Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

zuzanaca
20. bře 2011

ahojte 🙂
Chcela by som sa opýtat, potrebujem objednat nanoznik a predlzovaci diel na športový kočik teutonia spirit S3 kol. 2010, farba hnedá. Mohla by som to objednat z novej kol. 2011, nezmenil sa farebný odtien hnedej farby? Dik. 😉

babyrenka
21. bře 2011

@zuzanaca : pokud máte barvu 4020 z kolekce 2010, tak současná barva 4220 je stejná, změnila se pouze dvojka za čtyřkou, aby souhlasila číselná řada nové kolekce.

marianas
21. bře 2011

@babyrenka Ahoj, vďaka za odpoveď o nosnosti adaptérov n autosedačku Romer. Ešte mám dotaz: tých 13 kg je bez sedačky (čiže len dieťa) alebo spolu s ňou?

avenev
21. bře 2011

Viete mi poradit, mam autosedacku Romer baby safe plus a chcem do nej kupit zavinovacku napr. emitex. Bude mi tam pasovat?

mooncaa
21. bře 2011

@marianas 13 kg dítě, váha sedačky se nepočítá

supi
22. bře 2011

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by ste mi poradili, kde by som mohla cez net objednat potah na sedacku- na sport. cast...
S akym e.shopom mate dobru skusenost? dakujem

hojda
22. bře 2011

@supi Nejlepší je MMB, tam toho najdeš mraky🙂

mirasek
23. bře 2011

Ahojky, chtěla jsem napsat zkušenost s kočíkem teutonia Spirit. Na tento kočárek si nemůžu vůbec stěžovat. Je to skvělý lehký kočárek. Malé bude v pondělí půl roku a přstože není žádný prcek, tak se krásně ještě vejde do hluboké korbičky (Fashion tasche). Je opravdu super do terénu i do města, do mhd, prostě všude. Jsem z něj nadšená. 😉

babyrenka
23. bře 2011

@supi : asi bude nejschůdnější obrátit se na některého z dovozců. Ceny by měly být řádově stejné, na to Teutonia dohlíží a každý z dovozců by Vám měl umět kvalifikovaně poradit a dodat zboží v nejkratším možném termínu.

martuli
23. bře 2011

@babyrenka Chci se zeptat, budete na konci brezna v Letnanech?

babyrenka
23. bře 2011

@martuli : ano, po Brně budeme i v Letňanech.

martuli
23. bře 2011

@babyrenka dekuji tak to se na vas prijdu podivat 🙂

smejko
23. bře 2011

@tonko_babymarket uz je prosim znamy datum Teutonia days u vas ? Dakujem.

babyrenka
23. bře 2011

@mirasek : často se setkáváme s tvrzením nastávajících maminek a také hlavně nastávajících babiček, že korby i přenosné tašky u Teutonie jsou malé, že taková Liberta, ta měla korby obrovské. Když ale máme možnost si změřit korby ze sedmdesátých a osmdesátých let, o kterých je v takovém případě zmínka, tak zjistíme, že užitná délka i šířka korby je u Teutonie stejná, že korby opticky zkracuje použítý zakulacený tvar korby i stříšky. A z odkazů uživatelek na tomto portálu je také zřejmé, že se tam jejich děti i přes počáteční nedůvěru prakticky vždy pohodlně vešly až do doby, kdy mohly bez obav přejít do sportovní sedačky.
Také mě potěšilo celodenní vysílání pořadu Retro v České televizi na konci loňského roku, jeden z dílů byl věnován právě dětským kočárkům. Když vidíte záběry dětí, přepravovaných v korbách Liberty, tak si říkáte, že buď korby nebyly tak velké, jak se traduje, anebo v nich maminky vozily ještě tříleté děti. Což asi není to pravé ořechové.

mooncaa
23. bře 2011

@babyrenka Tak to tvrzení, že Teutonia má stejně velkou korbu jako kočárky dříve je lživé.
Mám dnes již 14 letého syna a vozila jsem ho v kočárku z Polska, korbička byla dlouhá 83 cm a také byla již zakulacená. Šířku si nepamatuji, ale ta byla zhruba podobná. V té době jsem měla na syna u babičky právě starou Libertu a kočárek byl oproti tomu polskému o notný kus větší, zvlášť na šířku. Uznávám, že to nebylo zrovna nejlepší řešení, i můj nadměrně rostlý syn tam vypadal, jak když plivne a obzvlášť v zimě jsem měla pocit, že tam umrzne, protože kolem fusaku byla ke krajím korby spousta místa. V hlubokém kočárku se v 80-tých letech opravdu vozily děti do té doby než chodily.
Opravdu bych uvítala, kdyby korbička Teutonky byla o kousek větší, alespoň 80 cm, mám dceru v kočárku opravdu těsně, ve 5.5 měsících váží 9kg a měří 70 cm (těch 70cm je údaj 2 týdny starý, možná má už cm víc.). Mám pocit, že se tam vleze jen proto, že používám látkové plínky a tudíž má nožky víc od sebe, kolínkama ale už naráží do boků kočárku.
Vzhledem k tomu, že děti jsou v dnešní době větší než stejně staré děti před 20 lety, trend zmenšování korbiček nechápu.

babyrenka
23. bře 2011

@mooncaa : já bych to s tou lživostí nepřeháněl. Díky tomu, že jsme vyráběli několik matrací právě do Libert z osmdesátých let, aby nastávající babíčky měly u sebe doma kočárek pro vnouče na balkon, tak vím, jak byl spodek korby u Liberty široký a dlouhý. A díky tomu, že byla korba kónická, tak měla nahoře 80 cm na délku a 34 cm na šířku. Což má dnes Alvi set od Teutonie také. Jen už se nevyrábějí ony plastikové bočnice s okénkem, pravoúhlé a tenké, které korbu naopak opticky rozšiřovaly a prodlužovaly. Ale on ani není žádný důvod k tomu, aby byla korba větší. Normální využitelnost korby bývá maximálně sedm až osm měsíců, protože v té době již děti začínají sedět a přeprava ve sportovní nástavbě je pro ně i pro Vás daleko bezpečnější a pohodlnější. Ony také po půl roce už tak rychle nerostou na výšku, jako v prvních měsících a díky tomu, že jsou v té době čím dál víc pohyblivější, ani tolik nepřibírají na váze. Ostatně současná tabulková velikost pro roční dítě je 74 - 80 cm. Pro výrobce by nebyl žádný problém vyrobit korbu velkou, jako dětská postýlka. Ale v době, kdy první otázka potencionálního zákazníka je kolik kočárek s korbou váží, druhá otázka je jak je to velké, když to složím do auta a třetí otázka je kolik to bude stát, tak je logické, že kočárek vyrobí úplně přesně tak velký, jak ho většina zákazníků bude chtít mít. A ani o kousek větší, ani o kousek těžší a ani o kousek dražší. Protože každý centimetr navíc bude při zachování požadované bezpečnosti a životnosti kočárku buď těžší a nebo podstatně dražší.

mooncaa
23. bře 2011

@babyrenka Já nevím kolik bylo typů Libert a kočárků vůbec, ale měla jsem čest v kočárku své děti vozit, tak vím, že byly dříve kočárky větší, třeba né všechny. Jak píši výše, jeden z nich měl 83 cm na délku a ten nebyl kónický (konstrukce kupodivu jakoby obšlehnutá teutonka korbička, ale v mnohem horším provedení), nebyla to Liberta, byl to nějaký noname 90. léta. Ne že bych teda chtěla zpět ten starý kočárek, ta délka byla jeho výhoda, ale jediná. Ostatně i dnes existují větší korbičky než má Teutonia, je jich málo, ale jsou.
Kočárek jsem si vybrala Teutonku i s vědomím, že nám korbička bude dříve malá (jiné výhody převážily), ale uvidím třeba to do konce 7. měsíce ještě doklepeme. Prostě pár cm bych uvítala, i když chápu, že Teutonka vyrábí podle nějakého statistického průměru délky dětí v jistém věku a moje děti jsou co do délky spíš unikát. Vzhledem k tomu, že vím, jak mi rostly a ještě rostou ty starší děti, tak vím, že žádné výrazné zpomalení růstu očekávat nemohu.
Syn měl např. ve 2 letech 100 cm a 18 kg. Momentálně má 186 cm.

mirasek
23. bře 2011

Já jsem spokojená, malá určitě ještě chvilku v korbiččce vydrží a až jí dám do sporťáku, tak mám koupenej prodlužovací nástavec a vzhledem k tomu že jde teutonka do úplného lehu, tak jí tam budu mít jako v korbičce 😉

albireo
23. bře 2011

@mooncaa , trosku ti sem vleziem do diskusie.
suhlasim s tebou,ze korcicky kocikov sa nelogicky stavaju mensimi, pricom vela rodicov ,by urcite privitalo vacsiu korbu,aby napr. aj 18 mes,babo mohlo spat v kociku.
V Skandinavii zatial vyhrava zdravy rozum nad modou a tak aj Teutonia ma specialne modely napr. pre dansky trh🙂
napr. s loznou plochou 97cm

http://www.babysam.dk/teutonia-monsun.aspx

Inak podobne velke korby robi Odder alebo Emmaljunga.

alex9966
23. bře 2011

@martuli tam bude tiež výstava vecí pre deti?

martuli
23. bře 2011

Ano v Letnanech od 31.3. do nedele

martuli
23. bře 2011

@alex9966 na www.pva.cz najdes vic a nekteri vystavovatele nabizeji vstupenky zdarma, kdyztak pisni

michal_spuntik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vivianaba
23. bře 2011

@mooncaa k teme velkosti dnesnych vaniciek napisem vlastnu skusenost - mam stary kocik ktory pouzivam na balkon, neviem aky je stary ale tipujem max. 20 rokov, uz ma latkovu a zaoblenu vanicku (nie z tej akoby umelej koze). Korba Teutonie mi sem vojde cela a este zostane na dlzku asi 20cm. Pouzivala som to takto ked boli najvacsie mrazy, maly bol akoby v 2 korbickach 🙂
Respektujem dnesnu velkost kocikov, su mensie, ale fakt je ze kazdeho zaujima ako sa to zmesti do auta takze by tie stare kociky moc nepochodili. Aj toto nase hebedo sme ledva napratali do auta (mame combi), dokonca do kufra sa podvozok s vanickou ani nevosiel, vanicka musela ist na sedadlo.
Na dnesne pomery je Teutonia podla mna super, som z nej nadsena, a momentalne si naplno uzivam 'tuning' sportoveho kociku roznymi farbami vdaka farebnym vlozkam, slnecnej strieske a farebnym dekam.

babyrenka
23. bře 2011

@albireo : ono to v podstatě vychází z jiné mentality a přístupu k používání kočárku jako takového. Je pravdou, že ve skandinávských státech často děti v kočárku prakticky bydlí a tak i skandinávská zastoupení objednávají u Teutonie speciální edici nástaveb, aby odpovídaly přesně požadavkům jejich trhu. V podstatě každý zástupce by si mohl objednat jakoukoli specialitu pro svůj trh, ale podmínkou je odebrání minimálně 500 ks. A to bychom měli v jedné barvě. Takže když vezmeme Fashion korbu, tak potřebujeme jinou korbu, jiný nánožník ke korbě a jiné vnitřní vybavení, protože všechny tyto části pak mají jiné rozměry. Stejná je pouze střecha, ale ta je ceníkovou položkou společně se zakrytím korby, nánožníkem. Při předpokládaném prodeji takové korby do deseti kusů ročně by nám při nabídce více jak tří barevných variant několik tisíc takových korbiček zbylo, protože Teutonia nevyrábí na sklad, sklad jako takový si vytváří dovozce.
Před pár lety si nastávající babička, pětadvacet let žijící v Kanadě, zakoupila u nás Eléganci pro své první vnouče. Když jsme se jí ptali po necelém roce, když opět zavítala do Liberce, jak se jí v Kanadě s Elegancí jezdí, tak nám sdělila dva důležité poznatky. Za prvé všichni obdivovali klasický kočárek pro dítě, prostě úžas. Za druhé ale zjistila, že nemá u nich na malém městě s klasickým kočárkem kde jezdit. Protože kočárek buď mohl stát na trávníku před jejich domem, nebo ho mohla složitě poskládat do auta a odjet s ním do některého nákupního střediska a tam se sním projíždět. Klasické chodníky na projížďky s kočárkem tam prostě nemají a dokud si kočárek nekoupila, nikdy by si toho ani nešimla.

tina424
24. bře 2011

@babyrenka Dobry den, chtela bych se Vas zeptat, jestli je nejaky rozdil ve sportovni sedacce u Beyou! oproti jinym modelum, na fotkach me prijde takova trosku jina- chybi tam takova ta tycka k polohovani nozicek a pak ta striska vzadu tak visi, da se to nejak pripevnit? Diky

babyrenka
24. bře 2011

@tina424 : sportovní sedačka pro BeYou! je trochu jiná, než sedačky pro ostatní modely. Podložka pod nohy je trochu delší a je opatřena pojistkou pro její polohování, současně ji lze také zajistit ještě v jedné poloze mezi sedící a ležící pozicí. Sedačka má také jiné ovládání ráčny pro polohování zádové opěrky a s tím také souvisí jiné provedení látkové části potahu sportovní sedačky. Zadní část potahu stříšky je opatřená druky stejně jako u potahů Fashion. Můžete tedy zadní díl k zádové opěrce připnout, nebo ho nechat volně viset. Zcela jiné je také madlo sportovní sedačky a systém jeho upevnění, protože sportovní sedačku lze skládat překlopením zádové opěrky společně se střechou směrem dopředu k nohám a s tímto pohybem se zároveň skládá dopředu i uchycení madla sedačky.

medulinkax
24. bře 2011

@michal_spuntik Ahoj, dovolila jsem si odkaz na veletrh využít a moc děkuju 😉 🙂 .

michal_spuntik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tonko_babymarket
24. bře 2011

@smejko
zatiaľ taká nepresná info v druhej polovici apríla