Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

baarca
1. čer 2010

@editah222 : díky za radu, už máme objednáno.
K těm německým eshopům, kočárek jsem sice koupila tady, ale takhle z Německa jsme objednávali zrcadlovou skříňku do koupelny a pohovku a naprostá spokojenost. U té skříňky se nám dokonce stalo, že jsme po rozbalení zjistili, že jeden kryt světla je rozbitý, tak jsem to nafotila, poslala jim email a přišlo náhradní balení, které obsahovalo ty kryty dva (na obě strany) a náhradní zářivky 🙂 A kamarádka tahle na dálku reklamovala křesílko, u kterého jí nefungovalo polohování, tak dorazilo nové a to původní jí zůstalo, tak ho má jako podnožku. Zas ono v Německu je obecně zákaznický servis na mnohem vyšší úrovni a na obchodování přes net jsou mnohem více zvyklí, takže stačí jen nafotit a na vyřízení reklamace to stačí. Jiná je samozřejmě, když u kočárku stačí něco jen promazat, když se asi na dálku blbě vysvětluje, co kde a jak.

babyrenka
1. čer 2010

něco málo k tříleté záruce : když se podíváte na oficiální německé stránky Teutonia, tak jedna z prvních informací je ta, že tříletá nadstandardní záruka se nevztahuje na kočárky koupené přes internetové prodejce a on line aukce ( například eBay ) a podobně. Tam výrobce stanoví pouze zákonnou dvouletou záruku. Pokud se týká zkušeností s nákupy pře internet u spotřebního zboží, tak nejvíce záleží na tom, do jakého obchodního řetězce prodejce náleží a na původu země výroby zboží. Obvykle do půl roku a zvláště u zboží z Číny, řetězce vůbec neřeší, jak k poškození zboží došlo a bez problémů zasílá nové zboží zákazníkovi proti jeho reklamaci, protože se mu nevyplatí poškozené zboží opravovat a tak se servisem ani nezabývá. U kočárků i jiného značkového zboží ale může nastat situace jiná, obzvlášť po překročení 12 - 18 měsíců od zakoupení zboží. Ve všech zemích na západ od nás platí v obchodním styku pro spotřební zboží amortizace a tak se může stát a obvykle se pak stává, že zákazník pošle svému prodejci k reklamaci poškozený kočárek, zaplatí jeho dopravu a jeho prodejce si spočítá, že se mu nevyplatí kočárek opravovat a vrátí zpět místo kompletního kočárku pouze alikvotní část dosud " neodježděných " peněz, takže například po roce a půl pouze tři dvanáctiny původně zaplacené částky.

vivianaba
1. čer 2010

ja som sa docitala ze zaruku 3 roky dava vyrobca, je jedno kde kocik kupis. Mozno Michal a ostatni maju lepsi prehlad. Na mojom kociku boli vsade visacky s logom 'zaruka 3 roky'.

vivianaba
1. čer 2010

@babyrenka skor som napisala ako precitala 🙂 Mas pravdu teraz som si pozerala teutonia.de a na kupu cez internet sa vztahuje len 2rocna zaruka. Dik za info. Mne osobne to nevadi, budem rada ak mi kocik dobre odsluzi 2 roky a potom uvidime co bude. A s tym ci opravuju alebo vymienaju - zjavne to zalezi od vyrobcu a predajcu, to ze ti vratia alikvotnu cast som tiez este nepocula. Pisala som minule ze kamoske poslali uplne novy podvozok (reklamovala Hartan kocik po vyse roku pouzivania), takze to asi fakt zalezi.

mmorgana
5. čer 2010

Ahoj holky a kluci 🙂 Vybíráme kočárek a nejvíc nás zatím oslovil Spirit od Teutonie. Zkoušela jsem pročíst tohle fórum (fakt fuška 😔 ) a zajímá mě jedna věc - jaké jsou vaše zkušenosti se Spiritem v MHD? Už se tu řešily eskalátory, ale ještě ne autobusy, trolejbusy a tramvaje (nebo jsem to přehlídla). Prosím tedy majitelky a majitele Spirita o zkušenosti 😎

dadka2
7. čer 2010

Já MHD řeším golfkama, bereme je i na nákupy a k babičkám, když nechceme mít plný kufr, aby bylo kam dát věci. Jinak jsem se Spiritem moc spokojená.

jasminet
7. čer 2010

dadka, len mmorgana da tazko novorodenca do golfiek 😉

mmorgana
7. čer 2010

@dadka2 Bydlím v Brně, určitě budu hodně cestovat s kočárem (Spiritem). Naštěstí v Brně jezdí některé šaliny, troleje i busy nízkopodlažní, kde si vystačím v pohodě sama. Ale zajímaly mě vaše zkušenosti - narazily jste na nějaké problémy?

pett7
7. čer 2010

já si budu kupovat golfáč na cestování, s velkým kočárem na to nějak nemam nervy..nízkopodlažní busy tu nejezdí.

dadka2
7. čer 2010

@mmorgana já v Praze, takže celkem MHD džungle, ale těch nízkopodlažních tu taky pár jezdí🙂. Kombinuju Manducu a golfky, ale až od většího mimi. Prtě jsem do MHD raději vůbec nebrala, pokud to šlo (nejezdili jsme s ním ani do hypermarketů, raději se těmhle místům vyhýbáme pokud je to jen trošku možné). Jinak je to asi hlavně o ochotě lidí kolem, buď pomůžou, nebo zdrhaj☹.

es
8. čer 2010

ahojte, aj ja som prebehla cast diskusie, tiez vyberame kocik pre mimi, a chcela by som sa spytat na skladanie kocika, napr. do auta, porovnanie Spirit a Cosmo - ide mi konkretne o to, ci je nevyhnutne odopinat sportovu cast z podvozka pri ukladani do kufra, to sa mi zda velmi neprakticke.. mam pocit, ze Cosmo sa da jednoducho zcvaknut a je skladnejsie, neviem ako je to so Spiritom.. zvazujem totiz verziu s vloznou taskou, cize budem musiet nosit sportak cely v kufri.
dakujem vopred za odpovede 😉

jasminet
8. čer 2010

@es to odopinanie sport.casti do kufra zalezi od konkretneho auta. my mame stary opel astra a kocik cosmo a musime ju odopinat inak by sme ho tam nenapratali. potom vo vnutri uz su zas na sebe polozene.
keby bol otvor kufra o cca 10 cm vyssi, tak v pohode ho tam vpraceme naraz.
najlepsie je si to ist priamo do predajne vyskusat, my sme to tak urobili, ci sa nam vobec cely kocik vprace do kufra. 😉

michal_spuntik
8. čer 2010

Ahoj Es
skládání obou modelů je zcela shodné. Cosmo je o něco kompaktnější (= menší zvenku), proto je i po složení o trošku menší. To odepínání sporotvní části nevnímej jako omezení, ale jako možnost.
Vysvětlím: jak Cosmo, tak i Spirit jdou skládat s nasazeným sporotovním sezením a to po i proti směru jízdy, dokonce jdou oba složit i s hlubokou korbou, a nikdy není třeba nic z podvozku sundavat. Jenže ne u každého auta je možné kočárek nacpat do kufru celý najednou - tam, kde je malé víko od kufru vzniká problém (německá auta jsou tím typická). V tu chvíli, než se s tím prát, je jednodušší prostě "odcvaknout" korbu nebo sportovní szení, strčit do kufru nejprve podvozek a za ním následně sedačku. Navíc to je výhoda i v momentě, když máš problém ten kočárek najednou zvednout a strčit ho auta, aniž bys někde něco odřela, naložíš to prostě po částech.
Michal

editah222
8. čer 2010

@es Když kočár skládá manžel tak sportovní sezeni neodělává, ale já ano, protože celý kočár neunesu 🙂 Takže si to můžeš dělat jak tobě vyhovuje.

michal_spuntik
8. čer 2010

Ahoj Morgano,
se Spiritem bych v MHD problém neočekával. Při nastupování stačí na někoho mrknout a nemusíš se bát, že ti na kočárku někde něco urve. Vlastně ho ten dotyčný pomocník může vzít za cokoli (kromě madla před dítětem). Vše je pevné, nic nepraskne ani se nebude v ruce kroutit.
Pokud už budeš uvnitř, tak žádný problém nehrozí. Nožní brzda je zkonstruována tak, že ani opakované rozjiždění a brždění tramvaje, metra nebo autobusu jí nevyvrklá a tak nehreozí, že by se kočárek najednou sám od sebe odbrzdil a rozjel.
Prostě žádné problémy nejen když s ním jedeme jako rodina, ale ani když s malým Hanka jede v MHD sama.
Michal

bury
8. čer 2010

Ahojte.
Nevíte jakým způsobem se přidělává slunečník? Jde mi o to, jestli jde i na Fashion korbu, nebo jen na sporťák.... ta cena mi přijde trošku přemrštěná, nekupoval jste někdo nějaký univerzální - levnější? 🙂

bury
8. čer 2010

Jo máme Spirit S3 😉

es
8. čer 2010

Michale, editah, jasminet, velmi pekne dakujem za kompletnu odpoved 🙂 presne to som chcela pocut, ze mozem odopnut, ale nemusim 🙂 mame toyotu auris, tam by mohol vojst do kufra aj komplet, vyskusam v predajni. tym padom som rozhodnuta pre spirita. este raz DIK 🙂

es
8. čer 2010

a este dodam, na vahu kocika pri skladani som zvyknuta, mali sme predtym dvojicky 😉

scai
8. čer 2010

@mmorgana tak já s busem problém nemám! Když je nízkopodlažní a zajede ke kraje, je to v pohodě. Když daleko, výhoda spiritu je, že je úzký a tak ho vezmu pod paží a přenesu. Ani nepotřebuju něčí pomoc. No a jeslti se ptáš proto, že ti okolí říká, že trojkolka je nestabilní...není to pravda. Je to o cviku, je to úplně v pohdoě a kdyby se s náhodou bála, tak se dá před nastupováním to přední kolečko zaaretovat. A teda vystupuju vždycky pozadu, aby se to přední někde neseklo, když to sundávám zvýšku...a problém není!

scai
8. čer 2010

@es my máme octávku a teda sportovní část kočárku sundáváme, když ho skládáme do auta. Možná podélně by se tam vlezl celý, ale my ho dáváme tak, že je pak půlka kufrtu ještě volná, jen se musí sundat ten vršek

dadka2
8. čer 2010

bury: já koupila univerzální a jde přidělat, jen ta stříška mi přijde pořád pohodlnější, tak nám tu slunečník leží ladem...

bury
8. čer 2010

dadka2 - jo až bude sporťák, tak bude stříška, ale my ještě jezdíme v korbičce, proto jsem chtěla vědět, jestli jde ten origoš přidělat i na fashion korbu..... 😉

mmorgana
8. čer 2010

@scai, @michal_spuntik díky moc za odpovědi, je to přesně to, co jsem chtěla slyšel 😎 Teď ještě přesvědčit mojeho, že fialová je nejlepší barva 😉

pett7
8. čer 2010

ahoj, už jste praly potahy? Já se na to chystám...modrá je krásná, ale rychle se špiní tak snad se to povede bez změny barvy 😝

babyrenka
8. čer 2010

odpověď pro bury : originální slunečník se přidělává při používání korbičky na konstrukci kočárku, proto má ono šroubení na konci. Po sejmutí korby a nasazení sportovní sedačky již není třeba slunečník utahovat na konstrukci kočárku, sportovní sedačka má na obou stranách područek, pod vstupy pro hrazdičku, ještě vstup pro originální slunečník. Po stlačení pojistky na šroubení slunečníku lze šroubení ze slunečníku sejmout a konec nasadit přímo do vstupu v područce. Pochopitelně je ale snadnější a praktičtější používat na sportovní sedačce sluneční stříšku.

dadka2
8. čer 2010

Bury já si tu stříšku přišila i na hloubokou korbičku a bylo to super!!!! Chytije jsem jí jen za to prošití boudy, takže jsem látku ani neprošívala.

gabrielkap
9. čer 2010

ja sa chystam coskoro vyskusat nasho Spirita, chcela by som vas poprosit o tipy a rady na manipulaciu, ako tu uz bolo viackrat spominane, ze s trojkolkou je to trochu ine.. ide mi o obrubniky, schody, eskalatory.. take zakladne info.. a kedy je lepsie zaaretovat predne koliesko (napr. v snehu)..
a kto mate vloznu tasku, zo sportovej casti treba dat dole bezpecnostne pasy? ja este na nu cakam, ale rozmyslam ci to tam moze ostat alebo ako sa to odopina?
dakujem

gucci
9. čer 2010

gabri: my máme spirita a jsme max spokojení...obrubníky sjíždím na zadních kolech 😉 , eskalatory normálně jako s každým jiným kočárem, přední kolo jsme ještě nearetovali

editah222
9. čer 2010

@gabrielkap Přední kolo aretuju jen když si malou bere tchýně 🙂 Jediný "větší" problém v tříkolce vidím v tom, že nemůžu mít v jedné ruce kafe a sjíždet s patniku, na to potřebuju obě ruce 😀 Ale to už jsem vyřešila, na kafe mám držáček 😉