Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

erinbrock
26. lis 2009

rozhodne jsou vetsi korbicky - mrkni na www.kocarky-teutonia.cz - tam jsou v doplncich udaje o vloznych taskach i korbach - je logicke, ze kdyz se taska dava do sportaku co ma na sirku cca 33cm - ze nebude sirsi - vsechny vlozne tasky tam maji 30cm vnitrni sirku - korbicky 34 nebo 37cm...ja nad tim dlouho spekulovala a nakonec jsem se rozhodla pro korbicku 😉

erinbrock
26. lis 2009

mirka budete mit mimi cca jako my - nas se narodil 8. cervence...v albu mam fotku, jak vypada v korbicce ted - a pocitam ze v lednu bude asi stopro ve sportaku nalezato s fusakem 🙂 - dam pak vedet 😀 😝

mirka285
26. lis 2009

erinbrock dakujem za info,hned si uhadla o co mi ide 🙂 vas Vojtik bol dost malinke babo,takze sa tam v pohode zmesti,kdezto moj prvy syn mal pri narodeni 4 a pol kila, tak mi neostava nic ine len dufat ze druhe bude mensie..inak doteraz to nechapem,lebo ja meriam 1,63 a vazim 56 kil uz ako tehotna,tak fakt neviem ako som prisla k takemu velkemu babatku 😉

michal_spuntik
26. lis 2009

Pro Kakučku:
ahoj, po čase jsem se podíval na MK a hned tu mám dotazy 😉
potah se objednat samostatně dá - a na Cosmo 2009 samozřejmě pasovat bude.
- k tomu Spiritu - má podle cosma nák košík a rukojeť. Šířka zadníxch kol je stejná jako byla 2009 - kvůli stabilitě to nejde dělat užší.
Michal

medena
27. lis 2009

Mohly byste se prosím podělit o zkušenosti se světlými potahy kočárků? Musím říct, že se mi mimo jiné líbí světlé varianty z kolekce Trend 2010, ale mám strach, že až bude mrně ve sporťáku, bude tam jíst a lézt v botičkách, tak nebudu dělat nic jiného než prát potah. Nebo na to materiál Teutonek tak netrpí a stačí třeba vykartáčovat/otřít?

erinbrock
27. lis 2009

mirka - on to Vojta taky strasne rychle dohnal tu vahu ted uz ma skoro 7kilo, takze si myslim, ze je jako normalni prumerne miminko na svuj vek...takze bych se te korbicky nebala - ale uvidis 😀

lucia.298
27. lis 2009

Ahojte, chcela by som sa spytať na vaš nazor 🙂 teraz som bola v obchode s kočíkmi teutonia, ohladom teutonie spirit model 2009, kedže ho budeme potrebovať od narodenia tak potrebujem k nemu vaničku Fashion, autosedačku som vyberala Romer, a predavač mi vypočítal celkovu sumu za všetko 911 eur, je v tom aj nanožník, pršiplašť, taška na kočík, adapter na romerku, vpodstate asi uplne všetko, čo na to hovoríte, je to vela alebo celkom ok, vôbec nemam prehlad o cenach, vraj je v tom 10% zlava, dakujem za reakcie 😉

krpcek
27. lis 2009

lucia to je akurat cena. ja som platila, este o trosku viac.

lucia.298
27. lis 2009

krpcek: dakujem 😉 priznavam, že rozmyšlam medzi dvoma kočíkmi a to Teutonia spirit a Concord neo, vôbec netuším, ktorý by bol pre babo lepší, na teutonii sa mi páči, že sa da dieťa aj pohojdať, vanička je jedna z najširších a športova časť je celkom v lahu, čo concord nie je 😒 za to concord je lahší, jednoduchšie sa naklikavaju rôzne časti a cely mi pripada lepšie prepracovany, uff radte prosím 🙂

majka79
27. lis 2009

ahoj lucia
já Ti mohu porovnat Teutonii Spirit a Concord Fusion. Zkusili jsme si oba a vím že do Concordu bych už opravdu nešla s Teutonií se srovnávat moc nedá. Je sice lehčí ale není téměř vůbec odrpužený, je ceklkem tvrdý a polohování není až tak supe nám se neustále povolovalo. Je to jen má zkušenost a můj názor, ale rozhodně Teutonia

lucia.298
27. lis 2009

majka79 dakujem za nazor, mne sa teutonia velmi pačila, len ked mi v predajni menili potah na hlbokej vaničke a pod poťahom bola nejaka tenučka doska-asi to nie je doska ale niečo take, to ma dosť odradilo, pripadal mi lacno spraveny za tie peniaze, pozerala som že concord ma vaničku plastovu, ale ko som písala, tam sa mi nepáči polohovanie športovej časti

leontinecka
27. lis 2009

Susik77
Ohledně velikosti sporťáku u Spirita. Můj malý má 22 měsíců, jezdíme v zimním fusaku, v zimní bundě a vejde se mi tam.l Boudu máme staženou jakoby za opěrkou hlavy, aby dobře viděl. Denně v kočáru spí, na délku je nám v pohodě, na šírku se tam také vleze, dokonce si dal včera obě ruce za hlavu. Když spí, tak mu boudu samozřejmě zatáhnu. Nevím, kolik nyní váží, v 18 měsících měl myslím 11 kg, sice je teď také pěkný baculínek, ale 16 kg myslím ve dvou letech mít nebude. A výška je kolem 80 cm. Ale vidím maminky, jak tam vozí hodně velké děti, typla bych kolem 3 let. Jen s fusakem se celkem zlobím. Mám aesthetic a dva boční zipy, a to mi dá tedy zapnout pěknou fušku. Příště bych pro větší dítě volila jeden zip ve předu.Možná ho snad může tlačit zapnuté madlo, to mi připadá přes nožky a fusak celkem na fest. Zase se o něj opírá a nesjíždí, tak ho něchci sundávat, než budu vozit nánožník. Jinak ještě škoda, že ruční brzda jde používat pouze jako přibržďovací a nejde použít jako nožní. Malý chodí dost pěšky sám a máme hodně kopcovitý terén, jak jede auto, honem ho chytám a než naštrachám nožní brzdu (mám tam pověšenou tašku a sedačku směrem k sobě), tak kolikrát nechám kočár jet a letím pro malého. Bohužel zásadně chodí sám, za ruku v žádném případě a ještě utíká (pomalu snad chodit neumí). Měla jsem to u jiného kočárku a bylo to super, jak jsem kočárek vezla, okamžitě jsem měla zabržděno a utíkala jsem pro malého. To bych teď uvítala.

krpcek
28. lis 2009

lucia ja mam odskusany aj concord neo (kamoska ho ma, tak som testovala 😀 ) a jednoznacen mozem povedat, ze teutonia je lepsia. je maksia, sportova cast sa da polohovat, tak ze dieta spi v rovine, co pri neo nie je, aj ked das dieta spat, tak ma stale pokrcene nozicky!!! a dieta je viac schovane . . co ocenis urcite v zime.
dizajnovo sa mi sice viac paci neo, je aj skladnejsi, ale nekupila by som ho.

tynushqa
28. lis 2009

Ahojte predavam Teutoniu spirit S3 ak by mal niekto zaujem. Inzerat je tu na Modrom konovi v sekcii kociky 😉

akcull
28. lis 2009

susik, my jezdíme se Spiritem teď s fusakem a zimním oblečením, malá má 16 měsíců, váží kolem 11 kg a měří 83 cm. zatím se tam vejde v pohodě, ale je to už tak akorát. Ve dvou letech si to zatím nedokážu představit, bude sice léto, takže na šířku si myslím v pohodě, ale s tou výškou..... no nevím, uvidíme
Každopádně jela jsem i s quinny speedy, na jízdu je tvrdší, není odpružený, sedačku má širší, na délku se mi zdá kratší, to přesně neumím posoudit, je celkově takový víc otevřený, nejde položit úplně dolehu a otočit směrem proti jízdě. Já bych si vybrala zase Teutonku, ale je fakt, že quinny je asi lepší pro starší dítka.....

bury
29. lis 2009

Včera mi volala paní z obchodu kde jsme objednávali S3, že kočár dorazil 😕 objednávali jsme 23.10. ... takže jsem opravdu překvapená ... Už se těším, až si ho vyzvedneme. 😉

evelina19
30. lis 2009

ahojte,
chcela by som sa spýtať ohľadom autosedačky. s teutonia cosmo je len kompatibilný romer safe plus alebo aj romer baby safe? mam v tych autosedačkách trochu chaos.
my sme rozhodnutí pre teutonia cosmo, len momentálne hľadáme prijateľnú cenu...
díky

kici96
1. pro 2009

lucia.298
Ahojte!!!
Ja som si včera objednala Teutoniu Spirit S3 dizajn 2010, s FASHION korbou, nanožník, sietka proti hmyzu, plašenka, taška na kočiark, slnečná strieška, predlžovací nadstavec na nozicky na šporťák, zimny navlek na rukovat na ruky, adapter na autosedacku na kocik + do auta a autosedacka ROMER...Konecna cena kociarika 1100euro...
Po recenziach na tejto stranke som sa rozhodla a uz sa nan veeeelmi tesim len dodacia lehota ze 12 tyzdnov....
Malička sa ma narodit koncom aprila 🙂

martinaho1
1. pro 2009

Evelina- my mame doma jiz Mistral P, je to ctyrkolka, a koupili jsme Romer baby safe plus SHR, u nej nemusis mit zadny dalsi protidil, staci koupit adapter na Romer a primo protikus je na autosedacce (to je ta zkratka SHR). Tak at dobre vyberes 🙂

franzovka
2. pro 2009

ahoj hlavně budoucí maminky (hlavně ty,co budou rodit v dubnu nebo květnu) - po půl roce užívání kočárku cosmo vám můžu doporučit jak vloženou tašku - malému je půl roku, má 67cm, ale kupodivu se do ní stále vejde i s fusakem. Dál musím vyzdvihnout přebalovací tašku - je přehledná a přitom prostorná. Minulý týden jsem po dlouhém přemýšlení podlehla a koupila mufa (kožešinka na řídítka) a to teplíčko je fakt super. Do čeho bych už neinvestovala, jsou návleky na kola - pokud přijdeme z venku, kolečka ometeme smetáčkem a stačí to. Než nandáme ty návleky, trvá to a hlavně na těch menších kolečkách moc nedrží a s kočárkem se nedá popojet. Jinak jsem ale s kočárkem moc spokojená a jak říká náš dědeček- ten titul mercedesu mezi kočárky teutonce náleží právem 🙂

juliar
3. pro 2009

ahojte mamicky
predavam trojkolku Teutonia Spirit S3 HB 2008 v ciernobielej farbe s nanoznikom, prsiplastom a letnou frote vlozkou za 448Eur. Kamoska predava spirit S3 kupený 6/2009, ladeny do modra + pršiplášť + slnečník + letná froté vložka za420Eur. viac info a foto cez IP.

evelina19
3. pro 2009

martinaho1 ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď. aj som si myslela, že to bude ten safe plus.

martinaho1
3. pro 2009

Evelina- musi to byt safe plus SHR....ten ma primo adapter, u tech baby safe a baby safe plus chybi 🙂

katherine27
3. pro 2009

Ahojte maminy, chcem sa opýtať na kočíky Teutonia.

Môže mi niekto napísať zákld.rozdelenie, resp. tipy a doporučiť konkrétne? potrebujem vaničku aj športiak, babo sa narodí v apríly
Kde v SR sa dajú kúpiť, resp. kde ich majú najviac vystavených? aby som si ich mohla v reale omrknúť
Ešte som moc nepochopila spôsob objednania, ak by so sa preň rozhodla, to si ho mám celý poskladať? akosi tomu nerozumiem

Ďakujem.

kici96
3. pro 2009

Katherine27
Awoj Ja som si objednala kocar v babymarkete http://www.babymarket.sk/ obchod sa nachadza v Bratislave na Vajnorskej. Bol tam velmi mily predavac vela mi poradil...Ja som sa rozhodla pre trojkolku spirit S3.
Ano kocik si mozes poskladat podla seba, vyberas si farebne kombinacie ponukaju aj dizajn 2010, dalej si volis podvozok. hlboku vanicku, Sportova cast je pri vsetkych rovnaka...a dalej si vyberies doplnky...
Pri objednani davas 20%tnu zalohu a kocik by ti mal prist do cca 12 tyzdnov...
Ja som objednavala teraz prveho, tiez sa mi malicka ma narodit v aprily. 😉

susik77
4. pro 2009

Ahojte!Leontinecka, akcull: diky za radu a opis 🙂 Mne sa Spirit strasne paci, uvazujem, ze to risknem ist do neho 🙂 Ked tak potom predam a kupim iny kocik ked mala vyrastie, myslim, ze pojde celkom dobre predat vzhladom na kvalitu a cenu 🙂
Inak mala ma teraz 3 mesiace a zatial vyzera ze bude mensia ako starsia dcera, nejak omnoho pomalsie rastie, tak uvidime...

katherine27
4. pro 2009

Kici a majú tam aj nejaké vyložené, ano? ja som ten kočík ešte naživo nevidela...ešte uvažujeme nad Jane, takže to by som si chcli tiež omrknúť..a iný obchodík už nie je ?

jasminet
4. pro 2009

katherine - ano, maju ich tam vylozene, mozno kecam, ale zdalo sa mi, ze z kazdeho jeden. este maju v kike v BA, ale tam mali iba cosmo - aspon vtedy ked sme my vyberali (co mi vyhovovalo, lebo som ho chcela).
a maju tam aj ine kociky, takze mozes porovnavat...

kici96
4. pro 2009

Jasminet a Katherine
Ano je tam z kazdeho jeden vylozeny a dalej v Ba neviem kde ich este maju. Ja som si ho omrkla na internete a tam objednala.
A disajn na rok 2010 si mozete kuk tu: http://www.teutonia.de/dessins/dessins-2010.html

kici96
4. pro 2009

Tam myslim v babymarket 🙂