Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
18. črc 2010

@gilli : u variant s potahem Trend designu není potah střechy vzadu na opěradle přichycen druky, takže při sklopení střechy stačí zatáhnout za potah na spodku druhou rukou a on sjede při sklápění za opěradlo, u variant Fashion designu by asi bylo nejjednodušší potah vzadu z druků odepnout a potom střechu sklopit. Výška ramenních popruhů regulovat nejde, protože na potahu opěrky nejsou otvory pro provlečení pásů v nižší poloze. Na otázku, proč tam Teutonia otvory neudělá, nám technolog výrobce řekl, že je tam nelze udělat kvůli použití paměťové pěny v potahu. Paměťová pěna by se prý v ůzkých proužcích mezi otvory rozpadala a potah by v těchto místech rychle ztrácel svoji požadovanou kvalitu.

lodgermaniacka
18. črc 2010

@babyrenka prosim vas a vedeli by ste mi poradit, či mame teda kupiť romerku? Každa romerka ma ten číp? Dakujem

pett7
18. črc 2010

já ty popruhy vyřešila vložkou od emitexu jsou níž 🙂

gilli
19. črc 2010

@babyrenka děkuji za odpověď, se střechou jsem to přesně takto zkoušela, ale nešlo to moc hladce, zkusím to znovu.
@pett7, díky za tip s tou vložkou, to je dobrý nápad 🙂

deha27
21. črc 2010

Chtěla bych se zeptat, jak vám brzdí ruční brzda. Měla jsem ted možnost vyzkoušet quinny speedy a u něj ta brzda brzdí mnohem lépe. U teutonie pouze přibržďuje - to je tedy psané i v návodu, že není určená k brždění, ale pouze k přibržďování. Tak nevím, jestli by ji to chtělo seřídit, nebo prostě vždy bude brzdit méně, než u quinnyho - přitom mně přijde, že to je řešeno podobně....

vivianaba
21. črc 2010

@deha27 ahoj, ja mam zatial len "teoreticku" skusenost, skusala som v predajni Jane Slalom a Teutoniu Spirit (mame nakoniec Spirita). A na Spirite fungovala brzda ovela ale fakt ovela lepsie, aj moj muz to potvrdil (vies aki su chlapi, "technika" okolo kocika ich viac zaujima ako vsetko ostatne 🙂. Praveze mne pripadala brzda na Jane len tak aby sa nepovedalo a na Spirite ze ma fakt ucel. Quinny Speedy som neskusala, takze porovnat neviem.

pett7
21. črc 2010

já využívám brzdu denně a musím říct, že funguje dobře..bez ní si to už nedokážu představit na golfkách mi dost chybí

babyrenka
21. črc 2010

odpověď pro dehu27 : oba kočárky mají možnost seřízení brzdného účinku, takže to, jak ruční brzda brzdí, je záležitostí individuálního nastavení. Ruční brzda je myšlena jako odlehčovací, není důvod, aby její nástup byl kdovíjak ostrý, měl by být spíš pozvolný, aby nedocházelo k zablokování kol. To nemá pro bezpečnost žádný význam, spíš vede k rychlejšímu a nestejnoměrnému opotřebení kol.

luciferova
22. črc 2010

na zabrzdenie je urcena dolna nozna brzda. Rucna jasne, ze len pribrzduje kolesa, ked idem dolu kopcom chcem si len pribrzdit aby ma kocik dole netahal, nie zabrzdit uple aby som stala 🙂

deha27
22. črc 2010

tak to zkusíme nějak lépe poštelovat, protože opravdu mně brzdí dost málo (už od začátku) a ted když jsem měla to srovnání s quinnym, kde jsem s brzdy byla úplně nadšená, že opravdu brzdí (pěkně pozvolně, ale když jsem trochu víc zabrala, tak se dal kočárek zastavit), což se na mém kočáru nepovede. Tady brzdím jak blázen až už mě bolí ruka a pořád ten brzdný efekt nic moc, a to jsme ji už jednou i trochu seřizovali. Jasně, že na úplné zabrždění je nožní brzda dole.

hribikana
23. črc 2010

ahojte,
rozmyslam nad kupou teutonie spirit s3, chcela by som sa vsak opytat,ci mate niekto skusenosti so skejtikom, je rucka dost dlha, aby som on nezakopavala?

akcull
23. črc 2010

Když se narazilo na skejtík, zajímalo by mě jaký se hodí na teutonii spirit, vím, že originál na něj nejde, ale přitom jsem viděla spirit se skejtem, tak tam něco jít musí.... nemáte někdo zkušenost?

lidiab
23. črc 2010

Zdravim, mam takovou otazku - koupili jsme ke kocarku autosedacku Tario i s bazi, ackoli jsme puvodne planovali koupit Maxi Cosi, ale v obchode nas jaksi premluvili. A ted mne napadlo ze nam vlastne ta baze za rok uz k nicemu nebude, az maly vyroste z te sedacky. Kdybychom ale koupili Maxi Cosi s bazi tak bychom tu bazi, v pripade zakoupeni nove a vetsi autosedacky stejne znacky, mohly vyuzivat dal. Je to tak?? Nebo se da ta baze od Teutonie pouzit i na jine autosedacky? Pokud by tomu tak nebylo, tak mne to bude tak trochu mrzet, jelikoz porizovaci cena temer 7000kc je celkem vysoka na to, ze ma vyrobek v podstate velmi omezenou dobu uzivani. 😒

babyrenka
24. črc 2010

odpověď na skejtík : protože originální PickUp nefunguje na kočárky s ruční brzdou, používá většina maminek skejt Lascal z Vispy. Pasuje v podstatě na všechny kočárky a má i prodlužovací nástavce, takže se dokáže potřebám pro přepravu dobře přizpůsobit.
báze pro autosedačku : je pravda, že báze je použitelná pouze pro Tario, ale přináší s sebou řadu výhod. Navíc jako jediná dokáže autosedačku napolohovat a přizpůsobit tak správný sklon přepravovaného dítěte sklonu sedadla, na kterém je sedačka upevněna. Schopnost použití báze pro další kategorii autosedačky je diskutabilní, autosedačky kategorie 1 (9-18kg) již většinou svoji bázi mají. Ta jim umožňuje polohování autosedačky, Römer třeba umožńuje i vyklopení autosedačky z báze a lepší přístup k místům pro její upoutání v autě. Je pravda, že pořizovací cena není malá, ale zase v porovnání s ostatními prémiovými značkami je v podstatě nejnižší. Takže sice nejde používat dál, ale také autosedačka nejde používat dál a tak není problém ji používat pro další mimčo a nebo ji prodat i s Tariem. Když si uvědomíte, že se Vám může podařit do dvou let další miminko, stejně by Vám chyběla, pokud byste ji používala pro další autosedačku.

lidiab
24. črc 2010

Dekuji za odpoved, nejak tak jsem si to myslela. 🙂 To, ze je Tario sedacka s bazi kvalitni a bezpecna samozrejme chapu a tech penez v zadnem pripade nelitujeme, i kdyby to bylo jen na rok ci mene. Jen mi proste pripada ze vetsina maminek se rozhodne pro kombinaci Teutonia Maxi Cosi prave protoze je to Maxi Cosi jaksi "kombinovatelnejsi". My jsme kazdopadne rady za sve Tario a doufame ze se mimcu bude dobre jezdit 🙂

luciferova
25. črc 2010

ahojte, potrebovala by som taky ten "vynalez" na odlozenie veci na rucku. mam aj klasicku teutonia tasku na rucku, ale ta je na male prechadzky dost velka, chcela by som len taky organizer. niekde som to videla, ale ani za ten svet neviem kde! neviem, ci to bolo original teutonia alebo nie. poradite prosim?

luciferova
25. črc 2010

jo presne, a aj na mmb som to nakoniec nasla (som zle hladala prvy raz 😀) http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8547955&tab=2 mate s tym skusenosti? pasuje to na teutonku? nebledne farba?

bury
25. črc 2010

@luciferova - zkušenost nemám. ale viděla jsem to taky u jedný maminky v albu na Teutonce a tak jsem se jí ptala, kde to koupila. a zrovna včera jsem si to našla 😉 myslím, že to bude pasovat na všechny kočárky. jestli bledne barva to nevím, ale není to zase taky drahý, aby si člověk jednou za roky nekoupil nový, ne? 😉

mirka285
25. črc 2010

@luciferova ja ho mam a pasuje mi na teutonku...mam to v ciernej farbe,v inej som to ani nevidela a nebledne to...inak super vec,presne to vyuzivam na kratke prechadzky alebo ked idem len do obchodu alebo tak 😉

luciferova
25. črc 2010

@mirka285 dik a kde si to kupila? hladam, kde je to najlacnejsie 🙂

mirka285
25. črc 2010

@luciferova praveze nikde to nemali v kamennom obchode tak som si to nakoniec objednala cez net,len uz si nepamatam odkial...ja som si to hodila do Googla ako organizer na kocik a vyhodilo mi to obchody kde to maju...

akcull
25. črc 2010

lucieferova, nebo si ho můžeš nechat někde na mmb ušít (dělají různé barvičky a kombinace) a sladit to třeba s vložkou do kočárku 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30390682&tab=2
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=34110820&tab=1
Já jsem si nechala ušít podložku a tašku a už jsem moc zvědavá co přijde......🙂

luciferova
25. črc 2010

obavam sa, ze k tomuto modelu http://teutonia.sk/2009/2009/3490.jpg sa ziadna podlozka nehodi 😅

akcull
25. črc 2010

No jo to asi ne.... já mám typ fashion ještě béžovou barvu, tak k tomu pořád něco vymýšlím, abych to oživila a když se mi to okouká, tak to zase měním, jsem v tomhle taková hračička....🙂

luciferova
25. črc 2010

ako ja som s tou farbou spokojna a mne sa tie neoriginalne veci az tak nepozdavaju, takze vymyslat nemienim. len chcem tento drziak. tu som nasla zatial najlacnejsi, len sa neviem dopatrat k postovnemu, objednaval niekto cez nich uz? http://www.babytrend.sk/sunshine-kids-organizer...

mirka285
25. črc 2010

@luciferova cennik postovneho mas na tej stranke uplne dolu v dodacich a platobnych podmienkach 😉

luciferova
25. črc 2010

@mirka285 to som citala, ale moc mudra som z toho neni, chcem platit prevodom a cez postu. aka konkretna suma je tam?

mirka285
26. črc 2010

@luciferova mas pravdu pri platbe prevodom som tie podmienky nepochopila ani ja,je to tam nezrozumitelne napisane ☹

cara.m
26. črc 2010

Můžu se zeptat, jak dlouho vám vydrželo mimčo v korbičce? A zda jste měli problém aby se mimčo vešlo do korbičky s fusakem?