Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

michal_spuntik
1. čer 2009

Pro Pudo především, ale také pro všechny, které se do této diskuze pouštějí:
Co se týká služeb Teutonie, je potřeba je oddělit od dodacích dob, které v poslední době jsou tím jediným, co lze této značce vytknout.
Zmíním se krátce o lužbách Teutonie v ČR (ke Slovensku asi může něco napsat Denisa). Mám s Teutonií zkušenost již poměrně dost let a v posledních letech velmi intenzivní. Zatím jsem nezažil (ač to zní neuvěřitelně) žádnou skutečnou reklamaci. Na druhou stranu jsem zažil velmi mnoho drobných nehod. Často si lidé při manipulaci ulomí madlo na sporotovním sezení, občas to přeženou se zatížením kočárku až do té míry, že zničí zavěšení některého kolečka (zažil jsem třeba ulomené přední kolo když na bruslích kočárek zapadl do otvoru v kanálu na silnici, zažil jsem kočárek poničený přibouchnutíém víka kufru, když ještě napůl koukal z kufru ven, zažil jsem poničené kočárky při přepravě v zavazadlovém prostoru letadla a podobně). Ve VŠECH případech byla vždy provedena oprava nikoli do 30 dní jak říká zákon, ale do 24, 48 maximálně 72 hodin. Navíc nyní výsledkem jednání z minulého týdne je i dohoda s ředitelkou Teutonie pro naší část Evropy to, že budou u významných prodejců 1 či 2 kočárky na zapůjčení po dobu kdy z libovolného důvodu nebude moci maminka jezdit s kočárkem svým (pokud se něco nezmění, tak mně jich nyní za tímto účelem pošlou 5) i nyní však platí, že naše maminky nikdy bez kočárku nenecháme a opravy Teutonie jsou opravdu bleskové. navíc běžnou údržbu pokud nejsou potřeba náhradní díly děláme na počkání (brzdy, geometrie a podobně).

takže na závěr si vypůjčím větu, kterou použila o kus výše Pudo: "toto urcite nie je bezny standard sluzieb..." je to totiž něco trochu více než běžný standard...

S tím souvisí i reakce na Kobolovou - pokud se něco pokazí jí, tak tento přístup z Polska samozřejmě nedostane, protože to technicky je nerealizovatelné. Cenový rozdíl se pomalu smazává. Vznikl propadem polského zlotého vůči ostatním měnám a v ČR tento propad Teutonie kompenzuje kabelkou zdarma ke každému kočárku do odvolání a narovnání cenových hladin způsobených výkyvy jednotlivých měn.

Rozdíl s rychlostí dodávek z Polska a z ČR a SR je způsoben tím, že do ČR a SR jdou kočárky německé z Heidenhausenu od holandských hranic zatímco v polsku mají "svou" teutonii. Zda je rozdíl v kvalitě nevím, srovnání nemám. Vím jen, že ty, které chodí k nám jsou zcela bezporuchové.

V ČR byl i minulý rok s dodáním (právě kvůli výrobě a dodávkám z Německa na zakázku cyklus objednání osmitýdenní), jak to bylo na Slovensku nevím a odkud na Slovensko chodily kočárky, bude opět asi lépe vědět Denisa, ale Německo vždy dodávalo s 8mi týdny. Nynější situaci spůsobilo - jak to tak bývá - šlendrián ve vyřizování objednávek do střední Evropy za strany konkrétních lidí - podle všeho minulá středa byla dostatečným podnětem k nápravě a nám již v průběhu pátku a soboty přijela 3 plná nákladní auta (přesto to ještě nestačí, ale další budou následovat)

Michal

denisab32
2. čer 2009

Na Slovensko sa dováža Teutonia len od konca minulého roku, takže nie je až taký výrazný sklz, pretože na zákalade skúseností českého dovozcu boli objednané vždy nejaké kusy navyše, takže ak niečo príliž "horelo" vedeli sme si tu pomôcť, samozrejme tiež by to nešlo donekonečna a dúfam, že sa situácia zlepší. A už sa tu tiež riešili nejaké mechanické poškodenia a boli vybavené promptene...
A čo sa týka dodávok ČR i SR sú zásobovné z toho istého miesta...

....kobolova, ak dovolíš, k tebe sa už vyjadrovať nebudem, nechcem sa opakovať...
....vážim si ľudí typu "zeleny_cajik" , pretože to sú ľudia s jasným charakterom...

editah222
2. čer 2009

Já jsem si teda svoji teutonii objednala už asi v 15 týdnu těhotenství. Takže jsem v klidu, protože do září mají dost času ji vyrobit. 🙂
Samozřejmě, že i mě napadla myšlenka co s kočárem kdyby se něco nepovedlo, ale nechci takhle uvažovat a navíc doufám, že obchod (špuntík) by měl pro moji situaci pochopení a nějak by se to vyřešilo.

Teutonii Spirit jsem si pořádně ošahala nejen v obchodě, ale i v reálu u moji německé kámošky. Výborně se s ním jezdí, je krásnej a podle kamarádky (jezdí s ním už se 3 dítětem!!!) bez poruch. Jenom po každém dítku kupuje nová kolečka. Tehulky kolem mě si klepou na čelo, že jsem si pro kočár jela až do Prahy a navíc budu čekat třeba i 4 měsíce, když ony budou mít kočár hned, ale já pevně věřím tomu, že Spirit bude bez vad a kdyby přece jen něco (100% bez raklamací nemůže být nic) tak mi zajistí opravu ihned. Myslím si, že srovnávat např. V-cross a Teutonku je to samé jako porovnávat Mercedes s Dacii 😀 😀 (ale i ta může sloužit bezvadně).

korina
2. čer 2009

Michale: Máte SZ

eniuch
2. čer 2009

Michal,
to je velmi sympaticke ako to v CR riesite, vzali ste to do vlastnych ruk a uz znete aj urodu, blahozelam.

myslim ze aj v SR bol nejaky pokus o cenovu kompenzaciu ako pises - pri predbeznej kalkulacii kocika nam predajca ratal tasku s 50% zlavou, rozhodovali sme sa totizto medzi viacerymi znackami a predajcami avsak uz pri plateni nam tato zlava aplikovana nebola, takze neviem ako to naozaj je alebo bolo. ked som sa na to potom toho isteho predajcu pri dalsej prilezitosti spytala, obratil sa s tym na dalsieho kolegu a ten mu odvetil ze ta 50% zlava je len pri kupe celej trojkombinacie (my sme vsak trojkombinaciu nikdy nechceli co predajca aj vedel pri kalkulacii). jedina "vysvetlenie" ddotycneho bolo ze "uz ma toho dost". to som prosim pekne citovala. a ostalo to pri tomto komentari. 😠 (asi nervozita z toho ze im tam stale niekto volal a chodil a zhanal sa po objednanych teutonkach 🙂 par ich objednavky aj zrusilo co sme tam chodili).

Kobolova,
to nie je provokacia 🙂 , kazdy svojpravny sa rozhodne sam podla vlastneho uvazenia...

zeleny_cajik
2. čer 2009

Hm, no deniska, vdaka za kompliment, ale nemozem Ti ho opatovat, zacina mi vadit, ak v tejto doskusii vystupujes - mam pocit, ze dost jedovato 😒 je dost vidiet rozdiel v komunikacii michala a Teba, hoci obaja samozrejme hajite zaujmy Vasich firiem.

Nie je nikoho povinnostou nakupovat v BM, ak si nejaka kocka kupi kocik v Polsku, v Madarsku alebo v Afrike, je to jej volba, ktoru urobila za seba a neznamena to, ze je nespravna. Ak si kupila kocik v Polsku, zrejme si zvazila, ze jej ten cenovy rozdiel (a je stale dost velky) stoji za pripadne problemy so servisom a reklamaciami. Mam pocit, ze si takmer zelas, aby sa kobolovej ci inym kockam s "polskymi" teutonkami nieco pokazilo 😕

A ta partizancina ohladom cien v BM sa mi tiez velmi nepozdava - zaujimave, ze v Spuntikovi nie su ceny kocikov tajomstvom a funguje im to. Zas musim povedat, ze priamo v BM som bola s pristupom velmi spokojna, napriek negativnym presudkom z tejto diskusie - prave z dovodu dost agresivneho presadzovania znacky, takze mam pocit, ze tu robis tomuto obchodu svojim pristupom skor medvediu sluzbu.

Takisto, pokial niekto chvali ine kociky ako Teutonia (resp. Teutoniu kritizuje) neznamena to, ze je ich under-cover distributor (tu len dodam - tiez si sa hned v diskusii nepriznala, ze si tu za predajcu, narozdiel od Michala) a kazdemu moze vyhovovat nieco ine, nastastie si dnes moze kazdy vybrat.

martuli
2. čer 2009

Hura, tak budeme mit aspon autosedacku, z Babyrenky nam ji poslou 😉
Ted jeste kocarek a budeme spokojeni

denisab32
2. čer 2009

zeleny_cajik
....nechcem sa opakovať, ale ja nie som predajca, len som v kontakte s tými ľuďmi...

Mne je jedno, kde si kobolkova kúpila kočík a naozaj jej prajem, aby pomoc predajcu nepotrebovala...len je od nej trošku neseriózne, že si ho nechala predviesť inde...

eniuch
...ešte sa nestalo, že by niekto objednávku zrušil, musím ťa sklamať....

jmisa
2. čer 2009

No nevím, já si nechala předvést Teutonku několikrát, pokaždý někde jinde a nemyslím, že předvedením jsem povinna si ji u dotyčného prodejce koupit.
Jen u Špuntíka jsem byla asi 3x, prostě jsem se nemohla rozhodnout, pokaždý se nám věnoval někdo jiný a pokaždý se mnou jednali, jako bych si to hned objednávala, přitom tomu tak rozhodně nebylo a když jsem šla nakonec objednávat, tak jsem už ani kočár předvést nechtěla 😀 😀

Možná je to tím, že v Praze maj mezi sebou prodejci větší konkurenci.

denisab32
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tono_babymarket
2. čer 2009

Zdravím všetkých priaznivcov Teutonie, a takiež pozdravujem Michala.
Som tu za slovenský tím Teutonie.
Budem sa snažiť byť nápomocný v rámci pravidiel.

mmacko
2. čer 2009

Ahoj Tono,
dufam, ze bude z teba konkurencia pre Michala (v dobrom slova zmysle), kedze momentalne je pre mna Michal ideal obchodnika a aj cloveka a velmi lutujem, ze na Slovensku nemame Spuntik.

Ja som tiez uz bola rozhodnuta pre teutoniu a citam toto forum od zaciatku, ale nakoniec som si kupila iny kocik a musim priznat, ze aj ked je Teutonia doteraz moj vysnivany kocik, dost tomu napomohlo toto forum, ze som sa rozhodla pre iny kocik. Nie kvoli kociku, ale pristupu. Je to predsa len dost drahy kocik a take maniere, ze tajenie ceny, doba dodania predlzena skoro na dvojnasobok pricom Michal sa to snazil riesit a aj do svojich rieseni "zapojil" toto forum, ale u nas to boli len vyhovorky...

Verim, ze sa to teraz zmeni a budem sa tesit na teba. Stale toto forum citam, aj ked som si kupila iny kocik, lebo stale tajne dufam, ze raz skoncim aj pri Teutonii 😉

tono_babymarket
2. čer 2009

Pre mmacko
Ahoj,

všetko chce svoj čas, nie je to jednoduché, ale môžem ťa ubezpečiť, že v krátkej dobe budú zverejnené aj ceny a myslím, že potešia 😉.
Vážne veci sa nikdy nevyriešia na fóre, ubezpečujem ťa, že aj Slovensko bojuje za lepšie podmienky 😉

sarii
2. čer 2009

Ahoj všichni...

Trochu tu rozrazím diskusi 😉 . Na kočárek jsme čekali 11 týdnů. Bohužel se nám malá narodila o víc jak měsíc dřív, tak nám tím udělala čáru přes "kočárek". Jinak by ASI přišel akorát. Dnes mi volaly ze Špuntíku, že nám pošlou podvozek a korbičku. Prozatím... Jsem ráda, pač už bych ráda vyrazila ven 😵 . Je mi jasné, že prodejce těžko ovlivní hlavní problém v "nedodávkách", proto cením jejich pomoc.

A slevička nebo tak něco, určitě by byla všem "postiženým" náplastí na bolest 😉 .

zihu
2. čer 2009

hmm, nam nevolali, tak to asi musime jeste cekat ☹

martuli
2. čer 2009

sarii - nam zase poslou z Liberce autosedacku, tak ho aspon dam v ni ven na chvili

sarii
2. čer 2009

Zihu... máte ještě čas 😉 ... (Jé, já měla termín porodu ještě po tobě 🙂 )
Martuli... to je radost jak na vánoce, co???

martuli
2. čer 2009

Jo jo, poslou nam ji PPL, hura hura, ted jeste aby byla i s bazi

zeleny_cajik
2. čer 2009

mmacko, skoda, ze si to vzdala s teutonkou. ako som pisala vyssie, priamo v BM v Bratislave je osobny pristup personalu velmi prijemny a nestastny dojem z tehto diskusie dost napravi, aspon u mna to tak bolo a kocik sme uz pre istotu objednali. v predstihu, viem, ale radsej nech je tu skor, ako potom stresovat, ze meska 😉 🙂

cernobilka
2. čer 2009

Tak nám ze špuntíka nevolali..... To asi náš kočárek nepřišel, ach jo.... A to ve čtvrtek nastupuji do porodky....

jmisa
2. čer 2009

Cernobilko, kdy si objednávala?

cernobilka
2. čer 2009

je to myslím jedenáct nebo dvanáct týdnů.....

michal_spuntik
2. čer 2009

Holky, zkusím vás trošku uklidnit,
ono ač to vypadá jako ohromná dodávka (3 náklaďáky) tak to pro nás zas tak moc není. Naše holky to rozebíraly do noci, protože to, co poslali z Německa byla všehochuť a nikoli jednotlivé objerdnávky a my jsme z toho teda kompletovali něco, co pomůže hlavně těm, které už mají miminka na světě, nebo se jim termín porodu blíží. Nebo víme, že mají problém s koncem těhotenství a hrozí, že o kousek říve porodí.
Nevíc myslím, že ještě ani Ála nestihla všechny obvolat...
No a také - koncem tohoto a začátkem příštího týdne přijdou další kočárky z Teutonie... takže kdo jste už "na hraně" pošlete mi prosím IP a já to předám Aleně s nejvyšší prioritou...
Prostě pojďme se chovat jako patra (i když jen virtuální v rámci Modrého koníka), kde si takto trošku pomůžeme mezi sebou, než Němci jedni mizerný doženou co posr... 😉

Michal

michal_spuntik
2. čer 2009

Ahoj Tono 😉
Michal

jmisa
2. čer 2009

Michale, já už Ti psala, takže znovu psát nebudu. Na objednávce jsem žádné číslo objednávky nenašla, tak nevím, co by nás případně pomohlo identifikovat, možná stačí to příjmení.

bambini
2. čer 2009

Aoj Tono,no pozeram ze tu mate dobru reklamu... 🙂 fak su tie kociky take super.. 🤐

eniuch
2. čer 2009

denisab32: ak sa tu este niekedy ocitnes: 🙂
ak mas pristup k vypisom telefonickych hovorov a e-mailovej poste firmy - len tazko ti niekto uveri tvrdenie ze tu nie si za predajcu. 😉

Tono:
tak vitaj, tesime sa na tvoje prispevky, verime ze budu vecne a prinosom pre nas vsetkych 🙂 drzime palce

aurrelia
2. čer 2009

Eniuch, myslím, že nebola priamo predajca, ale príbuzná - teda mne to tak vysvetlila, keď som sa jej pýtala, že ako to, že vie o mojich mailoch do BM, ktoré som nepísala jej.

Verím, že Tono bude pomáhať a dávať dobré rady, tak ako Michal.

aurrelia
2. čer 2009

A myslím, že ak BM zverejní ceny, tak ako napísal Tono, že si neublížia ale len pomôžu, lebo kto raz u nich nechce kvôli cene nakúpiť, tak tam nenakúpi ani keď tam príde osobne.
Mňa mrzelo, že hoci som mala o kočík vážny záujem, nechcela mi Deniska ani dotyčný s ktorým som si mailovala veriť a nakoniec mi cenu musela ísť osobne zistiť sestra a potom som mala problém manžela prehovoriť, aby sme po ich správaní v BM kočík objednali. Ale zase bola som spokojná s ľudmi, ktorí mi ho kedysi v BM predvádzali a tí rozhodli, že som to tam kúpila.
A ktovie možno že Tono je jeden z tých mnou menovaný.

bambini
Odpověď byla odstraněná
Zobraz