Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

biela
29. kvě 2011

ahojte,
chcem sa vás opýtať, či na cosmo pasuje nejaký slider pre súrodenca...? ďakujem za odpovede 🙂

mualem
29. kvě 2011

@mooncaa super, dik, me se prave taky libi vic s korbickou 😉 akorat jeste musim vyzkouset, jak se vejde kocarek i s korbickou do auta, bee you je prave super slozne, kdyz je slozeny v zakladni vybave, tak je to jak kufr

gabika84
29. kvě 2011

@mualem ja som sa tiez rozhodla pre B U. vypada naozaj dobre. uzasne lahko sa ovlada. objednavala som ho koncom aprila, snad stihne prist do porodu 😝 ja som si objednala s klasickou korbickou, tiez sa mi paci viac ako taska. keby z nej drobec vyrastol v zime nahodou, planujem dokupit ten predlzovaci diel na sportak (skvela vec).

mualem
29. kvě 2011

gabika, ja ho musim taky objednat nejpozdeji do mesice, protoze to trva 12-17tydnu, nez prijde, pres prazdniny to trva dele
puvodne jsem teda nechtela tak drahy kocarek, ale tenhle je fakt super, perfektne se ovlada a taky do skladani je jednoduche

karol84
29. kvě 2011

@ev.ka brzda je na rukojeti z boku - takže se otáčí taky...

ev.ka
29. kvě 2011

@karol84 díky...

gucci
29. kvě 2011

Ahoj holky, prodávám černého Spirita, kdyby měl někdo zájem, více info do IP 😉 , hezký den

gabika84
29. kvě 2011

@mualem to mi nikto nevravel, ze by to trvalo cez prazdniny dlhsie 😲 ja som mala od objednavky cas 16 tyzdnov, snad to stihnu 🙂 teda este tyzden v nemocnici, hned von aj tak nepojdeme- nejaka mini rezerva tam je 😀 uz sa nan strasne tesiiiim. aj ja som chcela povodne lacnejsi kocik, ale spon sme vyuzili Teutonia days, ked bola autosedacka zadarmo a isofix baza za polovicu ceny. pre aku farbu si sa rozhodla?

jamys
30. kvě 2011

@kici96 a prosím Tě dotaz - jaká máte kolečka? díky

hojda
30. kvě 2011

@gabika84 Jj v létě mají myslím celý měsíc celozávodní dovolenou🙂 Nějak mi přijde, že Teutonka moc nestíhá.....

mualem
30. kvě 2011

@ gabika84 ja nevim, jak je to s dovozem na slovensko, ale v sobotu nas prodvacka na to upzornovala, ze normalne maji 12 tydnu a pres prazdniny az 17
pro barvu jsem se jeste nerozohodla, necheceme vedet, co to bude, tak si to musim jestene chat projit hlavou, ale po dovolene ho pujdeme objednat a v obchode maji latkovy vzornik, tak to bude o neco jednodussi, nez jen barvy na papiru

spaghi
30. kvě 2011

@mualem my máme snad jedno z nejmenších aut (Seat Ibiza - kufr velký jako krátká Fabie) a podvozek Mistral se tam vešel 🙂

mdvori
30. kvě 2011

Mám dotaz na NÁHRADNÍ SPONKY K TEUTONII-bohužel jedna mi praskla,vím že babyrenka je má na skladě,ale při ceně 19Kč za kus je poštovné přes 100Kč,tak se chci zeptat,zda není možný v Liberci osobní odběr nebo někde jinde?Dá se sluneční clona na Teutonii prát?nikde tam nemůžu najít symboly.Děkuji.

scai
30. kvě 2011

@mdvori těch sponek radím koupit víc. Jsou šmejdské a furt se lámou ☹

mualem
30. kvě 2011

@spaghi my mame suzuki grand vitara, ale potrebuju jeste misto na kufry, kdyz jedeme do cech, ale teutonku uz nedam, to radeji ''nove'' auto 😀

mdvori
30. kvě 2011

@scai určitě bych jich koupila víc nebo máte někdo nějaké jiné řešení?Zatím to mám na jedné straně přivázané a také to drží,jedna paní mi radila,že to má na gumičku,tak přemýšlím..

imzadi
30. kvě 2011

Ahojky, budem se zbavovat hluboke korby verze 2011, nema nekdo zajem? 😵 napiste do IP, je jako nova, my uz se do ni ve 4 mesicich nevejdeme:(

babyrenka
30. kvě 2011

@mdvori : osobní odběr na prodejně je pochopitelně možný, s tím nemáme problém. Problémem se spíš stále více stává " zkvalitňování " služeb naší drahé České pošty. Když si vezmete fakt, že sponky musíte zabalit tak, aby je nepoškodili při běžné manipulaci, kolik stojí samotné poštovné a dobírkovné, případně ještě označení " Křehké ", tak na to ani ta stokoruna normálně nestačí. A pak si zkuste pro ten balíček někoho na poštu poslat, když Vás nezastihnou doma a jak víme ze zkušeností zákazníků, obvykle nikoho doma nezastihnou.

mdvori
30. kvě 2011

@babyrenka já to chápu,protože mně právě tu clonu posílala kamarádka a bohužel nás nenapadlo,že by se mohla zlomit při doručování a stalo se ☹ proto bych raději uvítala osobní odběr-v Liberci(bratr tam služebně občas jezdí,tak bych se s ním domluvila) a dá se prát?Děkuji za odpověď.

babyrenka
30. kvě 2011

@hojda : firemní dovolená v Německu trvá čtrnáct dní, jinak se při čerpání delší dovolené pracovní místa překrývají, takže maximální zdržení vlivem dovolené bývá většinou o týden delší proti obvyklému výrobnímu termínu. Klasické nestíhání je způsobeno hlavně kladným vlivem odborů, němečtí pracovníci nemohou pracovat přesčas, nemohou zkracovat pracovní přestávky, mimořádné směny nepřipadají v úvahu, takže pokud nárazově stoupne poptávka, je těžké ji normálně vyhovět. Takhle je to v Německu prakticky všude, každý, kdo z Německa něco chce, to zná. Opačným fenoménem je naproti tomu to, když pro německou firmu máte vyrábět něco Vy. V takovém případě může mít pracovní den i 28 hodin a stejně to nestačí.

babyrenka
30. kvě 2011

@mdvori : sluneční stříšku lze přeprat, nejlépe v ruce pracím prostředkem na jemné praní barevného prádla při teplotě do 40°C a potom dobře vymáchat, aby na ní nezbyly mapy po pracím prášku. Nedávat do sušičky, aby nedošlo k poškození plastové výztuhy. Nechat prostě uschnout.

hojda
30. kvě 2011

@babyrenka Já tohle znám moc dobře z vlastní zkušennosti 5 let jsem pracovala pro velkou německou firmu, takže moc dobře vím, jak to tam funguje. Hlavně na všechno musí být milion směrnic a na vše je tam čas, naopak nás nutili chodit do práce i na Štědrý den, protože u nich to žádný svátek není....

mualem
30. kvě 2011

@ hojda ale stedry den neni ani svatkem v cr, je to normalni den, svatek je az prvni a druhy svatek vanocni, stejne jako silvestr je normalni pracovni den 😉

ivanek
30. kvě 2011

@mualem Štědrý den je i v ČR státní svátek 😉 Už pár roků

Já objednávala kočárek 30.10. a 21.1. přišel

mualem
30. kvě 2011

@ ivanek, podle netu se 24.12. radi mezi ostatni svatky, ale je to v podstate jedno, kdyz si zamestnavatel vezme do hlavy, ze se bude delat, tak se bude delat a my s tim nic neudelame 😉

ivanek
30. kvě 2011

@mualem to jo, člověj si v dnešní době moc vybírat nemůže

mooncaa
30. kvě 2011

@mualem Štědrý den je opravdu státní svátek. Kdyby nebyl, tak bych to poznala, brala bych si dovolenou. 😀

Tak jsem si měřila, kde musím udělat díry do vložky do kočárku, co si šiji sama a překvapilo mne, že "soudruzi z NDR" neumí měřit. Ten pruh látky, co se připíná na madlo před dítětem je našitý pěkně křivě. 13.5 cm a 11.5 cm od kraje kočárku. Pár mm bych pochopila, ale 2 cm? Teda posunuté vlastně jen o 1 cm. To tam budu muset ušít díru jak kráva, aby ta vložka mohla být otočná. Je to důvod k reklamaci? Stejně mám loňskou kolekci.

Ještě se chci zeptat, dá se někde sehnat takový ten plastový prut, co je jím vyztužená síťka za hlavou v letošní kolekci? Docela bych si upravila tu svojí, jen mi chybí materiál.

hojda
30. kvě 2011

@mooncaa Tak to mě taky zajímá jestli to jde vylepšit, nemáš někde obrázek jak to vypadá nově?

mooncaa
31. kvě 2011
hojda
31. kvě 2011

@mooncaa Díky! Hmm tak to tam asi přidat nepůjde...