Takže až zase uslyšíš někoho, jak vykládá, že jsou tříkolky nestabilní... no víš sama

Na druhou stranu nic proti Cosmu, je to špičkový kočárek. Jen v terénu bude proti Spiritu trochu ztrácet. Ve městě to ani nepoznáš (vlastně trochu - pokud potřebuješ kočárek vepředu nadzvednout, právě třeba na obrubník, bude Spirit díky lépe posazenému těžišti ve výhodě - opět si to můžeš zkusit).

Michal

zuzana581
25. únor 2009

Trošku od témy, ale MICHAL, máte už mimi?

safira1
26. únor 2009

keď si vyberiem niektorý z kočíkov teutonia, dá sa poslať poštou z Čiech na Slovensko?

gabika53
26. únor 2009

sestra mala Teutoniu, sú kvalitné, ale ťažké, potom ju predala a kúpila iný...inak nekazila sa, len tá váha dala zabrať 🙂

mavanka
26. únor 2009

Gabiko a jakou teutonii sestra měla? Mně právě přijde, že se s nimi dá manipulovat skoro jedním prstem - aspoň se spriritem s3, který jsme vybrali - ve srovnání s jinými kočárky mi přijde opravdu dobře ovladatelný.

mavanka
26. únor 2009

Michale nebo maminky, které máte tu zkušenost - když už tu řešíte stabilitu spiritu - přemýšlím o kombinaci spirit a jezdící schody... trochu z toho mám strach, ale čeká mě to, takže bych se chtěla zeptat - většinou vidím jezdit maminky tak, že ať jedou nahoru nebo dolů, stojí na schodu nad kočárkem, kočárek stojí pod nimi na dvou zadních kolečcích a přední je nadzvednuté nad tou dírou dolů... asi na tom nic není, ale nepřijde mi to na pohled zrovna bezpečné....
no a pak se dá taky občas vidět maminka, která tříkolku veze běžně před(nad) sebou tak, že kočár je docela nakloněný, tj. na nejvyšším schodě je přední kolečko, na dalším dvě zadní a pod kočárem stojí maminka.... tady se mi ten kočár zdá líp zajištěný ale zas dost nakloněný... a nadzvedávat ho (jako čtyřkolky) tak, aby stál jenom na předním kole se mi taky nezdá.... takže prosím poraďte, jak jezdíte? Nebo jak je to doporučené nejlíp a nejbezpečnějc?
Moc díky

gabika53
26. únor 2009

mavanka mala trolkolku Teutoniu , inak super manipulácia, len ona často cestuje, preto hľadala niečo ľahké...inak na trojkolku sa dá ľahko zvyknúť, sama mám Quinny teraz, len zo začiatku presne na tie obrubníky to bolo také neobratné...ale majú dobré ťažisko 🙂 na bežiacich schodoch dám kočík naopak-aby 2 kolieska boli na schodíku/stabilita/ a kočík ľahko vpredu nadvihnem 🙂 chce to cvik, ale nebojkaj, zvykneš si 🙂

poletucha
26. únor 2009

gabika a jaky si potom poridila tvoje sestra?

gabika53
26. únor 2009

trojkolku Quinny/ako ja/...je ľahučká a kvalitná, vanička v pohodke tiež... 🙂

poletucha
26. únor 2009

a ktera quinny to je prosim?

gabika53
26. únor 2009

speedi...je dosť priestranná, obe mám veĺké deti..a choíme po teréne, do lesa, preto tie kolieska...samozrejme kočík musíš kúpiť, ako ho chceš používať, no ja som jej teutoniu nemohla skoro zdvihnúť, lebo mám problémy s chrbticou...

denisab32
26. únor 2009

gabika53
- nie si ty náhodou nejaký predajca, ktorý v ponuke Teutonku nemá?

- prepáč, ale ak by si mala v rukách SPIRIT v rukách, čo predpokladám, že nie 😉 , tak toto netvrdíš...

A ako "tvoja" AT4 nemáš problém s kolieskami a na "tvojom" Quinny ti nevadí, že nemáš otočnú sedačku a skladanie kočíka ešte stále funguje bez problémov? a Pliko, stále funguje bez problémov?....

Teutonka SPIRIT i COSOM je to naj, čo som doteraz držala v rukách a prešlo mi toho cez ruky dosť 😉

gabika53
26. únor 2009

nie, moja AT4 je len do lesa, lebo je ťažká a mohutná 😀 ale superná len tam...Quinny mám na beh a teraz aj do snehu pre 2,5-ročné dieťa, sestra mala aj s vaničkou, takže bábo videla a keď sedelo, už to nepotrebovala 😉 Plico má 2,5roka a je super bez problémov..Teutonia je superná, ale ťažká, etot vsjo 😀

denisab32
26. únor 2009

gabika53
prepáč, ale tie 2 kg oproti Speedy sú v porovaní s možnosťami, kotér ponúka Teutonka zanedbateľné
😉 , skús vyskúšať 😉 možno zistíš, že je aj niečo lepšie 😀 , no a otočná sedačka nie je až tak zanedbateľná 😉