Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

labutka
20. dub 2010

lul, mala som fusak kaiser iglu, ale bola som z neho na nervy. nic ine som nerobila, len som ho napravala, lebo vkuse padal dole. okrem toho pretrcal zo sportaku, proste sa mi vobec nepacil.
teraz mam fusak s kolekcie 2010 a je o stokrat lepsi. presne pasuje, nesmyka sa a konecne ma aj nejaky tvar. a okrem toho, dosiel mi jeden den pred tym, nez sme odchadzali do tatier. 🙂

a mam aj normalny teutonacky prsiplast, takisto je neporovnatelny s tym igelitom, co sme dostali z babymarketu na zaciatku. ten priesvitny igelit som netusila, jak sa na kocik dava, okrem toho ze sme mali aj velky aj maly a nevedeli sme ktory je na hlboky a ktory na sportovy kocik. tento novy aj vyzera jak prsiplast, aj sa da hocijak pozapinat, no super. dufam ze za tie dva igelity sme neplatili (aj ked tomu neverim). mozno by sa nad tym mohli v BM zamysliet, a davat maminam na vyber, nie automaticky objednavat...

pett7
20. dub 2010

labutka to máš tu klasickou igelitovou teutonia plaštěnku nebo tu barevnou nylonovou?

editah222
20. dub 2010

Já mám tu nylonovou pláštěnku a je úžasná. Vůbec se to nedá s tím igelitem srovnat, jsem ráda, že jsem do toho ty penízky vrazitla 🙂

mirka285
20. dub 2010

kocky ja ked som objednavala kocik vobec mi nedali na vyber aku chcem plastenku 😕 ako to mam chapat?kocik este nemam doma tak neviem ani aka plastenka to bude...

baarca
20. dub 2010

Mirka285, ta nylonová pláštěnka se dokupuje zvlášť, v ceně kočárku je ta standardní.

erinbrock
20. dub 2010

plastenky na hlubokou korbicku a sportak jsou v cene, takze ji mas urcite objednanou...pokud chces lepsi, muzes si ji dokoupit...ja myslim, ze ty, co jsou v cene, jsou postacujici...kdo obhlizi kocar, kdyz leje a navic, rychle domu, ne?😀 a ucel to splni...ja bych zbytecne nekupovala druhou 🙂 muj nazor 🙂 ale verim, ze je ta nylonova nadhernaaa...🙂

pett7
20. dub 2010

já mám zatím hlubokou korbu a ta pláštěnka je super já jsem spokojená. myslím že to stačí navíc ta nylonova se mi moc nelíbí.

mirka285
20. dub 2010

ok dik baby,tiez mi bude ta obyc stacit,vsak ked zacne prsat aj tak pojdem rychlo domov 😉

pett7
20. dub 2010

vyhodit skoro 1000 za pláštěnku mi přijde zbytečné zase tak často ji stejně nevyužiju obyčejná stačí 🙂

ma12
20. dub 2010

Holky, jsem absolutne spokojenou majitelkou Teutonia Cosmo. Bude i na druhy mimo, ktery urco bude 😀

Jo a chtela jsem ji hned (nemohla jsem cekat 12 tydnu) a ve Spuntiku mi vysli absolutne vstric, mohla jsem si vybrat asi z 10 moznych barevnych kombinaci a prodavacka byla super a mela svatou trpelivost (byla jsem tam s kamoskou a s nasima zlatickama). A jezdi se s ni uplne skvele.

A po eskalatorech dolu jezdim zasadne se zaaratovyma koleckama a pozadu (mam kocar nad sebou) :-ú, nahoru popredu 🙂)) (taky mam kocar nad sebou)

mooncaa
20. dub 2010

Ahojky, chci se zeptat nebudete některá někdy během léta prodávat korbičku ke Spiritu? Nejlépe tmavě šedivou s vnitřkem světle šedivým. Mám pocit, že tu někdo takovou před pár měsíci předběžně nabízel, ale už asi bude pryč.

lul
20. dub 2010

a kolko stoji ten origos teutonia fusak?

dadka2
20. dub 2010

Já mám dobrou zkušenost s fusakem od Dity Tábor. Fusak obsahuje vložku s termoregulací pro dítě, tak je super, že se zbytečně nepotí.

vivianaba
20. dub 2010

Lul - asi zalezi ktory fusak konkretne, Teutonia ma viacero druhov fusakov. Ja som rozmyslala ktory zobrat a ked bola toho roku taka dlha a nechutna zima a ja som stale vymrznuta povedala som si ze nas drobcek nebude mrznut a kupila som mu ten z ovcej vlny. Sice stal majland (a to som ho objednavala z Nemecka kde bolo vsetko lacnejsie) ale povedala som si ze kaslem na prachy a dufam ze dobre posluzi.
Ceny si orientacne pozri na www.kiddixx.de, ja som vsetko objednavala odtial, ale ked zvazis dodacie naklady tak sa ti neoplati odtial objednat jeden fusak. Na cely kocik aj s vybavou sa to ale oplati na 100%.

ywina
21. dub 2010

K fusakům-já mám Emitex 3v1 a jsem spokojená....hlavně kvůli tomu,že kdy jsme jeli do obchodáku,tak jsem odepnula celý vršek a malému nebylo horko,ležel jen na spodní části..malý strašně řve,když je mu horko..a na podzim jsme jezdili jen v tom fleesovém vnitřku,neodkopal se a bylo mu teploučko..
..to zapínání jen uprostřed se mi právě kvůli tomuhle moc nelíbí,ikdyž originál fusaky jsou krásné....

ywina
21. dub 2010

A,tak Teutonia má asi taky 2 postranní zipy...tak to je super....

mirka285
21. dub 2010

mne sa paci nejviac ten co sa da pretiahnut cez madlo,stoji 89 eur,ale mam kartu do Baby marketu na 10 perc. zlavu,tak ten kupim,je fakt suprovy 😉

monikamaz
21. dub 2010

Najskôr som sa na základe vašich príspevkov zľakla dodacej doby, ale keď som dnes videla v Babymarkete to množstvo farieb, tak ak sa rozhodneme pre Teutoniu, tak si uričite vyberieme.
Inak mala som z tých chalanov dobrý pocit, fakt poradia a nič mi nenanucovali, poukazovali, boli trpezliví, to sa dnes len tak nevidí.
Nuž ak sa rozhodneme určite ho nebudme brať mimo, kvôli servisu, neviem si predstaviť, že sa niečo pokazí a ja sa budem musieť trápiť s prepravou mimo republiky...myslím, že s malým bábom budeme mať iné starosti 😉 a v konečnom dôsledku by som neušetrila nič...

lul
21. dub 2010

este raz skopirujem moje otazky, lebo neboli zodpovedane 🙂 🙂

stahuje sa zaruka aj na vady, ktore vadia len oku, ale na fukcnosti nie su prekazkou? konkretne - trosku sa mi odkupilo striebornej farby z konstrukcie. zatial to vobec nie je vidno, ani to nechcem riesit, ale ked sa nahodou odlupi viac, aby som vedela - je toto dovod na reklamaciu?

a este jedna otazka - na co su v kolieskach prednych take tie "strelky" - co sa nimi nastavuje? konkretne nad kolesami take koliecko cierne, co sa da otacat. netusim, co sa tym nastavuje... vdaka

monikamaz
21. dub 2010

lul
veď skús zavolať priamo do predajne, kde si kupovala, určite ti povedia...alebo tam rovno zbehni a daj nám potom vedieť 😉

lul
21. dub 2010

no to urcite 😀 nie som z BA 😉 snad tono alebo michal odpovedia 😉

monikamaz
21. dub 2010

jaj 😔 , tak sorry, ale ja osobne by som im cinkla...

editah222
22. dub 2010

Lul - nevím jestli tě dobře chápu, ale nad předním kolečkem je kolečko na zaarotávni kola, ale to asi nemyslíš 😅 Pak je tam ještě čudlik na sundání kolečka.

lul
22. dub 2010

edit - to na aretovanie poznam aj pouzivam, ale to je take strieborne a je "vodorovne" so zemou a toto cierne je zvisle.... zeby na to sundanie?

ywina
22. dub 2010

lul- na tom černém leží kolečka,když je kočárek složený,jinak by byl asi ten plast odřený.....a to stříbrné může být uchycené odpružení???...já jen tak hádám...

ywina
22. dub 2010

A jo...tak to stříbrné je na na sundávání...

lul
22. dub 2010

yvina - to strieborne viem na co je - to je na aretovanie. ale to cierne sa da posuvat, keby to bolo len proti odreniu, tak sa to nemusi dat posuvat... idem to asi cvaknut, co myslim 🙂

lul
22. dub 2010

toto myslim 🙂 ze na co to sluzi... je to len mobilom fotene, sorry za kvalitu... 🙂

kolca
22. dub 2010

ahojky,
tak takovéhle kolečko já mám u Spiritu u předního kola a aretuje se tím to přední kolo. Tak u Cosma nebo co je tohle za kočárek to bude to samý ne?

lul
22. dub 2010

kolca - ne 🙂 aretuje sa inym, takym striebornym... ale mozno aj toto ma nieco docinenia s aretovanim, ale neviem ako 😕