Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

bbberta
26. únor 2013

@babyrenka prosim muzu se zeptat - pochopila jsem spravne, ze kocarky teutonia koupene v cr miri na zarucni i pozarucni servis od prodejce k vam, ne do nemecka (tedy krome promazani atd. samozrejme) ? a staci pro reklamaci faktura, prip. kopie z knizky (tam jsem prave nasla vase razitko + datum + typ kocarku)? predem dekuji za reakci!!

hojda
26. únor 2013

@bbberta Já posílala na reklamaci k BAbyrenka 😉

bbberta
26. únor 2013

@hojda A I s tou knizkou, nebo jen s fakturou??? ja totiz myslim, ze by mela stacit faktura??

bbberta
26. únor 2013

@hojda a jen tak mimochodem - co jsi reklamovala a jak to dopadlo?

hojda
26. únor 2013

@bbberta Myslím, že s i s tou knížkou. Reklamovala jsem roztrhanou folii na okénku potahu, skoro hned se mi v ní udělala dírka v místě, kde se folie při složení prolomí. Našili mi tam novou, ale reklamace uznána nebyla.

micicka
26. únor 2013

@hojda 😀 😀 sa musím smiať, ani mne ešte ani jednu reklamáciu neuznali. opravili, ale reklamáciu neuznali!! odpoveď bola, mechanicky poškodené, napriek tomu opravíme, ale neuznávame reklamáciu! vždy ma to tak rozčúli 😠

hojda
26. únor 2013

@micicka TAky jsem to tu dost řešila. Dostala jsem pár nepoužitelných rad, jak nemám skládat střechu, když přijedu z mrazu domů (změna teplot), ale jakým způsobem mám vyndat ležítí dítě bez složené střechy jsem se nedozvěděla. Navíc opravená stříška sice je, ale hned jak přišla mi bylo jasné v jakém místě se protrhne....

micicka
26. únor 2013

@hojda veľmi zlé meno si robí, teutónia takýmito vyjadreniami! pri druhej reklamácii som písala, že kočík bol používaný v súlade s návodom.... aj tak to nepomohlo. teraz je zase na reklamáciu a predpokladám rovnaké stanovisko, možno bude novinka v tom, že neopravia. uvidíme....

hojda
26. únor 2013

@micicka Já jsem jinak spokojená, a co reklamuješ ty?

micicka
26. únor 2013

@hojda prvý raz si už ani nepamätám čo som reklamovala.... druhý raz to bol zlomený kĺb v prehadzovacej rúčke, teraz som reklamovala snímanie korby z podvozku, tie poistky čo sú na boku sa neuvoľnia a tým pádom sa nedá dať dole korba / sedačka.

bbberta
26. únor 2013

@hojda @misicka ajeeee:( to sjou vyhlidky...no ale aspon ze vam opravili...ja predpokladala, ze reklamaci je minimalne u techto "mercedesu".. ja se bojim, ze ani neopravi:(

hojda
26. únor 2013

@bbberta Já jinak s funkčnostní nemám žádný problém a jsem s ní moc spokojená, tohle bych řekla, že je vada materiálu asi bych se s tím smířila u nějakého levnějšího kočárku, ale tady mě to tedy mrzí.

babyrenka
26. únor 2013

@bbberta : ano, kočárky na záruční i pozáruční opravy, prodané v ČR, míří skutečně k nám. S kočárkem by měl kromě reklamačního listu přijít i záruční list, tedy ta knížka, kterou dostáváte s kočárkem a kde je kromě toho, o jaký typ kočárku se jedná, také zapsáno i výrobní číslo Vašeho kočárku. Čas od času se stává, že s dokladem o prodeji přijde na opravu nebo seřízení úplně jiný kočárek, obvykle z individuálního dovozu, v rámci jakési kamarádské výpomoci. To zase není takový problém zjistit, existuje databáze výrobních čísel kočárků, které přes česká zastoupení do republiky došla.
V záručním listu by také mělo být uvedeno, zda je na kočárek prodejcem poskytnuta nadstandardní tříletá záruka, protože pro její udělení platí výrobcem určená pravidla a jen prodejce ví, jakým způsobem byl kočárek objednán i prodán.

bbberta
26. únor 2013

@babyrenka moc dekuji za reakci. z toho tedy plyne, ze opravdu staci kopie te stranky ze zarucniho listu, ze ano? je tam c.kocarku i razitko 3lete zaruky. akorat tedy neni myslim nikde psano, ze se zaruka pocita az ode dne narozeni ditete, ale rozhodujici je stejne datum prevzeti, ne datum vaseho vyskladneni, ze ano? tak terminove snad ok, ted jsem zvedava, co s tim kocarkem provedete🙂

mmacko
26. únor 2013

Dobry den,
uvazujem nad Teutoniou Be you, len mam otazku, ci sa tam zmesti aj 2-2,5 rocne dieta vo fusaku. Teraz mam concord fusion a ten je brutal priestranny, tak ci by sa mala netlacila buducu zimu v Be you. Dakujem pekne

hojda
26. únor 2013

@mmacko záleží, jak narostete, jsou maminky, kterým se tam děti vejdou a některým zase ne, ale rozhodně doporučuju zimní čepici bez bambule, ta tam vadí 😀 😉

mmacko
26. únor 2013

@hojda dakujem za rychlu odpoved, Ty mas be you? Ak hej, nevies mi prosim Ta odfotit tvoje 3 rocne dietatko v nej? Ja stale vaham, ci vymenit moj concord, v nom ma miesto aj moja 3,5 rocna, ale Be you ma laka velmi

hojda
26. únor 2013

@mmacko Mám Spirita, ale ty sedátka jsou u všech stejné, jen nevím teď ty nejnovější modely. Já mám domě skoro 4 letého hodně velkého chlapa🙂, ale on už od dvou let chodí sám, případně v golfáči, je dobrý chodec.

mmacko
26. únor 2013

@hojda aha, dakujem. Mne sa ale zda, ze prave Be you ma tu sedacku uz inu, priestrannejsiu ako ostatne typy od Teutonie, tak teraz neviem.

hojda
26. únor 2013

@mmacko TAk sem hoď link, který model přesně myslíš🙂

mmacko
26. únor 2013

Ja myslim Be you 😉

mmacko
26. únor 2013
hojda
26. únor 2013

@mmacko To vím 😉 koukala jsem na kolekci 2013 a tam více možností sedaček, taky nějaké nové, takže pokud chceš ten klasický model, který se prodával do teď, tak tam jsou myslím rozměry sedaček u všech modelů stejné.

http://www.teutonia.de/de/produkte/beyou.html

mmacko
26. únor 2013

@hojda myslim model 2012, no pojdem pozriet do obchodu, teraz si nie som ista.
Dakujem pekne

hojda
26. únor 2013

@mmacko Tak to bude stejné pro všechny modely, myslím, že se liší jen uchycením na konstrukci. Snad ti tu moc nekecám.......a je to opravdu tak.

babyrenka
26. únor 2013

@bbberta : datum našeho vyskladnění není pro Vás až tak rozhodující, protože nositelem záruky je ze zákona vždy Váš prodejce a tak počátek záruky stanoví on. Pokud u nás objednává kočárek přímo pro určitého zákazníka, tak většinou víme o koho se jedná, u kočárků, objednaných na prodejnu nebo na sklad, pak pochopitelně nemůže běžet záruka již před jeho fyzickým prodejem.

babyrenka
26. únor 2013

@mmacko : od modelového roku 2013 mají všechny sportovní Teutonie sportovní sedačku stejnou, tedy sedačku původně vyrobenou pro BeYou. Vyjímku tvoří pouze Elegance, tam by plastová sedačka asi nevypadala dobře.

mmacko
26. únor 2013

@babyrenka dakujem pekne, a co sa tyka Be you 2012? Ta ma tiez rovnaku sedacku ako cosmo a ostatne 2012?

bbberta
26. únor 2013

@babyrenka jojoje mi to jasne, terminove je to ok. jen tedy doufam, ze se mi vrati kocarek spraveny.
ja jak vidim ty nove teutonky...tak jsem nahlodana... jestli si nahodou kazde dite nezaslouzi novy kocarek.. 😉

babyrenka
27. únor 2013

@mmacko : ne, do modelového roku 2012 měly sportovní kočárky Cosmo, Fun System, Spirit i Mistral P a S klasickou sportovní sedačku, používanou od roku 2007, tedy 3 polohy zádové opěrky a podložku pod nohy pouze ve dvou polohách, tedy ležící anebo spuštěnou dolů pro sezení. Novou sedačku dostalo BeYou při svém příchodu v roce 2011, v roce 2012 přišla pro BeYou její vylepšená verze a od letošního roku ji přebírají i ostatní podvozky. Tato sedačka je prostornější, je "chytřejší" a má delší zádovou opěrku. Na to ale doplácí letos Spirit, kvůli delší zádové opěrce se může dítě ve sportovní sedačce dostat dále mimo těžiště kočárku a proto u Spirita nepůjde již tato nová sportovní sedačka otočit proti směru jízdy.