Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

ja.na81
22. pro 2011

@tonko_babymarket no to snad neni mozne... treba miminko v aute jeste prendali do autosedacky? 😲 To prece v dnesni dobe nemuze nikoho ani napadnout prevazet mimi v korbicce kocarku! 😲

pett7
23. pro 2011

@ja.na81 v některých korbách to jde třeba Navetta od Peg perega, po dokoupení nějakého pásu, nebo Romer má korbu i jako autosedačku, ale nevím jestli je to v ČR vůbec povolené...

z.u.z.k.a.
23. pro 2011

normalne mi je smiesne,ako si robite reklamu,ze aj Kalinak ma kocik Teutonia 😀 inak nevidim dovod, preco by ste upozornovali prave na prevoz dietat z porodnice domov a zrovna pouzili na tuto propagandu tuto fotku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hojda
23. pro 2011

@z.u.z.k.a. Tak u nás je nějaký Kalinak všem šumák, takže v ČR to moc reklama není.

tonko_babymarket
23. pro 2011

@z.u.z.k.a.
vidíš, tak toto ma vôbec nenapadlo 😅 , ale asi je to fakt dobrý kočík, keď si ho vybral aj pán Kaliňák, možno mu ho odporučil pán Lipšic 😀
@pett7
presne, v niektorých vaničkách táto možnosť je...ale bezpečnejšie je použiť autosedačku - správne upevniť - protismer jazdy....ale korbičku z teutonky určite nie...

ja.na81
23. pro 2011

@pett7 jj to mas pravdu, o nejakych spesl korbickach uz jsem taky slysela, me jen prislo, ze na tom odkazu ma pan v ruce korbicku od Teutonky, proto me to tak dostalo...

pett7
23. pro 2011

@ja.na81 třeba ji nesl jen do auta aby miminko nikdo nevidel...teutonia korbu do auta fakt ne... mě zarazilo když jsme ji koupili, že je tvořená jen nějakými třemi vrstvami látky zdálo se mi to celkem málo proti jiným korbám

pett7
25. pro 2011

Ahoj, neporadil by mi někdo jak navléct Teutonia návleky na přední kolo Spiritu? Mám pocit, že byly vymyšleny snad jen pro Mistral P... asi mi nezbyde nic jiného než investovat do rozepínacího od Emitexu 😒 😒

babyrenka
25. pro 2011

@pett7 : návleky jsou univerzální pro všechny podvozky Teutonia, slouží především jako ochrana proti ušpinění a pokud chcete s kočárkem popojíždět, pak to jde pouze po zadních kolech.

mooncaa
25. pro 2011

@pett7 Na přední kolo nesmíš rvát ty, co jsou na zadní, ale ten velký pytel ve kterém byly návleky schovány. Takže Ti 2 návleky zbydou. Jezdit se dá opravdu pak jen po zadních kolech.

pett7
25. pro 2011

@mooncaa @babyrenka Děkuji za odpověď, já si hned myslela, že to jen tak nepujde....jezdíme po zadních,jen mě to zarazilo. Uvažuju nad univerzálním od emitexu i když to navlíkání pod blatník musí být taky zajímavé..

tina74
27. pro 2011

Nedávno jsme koupili kočárek Teutonia BeYou - sportovní s pevnou přenosnou taškou. Pořád mi vrtá hlavou, jestli se předpokládá, že taška (tvořící hluboký kočárek) má být položena na polstrování sporťáku včetně popruhů. Zdá se mi, že by mohlo dojít ke zbytečnému ošoupání a hlavně poškození přesek. Když jsem polstrování odepnula, zdálo se mi, že tam nechybí, ale pořád jsem tím nevyřešila problém popruhů, které odstranit neumím. Už se tím někdo z vás zabýval?

ivett
28. pro 2011

@tina74 vložné tašky všeobecně se dávají na sporťák, nikdy ne na konstrukci, na konstrukci patří hl. korba, vložné tašky jsou dělané na to, aby se daly na sportovná nástavbu, kterou dáš do lehu a na to tašku položíš 😉

ja.na81
28. pro 2011

@tina74 neboj, taska se neosoupe a presky taky funguji jak maji! 🙂 Mam teutonii fun s mekkou vloznou taskou. V tasce byl maly skoro do svych 8mi mesicu a ted ji pouzivam zas, predelanou na fusak. A vsechno je v pohode! Kdyz jsem tam davala tasku, tak jsem vzdycky se snazila mit ty popruhy nejak ke strane, ten dolni pak (co ma pozdeji prcek mezi nozickama) zase hezky uplne dolu polozeny... Ja jsem nad tim teda nikdy nejak moc nepremyslela, proste to tak je 🙂 Ty kocarky jsou na to delane, urcite se ani u vas nic neposkodi! 🙂

tina74
28. pro 2011

@ivett Nevím, jestli jsem se vyjádřila dost srozumitelně, těžko se mi to popisuje. Na podvozku máme sportovní kočárek, sestávající ze sedátka s popruhy, stříšky a polstrování, které je snadno odnímatelné (a pratelné) a popruhy se jím protahují. Když je sedátko položené, vloží se tam taška. Polstrování sportovního kočárku jsem zkusila odejmout a položila tašku na (položenou) sedačku sportovního kočárku. Nijak tam nechybělo, taška stejně dobře seděla a doléhala ke stříšce. Pak jsem začala ještě přemýšlet nad těmi popruhy....
Kočárek jsme si přivezli už složený z obchodu. Byl tam vystavený jako sporťák (samozřejmě i s tím polstrováním) a vloženou taškou. Když jsme si s ním pak doma hráli a zkoušeli odepínat různé díly (třeba i ze stříšky), napadly nás tyto otázky.

tina74
28. pro 2011

@ja.na81 Já nemám strach, že by se ošoupala taška, ale právě to polstrování sporťáku pod ní, které tam podle mě fakt nemusí být. Ale třeba se mýlím....
Na ty popruhy asi prostě budeme dávat pozor, aby se nějak nezlomily přesky. Ale možná ještě přeci jen vymyslíme, jak by se daly odmontovat🙂 Když je přece nebudeme 8 měsíců vůbec používat...
Z naší pevné tašky jde taky udělat fusak, je to velice praktické🙂
Můžu se ještě zeptat, co všechno jste ke kočárku dokupovali? My jsme zatím ještě přiobjednali nánožník, slunečník a tašku. Ostatní doplňky se mi už zdály postradatelné. Maximálně jsem ještě uvažovala nad moskytiérou...

martinka1981
28. pro 2011

@tina74 tymi popruhmi sa da pripevniť taška aby sa ti nezošmykla. Konkretne tymi bočnymi ked ich odopneš od vrchnych. Na vrchu tašky by mali byť take tie hmm,ako to nazvať? 😝 no proste kde zacvakneš tie popruhy.Taška sa tak nezošmykne,lebo inak tam neni nijako pripevnena a može sa napr.zošmyknuť pri nabiehani na obrubnik atd.
Ja som tak kočik použivala s vložnou taškou,polstrovanie som dole nedavala.Kočiku nič nieje ,je ako novy 😉

zuzana581
28. pro 2011

@tina74 určite nijako nepoškodíš popruhy, ak budeš na ne pokladať vložnú tašku. Neviem, či to chápem, čo píšeš, ale nerozumiem, ako by sa mohli popruhy poškodiť? a polstrovaním myslíš celý poťah športovej časti, alebo má beyou nejaké zvlášť polstrovanie? Používala som vložnú tašku dokopy skoro rok a nič sa mi s popruhami nestalo. Určite sa nemusíš báť.
@martinka1981 moja vložná taška mala v spodnej časti zospodu gumičku a tú som navliekala na opierku nôh. Uplne to stačilo a taška sa mi nikdy ani nehýbala.

ivett
28. pro 2011

@tina74 napsala jsi to srozumitelně, ale vložná taška je od slova "vložit" a opravdu se vkládá na ty polstry, myslím, že se tím nijak nepoškodí...kočárek je vždycky složený jako sporťák, teda většina kočárků, Teutonia má sundavací celou sportovní návstavbu a místo ní buď máš korbu a nebo máš tu sportovní nástavbu (s polstry) a v/na ní tu vložnou tašku, pokud vím, ta vložná taška nemá střšku/boudičku, ta se používá právě ze sporťáku, je nelogické sporťák "svlékat", ta vložná taška patří na něj, tak jak je...chápu tvé obavy, ale kdyby se to mělo nějak poničit, asi by to ani nevyráběli 😉 co se popruhů týče, ty jdou pokud vím u většiny kočárků sundat 😉
to "svlékání" potahu sportovní sedačky je dobré pro případné čištění, praní, ale jinak tam má pod tou taškou být 😉

tina74
28. pro 2011

@martinka1981 Tak to je výborný tip! Hned to zkusím, jakmile přijedeme po svátcích domů. Pak by pro popruhy bylo alespoň nějaké uplatnění...
@zuzana581 Tu gumu tam taky máme, drží to dobře.

martinka1981
28. pro 2011

@zuzana581 aj ta moja tam ma tušim gumičku ale nenapadlo ma to tym zachytiť 😀
ale niekde som sa dočitala o tom sposobe ako som pisala tak som to tak robila 😉
my sme použivali kratko vložnu tašku,par mesiacov lebo krpata sa rozčulovala že nič nevidi 😀

tina74
28. pro 2011

@zuzana581 My na popruzích máme spony, které se do sebe zacvakávají. Jestli si to dobře vybavuji, nemám teď kočárek u sebe... Zdálo se mi, že vahou dítěte ve vložné tašce, popř. neopatrnou manipulací, by se ty umělohmotné spony mohly zlomit. To je celý problém....
Postrováním jsem myslela tu látkovou část, která je na umělohmotném sedáku, takže v podstatě potah....

martinka1981
28. pro 2011

@tina74 je to fajn a maš istotu 😉
ja mam teutonku rada a je mi ju luto aj predať ☹ počkam do jari a potom skusim či bude zaujem.
Je sice po dvoch deťoch ale ako nova,mam aj iny kočik,resp.polsky "tank" a golfky a teraz teutonka stoji doma,ale aspon na dvor ju použivam,do auta su lahšie golfky 😝 😝

tina74
28. pro 2011

@ivett Já jsem nad tím nejdřív právě vůbec nepřemýšlela, ale jak jsme si s tím kočárkem hráli a zjišťovali, co všechno jde krásně odepnout a odejmout, vyvstaly pochytnosti. Každopádně díky za zkušenosti!

tina74
28. pro 2011

@martinka1981 Já jsem z kočárku taky naprosto nadšená. Zatím můžu trénovat maximálně s plyšovým medvědem, ale už se nemůžu dočkat, až na jaře vyjedeme na pořádnou procházku s miminkem ! 🙂

zuzana581
28. pro 2011

@tina74 Ten poťah tam musí určite zostať. Poťah šporťáku chráni tú prenosnú tašku, respektíve dieťaťko aj pred vetrom a zimou. Neviem si predstaviť ako by to aj vyzeralo, keby tam ten poťah nebol. Príde mi to komické. A určite sa nemusíš báť, že sa zničia alebo poškodia tie pracky (spony). To dieťa zasa nie je také ťažké, aby svojou váhou tomu niečo urobilo. Môžeš ich dávať tak do boku, ale nebudú určite vôbec zavadzať, ani sa ničiť. Používali sme to tak skoro rok a ako som písala ani kočíku ani prenosnej taške a už vôbec nie prackám sa nič nestalo.

zuzana581
28. pro 2011

@martinka1981 ja som ju potom prerobila na fusak a používala až do konca jari pomaly. Ten vrchný diel, čo sa nedal odzipsovať, ktorý uzatváral vlastne tú tašku som zložila k nohám a bola z toho taká otvorená podložka pod dieťa, keď bolo teplejšie. Neviem, či novšie prenosné tašky majú odnímatelnú tú vrchnú časť celkom.

tina74
28. pro 2011

@zuzana581 On to právě není rozdíl. Polstrování před větrem a zimou nechrání nijak víc, bez něj je to úplně stejně těsné jako s ním. Stříška doléhá k tašce dokonale. To mě právě mate, že je z hlediska funkčnosti vlastně úplně jedno, jestli tam je nebo není...

zuzana581
28. pro 2011

@tina74 podla mňa ale chráni práve zo spodu. Určite by som to nedávala preč.

ja.na81
28. pro 2011

@tina74 aha, tak ja myslim, ze se ani to polstrovani nijak neosoupe. Aspon u naseho nevidim zadny rozdil, porad jako novy. My jsme z prislusenstvi kupovali jeste prodluzovaci dil ke sportaku, nanoznik, slunecni clonu (slunecnik jsme nemeli). Tu moskytieru jsem koupila univerzalni v DM za par korun (a na kocarku jsem ji mela vsehovsudy 2x). Jo a jeste ten polarbear, pro me na zimu na ruce, to je genialni vynalez 🙂