Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

vendulal
13. říj 2010

Děkuji moc, babyrenka, za odpoveď.
Jsem na nový Be You moc zvědavá. Uvidíme, jak dlouho ještě vydrží náš Quinny Freestyle 4XL (m.j. ani nemáme problém s ojetím předních koleček, i když přední nápravu jsme už jednou za 5,5 roku ježdění měnily, problém je spíš se zadními kolečky, ale kočárek jsem dost přetěžovala "obřími nákupy"), případně by jsem byla asi pro Mistral S (i když designově se mi moc nelíbí, Cosmo a Lambda prý nejsou do terénu a sněhu a Mistral nemá natáčecí kola).
Poprosila bych ještě "uživatelky" Mistralu S- jaké máte zkušenosti? Jaký je na jízdu v terénějším prostředí, případně sněhu? Děkuji a přeji krásný den.

pusa
13. říj 2010

Ahoj,
nevie niekto či sa dá kúpiť termo obal na flašu? Je to taký čierny obal na flašu na zips (vnútro je strieborné) a bolo to v taške na kočík.
Nikde som nenašla, že sa to dá kúpiť zvlášť. Bol super ale stratila som ho.
Prípadne nepredá niekto tento obal za rozumnú cenu??? 😉

darica
13. říj 2010

Ahoj, tento obal jsem u nás koupila v DM. Stál asi 100 Kč.

lauri
13. říj 2010

ahojte,
nema niektora z vas model FUN (z 2010)? Ja nad nim uvazujem, paci sa mi a zda sa mi byt celkom prakticky, najma s tou taskou (namiesto pevnej vanicky).
uvitam pozitivne aj negativne skusenosti 😅 dik 🙂

na ebayi som videla nejaky starsi model FUN CS; neviete nahodou aky je tam rozdiel?

martinka1981
13. říj 2010

@lauri ahoj,ja mam ale r.2009. Kupovali sme iba športovu časť ale kedže sa nam zadarilo druhe babo tak som teraz dokupila mäkku vložnu tašku ale ešte to nemam odskušane takže ťažko povedať či to bude dobre,ale hadam hej. Kočik je ok,lahučky,lahko sa ovlada,som spokojna.

babyrenka
13. říj 2010

@lauri : model Fun CS se oproti klasickému provedení lišil v tom, že jeho sportovní sedačka nebyla otočná, ale její opěradlo bylo přímo vepnuté do konstrukce kočárku, konstrukce střechy je nasazena na rám podvozku kočárku. Převoz dítěte ve sportovní sedačce pak probíhal pouze po směru jízdy. Polohování opěradla nemělo klasickou ráčnu s pákovým ovládáním, k polohování sloužila přezka na nastavování popruhu. Pro převoz miminka od narození bylo možné použít pouze Fashion korbu, protože sportovní sedačku nebylo možné položit úplně do lehu a nebylo ji možné otočit směrem k mamince, sportovní sedačka měla i atypický nánožník, ten nebylo možné kombinovat s Alvi setem. Díky tomu, že sportovní sedačka neměla klasickou konstrukci s opěrkami rukou a střechu uchycenou na konstrukci sedačky, bylo možné sportovní kočárek složit do velmi kompaktního a nízkého tvaru i se sportovní sedačkou. Varianta CS tak byla určena pro majitele kabrioletů a oblíbených kupé-kabrioletů, které mají nízký vstup do zavazadlových prostorů a klasický sporťák by tím profilem neprošel.

ikarkulka
13. říj 2010

@pusa ty termoobaly se prodávají běžně (nevím, jestli je takhle zvlášť prodává i teutonia, ale seženeš spoustu jiných značek) 😉

michal_spuntik
14. říj 2010

Pro Lauri:
vše co bylo perfektně řečeno Babyrenkou pouze doplním o to, že:
určitě Fun CS pro miminko nekupuj. Teutonia to sice jak píše Babyrenka myslela dobře (hmotnost i skladnost byla o něco lepší), ale koncept neotočného kočárku, se zády sporotvního sezení upnutými přímo na konstrukci s polohováním popruhem, je obecně neoblíbený. Podobně jsou neoblíbené (tedy u nás) kočárky, které nemají možost dát sportovní sezení zcela do lehu - ale to je na jinou diskuzi. Prostě: neprodával se tak aby ho Teutonia nechala ve výrobním programu. Proto je již (myslím tři roky) v kolekci jen Fun system - tedy ten, který umí to, co ostatní Teutonie.
Michal

mmacko
14. říj 2010

Prosim, date mi sem link na tu stranku, kde sa daju rozne kombinovat farby? VIem, ze ste to tu uz davali, len netusim kde. Dakujem
Ja som pri prvom ako prvy kocik chcela teutonku, nakoniec som skoncila pri roznych inych a pre druhe rozmyslam, ze kupim ako sportak teutonku fun (kedze je nakompaktnejsia na skladanie,aj ked dizajnovo sa mi trosku viac paci cosmo), ale to je este otazka minimalne roka 😉

keila
14. říj 2010

@mmacko http://www.kocarky-teutonia.cz/ nalevo jsou konfigurátory (barvy 2010)

obrsona
14. říj 2010

Viete poradit, dokedy sa daju objednavat Teutonie z kolekcie 2010 (za ceny 2010) a odkedy uz iba 2011? Zaujima ma najma Slovensko (Babymarket).

mmacko
14. říj 2010

@keila dakujem

vendulal
14. říj 2010

Prosím "uživatelé" Mistralu S- jaké s ním máte zkušenosti? Zajímá mě zejména jízda v terénu a ve sněhu? Děkuji.

peko
14. říj 2010

@vendulal - my jsme uživateli Mistralu asi 2 měsíce a zatím spokojenost 🙂. Nevím co si představit pod terénem, jezdíme nejen po chodnících, ale i po hliněných a pískových cestách, kde se občas vyskytují kameny a kočár to zvládá v pohodě, miminko krásně uhoupe 🙂. Se sněhem zatím neporadím 😉

hojda
14. říj 2010

@marianas mě se moc osvědčil fusek z Dity

littleangel

super je ta tepelná regulace, takže nemusíš mít strach, že je mimču horko nebo zima, což je asi hlavní funkce fusaku. Je zmenšovací (na šířku i na délku), krásně měkký, prostě paráda, na 5 pásů.

hehena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hehena
15. říj 2010

taky jsem se chtěla zeptat, jestli náhodou některá nemáte tento fusak a jestli jste s ním spokojené?
http://www.spuntik.cz/teutonia-zimni-fusak-2010-1/

mmacko
15. říj 2010

Baby, velmi by som chcela poprosit majitelky fun systemu, ci by sem nemohli hodit foto zlozeneho kocika ked je sedacka proti smeru jazdy aj po smere...je tam nejaky rozdiel vo velkosti po zlozeni, ked je sedacka opacne?
Dakujem

luciferova
15. říj 2010

@mmacko mam cosmo a rozdiel bol. Kocik otoceny tvarou ku mne som do kufra (focus) nenapchala 🙂

mmacko
15. říj 2010

@luciferova no myslela som si, uvidime, ci sa mi ozve nejaka kocka s fun systemom. Na nete pisu, ze zlozeny ma necelych 90 cm na dlzku (mne sa jedna hlavne o dlzku), kolko ma naozaj zlozeny fun system so sedackou na dlzku?
Dakujem

martinka1981
15. říj 2010

@mmacko idem pomerať 😉

michal_spuntik
15. říj 2010

@mmacko
ahoj, vykašlal jsem se na údaje v dokumentaci a šel jsem to změřit.
Po přeměření Funu:
Po směru jízdy je to 93 cm (ale šel by asi i trochu přimáčknout a do 90cm prostoru by nacpat asi šel).
Proti směru přečnívá zádová opěrka a tak mi vyšlo 113cm (plus mínus jeden až dva centimetry)
Michal

mmacko
15. říj 2010

@michal_spuntik dakujem pekne no ja mam tych 90 cm moznost, takze asi to bude treba vyskusat osobne do auta.

@martinka1981 dakujem, hodis prosim aj foto?

martinka1981
15. říj 2010

@mmacko mne to vyšlo tak isto ako Michalovi. Hodim fotky aby si videla ako vyzera zloženy

martinka1981
15. říj 2010

ta druha mi nešla načitať,ale snad to už pojde

martinka1981
15. říj 2010

No huraaaa,už mi to načitalo. Ak si z Ba tak skoč do Babymarketu,tam to možeš vyskušať.

mmacko
15. říj 2010

@martinka1981 jeej, super, to horne je proti smere a dolne po smere, ze?
super, este raz diky.

martinka1981
15. říj 2010

@mmacko ano presne ako si napisala 😉 nemaš za čo....

vendulal
16. říj 2010

@peko Děkuji moc. Můžu se ještě zeptat, jakou máte zkušenost s jízdou s velkými kolečky vepředu? Děkuji moc.

ikarkulka
16. říj 2010

@vendulal v týdnu jsem riskla jet s mistralem k nám do parku, kde jsou jen uježděné cesty s kameny a kořeny stromů. teče tam potok, takže tam, kde je přemostění, jsou obrovské kameny, takové ty potoční valouny.... trochu to místy házelo, jednou jsem zapadla předním kolečkem do škvíry mezi valouny, ale zvládla jsem to, eliáš mi v kočárku ani moc nelítal. takže dobrý.
počítám, že terénem myslíš spíš nějakou polňačku nebo tak. to zvládne určitě bez problémů, stejně jako písek nebo štěrk 😉 sníh zatím není 😀