Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

mina_
2. zář 2013

@rozzaarka jsou to bitelné kočáry, mají v Liberci fungující servis, což se o mnohých jiných značkách nedá říct.. není to náš první kočík a když jsem kontaktovala autorizovaný servis, tak mi napsali, že pokud se jedná o vadu v záruce a je to vada výrobku, tak to opraví / vymění ale pokud ne, tak náhradní díly neseženou... takže kočár letěl a s ním i do něj vložené peníze ☹

Jaký máš vybraný model?

mina_
2. zář 2013

@rozzaarka asi bych nešla do trojkolky, tu jsem měla (ne teutonia) a tedy dost strašný... přední otočná kolečka jsou super do mhd, otočíš kočík na malém prostoru a zatáčíš v pohodě jednou rukou

rozzaarka
2. zář 2013

@mina_ chtela jsem spirit s. trojkolku bych nechtela ani zadarmo, ani teutonku, ani zadnou jinou. prijde mi to nestabilni a vratky...

tiburcia
2. zář 2013

@rozzaarka já mám spirit s 3 1,5 roku a nejlepší kočárek.. je to nejstabilnější trojkolka co znám 😉

hojda
2. zář 2013

@rozzaarka Já jsem taky nechtěla trojkolku, ale vzhledem k tomu, že do terénu byl vhodně jen Spirit nebo Mistral P (4 pevná kola) tak jsem zvolila dle sebe menší zlo, tj. nechtěla jsem 4 pevná kola, že se kočárek hodně špatně ovládá. Na trojkolku jsem si rychle zvykla a převrátila se mi jen jednou a to byla moje chyba, protože jsem s ní pozadu najela na kopeček jedním kolem. Člověk se s ní rychle naučí zacházet a ví co si může dovolit a co ne a jak správně s ní manipulovat. Myslím, že pro tebe by bylo tedy ideální Cosmo případně tedy Be You, po pravdě ani moc nevím, jaký je mezi nimi rozdíl. Jinak každý kočárek má něco, jde jen o to, co člověk oželí 😀 . Jinak potahy jsou super, krásně se udržují a vypadájí hodně dobře. Na druhé dítě se mě lidi ptali, jstli jsme kupovali nový kočárek 😀 , jak vypadal pořád dobře.

rozzaarka
2. zář 2013

@mina_ kecam, mistral s🙂

rozzaarka
2. zář 2013

@tiburcia pitoma jsem, mistral s jsem chtela🙂 nevim, jak se mi do toho zamotal spirit🙂

rozzaarka
2. zář 2013

@hojda my to mame spis do mesta a "teren" tak kaminkova cesta u rodicu... mhd jezdit nebudu, jezdim autem kdyz uz nekam jedu, takze nejak inteligentne skladat. na mistral s se mi libily prave ty otaceci kola a dobre se mi s nim manipulovalo. jeste kouknu na to cosmo, moc jsem ho nikde nevidela. dekuju

tiburcia
2. zář 2013

@rozzaarka jestli chceš čtyři kola, tak bych volila cosmo 😉

janinna11
2. zář 2013

No moja skusenost s teutknkou je tak 50na 50, bola som spokojna, ale uz by som ju nekupovala. Hovorim o trojkolke, pri malom dietati super, vanicka paradna, aj potahy, no ked je dieta vacsie je tazsia manipulacia a v sportovejj casti mat cca 2rocne dieta, ktore ma cca15kg- dost nebezpecne, nema dostatocnu stabilitu. Teraz som kupila bgb chameleon a bee, tak ividime. Ale ako tu niektore pisete, potahy sa super udrziavaju.

rozzaarka
2. zář 2013

@tiburcia asi jsem blb, jaky je rozdil mezi mistral s a cosmo? vsimla jsem si trochu jinych kol😀

hojda
2. zář 2013

@janinna11 Náš malej tedy od 2 let hodně chodil sám, takže už jsme ho pak moc nepoužívali na cestoní a nákupy pak golfky ty jsou skladnější, ale nikdy mi nepřišlo, že by v kočárku nestabilní, nevím, nikdy jsem takový pocit neměla. Bgb já moc krásný, taky jsem po něm pokukovala. Na něm mi vědilo, že je hrozné nízký a to Teutonka taky není nijak vysoká, ale když jsem je postavila vedle sebe, tak to byl rozdíl a pak mě ještě odrazovalo to sežení, že dítě je v něm vlastně stále v jedné polože, děti mi spí v kočárku na boku, tak nevím jestli by to v něm vůbec šlo, ale jinak je tedy krásný a dělají nádherné potahy, tak může mít člověk pořád nový kočárek 😀 Ale jak říkám, každý kočár má něco. 😉

hojda
2. zář 2013

@rozzaarka Tak to by měl taky zajímalo? Be you, cosmo a Mistral S největší rozdíly mezi nimi????

mina_
2. zář 2013

@rozzaarka rozdíl je v typu podvozku, jukni na kostrukci, mají jinačí přehazování rukojeti... jesti se tě netýtá harcovánív MHD, tak jdi do by you...

rozzaarka
2. zář 2013

@mina_ ahaaaaa🙂 dekuju🙂 uz jsem to na stranakch vykoumala🙂

lena82
2. zář 2013

@mina_ Ono to tam nejspíš připnout fakt nejde. Jenom scvaknout ty dva cvočky na nánožníku do sebe, takže to plandá o trochu míň. Toto teda Teutonia nevychytala☹

hojda
2. zář 2013

@lena82 Co tam našít nějak gumu, to měl ten původní nánožník a ten se dole pěkně chytnul pod ten plast pod nožičkama a nic neplandalo.

lena82
2. zář 2013

@hojda To by mi teď asi nepomohlo. Malý v kočáře ještě leží, takže ten plast mám pořád v poloze nahoře a nánožník by pod ním i s gumičkou na konci plandal. Bylo by fajn, kdyby na konstrukci byly cvočky, kde by se to dalo připnout.

hojda
2. zář 2013

@lena82 To jsem měla taky v polote v leže a drželo to pod tím, tak koupit starý typ nánožníku🙂

benetka
2. zář 2013

Ahoj všichni, jaký fusak mi doporučíte do Teutonie Cosmo pro 15ti měsíční dceru?

hojda
2. zář 2013

@benetka koukni na fusak Dita Tábor s Outlastem - termoregulací, jde rozšířit i prodloužit, má odepínací dno a ta termoregulace je super, vyhrál cenu i na veletrhu.

mooncaa
2. zář 2013

@benetka Já mám taky výše zmíněný fusak od Dity Tábor s outlastem, zatím teda nevyzkoušený v zimě, jen nachystaný pro mrně, ale já jsem z něj nadšená.

viera77
2. zář 2013

@benetka tento fusak od Dity Tábor/ Little Angels s outlastom mam odskusany a je vynikajuci, iny by som uz ani nechcela, dcerka v nom pocas dvoch zím nebola vobec spotena, len spokojna a vysmiata aj v silnych mrazoch, az som jej to teplúčko a pohodičku v tej kose zavidela 😀 . Vrelo ho odporucam a super sadne do akejkolvek Teutonky.

benetka
3. zář 2013

Kde se dá prosím sehnat na netu za dobrou cenu? Díky Bene

mooncaa
3. zář 2013

@benetka Já koupila použitý na MMB za poloviční cenu, mojí vysněnou barvu přestali vyrábět. Ale chce to mít štěstí.

babyrenka
3. zář 2013

@mina_ : ty druky na univerzálním nánožníku byly učené pro sepnutí spodní části nánožníku pod podložkou pod nohy u sportovních sedaček původních typů kočárků, které mají sportovní sedačku kratší, než BeYou. Tam ta guma na okraji tolik nefungovala. Když se podíváte na druky zblízka, tak je každý jiný, aby je bylo možné sepnout vzájemně. Je pravda, že původní typ nánožníku byl pro naší uživatelskou veřejnost přijatelnější, než ten současný, ale je asi nutné vycházet z toho, že američtí majitelé vycházejí z předpokladu, že naprostá většina evropských spotřebitelů nánožník jako takový nepoužívá vůbec a požaduje ho vlastně jen naše a slovenská veřejnost, což je nepatrná část trhu. Proto ho berou také jen jakési nutné zlo. Při naší návštěvě v Teutonii v polovině června nás ale ujišťovali, že ho ještě vylepší, takže uvidíme, co nám předvedou teď na veletrhu v Kolíně nad Rýnem.
Pokud se týká parkovací brzdy, toto provedení je jednak dost citlivé na čistotu a pravidelné promazání pohyblivých částí ovládání brzdy a také je při používání kočárku v prostředcích MHD nutné, aby byl kočárek postavený a zajištěný přes směr pohybu dopravního prostředku, nikdy by neměl stát ve směru pohybu. Brzdy kočárku jsou dimenzované na váhu kočárku a přepravovaného dítěte a mají zabránit samovolnému rozjetí kočárku na mírném svahu. To určuje evropská norma. Ve chvíli, kdy kočárek stojí po směru jízdy přepravního prostředku a ten začne intenzivně brzdit, dochází vlivem setrvačnosti k přetížení, váha kočárku se tak minimálně zdvojnásobí a může dojít k poškození součástí brzdy nebo jejich vedení. Ve Vašem případě to mohou být poškozené příčky v brzdovém adaptéru na kole, obvykle se při pokusu o rozjetí dosud zabrzděného kočárku, a tím takovéto zpomalení autobusu, tramvaje nebo metra je, deformují pružící jednotky a pootočí se i nosiče brzdových čelistí ruční brzdy, které také tvoří součást vedení brzdových tyček. Ty se pak při odbrždění kočárku nedokáží spolehlivě vrátit do výchozí polohy a kočárek zůstává zabrzděný. Tomu odpovídá i popis prohnutí spodku kočárku při jeho zatížení, že by se prohnula vlastní osa zadní nápravy je dost nepravděpodobné. V každém případě je třeba kočárek opravit.
Velikost předních otočných koleček je daná šířkou konstrukce kočárku a nutností splnit požadavky bezpečnostní normy, která říká, že v případě použití předních plně otočných kol se kola při otáčení okolo své svislé osy nesmí střetnout v pozici proti sobě. Protože jsou tato kola uchycena asymetricky za svislou osou otáčení ( to je proto, aby se při nadzdvižení přední části kočárku automaticky srovnala vlasní vahou do přímého směru ), nesmí se při tomto pohybu vzájemně zablokovat, abyste třeba při opouštění silnice při najíždění na chodník mohla pokračovat v jízdě a nezůstala stát na silnici se zabrzděným kočárkem. A když vyjdete ze šířky 40 cm, což je šířka přední části konstrukce kočárku, tak Vám již na takto zavěšená kolečka větší průměr kol nemůže vyjít. Ostatně jak u Vašeho kočárku BeYou, tak i u modelu Mistral S výrobce předpokládá, že pro jízdu v lehčím terénu a po nerovném povrchu přehodíte rukojeť kočárku na druhou stranu a pojedete většími koly napřed, aby se Vám ta menší nezasekávala v nerovnostech nebo kamení.

hojda
3. zář 2013

@benetka Já měla 3 různé fusaky Dita, Bunker a orifinál TEutonia a ten z Dity je naprosto nejlepší, ostatní mají své mouchy a tento je nej. Za dobrou cenu se dá koupit na MMB nebo přímo v podnikových prodejnách Dita.

benetka
4. zář 2013

@hojda Díky.

ifkael
11. zář 2013

ahojte. mate prosim niekto tuto farbu strechy? nejdu nato v lete musky?

a ak sa mi ta kriklava farba casom opozera- da sa kupit potom zvlast ina farba strechy?

hojda
11. zář 2013

@ifkael Já mám hodně podobnou barvu na golfáči a mouchy na ní nejdou, to spíš na žloutou🙂. Myslím, že se dá z potahu dokoupit cokoliv.