Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

volcanic
19. led 2012

my sme si objednávali teutonia cosmo z obchodu babymarket v NR ešte v auguste- bola tam akcia- autosedačka tario zdarma....no a doteraz kočík ešte nemáme dodaný, ako dlho ste čakali kým prišiel? je tu nejaka mamina,čo si tiež objednávala cez babymarket? ...nám bolo povedané,že dodacia doba je 8-10 týž. potom volali,že sa to predlžuje na 10-12 týž. a teraz je to 21 týždňov od objednania a kočík nikde, hlavne že malý je už na svete 2 týždne!!!! 😖

tonko_babymarket
19. led 2012

@volcanic
Teutonia mala minulý rok 2 výrobné programy - 4 týždňový a 12 týždňový, ak bola objednávka na dvanásťtýždňový program, dodanie bolo 12 týždňov + 10 dní.
Tak ako ste boli informovaná, jedna zásielka nedopatrením nemeckej strany nebola zaevidovaná (za obdobie 3 rokov sa takáto chyba ešte nestala), čo sme zistili až v čase, keď už mali byť kočiariky doručené, ihneď boli všetci zákazníci informovaní a každému bolo ponúknuté riešenie, zapožičanie autosedačky a náhradného kočíka, nemecká strana promptne začala tieto kočíky vyrábať a posledné 3 kusy budú doručené tento týždeň, bohužiaľ nakoľko boli sviatky nedalo sa to urýchliť.

micicka
19. led 2012

@volcanic
@tonko_babymarket nechcem byť zlá, ale tiež mám zlú skúsenosť - takže to nebude raz za tri roky. nakoľko sme objednávali kočík dosť neskoro a nestihol by prísť do pôrodu, tak sme si vybrali z modelov, ktoré boli objednané na predajňu na voľný predaj = nemohli sme si určiť aké farebné prevedenie chceme, ale to nevadí, to bola v podstate naša chyba. v sľúbenom termíne po niekoľkých telefonátoch a návštevách predajne sme sa dozvedeli, že kočík bol omylom predaný niekomu inému - po častiach! nakoľko sme bábätko už mali doma, dosť som sa hnevala, nejakým zázrakom sa našiel aspoň hlboký kočík. športová časť mala prísť do 6 týždňov, čo bolo pred vianocami, ešte stále ju nemám a netuším kedy príde, pretože zakaždým keď sa informujem, je mi povedané, práve včera som tam volala a kočík príde za týždeň! samozrejme vyplatiť sme museli plnú sumu už pri prevzatí autosedačky!

tonko_babymarket
19. led 2012

@micicka
osobne sa ospravedlňujem, bola to moja chyba nie teutonie a mrzí ma to doteraz....aj ja mám občas horšie dni...ale zistím ako to vyzerá so športovou časťou a dám vedieť do IP

micicka
19. led 2012

@tonko_babymarket ja viem, že chyba sa môže stať, ale všetko okolo toho podľa mňa malo byť trošku inak a preto nie som veľmi spokojná. už to nechcem veľmi rozoberať.... a áno dostala som ako odškodné dobrú deku - aby som na to nezabudla, lebo určite by mi to niekto zase pripomenul 😉
ak bude info o športiaku, budem rada, lebo už ma ani veľmi nebaví vyvolávať

tonko_babymarket
19. led 2012

@micicka
chápem, už aj dievčatá v NR majú lepšie znalosti a taktiež bežíme na novom systéme, čo by malo zlepšiť našu prácu, tak ako som sľúbil, zistím a dám vedieť, dúfam, že s kočíkom ste spokojná 😉

micicka
19. led 2012

@tonko_babymarket zatiaľ v celku spokojnosť. aj keď určite si pamätáte, že aj kolieska boli z iného typu, ale už vyzerá, že je všetko ok 😉 😉
a keď už vás tu mám, otázka k brzde - ako by mala fungovať? u mňa je to koliesko v podstate stále vyskočené, zabrzdenie a odbrzdenie urobím len otočením, netreba nič zatlačiť. na kamoškynej teutónii pri zabrzdení vyskočí ten červený stred von a pri odbrzďovaní ho musí zatlačiť späť.

tonko_babymarket
19. led 2012

@micicka odpoveď v IP 😉

maggiore
19. led 2012

ahojte .... tiež Fandím Teutónii, ešte síce žiadnu nemám, ale už bz som ju aj konečne chcela! 😀 .... no idem k veci .... chcem sa spýtať, či sa na model Cosmo noir 2012 dá nasadiť aj Tario 2011 ... vlani malo Tario živšie farby, tento rok mi chýba červená a fialová

babyrenka
19. led 2012

@maggiore : s nasazováním autosedačky nebude žádný problém, k žádným změnám v uchycení nedošlo, spíš bude otázkou, kde letos koupit loňské modely autosedaček.

maggiore
20. led 2012

@babyrenka v bazároch sa podľa mňa dá zohnaťa mamičky aj na nete predávajú

ditina
20. led 2012

Ahoj, mám kočárek Teutonia Spirit 2010, jsem s ním nadmíru spokojená, ale loňskou zimu jsem oddělala přední kolo a i tlumiče - jezdila jsem venku s malým sníh nesníh (a jistě si každý pamatujete, kolik sněhu bylo, chodníky nezametené atd.). Jsem přesvědčená, že žádný jiný kočárek by to nevydržel, taky jsem byla široko daleko samotná. Kočárek jsem pořizovala přes německý e-shop se všemi možnými doplňky a ušetřila tak 7 tisíc oproti nákupu zde v ČR. Ano, byla jsem si vědoma, že v případě reklamace se budu muset také obrátit do Německa, jak tady všichni prodejci neustále zdůrazňují. Což jsem taky s kolem a tlumiči udělala. Upozorňuju, že moje němčina není na moc dobré úrovni! Pro kočárek si e-shop nechal poslat GLS a dnes mi ho po 4 týdnech (byly v tom svátky) opravený dodaly! Nezaplatila jsem ani cent, ani za dopravu tam, nic!!! Perfektní! To by se u nás stát nemohlo, aby vám někdo zaplatil dopravu kočárku do prodejny!!! E-shop veřejně jmenovat nebudu (případně kdo uvažujete o nákupu v Německu, napíšu do IP), ale kam se hrabou zdější prodejci!!!

adinkam
20. led 2012

dobry den, mozna uz se to tu resilo, ale ja jsem se k odpovedi nedocetla..
chtela bych se zeptat jak je to s fusakem mininest. Zda ho nekdo pouziva jako fusak do kocarku nebo zda je to prilis malo. Moc dekuji za odpoved.

hojda
20. led 2012

@maggiore Nevím, ale zrovna autosedačku bych asi kupovala novou, jde u ní hlavně o bezpečnost. Fakt nikdy nevíš, co s ní bylo.

maggiore
21. led 2012

@hojda no to máš pravdu! .... no nič, zatiaľ ešte nemám pre koho kupovať a možno budem kupovať až z kolekcie 2013 :-/ .... len som tak premýšlala, či by to pasovalo .... dík za radu 😉

editah222
21. led 2012

@adinkam já jsem ho použivala jako fusak do autosedačky a nebo jako podzimní fusak do kočárku, na zimu mi přišel moc tenký a pořídila jsem Lodger bunker. Ale to je jen můj názor 🙂

tina74
22. led 2012

Minulý týden nám přišly doplňky ke kočárku Teutonia BeYou. Mezi nimi je i nánožník. Na kočárek jako takový sedí výborně, a to jak na sporťák, tak na pevnou vložnou tašku. Jen je mi divné, že z něj poměrně dost vykukuje (na straně u hlavy miminka) horní část vložné tašky, resp. fusak, který se z vložné tašky vytvoří. Na funkci to nemá vliv, jen nevypadá úplně nejlíp, že jsou za sebou dva lemy. Je to tak v pořádku? Máte s tím někdo zkušenost?

ja.na81
22. led 2012

@tina74 ahoj, no ja si myslim, ze kdyz se pouzije vlozna taska (at uz jako taska nebo pak predelana na fusak), ze neni treba na to davat jeste nanoznik 🙂 Tim odpadne starost, ze to nevypada moc pekne 😉 Aspon ja to teda mam taky, ze nanoznik jsem davala jen pokud prcek nebyl v tasce nebo ve fusaku, proste bud jedno nebo druhe a je to 😉

evula83
22. led 2012

@ditina
ahoj muzu se zeptat jak ste objednavala cez nemecky e-shop...a nakolik vas tak kocarek vysel?sportak s taskou nebou korbou..a jak dlouho ste cekala?
diky

tina74
23. led 2012

@ja.na81 To je taky možnost🙂 Asi bude hodně záležet na počasí... Pokud bude tepleji, dá se odejmout horní část tašky a použít jen nánožník (což možná vypadá lépe), resp. do sporťáku nepoužít fusak. Kdyby bylo naopak chladněji a silnější vítr (na německých stránkách Teutonie říkají nánožníku Windschutz, tj. doslova ochrana proti větru), je asi lepší mít obojí (a třeba ještě deku) a neřešit tolik estetickou stránku. Lem fusaku/tašky se případně dá i podhrnout a schovat pod lem nánožníku, ale to by zase zbytečně foukalo na miminko.
V zimě jste používali ještě i nějaký teplejší fusak, nebo ten z tašky + deku? Nám by se miminko mělo narodit na konci dubna, takže předpokládám, že do začátku zimy bude ještě ve vložné tašce a do něčeho ho tam zachumláme, ale pak (nejpozději od přelomu roku) už budeme používat jen sporťák.

ja.na81
23. led 2012

@tina74 muj maly je v srpnu, takze prvni zimu byl v tasce a jeste jsem tam mela maly fusak a tuto zimu uz beha, takze ho musim stejne dost oblekat a je tedy ve fusaku udelanem z tasky a pres nozky ma jeste deku.

tina74
23. led 2012

Vím, dívala jsem se do Tvého profilu. Máš tam úžasnou fotku s malým v autosedačce.🙂 To je pořád jedna a ta samá nebo větší model? My jsme ke kočárku koupili MaxiCosi CabrioFix. To by bylo fajn, kdyby vydržela tak dlouho. Měla jsem pocit, že je jen do 6 měsíců, ale teď jsem ještě koukla na informace na internetu a je to do 13 kg🙂

ja.na81
23. led 2012

@tina74 dik 😀 jj, prcek tam vydrzel dlouho, i kdyz teda v tom roce uz mel v aute vetsi sedacku, ale do 11 mesicu jezdil porad ve svem vajicku a v pohode se tam vesel (mozna by byl problem, kdyby byla zima a musel byt nabaleny, ale jak bylo leto, tak mel jen triko a kalhoty a mista dost). I kdyz 13 kg teda nema jeste ani ted, ale uz by mu precuhovala hlava... spis ty deti se do sedacky pak nevejdou na dylku nez kvuli tem kg...

balestra
23. led 2012

Ahoj, prosím o rychlou radu. Chci kočárek Teutonia a máme vybraný spirit. Ale jsem nalomená, jelikož je prý Cosmo daleko skladnější do auta a taky maminky, co jsou zvyklé na 4kolku spirita nemají rádi.
Jde o to- bydlíme v malém městě, kde silnice nejsou bůhví co. Bydlím ve 2. patře a ráda bych kočárek brala až do bytu - kočárkárna je o patro níž- takže se asi bude hodit každé kilo lehčího kočárku. Autem nebudu jezdit denně, ale několikrát týdně určitě ano. Co byste volili? Znáte nějaký obchod, kde mají levnější komplet 2012? Asi ne,že? Původně jsem chtěla kupovat v Polsku, bobowozki měli výhodné sety až o 8 tis. levnější než v ČR, ale kolekci 2012 mají za plnou palbu a kvůli 3tis se mi nevyplatí řešit možné komplikace.
Prosím o Váš názor, spěchá🙂 Díky!

martuli
24. led 2012

@adinkam my ho pouzivali na prechodnou dobu, pokud byla zima, davali jsme pres nej deku a bylo to dostacujici. Pri mrazech jsme meli normalni zimni fusak

mirkapal
24. led 2012

@balestra Ja som bola v podobnej situacii, vybrala som si Cosmo a som velmi spokojna, nemenila by som. Ked budes mat v tom kociku dietatko, bude naozaj kazde kilo k dobru. A aj tak som musela zniest/vyniest osobitne podvozok a osobitne korbu (nemali sme vytah).Teraz sme sa prestahovali z centra mesta do prilahlej obce, kde su cesty a chodniky priserne, ale Cosmo sa drzi - netvrdim, ze je to idealny kocik do takehoto terenu, ale myslim, ze niektore ine podobne kociky by mali ovela vacsi problem. Takze pre mna je Cosmo jednotka.

balestra
24. led 2012

Tak jsem si také koupila Cosmo.

dollybell
24. led 2012

Ahoj všechny,
mám vyhlídnutou Teutonii Cosmo a tak děkuji za všechny Vaše příspěvky. Nicméně, nechystá se některá z Vás tenhle kočárek (i třeba v kombinaci s příslušenstvím) prodávat (nejlépe šedou, černou, prostě neutrální🙂)? Klidně až po zimě, termín mám až v červenci, tak se zatím rozhlížím a vybírám, ale Teutonie Cosmo mě docela zaujala a to i na radu kamarádky. A zkoušel ji někdo na horách? A na louce, nebo polní cestě? Děkuji moc předem za odpověďi i případné nabídky

dollybell
24. led 2012

Ještě jsem se zapomněla zeptat, zda jde na konstrukci teutonia cosmo 2009 koupit nová kola z kolekce 2011 nebo 2012? Nedokážete někdo prosím poradit? Díky

babyrenka
24. led 2012

@dollybell : kola jsou úplně stejná, na samotné konstrukci kol se nezměnilo nic. Pouze pro variantu Cosmo Noir přibyla kola tmavá, aby barevně ladila s tmavým nátěrem konstrukce kočárku. Takže při případné objednávce nových kol je třeba udat, zda máte podvozek s ruční brzdou nebo bez ní, aby měla zadní kola správné brzdové adaptéry. A také typ kol, tedy vzor 50 nebo 60, protože každý vzor má jinak široké vidlice předních kol a při záměně jednotlivých vzorů byste musela změnit i vidlice předních kol.