Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

imzadi
7. srp 2011

jinak vsem, prodavam korbicku na Cosmo 2011 😀

pett7
7. srp 2011

@imzadi jezdil v botách, jen občas otřepat ten sníh... ale viděla jsem pěkné návleky na boty něco ve stylu těch plastových třeba u doktora tak nad nimi uvazuju na letošní zimu přece jen i když bude mít dva roky kočár používat budeme.tady jsem našla odkaz http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=46387949&tab=1 , http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26539494&tab=0

imzadi
7. srp 2011

@pett7 dekuju, to je super napad...aby se nemusel fusak porad prat, apod.

juliar
10. srp 2011

Ahojte.
vie mi prosim niekto poradit: mame Spirit a pri starsej som pouzivala vajicko Maxi cosi cabriofix. Teras chceme kupit autosedacku Maxi cosi pebble. budu mi pasovat tie iste adaptery???
dik

hojda
10. srp 2011

@juliar Tak to nevím, jen pozor myslím, že pebble nelze použít bez isofixu, takže pokud byste náhodou potřebovali jet autem,který ho nemá, tak to s touto sedačkou nejde.

juliar
10. srp 2011

Isofix nemame, ale co som pozerala na stranke tak ju je mozne upevnit tromi sposobmi: isofixom, este nejakou bazou tusim familyfix a trojbodovym upinanim, co su podla mna klasicke pasy. Tak neviem.
Asi sa budem musiet este popytat.

hojda
10. srp 2011

@juliar Raději se na to zeptej 100% to nevím, my koupili tu Pearl tu větší a vraceli jsme jí, šla jen na ten FamilyFix, jinak ne.

babyrenka
10. srp 2011

@juliar : pokud jde o adaptéry pro uchycení na podvozek kočárku, tak jsou naprosto stejné, uchycení na podvozek kočárku je jiný systém, než uchycení do báze v autě. Pro uchycení do adaptérů na podvozku kočárku slouží vstupy pod rukojetí autosedačky, ty jsou shodné u verzí Maxi Cosi Citi, Cabrio i Pebble.

jana_u
10. srp 2011

Prosim neviete niekto ako sa zistuje cislo farby pre Teutonia kocik? Mam Teutonia Spirit S3, kupovany pouzity bez zarucneho listu, na ktory chcem kupit jeden doplnok a chcem sa trafit do farby, je to tmavo modra, nasla som na webe vyrobcu nejaky kod 4255 ale netusim ci je to kod farby a ci je naozaj tmavo modra ako moja. Dakujem.

hojda
10. srp 2011

@jana_u Tohle je konfigurátor barev, ale jen pro letošní kolekci, nevím jestli je ta barva i v letošní kolekci

http://www.kocarky-teutonia.cz/fashion-design/

lacikagr
10. srp 2011

Aj my sme objednali pred týždnom teutoniu be you, teším sa kedy príde.Dúfam, že s ním budeme spokojné!

dzejnysek
10. srp 2011

Ahoj holky,
Mohla bych se vás zeptat, jak vypadá vnitřek vašich zadních koleček?? Resp. máte nějaké problémy s parkovací brzdou?
Já mám typ: Mistral S HB 2011 (čtyřkolka), ale za poslední dva měsíce jsem byla kočárek už 2x reklamovat, protože mi nebrzdil ☹(( Máme parkovací brzdu z pravé strany podvozku - taková plastová páčka... a ta pomocí lanka rozpíná KOVOVOU tyčinku, která má zajíždět do PLASTOVÝCH dírek v kolečku... A v tom je kámen úrazu... Lanko se nám po každé jízdě povoluje, tím pádem tyčinka vyjede jen do půlky a ty plastové dírky ohoblovává a kočárek nebrzdí ☹ Jsem sama s tímto problémem??
Čekala jsem za ty peníze větší kvalitu, tak jsem moc zklamaná... Sice reklamace v Babyrence proběhla vpořádku a na místě nám závadu opravil, ale bojím se, že se to bude opakovat ☹ S kočárkem jezdím velice opatrně, promazávám kolečka 1x/měsíc, v autobuse nikdy nestojím po směru jízdy, neparkuji ve svahu a stejně se nám to stává ☹(
Díky za odpověď.

juliar
10. srp 2011

babyrenka dik.
pYtala som sa na to dne s obchode. Takze pebble urcite ide uchytit do auta aj pasmy a mala by setiet na tie iste adaptery na teutonke.

babyrenka
10. srp 2011

@jana_u : kód 4255 skutečně znamená číslo barvy, je to tmavomodrá pro tento rok. V podstatě je shodná s tmavomodrou barvou loňskou, která měla číslo 4055. Pokud nevíte číslo barvy Všeho kočárku a není starší, než tři roky, pak byste mohla zjistit číslo bary Vašeho potahu tak, že na potahu střechy v zadní části najdete všitou etiketu s pracími symboly. Pod pracími symboly je dlouhé, tuším deseti nebo dvanáctimístné číslo, posledních šest čísel je číslo barvy potahu a k tomu dvě nuly. Stejná etiketa je i z rubu potahu sportovní sedačky, když ho stáhnete z vrchní části zádové opěrky, tak ji hned uvidíte. Jinak tmavomodrá barva 4255 bude asi kompatibilní s jakoukoli tmavomodrou barvou Fashion designu, spíš bude asi problém v tom, že každý potah stárne, přirozeně se trochu změní původní odstín a tak i doplněk z Vaší původní barvy by již byl odstínem trochu jiný.

pett7
10. srp 2011

@dzejnysek já už jezdím skoro dva roky, a občas mi zase nešla odbrzdit brzda ale stačilo očistit tu kovovou tyčinku a nastříkat olejem..ty plastové dírky mám taky ohoblované ☹

karol84
11. srp 2011

@dzejnysek my jezdíme s kočárkem cca 4 měsíce (také máme mistral s HB 2010) a s parkovací brzdou máme též problémy. uvažujeme o reklamaci

julkaaa
11. srp 2011

Ahojte,
mate niekto skusenosti s fusakom Combi od Teutonie? neviem ci sa oplati do neho investovat, chcela by som nieco univerzalne, netreba do minusovych teplot. Pozeram ze dlhy 98 cm, snad do korbicky Fashion by sa mohol zmestit...
Budem vdacna za kazdu radu a skusenost 🙂

hojda
11. srp 2011

@julkaaa A nevybereš si tady http://www.littleangel.cz/fusaky/exclusive-outlast Tohle je fakt super fusak s termoregulací! Mohu jen doporučit a je to český výrobek.

tanija133
11. srp 2011

Ahojte Teutonio-maniacky.... 🙂 Zacinam uvazovat nad Teutoniou...pretoze so vsetkymi kocikmi ,ktore som mala doteraz som nespokojna....mam Concord Fusion, je super,prestranny ,aj na tazsie tereny, len mi vadi ze sa neda otacat sedacka,a ja este stale chcem na mojho 10 mesacneho krpca vidiet..... a mam Bugaboo Bee Plus, ktore sa sice otacat da, ale nie je to kocik do terenu a do zimy samozrejme....A myslim si ze kocik Teutonia by mi mohla splnit vsetky moje poziadavky.....Chcela by som len samostatny sportiak...pacia sa mi stvrkolesove a to bud Bebe You alebo Cosmo,, pripadaju mi rovnake...aky je medzi nimi rozdiel? Su priestranne? zmesti ta mi tam krpec aj o rok, vyspinka sa tam? Ako ste s nim spokojne aj tie baby , co mate deticky tak okolo roku?

imzadi
12. srp 2011

@tanija133 ahoj, jelikoz koukam, ze jste docela velci, tak do cosma se urcite nevlezete a hlavne cosmo neni moc do narocneho terenu ... to je spis spirit nebo mistral ... jinak kocar ok, da se dat dolehu, ale je proste mensi 😉

mmacko
12. srp 2011

@tanija133 hehe, vidim, ze si sa chytila 😉. Ale asi si myslim tiez to iste, ze tvoj "drobcek" Misko by tam bol o rok stiesneny, podla mna ocenis toho fusiona este 😉. Ked tak vymen bee + za nieco otocne ale viac terenne. Skusim popremyslat, ci ma nejaky napadne.

tonko_babymarket
12. srp 2011

@tanija133
Be you je viac do terénu, priestorovo je na tom podobne ako Fusion...Cosmo je spratnejší viac mestský kočík s užším podvozkom, nemá problém sa zmestiť do malého výťahu 😉...keďže Miško je väčší radšej treba odskúšať...

tanija133
12. srp 2011

@mmacko mi hovor, zasa si ma namotala 😀 celu noc som nespala.....zacali sa mi hrozne pacit , skor som rozmyslala ze Fusiona by som dala prec , a namiesto kupila novu Teutoniu, ale ktoru???? aby sa aspon trosku vyrovnala priestorvo Fusionu.... 😉 pojdem kuk k tonkovi a poskusat 😉
@tonko_babymarket dakujem za nazor, no tak cosmo teda nic, este ten Mistral je 4 kolesovy...aj Bee you , no pridem poskusat , ci niekde bude mat Misko aj viac miesta 😉

mmacko
12. srp 2011

@tanija133 hehe, moja, ty si rovnako "postihnuta" ako ja, tiez som par noci prebdela nad kocikmi 😉
No podla mna fusionu sa priestorovo nic nevyrovna, ale vsak popozeraj, Ono mne pride cela teutonia taka uzucka, aj konstrukcia aj sedatko, ale zas tento kocik ma mata uz 2 roky 😉. A hlavne vela mamiciek je s nim spokojnych, tak urcite nebude zly. Jedine tam posad maleho a uvidis, musis ratat, ze o rok v nom este stale bude asi aj vo fusaku v zime. Mistral mala kamoska, a ze spokojna, ale ze je take vacsie, taky trosku tank, ze ked mal maly rok a pol uz jej to vadilo.

mooncaa
12. srp 2011

@tanija133 On každý kočárek, co má otočnou korbičku je užší, to je prostě daň za otočnost. Teutonka mám navíc docela nízko madlo, což je fajn pro hubené děti, ale ty co mají stehýnka, tak to může vadit.
Fussion je největší kočárek, je dost široký a dlouhý (co se týče prostoru na dítě). Toho bych se nezbavovala, určitě se bude hodit. A hlavně Ti Teutonka pak přijde neskutečně úzká.
Já mám 10 měsíční holčičku, je celkem velká 78 cm a 10,3 kg. Kočárek nám je, zatím. Uvidím jak to bude v zimě s fusakem. Myslím, že to bude stačit, ale nejsem zhýčkaná prostorným kočárkem. Na porovnání mám jen golfky a kupodivu ty mají delší opěrátko na záda, ale jinak je ložná plocha kratší.

krpcek
12. srp 2011

@julkaaa ja mam combi - ocenujem, ze sa da pouzivat aj ako letny fusak miesto deky alebo ako podlozka, co mi ale vadi, je zapinanie vrchnej casti fusaku - zapinanie je po oboch stranach a ked mala sedela v kociku a uz som ju len zapinala do fusaku, zle sa mi s tym manipulovalo - ale inak odporucam. 🙂

krpcek
12. srp 2011

@tanija133 moja mala ma uz cez dva roky a stale sa do kocika vojde, aj ked strieska je uz nadoraz. 😖 a to nie je ziadny dlhan. pouzivali sme ho aj celu zimu, mala v overali, vo fusaku a vosla sa tam, aj ked spat by sa tam uz asi nedalo. ako pise mooncaa tiez mam golfky, v ktorych ma viac miesta aj nad hlavickou, aj na sedenie.

tanija133
12. srp 2011

@mooncaa
@krpcek dakujem za nazory, no vyzera to tak, ze priestorovo to nebude az take ako pri Fusione, ked uz som nim rozmaznana, len sa neda otacat..... ☹ ale pojdem si to vyksusat to bude najlepsie.... 😉 nechcem spravit dalsiu chybu, mozno nakoniec zistim, ze tieto moje dva kociky mi vyhovuju...

krpcek
12. srp 2011

@tanija133 Za chvilu uz nebudes potrebovat na babo vidiet, alebo ono uz nebude chciet vidiet teba, ale svet ;) ja som tiez malu od roka vozila v smere jazdy.

tanija133
12. srp 2011

@krpcek ved snad hej, ale velmi trpim tym, ze ked idem von s Concordom, ze na maleho nevidim, nikto ti nevrati tie pekne chvile, ked sa mozes aj v kociku pozerat na svoje babo 😉