Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

mumisek01
12. led 2016

Muzu se zeptat, jaky skate byste mi doporucili na BeYou? Originalnibod teutonie na BeYou pry nepasuje. Dekuji.

mooncaa
12. led 2016

@mumisek01 Lascal, mám ho teda na Spirit a spokojenost.

mumisek01
20. led 2016

@mooncaa ktery lascal jste poridili, maxi nebo mini? Dekuji.

ladein
20. led 2016

Dobrý den, prosím Vás o radu.
Mám kočárek Be you 2013 sportovní verzi. Dítě se má narodit v září a tak nevím jestli je lepší si pořídit hlubokou korbu nebo je dostačující vložná taška s pevným dnem. Jde mi o to, že si nedokáži představit, dát tašku do kočárku, k tomu fusak a ještě dítě. Jestli tam nebude po nějaké době jako sardinka. Zatím nemám zkušenost, tak prosím Vás zkušenější jaký na to máte názor?...

Moc děkuji 🙂

mooncaa
20. led 2016

@mumisek01 Mám maxi, ale nevím jaký je v nich rozdíl. Na bazaru se jich tuším víc prodává těch Maxi.

@ladein Já mám sice starší Teutonii, ale měla jsem klasickou korbičku, obě děti na podzim narozené a vložnou tašku bych nedávala, nepřijde mi to praktické. Navíc se mi kočárek víc líbí s hlubokou korbou než jako sporťák, takže i estetika hrála roli.
Pokud je dítě ve vložné tašce, tak asi nemusí být tak tlustý fusak.
Korbička se dá koupit i použitá.
Ale znám lidi, co jim naopak systém vložné tašky přišel praktičtější.

mumisek01
20. led 2016

@ladein mne se vic libi korba a cenove to vyjde dost podobne. Ted jsem videla dokonce korby nekde v akci. Asi ondalek.cz (tam je kdyztak jeste slevovy kod:babybonus11) nebo spuntik.

maminecka2
24. led 2016

Dobrý deň, idem si po radu. Mám kočík Teutonia Cosmo, r. výroby 2011. Potrebovala by som nový poťah do vaničky (fashion)- mám totižto modrý a budem po 2 chlapcoch potrebovať dievčatkovský 🙂 A ešte by som chcela vymeniť aj to "polstrovanie" v športovej časti- to na čom dieťa sedí. Neviete či by to bolo možné? Alebo nepredávate niektorá? Ďakujem pekne.

sayast
10. únor 2016

Dobrý den,
Čekáme miminko přelom srpna,září. Mým horkým favoritem se stal kočárek teutonia be you. Jaký s ním máte zkušenosti? Plusy,minusy,mouchy?
Děkuji 🙂

madlisek
13. únor 2016

@ladein my jsme měli na první dítě (nar. v červnu) korbičku a už na přelomu října a listopadu jsme měnili na vložnou tašku, protože s fusakem byla v korbičce nacpaná, zatímco ve vložené tašce jí stačila deka. Na druhé (nar. v lednu) už jsme rovnou dali vložnou tašku, bylo to i praktičtější v té době. Teď čekám třetí dítko, termín mám v červenci, a myslím, že teď by se mi zase naopak hodila víc korbička 🙂

hojda
13. únor 2016

@madlisek Tak dost záleží na fusaku, já měla dobrý z Dita Tábor s termoregulácí, ale dal se zmenšit a zvětšit (odepínací části) navíc byl měkkoučký, tak se dal do korbičky pěkně nandat.

madlisek
13. únor 2016

@hojda tím to nebude, taky máme fusak z Dity Tábor 😉 Ono záleží i na dítěti, jak to snese, naše byla hodně nespokojená, jak byla v té korbičce nacpaná, vztekala se, nedivím se jí. V té vložené tašce to snášela mnohem líp, že měla víc prostoru. Ale obecně nebyla moc kočárkový typ, spíše šátkový, tak těžko soudit ;)

slecnajohanna
25. únor 2016

hezký den, momentálně sháním kočárek a mám možnost koupit teutonii spirit 2011 z druhé ruky (používanou cca rok) s korbou a autosedačkou tario. můžete mi prosím popsat svoje zkušenosti s tímto typem kočáru? budeme bydlet ve vilové čtvrti na kraji města, takže kočár budeme používat jak ve městě, tak v přírodě. trochu se bojím tříkolky - nevím, jak si poradí s ježděním v terénu (polní a lesní cesty) a navíc v zimě. kamarádky mi kvůli odpružení v terénu doporučují kočár roan marita, ale osobně nemám moc důvěru k levným věcem, tak jsem pořád přesvědčená, že teutonia bude lepší volba, ae nevím. miminko navíc čekáme v červenci a nejsem si jistá velikostí korby na podzim a v zimě, kdy bude třeba používat fusak. vejde se tam dítě, dyž velikost korby je udávaná 76cm? díky moc za jakoukoli radu 🙂

lenceslava
7. bře 2016

Pěkný den. Zajímalo by mne zda je Be You vhodný i do težšího terénu. Díky

servisbabyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenceslava
7. bře 2016
moncicak11
6. kvě 2016

Dobrý den, máme korbičku comfort plus v koženkovém provedení, může mi někdo poradit, jak řešíte sluníčko? Máte tip na vhodnou sluneční clonu? Vzhledem k tomu, že je koženková, bojím se na ni pořídit clonu, která by se přidělávala pomocí spon, abych ji neponičila. Děkuji

hojda
6. kvě 2016

@moncicak11 Ty spony ti jí neponičí, púřípadně je můžeš ještě podložit kouskem látky, nebo slunečník, ale to je hrozný opruz, velký, neforemný, stále se musí přendavat. jde to I s plínkou, ale jen to hezčí a praktičtější se clonou.

puresin
6. kvě 2016

@majkeela Mam Teutonia Mistral P. Je skvely. Jen bych priste zvolila variantu s otocnymi prednimi koly, kocarek je totiz fakt bytelny, tak se s nim hur manipuluje. Jinak ale super kvalita, jakou jsem od Nemcu cekala. 🙂

puresin
6. kvě 2016

@majkeela Ted koukam, ze ses na to ptala v 2007, tak to moje odpoved uz asi nebude prilis aktualni. 😀

slecnajohanna
6. kvě 2016

Já mám připravený na miminko Teutonia Spirit, koupila jsem z druhé ruky, tak jsem zvědavá, jak se v létě osvědčí 🙂

kamimnichov
6. kvě 2016

@ladein mam dite v prosicnci...vlozna taska s pevnym dnem je uzasna. Pokud do ni pak das jeste dite ve fusaku, tak je tam sice trochu tesneji, ale na druhou stranu mu tam nefouka a je mu krasne teplo. Za mne idealni.

slecnajohanna
6. kvě 2016

já mám klasickou korbu a dítě se narodí v červenci. trochu se bojím, jestli se do korby v zimě s fusakem vejde nebo jesti budeme muset jít do sporťáku naležato. nemáte někdo zkušenost? díky.

zuzi_v
18. kvě 2016

Ahoj,
rozhoduji se mezi Be you a Cosmem. Lepší mi přijde Be you, ale odrazuje mě ta větší váha... Volil někdo mezi těmito modely? Jak zápasíte s váhou u be you, 15 kg už mi přijde dost, budu to nakládat do auta a tak... Děkuji za sdílení Vašich zkušeností 🙂

servisbabyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kotwicka
21. kvě 2016

Ahoj holky, mame Be You a posledni doubou se mi pri rychlejsi jizde kocarku (brusle, beh, dobihani MHD 🙂 ) Zacalo zadekavat predni kolecko. Manzel zkousel promazat, ale nepomohlo to. Nemate nekdo, prosim, zkusenost, co s tim? Dekuju!

hojda
27. kvě 2016

@kotwicka Problém je v tom, že to není kočárek určený na sport a pokud se vám přední kolečko zasekává, tak bych ho na něj vůbec nepoužívala, může to být hodně nezbezpečné pro dítě. Jinak si zkus napsat tady přímo na Babyrenka, co ti poradí.

servisbabyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jirinka1989
21. čer 2016

@majkeela my máme jané slalom pro a jsme 100% spokojení, teď už ho budu prodávat, ale jen proto, že druhé miminko mít nebudeme a nemám ho kam uskladnit (nemáme sklep)

jitulindaj
9. srp 2016

@babyrenka dobry den,prosim o radu,nikde se mi nwpodarilo vycist odpověd: Jaky je uzivatelsky rozdil mezi podvozky BeYou a Cosmo? Prehazovaci rukojet je zrejma,ale dalsi dulezite rozdily? Napr. Vhodnost terenu? Ovladatelnost? Skladnost?
Dekuji!😏

jitulindaj
9. srp 2016

@kupic prosim o reakci na uj horni dotaz!!😏jake jsou rozdily mezi Cosmo a BeYou???! Ktery je lepsi a proc?! Dekuji mooc😉