Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

lodgermaniacka
16. srp 2010

@bury ale zase fusak? ked bude končiť leto začneme tenšími prechodnými bundičkami, neskôr hrubšími a fusak vytiahnem ked bude pod 10 C, možno ešte menej, ved čo mu dam v decembri-v januari, ked v auguste už fusak?
a syndrom nahleho umrtia je aj z prehrievania detí, tak pozor

bury
16. srp 2010

@lodgermaniacka - ne fusak ne. vždyť jsem psala, že fusak ne 😉 u nás ale to léto asi fakt končí 😒 dneska byl fakt podzim 😒 já sama jsem měla tričko s dlouhým a teplejší mikinu a bylo to jen tak tak 😉

lodgermaniacka
16. srp 2010

@bury aj u nas je skôr take aprilove počasie, dažď, slnko, dažď, slnko..ale v byte mame teplo 😀

pett7
16. srp 2010

ale třeba mininest je jako deka takže pokud by byla zima proč ne...

hojda
16. srp 2010

@janinna11 ano přesně ten máme, barba bych řekla, že odpovídá, co mají na netu.
http://www.littleangel.cz/fusaky/exclusive-outl...

janinna11
17. srp 2010

@hojda dakujem za info, aj my do nho pojdeme, len dufam, ze mi ho poslu na SK za priplatok, pripadne, ze tu nniekde maju dilerov, resp, ze dodavaju tovar niekde na SK. 😉

luciferova
17. srp 2010

ahojte 🙂

myslite, ze mi treba aj fusak na zimu, ked drobec bude mat cca rok, bude asi chodec a obleciem ho do overalu? zmesti sa mi vobec aj s fusakom do kocika?

ale co teraz hlavne riesim je sietka. mam sportak a prvy raz som dala sietku a neviem jak. su tam aj nejake klipsne ale neviem, kde ich zacvaknut. co ma ist hore, co dole a tak, poradite ako to davate vy? aj ten zips netusim kadial ma ist 😅

luciferova
17. srp 2010

ten dita fusak nevyzera zle, maju aj farbu cierna-modra?

pett7
17. srp 2010

@luciferova taky řeším fusak v tom sněhu asi chodit moc nebude...ta síťka proti hmyzu je taky zázrak...nejsem schopná ji tam dát aby někde neodstávala..

luciferova
17. srp 2010

😀 😀

asi soudruzi z NDR nekde udelali chybu 😀

ale to je dobry postreh, ze v snehu toho moc nenabeha 😀 😅

mirka285
17. srp 2010

@luciferova ten zips je tam preto ze sietka sa sklada z dvoch casti...jednu cast pouzivas na korbicku a potom ju spojis-zipsom 😉 s tou druhou castou a pouzivas na sportiak 😉 kocky neporadili by ste mi niaku peknu deku co pasuje do korbicky?lebo tu co mam sa mi zda moc velka,ze ked tam napcham malu uz tam ledva natrepem deku 😀

ivanek
17. srp 2010

@mirka285 já mám tuto deku http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=34956045&tab=1
Mrkni k paní, má nádherné deky

luciferova
17. srp 2010

@mirka285 mirka ale my korbicku nemame ani sme ju nikdy nemali a toto je sietka na sportak, na obrazku je totiz nakresleny 😉

pett7
17. srp 2010

@luciferova když to odzipuješ, je i na korbičku...už jsem na to možná přišla...delší provaz provleču pod boudou a ty 2 kratší spojím jakože pod sedačkou jde to blbě ale drželo to 🙂

mirka285
17. srp 2010

@luciferova fuha tak to potom neviem,a nechyba ti ta jedna cast potom?lebo ty vlastne nemas co k tomu zasipsovat....
@ivanek dik,idem to mrknut 😉

luciferova
17. srp 2010

@mirka285 nie nechyba mi nic 🙂 je to divne... to dlhe som podvliekla pod kocik (asi tam, kde ma babo zadocek) a ta znacka "teutonia" tam vychadza na ktorej strane, ked sa divate do kocika? mne na lavej 😕

pett7
17. srp 2010

kdysi tu někdo radil takhle: taky jsem si nevěděla s moskytkou rady Posílám návod dál, tenkrát mi pomohla Martuli ... 1. rozepni zip, 2. dlouhou gumu s očkem a krátkou s olivkou spojím za boudou, tam kde je spojení boudy a korby.
A ty dvě kratši spojím pod kočárkem. dneska jsem to zkusila a jde to 🙂 taky to mám na levé straně myslím

cara.m
22. srp 2010

@bury tak já se terpve na miminko chystám, ale objednala jsem Outlast Exclusive. Byl v akci, tak jsem toho využila 😀 Mám hnědo-oranžový (budu objednávat hnědého Spirita) a moc se mi líbí. Je fajn, že jde rozšířit i zkrátit a jde i do autosedačky, takže já jsem zatím spokojená. Uvidím, až ho budu používat v praxi 🙂
Já zrovna teď seděla nad kočárky, protože v září bych měla Spirita objednat, aby stihl dojít a pořád jsem přemýšlela, jestli do něj jít. Hodně lidí mě odrazuje, že kočár využiju jen chvilku a je to zbytečné. Ale já si to nějak nemůžu nechat vymluvit 😀 Když jsem ho zkoušela v obchodě, uchvátil mě svou lehkostí a dobrou manipulací.

kdaniela
22. srp 2010

@cara.m takových lidí bude,co Ti ho budou vymlouvat,my jsme taky za blázny,že jsme si pořídili Spirita(tříkolku) a za takový peníze......ale taky ač nejsme zrovna boháči,tak ač limit byl někde,pak se zvýšil a i to jsem si řikala i to je moc a nakonec,když jsem viděla Teutonku,tak ještě o moc vzrostl,ale mě už prostě přišla Teutonka nej,takže jediná otázka byly finance,jinak člověk měl celkem jasno ač si teda taky připadám blbě,moc lidí to neví,ale ty co jo,tak si klepou na čelo proč potřebuju takovej kočík a za tolik peněz.....jezdit s nim budeš hlavně Ty,tak se na ostatní vyprdni 😉 rozhodni se především podle sebe!

krpcek
22. srp 2010

@cara.m kocik budes pouzivat minimalne rok aj pol kazdy den, tak preco si nedopriat to najlepsie pre teba i dieta? 😉 🙂

bury
22. srp 2010

@cara.m - ty lidi co tě odrazují asi nemají děti, ne? 😉 vždyť kočárek člověk používá celkem dlouho - hlavně když je dobře vybranej .... 😉 kamarádka mi říkala to samý - než se jí malej narodil. brala si kočár za pár stovek asi po třech dětech od bratránka a po měsíci od narození malýho sháněla na rychlo pořádnej kočár 🙂 pokud neplánuješ nosit dítě v šátku - myslím pořád - tak kočárek určitě potřebuješ. jak bys chodila na procházky, nakoupit, výlety apod. 😉

jasminet
22. srp 2010

ja vrele odporucam nikomu nerozpravat kolko teutonia stoji 😉 ked som to niekde povedala, vsetci si klepali na celo, ze sialena burzujka, tolke peniaze dat za kocik (nikto z nich deti nema, neplanuje). babke som to ani nahodou nemohla povedat, tu by rovno vykotilo. sama sa ma pytala co stal: kolko stal? ani 20 tis nie, ze? ja ze: hm, no, ani 20 😀

kto hlada kocik, ten vie co to stoji...a ostatni to zistia ked budu potrebovat 😀

cara.m
22. srp 2010

Holky díky, je to jasné, budeme mít Teutonku 🙂 Jen se chci zeptat, jaké máte zkušenosti s dodacími lhůtami? Je to těch 10 týdnů? Rodit mám první týden v lednu, takže je třeba ho asi objednat v září, že?

dadka2
22. srp 2010

Skoro bych řekla, že už je to 12 týdnů.....Fakt to nechápu, poptávka je velká a oni nejsou schopni vyrábět......,ale zase lepší, než kdyby to chrlila Čína nebo Polsko, jako většinu kočárků na trhu. Jinak gratuluji k dobré volbě!

mirka285
22. srp 2010

@cara.m neviem ako v Cechach,ale ja som u nas v Bratislave cakala naozaj tri mesiace....a kolko ma stal,tiez radsej nikomu z rodiny nehovorim 😀 hlavne je ze ja som maximalne spokojna a nemenila by som....

lulii
22. srp 2010

Ahoj holky, prosím, nevíte jestli sem chodí ještě michal_spuntik ? Potřebovala bych od něj radu 😉

dadka2
22. srp 2010

Zkus to IP nebo si pošli dotaz přímo na stránkách spuntik.odpovídají celkem rychle.

lulii
22. srp 2010

@dadka2 děkuju moc, zkusím 😉

mooncaa
22. srp 2010

Tak já měla štěstí, objednávala jsem těsně před prázdninama Teutonku. Ještě se tvářili, že to mám tak tak, měla jsem přesně 3 měsíce do porodu a v létě ještě mívají 14 dní odstávku. No a za 5 týdnů telefon, že Teutonka je na skladě. Tak mi tu kočárek už pár týdnů zavazí a ještě chvíli bude. Ale zase se už mohu kochat a popojíždět. Chybí mi jen prodlužovací nástavec (ten bude asi opravdu za ty 3 měsíce), ale ten stejně budu potřebovat až na jaře.

Jinak taky ještě rozdýchávám cenu kočárku, protože šetřím, kde můžu, mimčo bude mít vše použité, jen ten kočárek nový.

dadka2
22. srp 2010

Tak to na tebe musela čekat, někde ve skládku🙂, jinak se na ně fakt čeká dlouho, ale pokud jsi moc nevymýšlela s barvama, tak byla možná skladem🙂.