Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

miska84
11. dub 2014

A jaka na podvozek Be you z roku 2012 pasuje korbicka? Diky.

miska84
12. dub 2014

Dobry den. Taky bych rada koupila korbicku na Be you rok 2012. Pokud nekdo prodavate tak predem dekuji za nabidky.

babyrenka
14. dub 2014

@miska84 : mezi podvozky BeYou z roku 2012 a 2013 není prakticky žádný technický rozdíl. Z korbiček současných tam pasuje korba MFY a korba Comfort Plus, ze starších Teutonií tam pasují všechny korby Fashion v provedení 1, tedy korby z podvozků Spirit S3, Cosmo, Lambda, Fun System a Pixxel Sport. Z kočárků Mistral P a Mistral S až od modelového roku 2012.

mina_
14. dub 2014

@miska84 my koupili By you 2012 s krásnou barvou a pak nám byl měněn podvozek za 2013. Na pohled není v podvozcích žádný rozdíl, ale co se týče nás, tak podvozek 2013 má na kolečkách daleko kvalitnější materiál a jen minimálně se do koleček zapichuje štěrk. Bohužel prcek je veliký a kočík nám jen stojí, takže ted jsem na vázkách jestli ho schovat pro případné druhátko, které není zatím v plánu a nebo ho prodat...

petrahankova
16. dub 2014

Prosím,dá sa niekde zohnať tá čierna pena-guma na rukovať?Prípadne čím sa dá nahradiť?dakujem pekne za radu

hojda
16. dub 2014

@petrahankova V libercí to myslím opravují, nebo dokoupít potah na rukojeť.

kvetkokvetko
17. dub 2014

@babyrenka dobry den, potrebujem poradit, ci mi korbicka Comfort Plus 2013 alebo 2014 bude "sediet" na podvozok Cosmo 2009? Sportova cast po synovi je v dobrom stave, potrebujem dokupit len vanicku a vajicko. Dakujem.

babyrenka
17. dub 2014

@kvetkokvetko : korbičkaComfort Plus 2103 nebo 2014 Vám bude ne podvozku Cosmo 2009 fungovat naprosto bez problémů, výrobce v roce 2012 sjednotil uchycení u všech sportovních kočárků právě podle tohoto vzoru. Problém by byl pouze u kočárků Mistral S a Mistral P do roku 2011.
Jiné je to už u adaptérů pro autosedačku, pokud je tedy již pro svůj podvozek z minulosti nemáte. Ze současných adaptérů by Vám totiž pasoval jen adaptér pro autosedačku Teutonia Tario, adaptéry pro Maxi Cosi nebo Römer by nebylo možné na podvozek z roku 2009 nainstalovat.

gletnulka
17. dub 2014

Prodávám Mistral S HB ve výborném stavu, kdyby měl někdo zájem

kvetkokvetko
17. dub 2014

@babyrenka dakujem za rychlu odpoved aj za info naviac k autosedackam...aspon mam vyrieseny problem, ktoru autosedacku vybrat 🙂 pekne sviatky prajem

cabalkova
20. dub 2014

@babyrenka Muzete mi poradit, jak je to s vozenim vajicka vzadu na prostrednim sedadle? Mame Teutonii vajicko s bazi a v aute Citroen Picasso se kvuli jeho rozmrum pak neda poradne vejit na predni sedacku, takze bychom ho vozili na plnohodnotnem prostrednim sedadle vzadu. Je to problem? Je to povolene? Je to bezpecne?

babyrenka
21. dub 2014

@cabalkova : dobrý den, báze u Taria dovoluje připoutání tříbodovým i dvoubodovým pásem na kterékoli pozici v autě, pochopitelně bez zapnutého airbagu. Jediným problémem by mohl být například zvýšený tunel na podlaze pod opěrnou nohou báze, pro tu požaduje výrobce minimálně 20 x 20 cm rovné plochy na podlaze auta. To by ale ve Vašem autě neměl být problém, tam asi před prostředním sedadlem taková rovná plocha je. Pozor je také potřeba dát u aut, která mají před sedadly v podlaze úložné prostory. U těch je nutné zabezpečit místo pod opěrnou nohou báze tak, aby při případném nárazu auta nemohlo dojít k prolomení krytu těchto schránek.

cabalkova
21. dub 2014

@babyrenka U Citroena je prave rovna podlaha jako u dodavky, takze s tim problem neni, pas je tam samozrejme taky, tribodovy, jen jsme byli u prvniho zvykli vozit Tario za spolujezdcem, kde bylo tak nejak "schovane", tak prave resime, jestli je to na tom prostredku bezpecne. Ale asi ano, ne? Porad mi to prijde lepsi, nez vozit vajicko na sedadle spolujezdce. (?!)

babyrenka
21. dub 2014

@cabalkova : to vždy záleží na tom, zda auto řídí samotná maminka, nebo zda jsou v autě oba rodiče. V případě, že jedete s dítětem v autě sama, pak je určitě lepší, když máte miminko na sedadle spolujezdce, kde spolu můžete komunikovat a pak je to určitě bezpečnější, než kdybyste měla dítě za sebou a ještě odvrácené od sebe. Pokud auto neřídíte sama, pak na prostřední zadní pozici budete mít k němu asi nejlepší přístup. Také už dávno neplatí, že nejbezpečnější místo v autě je vzadu za spolujezdcem. Dnešní osobní auta mají tak řešenou pasivní bezpečnost, že nejbezpečnější jsou v podstatě sedadla vepředu, nejvíce zesílená je příčka mezi motorem a prostorem pro cestující a také dveře jsou vyztužené tak, aby dobře chránily prostor pro posádku při bočním nárazu.

kvetkokvetko
26. dub 2014

@babyrenka Dobry den, mam Cosmo 2009 a idem dokupovat autosedacku, v minulej otazke ste mi poradili, ze bez problemov bude kvoli adapterom pasovat len Tario. Rada by som sa este opytala, ci ked zozeniem adaptery z roku 2009 pre autosedacku Romer, ci mi vdaka nim bude pasovat akakolvek autosedacka Romer Baby Safe Plus, resp. SHR. Alebo je treba aby aj autosedacka bola z roku 2009?
A este pre istotu, nakoniec asi budem kupovat vanicku Fashion (a nie Comfort Plus), bude tato pasovat na Cosmo 2009? Dakujem.

babyrenka
27. dub 2014

@kvetkokvetko : pokud seženete adaptéry pro autosedačku Römer z roku 2009, tedy sklopné, podobně jako adaptéry pro autosedačku Maxi Cosi, pak Vám tam bez problémů bude pasovat sedačka Römer s SHR, protože pro tuto variantu jsou přímo určeny. Pro varianty Baby Safe nebo Baby Safe Plus budete potřebovat ještě mezikus zvaný Visio, který doplňuje spojení autosedačky s adaptérem o nálitek pod kloubem madla autosedačky, které autosedačka s SHR oproti ostatním variantám sériově má.

kvetkokvetko
27. dub 2014

@babyrenka to je akesi komplikovane....dakujem velmi pekne.

janinek
27. dub 2014

@babyrenka Nejaky odkaz na to tvrznei, ze sedadlo spolujezdce je nejbezpecnejsi? Moc s emi to nezda.

A dite vepredu take ne, ridic se ma venovat rizeni, ne diteti. nesoustredeny rodic spis zpusobi nehodu, ze vedle sebe resi dite.

A odvracene dite od sebe, jestli je mysleno jizda v protismeru, tak to je prece nejbeznecnejsi zpusob prepravy, dite ma v protismeru jezdit co nejdele.

babyrenka
27. dub 2014

@janinek : no já jsem zmiňoval situaci, kdy jede rodič s dítětem v autě sám. Protože zatím nevíc nehod způsobil rodič jako řidič nebo řidička tím, že se za svým dítětem otočil nebo otočila dozadu a současně otočil volantem. Sice existuje několik druhů přídavných zrcátek, ale ve chvíli, kdy miminko na zadním sedadle začne plakat nebo jen kašlat, tak to zase není tak jednoduché dívat se za jízdy do svého zpětného zrcátka, v něm hledat odraz z dalšího zrcátka, ale pak stejně musíte zastavit, protože jako řidič tomu malému na zadním sedadle stejně nepomůžete. A také to malé se často musí na zadním sedadle cítit osaměle, protože díky tomu, že cestuje proti směru jízdy, nemá se svým rodičem ani oční kontakt. To je ta nevýhoda Vámi zmiňované bezpečné přepravy.

scai
27. dub 2014

@janinek souhlas, taky jsem tak vozila dítě. Jedině vzadu a neotáčela jsem se! Vím, že vepředu by mě rozptylovala a koukala bych na ní a mohla nabourat. Dozadu jsem neviděla a neřešila jsem. Brečela teda málokdy a i když, tak jsem prostě jela. Kdyby brečela dýl, nebo se dělo něco divně, zastavím.

mooncaa
27. dub 2014

@janinek
@scai
Tak my máme 2 auta, v jednom mohu vozit vepředu (není tam airback) a v druhém ne - vozím vzadu, a mě zase vyhovuje přepravovat dítě ve vajíčku vepředu, mrknu okem jako na tachometr a jedu dál, ale když je vzadu, tak jsem děsně nervózní a nesoustředěná a pořád řeším, co se tam děje.
Ale toto je individuální, to věřím, že má každý jinak.

scai
28. dub 2014

@mooncaa on to má fakt každý jinak. Já když řídím, nechci dělat nic jiného, koukat na vedlejší dedadlo, případně podávat dudlík apod....a to vím, že by malá chtěla, když by ybla vedle mě, vypadl by jí, tak by byl řev a nechápala by, proč jí ho nedám. Když byla vzadu, byla na to zvyklá a teda někdy řvala taky, ale mě to až tak nerozptylovalo.

despoinamaria
6. kvě 2014

@babyrenka : Dobrý den, dají se ještě sehnat potahy na cosmo 2009? Děkuji

babymarket_sk
6. kvě 2014

@kvetkokvetko
Adaptéry aj na staršie modely máme skladom.
@despoinamaria
V červenom prevedení máme skladom.

renny83
9. kvě 2014

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli u nových boudiček MFY je průhledné okénko? Podle fotek to vypadá, že ne, což by byla velká škoda a mínus pro tento model. A ještě dotaz pro Babyrenku: Četla jsem Váš příspěvek, který se týkal Teutonie a bruslení, kde kvůli otočným kolečkům bruslení nedoporučujete. Nyní má ale Teutonia nově v nabídce náhradní pevnou přední celou nápravu Cross country vyloženě do terénu, která sedí myslím že na všechny podvozky i starší. Je tato náprava bezpečnější a vhodnější právě pro bruslení?
Mám Teutonii cosmo a jsem moc spokojená, jen škoda, že na rozdíl od Hartanu, který je asi největší konkurent, má Teutonie výrazně menší výběr barevných potahů. Chtěla jsem si pořídit novou sportovní sedačku, ale z letošních modelů si opravdu nevyberu. Tak snad Teutonie překvapí příští rok.
Děkuji za odpovědi.

babyrenka
10. kvě 2014

@renny83 : u nové produktové řady MFY letos okénko ve stříšce není, protože byla stříška doplněna o integrovanou opravdu velkou sluneční stříšku, která ve složeném stavu pokrývá zevnitř prakticky celý horní látkový díl střechy. Tak by blokovla i průhled okénkem.
Otočná přední kola pro bruslení s kočárkem hlavně nedovoluje německá norma pro dětské kočárky a proto němečtí výrobci, kteří procházejí schvalovacím procesem v německé zkušebně, bruslení nebo běhání s takovými kočárky nepřipouštějí. Ta norma v podstatě říká, že kočárek v případě, kdy ho jeho obsluha přestane z nějakého důvodu za jízdy ovládat - například při pádu, nesmí samovolně zatočit, aby nedošlo k jeho převržení a tím i k poškození zdraví převáženého dítěte. Novinka Cross Country by měla takové možnosti zamezit a případné bruslení nebo běhání s kočárkem by pak mělo být bezpečnější. Jen musíte počítat s tím, že se pravděpodobně budete pohybovat rychleji, než rychlostí chůze a tak bude i rychleji docházet k jeho opotřebení.

rybovamichaela
12. kvě 2014

Dobrý den, mám dotaz na adaptéry pro Maxi cosi na Teutonii. Máme kočárek Teutonia typ Mistral P rok výroby 2010 a ráda bych dokoupila adaptéry na autosedačku Maxi cosi, mám možnost koupit od paní adaptéry z roku 2007, používané na kočárku Spirit S3. Budou pasovat? Děkuji za odpověď

hojda
12. kvě 2014

@rybovamichaela Já bych tipovala, že nebudou.

babyrenka
12. kvě 2014

@rybovamichaela : adaptéry ze Spirita 07 Vám na Mistral P 10 určitě pasovat nebudou. To by bylo možné až od modelového roku 2012 u obou kočárků.

mirecka90
13. kvě 2014

Holky prosím, jakou vybrat korbičku? Fashion nebo Comfort Plus? A jaký je mezi nimi rozdíl? 🙂 Kupujeme Teutonii Cosmo