Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

marrakech
1. únor 2010

Michale, Ywina - moc dekuji za radu! Snad ten skladaci hlavolam jmenem Teutonia dam brzo dohromady. 😀

ywina
1. únor 2010

editah-je krásný,ale vleze se tam i roční dítě?Nebo se pak musí kupovat zase jiný??Kabelka je dobrý nápad,ale kam dát pití?Nedívali jste se někdo na ten držák pití Buggy buddy???Nebo taška od Easy wolker??Ale nevím jak to pasuje....poradí odborník?

karaa
1. únor 2010

ahojte, viem, ze sem obcas davate aj oznamy co predavate... nechystate sa niektora v blizkej dobe predat autosedacku na teutonku spirit, najradsej romerku? 🙂

editah222
1. únor 2010

Ywina - ten fusák je velikej, podle výrobce se tam vleze i průměrné 3 leté dítě. Kámoška má 2letého chlapečka a použivá ten fusak taky. 🙂

kolca
1. únor 2010

Kuk, ten Lodger Bunker je fakt velkej. Máme 20 měsíců a nejsme žádní prcci (85 cm) a myslím, že by se tam v poho vešel i příští rok. 😉

labutka
1. únor 2010

babyrenka, dakujem za odpoved, ano, mam cosmo s HB.

no, a uz aj my mame v kolesach vovnutri kamienky... 😖 nejaky tip, ako by sa dali odtial vybrat? 😕

michal_spuntik
1. únor 2010

Je to jednoduché - stačí poodtáhnout plášť od ráfku a vzniklou štěrbinou kamínky a písek prostě vysypat. Chce to trochu síly - takže řekni taťkovi.

pipimiska
1. únor 2010

michal,dakujem pekne za odpoved 🙂

sarii
2. únor 2010

Labutko... jak píše Michal, manžíl se na to mrknul. My tam měli krystalky ledu 😀 ... Jsem si říkala, že je až ostuda s tím jezdit, co to dělalo za rachot 😀 .
Z.u.z. ... uvidíš, že tašku uživíš 😉 . Doklady, přebalovací potřeby, náhradní oblečko, plína, hračka, pití pro sebe ...

sarii
2. únor 2010

No holky, teď jsem se dočetla o rachtající podložce na nohy u sporťáku 😠 !!! My teda ještě máme korbičku, ale... mě šlehne 🙄...

A taky už jsem vyprala vnitřek tašky, jak mi barvil... tak zkouším, jestli to pomohlo 😕 ...

No jo, no, taky jsem myslela, že bude míň nevychytaných věcí...

mikinka25
2. únor 2010

ahojte, prosim o radu...ako mam navliect fusak do vajicka Romer 😝 ? Fusak ma 5 otvorov, je urceny do autosedaciek len celkom nechapem ako tam tie pasy mam prevliect? treba tie pasy nejako cele podla navodu zhodit (aj vratane potahu) alebo to ide aj jednoduchsie? Dakujem.

sylvajs
2. únor 2010

Ahoj,
vybírám kočár pro další mimčo, měla jsem Jané Slalom, teď zvažuju jestli jít znova do něj nebo do Spiritu....

MICHALE,
jsou Teutonie někde k vidění v Brně? Já jsem nenašla....budete na veletrhu Pro dítě v březnu? Termín porodu mám v půlce června, tak nevím, jestli vyčkat do veletrhu, kde doufám, někdo s Teutonií bude, nebo se vydat do Prahy, což se mi nechce 🙂

Pokud budete na veletrhu - budou tam k dostání vystavené kusy (nechci riskovat, že kočár nebude v době porodu, což je s 12ti týdenní dodací lhůtou asi klidně možné....).

A poslední dotaz - přímo na prodejně máte, jak jsem pochopila, skladem jednobarevná provedení modelů 2010....takže pak by bylo možné si koupit jen podvozek a fashion korbu s podstatně kratší dodací lhůtou? A sporťák si navymýšlet barevně 🙂 a v klidu si na něho počkat....

Díky moc!!!!
Sylva

scheilaa
3. únor 2010

Ahoj teutoňačky 😉 Mám dotaz.Na německým e-shopu,kde nabízejí Teutonie, jsem našla jakýsi přípravek na čištění či impregnaci přímo na tyto kočárky.Nevíte,kde ho u nás sehnat?Máte ho někdo?Díky..

cherryblossomgirl
3. únor 2010

Ahoj Michal, nie som si ista, ci sa to tu uz rozoberalo - vanicka fashion je iba jeden druh, t.j. pasuje na vsetky druhy podvozkov?

ywina
3. únor 2010

sylvajs-Teutonie jsou v Kika v Olympii...A loni na veletrhu nebyli,tak jsem jela do Vídně....nebyli ještě ani v Kika...ted už tam jsou a známá měla super cenu,protože na ni dlouho čekala.....

sylvajs
3. únor 2010

Ywina - super, díky moc! Právě mi kámoška nabídla na půjčení Fashion korbu, takže jsem si asi vybrala a do Spritu půjdu. A ráda bych viděla ty potahy na živo.....Zajedu tam.

hada
3. únor 2010

scheilaa v BA je jeden obchod na Vajnorskej, kde je ten sprej, cez IP ti viem dat nazov obchodu

michal_spuntik
3. únor 2010

Ahoj,
mohu prozradit jen, že Teutonie bude na veletrhu For Kids v Praze 18.-21.3.2010 - v areálu PVA Letňany. Výstava je i prodejní. Bude tam k vidění hodně - pokusím se aby tam bylo k vidění všechno co za to stojí a o čem si tu píšeme. Víc psát nemohu to už by byly obchodní záležitosti - omlouvám se 😉 Přijďte se podívat.

Vanička Fashion jsou 2 druhy - první je na Cosmo, Spirit, Fun system, Lambdu. Druhý druh je na mistral S a mistral P.
Poznáš to podle toho, jestli jsou nožičky na korbičce jen do stran (Mistralovská) nebo jsou nožičky sklápěcí a zvedají korbičku výš oproti sporťáku - modernější řešení (Spirit, Cosmo, Fun, Lambda)
Jinak jsou naprosto k nerozeznání (barvy, rozměry, výbava, matrace - všechno 100% shodné)

Michal

michal_spuntik
3. únor 2010

Potvrzuji, že Teutonia je v Brně k vidění v Kika - tady je seznam přímých autorizovaných prodejců. Je tam i zta brněnská
http://www.teutonia.de/haendler.html
vyberte ze seznamu Tschechien a klikněte ma handler suchen

sylvajs
4. únor 2010

Michale,
díky moc! Teď jen doufám, že bude v Kika i Spirit.
Jinak musím říct, že přístup Špuntíku (Tvůj zejména asi) je opravdu dost nadstandartní. Oceňuji a obdivuji.

Hezký den!

cherryblossomgirl
4. únor 2010

Michal, dakujem za info 🙂

michal_spuntik
4. únor 2010

Sylvajs:
díky 😉
Ale nebudu se plácat po rameni, nejsem sólový hráč, bez výborné party kolegů-kamarádů by to nefungovalo.

mima300
5. únor 2010

Ahojte, mám kočík teutonia cosmo a keď chodím po stehu keďže chodníky nie sú odhrnuté len udupané tak mi riadne vŕzga. Hneď ako prejdem na odhrnutý chodník tak prestane. Robí to aj vám ? Postačí namazať siikónovým olejom ? Ak áno, kde ? Ďakujem vám za odpoved, riadne mi vadí chodiť s vŕzgajúcim kočíkom.

ywina
5. únor 2010

mima-já mám taky Cosmo,ale nic mi nevrže..mažu každý týden kolečka,pořád je mokro a taky je pořád myju,tak aby ta voda tam netropila neplechu...zkus sundat kolečka a prostříknout silikonem.....já používám WD40....

germik
5. únor 2010

ahojky - prosíím, neviete mi dat nikto odpoved?
Mam Mistral S s HB a prasklo mi lanko na ručnej brzde, takže brzda nepoužitelná ☹ Volala som do obchodu kde som kočík kupovala a do cca 6 týždnov mi kočík opravia ☹ To je strašne dlho, neviete či by mi to vedel manžel doma opravit? Len kde kupit to lanko? 🙄

marrakech
5. únor 2010

ahoj, tak - dneska jsem si objednala Cosmo! Uz si jen tri mesice pockat a mam ho. 🙂 Chtela jsem se optat na tasku na rukojet. Mate vsechny original od Teutonie? Nebo neco jineho? Dnes jsem na ten original koukala a trochu se mi nelibil zpusob pripinani. Nevim, jestli druky jsou to nejlepsi. Nerozepinaji se, kdyz je taska tezka? Docela se mi libi tasky Lassig. Prosim doporucte, poradte!!!!!

editah222
5. únor 2010

Marrakech - já jsem s taškou zatím moc spokojená. Doporučená nosnost jsou 2kg, ale já tam toho někdy narvu o dost víc a druky drží 🙂 Navíc je uvnitř spousta kapes na zip nebo suchý zip, takže se nebojím, že mi něco důležitého vypadne nebo bude "vypadeno" . Lassig jsou taky pěkné a pokud tí pasuje k vybrané barvě kočáru tak proč ne, ale k té moji divočině se hodila jen ta originální. 🙂

ciefulik
5. únor 2010

Ahoj,
ja len chcem pridať svoju skúsenosť - máme SPIRIT hlboký i športový. Zatiaľ využívam hlboký a som nadmieru spokojná!! Aj v snehu sa dá v pohode ovládať jednou rukou, dobre sa skladá... a aj našej princezničke sa myslím veľmi páči 😉
Odporúčam 🙂

marrakech
5. únor 2010

editah: ja jsem si prave vybrala na kocarek dost neutralni barvy (nechceme vedet, co to bude 😉 ) . Diky tomu se na doplncich muzu vyradit!

jmisa
5. únor 2010

Germik, to Ti nepůjčí náhradní podvozek?